השקל אינו משקלל את אלמנט קליגולה

קיבלנו קצת פסק זמן בחקיקת המהפכה המשטרית. השקל ירד מתחת ל-3.60. אולי כדאי לנצל זאת כדי להעביר כסף לחו״ל או לפחות להמירו למט״ח. השקל, נכון לעכשיו, אינו משקלל את מלוא אלמנט קליגולה. על אף הדחייה שהושגה היום, הרושם הוא שביבי מתנהג בצורה מטורפת לגמרי, וכך גם חברי סיעת הציונות הדתית, ובן גביר שכבר קיבל הבטחה למיליציה פרטית מכספי משלם המיסים. מדינה שנמצאת על הר געש ומונהגת בידי אנשים שאין להם עניין בדמוקרטיה או הבנה של מגבלות הכוח לא ראויה למטבע חזק. ביבי ניהל את המדינה לאורך שנים רבות בזהירות ובפיכחון. אלו נעלמו והתפוגגו כליל, ומה נותר מהם? רק מסווה לטירוף שבו הוא מנהל את המדינה עכשיו. ראש ממשלה נואש הוא ראש ממשלה מסוכן. ראינו זאת בשלהי כהונת ביבי ב-99׳ (״הם מפחדים״ למי שזוכר), בשלהי כהונת ברק ובשלהי כהונת אולמרט. המיוחד בביבי שטירופו נובע מהמצב המשפטי, ולכן מתקיים עוד כאשר פתוחה לפניו עוד כהונה ארוכה.

30 תגובות על ״השקל אינו משקלל את אלמנט קליגולה״

 1. שמע, תמריץ. אומר לך באהבה – הרמה שלך יורדת. אתה נותן לרגשות ושנאה להוביל אותך בכתיבה.

  תראה, אני עוקב שקט ונאמן פה כבר תקופה מאד ארוכה.
  למה אני עוקב? כי תמיד מעניין לשמוע אנשים עם ניתוח מעניין, גם אם הם חושבים אחרת ממני.
  אבל בחודשים האחרונים, בדגש על הרפורמה, רמת הדיווח והניתוח ירדה לכיוון של נער בשיעור חברה.

  מה שממש מפריע לי הוא שאני משפטן ושהתגובות שלך מראות, לצערי, שאתה פשוט לא מבין במאטריה.
  ושוב, זה לא פניה אל הסמכות ולא כלום. רק הסבר למה חוויית הקריאה בבלוג שלך הפכה לאיזה מפגש עם חטיאר הזוי שממחזר מידע שקיבל בווטסאפ עם תמונה של פרחים וחג שמח

  היו לך פעם ניתוחים, מידע, רעיונות, סקירת הוגים.
  עם מה נשארנו?
  כל מיני הפחדות על מינוי גידי ספיר.

  בקיצור, צר לי עליך אחי המתומרץ.
  הבלוג שלך הפך לסוגה תחתית. זכותך והכל.
  אבל חשוב שתכיר.
  אגב, ימני מאד לייט וגם דתי מאד לייט כך שאם איבדת אותי, המצב שלך לא טוב.

  יאללה, בהצלחה,
  וזו הזדמנות טובה לזכור לך חסדים ראשונים ולהודות לך על המידע המעניין שלמדתי פה.
  לפחות בעבר.

  Liked by 1 person

 2. דב, אני מבטיח לך שביבי לא מתאבד עם כל מורשתו איתו כדי למנות את פרופ׳ גידי ספיר. מי שמנותק מחשיבה על תמריצים יכול לחשוב ככה. מי שחושב רק על תמריצים מבין שכוונתו למנות את השופטים הירודים ביותר כדי שיוכל לשלוט לחלוטין בתוצאות משפטו.

  Liked by 1 person

 3. ביבי אפילו לא הצליח למצוא נימוקים של ממש לרפורמה והתחיל להגיד שקרים על מתווה הגז מ-2015. ככה מתנהג מי שיש לו מניעים אחרים לגמרי מאלו שהוא מוכן לומר.

  Liked by 1 person

 4. תמריץ, כמו בד"כ (לא תמיד…) אני מסכים איתך. סגנון הכתיבה של דב ירוד, מתנשא וזועם והיה עדיף שהיה נשאר בין הצללים. נאמן להכרזתי מתחילת הדרך, לא אתן יד להרס הדמוקרטיה ואני נוכח לפחות פעם בשבוע בהפגנה ת"א/ ירושלים/ כפר סבא/ ראשל"צ. צריך להיות משפטן עוור וחרש בשביל לא להבין שאם הממשלה ממנה את השופטים אז הפרדת הרשויות בוטלה ויוק דמוקרטיה.
  המערכון של הגשש שנועד להצחיק עם גרוטסקה מוחלטת נהפך למציאות: "אנחנו נקבע מי יהיו השופטים,אנחנו נקבע מי יהיו השחקנים והמאמנים,אנחנו גם נקבע את התוצאה"

  Liked by 3 אנשים

 5. אני מוכן לקבל ביקורת.. אבל העניין שאני נשארתי באותו מקום שהייתי בו תמיד, גם כשכתבתי פוסטים ביביסטים מתלהבים, וכתבתי הרבה. מעולם לא העליתי על דעתי שהממשלה תמנה את השופטים בלי שום בקרה. לא עלה על דעתי אפילו שזה משהו שמישהו יכול להציע. כנראה הייתי עיוור לכמה הימין הישראלי הוא אנטי ליברלי.

  Liked by 1 person

 6. תמריץ, זה שהימין העמוק הוא אנטי ליברלי זה לא דבר חדש. מה שחדש הוא שביבי נותן לימין הזה להוביל אותו, וזה מתפוצץ לו בפנים. חוסר הזהירות הזה מאוד לא אופייני לביבי. הרי במהלכים זהירים ושקולים יותר יכלה הממשלה הזו לשלוט שנים ארוכות ולעשות פחות או יותר כל העולה על רוחה. תקציבים לחרדים ולהתנחלויות לא היו מוציאים לרחובות אף אחד.
  רוטמן ולוין מציגים עצמם כשמרנים אבל הם לא מקיימים את העקרון הראשון של השמרנות והוא ששינויים צריכים לקרות לאט.

  Liked by 1 person

 7. השינויים המשפטיים הם רק הסיגנל

  יש פה קואליציה שמאוגדת סביב הרעיון של 'ישראל הראשונה' כאויב

  הקואליציה מורכבת מהחרדים שרואים בחילונים פרה חולבת, מפלג אב'ח שגורס שהעוולה החמורה בהיסטוריה זה משהו ש'אשכנזים' עשו, ומפלג בן גביר שיש לו תוכניות משלו

  כל הפלגים האלה אוחדו תחת הנהגת ביבי שיש לו מערכת תמריצים משלו

  במסגרת העימות הזה מגיעים למחוזות האבסורד כמו אמסלם שמאשים את המפגינים בהיותם בעלי מרצדסים ורולקסים (בפועל רובם בעלי משכנתא על הדירה) כששעון באלפי דולרים על פרק ידו, או בן גביר שחושש מפריעות חוק ומזהיר מאלימות פוליטית…

  אם השינוי המשפטי היה עומד בעצמו היה אפשר להתווכח עליו. ברור לכולם מה עומד מאחוריו.

  Liked by 1 person

 8. אתמול בערב חזיתי שהצעד הבא יהיה בריונות ואלימות כנגד מפגינים – והיום העדויות מההפגנות אתמול מראות שזה בדיוק מה שקרה.

  חייל, 3718 ואחרים – אם אתם בצד של החולצות החומות אתם בצד הלא נכון של ההסטוריה.

  אהבתי

 9. הביביזם 2.0/טראמפיזם/פשיזם הוא התקפה על עצם הרעיון שיש צד נכון להיסטוריה פרט לצד שמוכן לעשות הכול כדי לנצח. ההוכחה היחידה שמשהו נמצא בצד הלא נכון של ההיסטוריה הוא הנחלה של תבוסה עמוקה. ״לוזריות״ שבטראמפיזם היא הפשע החמור מכולם.

  אהבתי

 10. דב,
  חותם על כל מילה
  תמריץ 2.0 הוא כבר לא תמריץ 1.0, ולכן תמריצאות 2.0 הוא דבר הרבה יותר אפל ומאוד שונה מתמריצאות 1.0.

  Liked by 1 person

 11. אולי טעיתי. ביידן מפתיע בכך שהוא מאוד נחרץ.. יהיה קשה מאוד לקדם את זה כשהוא מדבר ככה.

  Liked by 1 person

 12. טוב, התגובה של ביבי רק מראה שאין לו שום כוונה לסגת מפנטזיית ההשתלטות על שופטיו. אני תוהה לגבי כל האחרים בקואליציה. לא רועד להם הפופיק מעימות עם אמריקה מול כל העולם. זה רגע חולשה נוראי וזה מזמין צרות.

  אהבתי

 13. תמריץ, חייל וכל שאר הכותבים הבאמת מכובדים פה, יש לי שאלה:
  בתור מישהו שנשוי 25 שנה, אחד הדברים שצריך ללמוד זה איך לנהל אי הסכמות וגם איך לריב. ויכוח בקלות יכול להסלים ולצאת מכל פרופורציה ובגישה אחרת יכול להפוך למשהו מפרה.
  השאלה שלי:
  1. האם לדעתכם יש סיכוי לחזור משיח של 'פאשיסטים' מול 'בוגדים' לשיח רציונלי?
  2. האם יש סיכוי לחזור ממצב של שני מחנות שבהכרח אחד מנצח ולשני אין מדינה, למצב של עם אחד?
  אגב, השואל מזוהה כשמאלני בקבוצות מסוימות וכימני בקבוצות אחרות, ונמאס לי מהדיכוטומיה שהשתלטה עלינו. מצד שני אולי זה כבר בלתי הפיך. לכן אשמח לשמוע את דעתכם

  אהבתי

 14. אני לא יודע בוודאות, אבל אני מניח שחנינה לביבי יכולה לסדר את העניינים. כל דבר אחר ימשיך מצב ייחודי שבו ראש ממשלה הוא בעל תמריץ להרוס את המדינה שהוא מנהיג. אם היו אומרים לך שביבי סוכן איראני וחותר להחריב את המפעל הציוני, והיית חושב איך הוא אמור לפעול. אם הוא מאוד חכם ורוצה לממש את המזימה ביעילות ובשקדנות, ייתכן שהמתווה הנוכחי של פעולותיו היה בדיוק הדרך.

  אהבתי

 15. איתמר,
  1. לא
  2. לא
  קרא את תמריץ ותבין למה. כבר חודשיים שהוא מפרסם את אותו הפוסט עם כותרות שונות. תמריץ הוא מנפגעי פסיכוזת המונים שאין לה מרפא. השותפים של תמריץ לפסיכוזה הם אותם אנשים שהאמינו בכל מאודם באוסלו, בהתנתקות ולאחרונה בסוף העולם האקלימי. הדרך היחידה שלהם להיגמל מפסיכוזה היא באמצעות פסיכוזה חלופית

  אהבתי

 16. עוד מנזקי הרפורמה

  אהבתי

 17. תגובה לדב וליתר הימנים "לייט"
  האמת שבהתחלה כשתמריץ כתב על הרפורמה באובססיביות חשדתי שהוא משפטן. אמרתי לעצמי פאק, הרי אין דבר כזה משפטנים חכמים, רחבי אופקים וטובים גם בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. האם חייתי בטעות כל השנים האלה?
  כל כך שמחתי לשמוע שהוא לא והיקום שלי לא קרס לתוך עצמו.
  אבל תודות לו העברתי את כל המזומן שלי לדולרים אפילו שהמליץ לא לקנות דולרים כי העדפתי את היציבות בחלק המזומן שלי מאשר הסיכון.

  כיום אני לא מבין אפילו אם נחזור איכשהו ליציבות איך השקל יחזור למה שהיה.

  אז תודה תמריץ על הכסף שעשיתי בזכותך ועל הידע שצברתי בשנה שאני עוקב אחריך :).

  אני יודע שזאת תגובה רעילה ואם תמצא לנכון תמחק אותה אבל יש פה כמה מגיבים רעילים שאני כבר תקופה מתאפק לא להכנס בהם.

  Liked by 1 person

 18. תמריץ, מבחינתי אתה לגמרי היית "הראשון לזהות" את מסוכנות הרפורמה של הקואליציה.

  כתבת על הכוח העצום שהתגלה למתנגדי הרפורמה, אבל לא התייחסת לתמריץ שהיה לביבי להשהות (ב- 'ה') ולהיכנס להידברות.
  לדעתי זה היה גודל הזעם בלילה בין 26-27.3 + ביקור ראש השב"כ בביתו באותו הלילה. פה כבר התמריץ האישי לשמור על בטחונו האישי גבר על הוקטור של תמריץ המשפט.

  אהבתי

 19. אני מודה שאני לא לגמרי מבין את משמעות ההשהיה. וגם לא ברור לגמרי מה האנדגיים של ביבי – הוא מוכן להילחם בבג״ץ אם יפסול את החקיקה? הוא ישתמש בפסילה כדי להסביר לתומכיו שבג״ץ רודף אותו וצריך חוק צרפתי או למנות תובע שיפסיק את המשפט? לא ברור.

  אהבתי

 20. המרדה זה מסוכן

  אהבתי

 21. תמריץ המשחק של נתניהו שקוף. הוא המתין להפגנת תומכי הרפורמה כדי להראות שיש ציבור שמעוניין ברפורמה, ורק אז נכנס לסוג של משא ומתן. לכן הוא גם מושך זמן, כדי לייצר עוד ועוד הפגנות.

  במאמר מוסגר אציין שהפגנת תומכי הרפורמה בירושליים הייתה מורכבת מבערך 90% דתיים וחרדים לאומיים, והשאר לה-פמיליה ושאר תכשיטים וגם כמה מצביעי ליכוד. לדעתי זה די מייצג את התמיכה ברפורמה. דתיים וחרדים לאומיים עושים זאת מתוך אידאולוגיה, ורוב הליכודניקים שתומכים ברפורמה (חשוב לציין, לחלק גדול מהם לא אכפת או שהם נגד הרפורמה) עושים זאת מתוך שבטיות. יש גם לא מעט ליכודניקים שמבינים את הרפורמה ותומכים בה מתוך הבנה אולם זה לא מספיק חשוב להם בשביל לצאת ולהפגין.

  אהבתי

 22. חייל משגב מקשקש. כבר אמרתי קודם, יש צד אחד שרוצה לשבש את החיים במדינה ויש צד אחד שהתמריץ שלו הוא לשמור על סדר תקין.

  כל פעם שתומכי הרפורמה מאיימים בשיבושים זה גול עצמי בשבילם. מוזר שמשגב לא מבין את זה.

  אהבתי

 23. לפעמים משגב מדבר לענין:

  נראה שמארגן ההתנגדות לסרבנות הוא קצת, איך לאמר, סרבן

  Liked by 1 person

 24. כשהאייקיו הנמוך מנסה להלחם באייקיו הגבוה במגרש שלו:

  https://www.orlandosentinel.com/news/os-ne-disney-new-reedy-creek-board-powerless-20230329-qalagcs4wjfe3iwkpzjsz2v4qm-story.html

  DeSantis’ Reedy Creek board says Disney stripped its power

  מושל פלורידה ניסה להשתלט על פארק השעשועים של דיסני בפלורידה. מסתבר שדיסני עשו לו תרגיל משפטי שלא מאפשר לו לעשות כלום חוץ מלתחזק להם את התשתיות.

  Liked by 1 person

 25. מעניין שזה קורה דווקא אחרי שביבי התחיל לקבל החלטות שפויות יותר – השארת גלנט בתפקיד וסגירת הר הבית ליהודים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: