על לוקשים ולוקשנקו

כאשר מעדיפים הומניזם, ועוד מהסוג הצבוע והמתחסד, על פני חוקים, נוצרים תמריצים מעוותים לגמרי. ממליץ לכולם לקרוא את הכתבה בישראל היום (תודה למשה על ההפניה) על השימוש הציני אך גאוני שעושה שליט בלארוס לוקשנקו במדיניות מבקשי המקלט של האיחוד. למה שרק ארדואן יהנה – גם לוקשנקו רוצה ליהנות מכח הלחץ שיש למי שמחזיק בשסתום זרם הפליטים. הוא קורא לאומללי ארצות האיסלאם להגיע לארצו ומבטיח להם שמשם יוכלו להגר לאירופה. ככה נוצרת תסבוכת שלמה שנותנת לאנשים שהאיחוד האירופי הכי מתעב כוח לחץ עצום. הקושי של האיחוד להתמודד עם הצורך שלו באנרגיה מרוסיה הוא עובדת מציאות, ואולי בעתיד טכנולוגיות מדהימות של שמש, רוח, גרעין וגיאותרמיות יצליחו לנצח את פוטין ויורשיו. אבל שום טכנולוגיה לא תגאל את האיחוד מהתמריצים האיומים שיוצרות התחסדות וצביעות. כל עוד ימשיכו לשתף פעולה עם ההונאה לפיה מהגרים הם פליטים, או להלל אג׳נדה שלפיה יש באחריותו וביכולתו של העולם הראשון לקלוט את העולם השלישי, הם יצטרכו להתמודד עם ההשלכות.

62 תגובות על ״על לוקשים ולוקשנקו״

 1. תמריץ,
  איזה מזל שלפיד מנהל את העניינים. בזכותו יש לנו שותפות ערכית עם הגרמנים נגד הפולנים. היידה בנט

  Liked by 1 person

 2. נראה לי שלא ניתן להסביר את התנהגות ראשי האיחוד האירופי, ביחס להגירה לארצותיהם, *רק* בצביעות ובהתחסדות. למרות שברור שאין להם כל מחסור בשפע אינסופי של צביעות והתחסדות.

  גם לא *רק* בחוסר נכונותם להכיר בטעויות האדירות שלהם ולהודות בהן בפומבי. ניתן להבין שבהתחלה הם הניחו, בתום לב, שרובם המכריע של המהגרים ירצה להשתלב ויצליח לעשות זאת. אך כבר לפני שנים הם הודו, אם כי רק בחצי פה, שהמהגרים המוסלמים לא מעוניינים "להשתלב". שהם לא יתרמו משמעותית לכוח העבודה ההולך ומצטמק שלהם, אלא לצרכני מדיניות הרווחה וכוחות השיטור והאכיפה.

  גם קשה להסביר את התנהגותם הנוכחית של ראשי האיחוד *רק * ברצונם ליצור "שותפים לצרה", ולכפות על *כל* מדינות האיחוד, ללא אף יוצאת מהכלל, לסבול כמותם מהמוני מהגרים.
  קשה שלא לכנות את הלחצים שהם מפעילים על פולין והונגריה, כך שלא יצליחו להמשיך לחמוק ממדיניות הגירה (שהסבה להם עצמם סבל רב), כנבזיים.

  נדמה לי שקשה להסביר את התנהגותם בלי להתייחס לרגשי האשמה שלהם על מאות שנות אימפריליזם כובש ארצות, על עבדות, ניצול ותנאי עבודה מחפירים שכפו על "הילידים", על השתתפותם בגירוש העם היהודי ורציחתו ועוד.
  הם חשים צורך פנימי לכפר על מעשי אבות – אבותיהם באמצעות מתן יחס מחבק ומועדף לכל צאצאי ה"ילידים".
  אפילו אם יחס מחבק זה יעלה להם במחיר אובדן השגשוג והשלווה בארצותיהם.
  הם מוכנים להסתפק בנחמה העלובה שגם פולין והונגריה סובלות כמותם מ"מבקשי המקלט".

  Liked by 2 אנשים

 3. העתק כתבה שהתפרסמה בזמנו ב ynet.
  חשוב לשים לב לתאריך.

  כפי שנאמר על מלכי צרפת (לפני ההפיכה): הם לא שוכחים כלום ולא לומדים כלום.

  הקונפליקט שלנו הוא שרוב הכוחות המתנגדים להגירה המוסלמית לאירופה לא מתלהבים גם מנוכחות יהודים בקרבם.
  חלקם אוהדים את ישראל – אך ממש לא סובלים את היהודים ברחוב הסמוך.
  המתחסדים והצבועים כלפי "מבקשי המקלט" המוסלמים לרוב מדברים בלשון חלקות גם על הנוכחות היהודית בארצותיהם. (אך מכפרים על חטא זה במתן מימון נדיב להמוני ארגונים אנטי ישראלים / תומכי bds וטרור.)

  ####################
  " ר"מ הונגריה: "אירופה מתאסלמת, הנצרות התקווה היחידה"
  ———————————–
  ויקטור אורבן, המתנגד הבולט ביבשת להגירת המוסלמים, אמר להונגרים לקראת הבחירות: "אנחנו המעוז האחרון נגד האיסלאמיזציה. ארצות יפסיקו להתקיים, המערב ייפול ואירופה לא תבין שפלשו אליה"
  ————————–
  | פורסם 13:10, 19/02/2018
  ————————–

  ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן המשיך אתמול (יום א') בהתבטאויות קשות נגד מהגרים, לקראת הבחירות שיתקיימו באפריל. "עננים שחורים מכסים את אירופה – בגלל ההגירה", אמר אורבן בנאום מצב האומה השנתי בבודפשט.

  "ארצות יפסיקו להתקיים, המערב ייפול ואירופה בכלל לא תבין שפלשו אליה", הזהיר אורבן את הבוחרים, והוסיף שהערים הגדולות באירופה יהיו בקרוב בעלות רוב מוסלמי. "האופוזיציה לא שומעת את הקול של הזמנים האלה", אמר אורבן והוסיף שמתנגדיו "מנותקים".

  "הסכנה שאנחנו מתמודדים איתה מגיעה מהמערב – מהפוליטיקאים בבריסל, ברלין ופריז. הם רוצים שנאמץ את המדיניות שהפכה את המדינות שלהם לארצות הגירה, וסללה את הדרך לדעיכת הנצרות ולהפצת האיסלאם", אמר אורבן.

  לעומת המגמה ביבשת אמר ראש ממשלת הונגריה שארצו "מנע מהעולם האיסלאמי להציף אותנו". הוא תיאר את הונגריה כמעוז האחרון במאבק נגד ה"איסלאמיזציה" של אירופה. הוא הוסיף שהגירה תורמת להתפתחות של מדינה כמו ששפעת תורמת לבריאות הגוף.

  אורבן המשיך ואמר: אנחנו חושבים שהתקווה האחרונה של אירופה היא הנצרות. אם יאפשרו למאות מיליוני צעירים להתקדם צפונה, יהיה לחץ אדיר על אירופה. אם כל זה ימשיך, בערים הגדולות באירופה יהיה רוב מוסלמי".

  אורבן הוא המתנגד הבולט להגירת מוסלמם לאירופה. מ-2015, בשיאו של משבר הפליטים באירופה, נקט המנהיג בן ה-54 צעדים קשים נגד המהגרים ליבשת – כולל בניית גדרות תיל בגבולות הונגריה.

  האג'נדה של אורבן נגד הגירה חיזקה את כוחו בהונגריה, למרות האשמות שהוא מקדם מדיניות לאומנית שמחלישה את הדמוקרטיה בהונגריה. ההערכה היא שאורבן יזכה בבחירות באפריל וייבחר לכהונה שלישית ברציפות."

  אהבתי

 4. תמריץ,

  זה יותר מציני (מעשיו לכאורה של לוקאצ'נקו, שאותם אגב הוא מכחיש) ובטח לא גאוני. מה גאוני בדבר כזה בדיוק. הרי ברור שיעלו על זה. מה גאוני פקינג גאוני בדבר כזה ?

  ובטורקיה, שלא כפי בכתבה, קרה משהו אחר. ארדואן, מתוך חמלה נתן מחסה לפליטים. התחיל עם חמלה. אחר כך הוא גילה שהוא הפרייאר היחידי. וזעם. ואז, התחיל עם מניפולציות. זה לא מדוייק מה שמתואר בכתבה. רוב הפליטים שהגיעו לטורקיה, היו סונים הרי מסוריה. הוא עצמו סוני. מוסלמי. רואה עצמו, מנהיג העולם המוסלמי הסוני, וגם בכלל. מתיימר לפחות.

  ומה פה בדיוק התחסדות וצביעות ? ככל שהאירופאים מתעבים או היו מתעבים פליטים ואורחות חייהם, הרי זה יעיד יותר על גדלות נפש. שהרי, הכי קשה, לגלות חמלה, הומניות, כלפי חלכאים ונדכאים במצבים דנן. לא רק שהם לא תואמים תרבותית. אלא שאתה צריך לעשות מעשה נטו של גילוי חמלה. לא משרת שום אינטרס ממשי גם. אז זוהי התחסדות וצביעות ?

  התחסדות וצביעות אין לה מה לעשות כאן. נניח, אנלוגיה רזה:

  שופט, שוטר, סתם אדם, עומדים מול קרימינל נאלח. אתה לא מחזיק האוכל בקיבה מתחושת הנאלחות. למרות זאת, אתה מקפיד על הזכויות שלו. נותן לו יחס אנושי. למרות תחושות הגועל הקשות.

  אז, אדם כזה מתחסד ? צבוע ? נהפוך הוא. הוא מגלה אצילות נפש. גדלות רוח.

  מה שכן, הבעיה קשה מאוד. גורפת. אביב העמים הערבי וכדומה (יש אגב שם גם מקובה פליטים שהוזמנו על פי הנטען). לא לכך נועדה אמנת הפליטים. זה לא בעיה נקודתית. אז צריך היה לפתור אותה ברמה גלובלית. לא עשו זאת. יש פתרונות.

  עם משבר האקלים, לא ברור כלל איך יתמודדו.

  יש בעיה של שיתוף פעולה גלובלי. בעיה מקדמת דנא.

  להתראות

  אהבתי

 5. זו התחסדות וצביעות כי הם מעמידים פנים שהם חושבים שכל בני האדם שווים וכל התרבויות שוות ואפשר לקלוט פליטים אומללים בלי בעיה וכל מי שחושב אחרת הוא גזען.
  אדרבה שיפעלו ככה ושיקלטו כל מוסלמי שחפץ להגר. זה אולי יהיה מטומטם אבל זה לא יהיה צבוע. בפועל הם משלמים לארדואן כדי שימנע מהם להיחשף ליופי התרבותי של האיסלאם.

  Liked by 3 אנשים

 6. יש למיטב ידיעתי רק מדינה אחת מערבית אי פעם שהעלתה ביוזמתה ובתכנונה קהילת עולם שלישי וזו ישראל וקהילת ביתא ישראל באתיופיה. וזה נבע מכך שהרב עובדיה יוסף טען (באופן מפוקפק מאוד היסטורית) שהם חלק בלתי נפרד מעם ישראל.
  מה שישראל עשתה עם יהודי אתיופיה מבוסס על נרטיב היסטורי מפוקפק אבל זה לא צבוע. לקבל פליטים רק אם הם מתייצבים על הגדר ומציפים אותך בתחושת אשמה ולגרש אותם לא נראה טוב ועדיף לשלם למדינות אחרות שיעשו זאת – זה כן צבוע.

  Liked by 3 אנשים

 7. תמריץ,

  הם לא מעמידים פנים. ובני האדם שווים, לגבי דידם, או נולדו שווים, זכאים ליחס שווה. לשיויון בפני החוק. אבל, לא כל התרבויות שוות לגבי דידם. נהפוך הוא.

  אתה רוצה להגיד לי שהאירופאים מצדדים במשטר תיאוקרטי. בנורמות תיאוקרטיות ? מאיפה אתה מביא כל זאת ? נניח יחס לנשים. האירופאים לא סולדים מתרבויות איסלאמיות בקטע של יחס לנשים ? ולמרות זאת. ראה את אנגלה מרקל ומעל חצי מליון פליטים שקלטה, ומאיפה בכלל.

  למשל יש בצרפת, עיקרון חוקתי ממדרגה ראשונה. המדינה היא חילונית. נו, חילוניות זה ערך. אז איך ?

  לא מובן מאיפה אתה מביא כל זאת…..

  אהבתי

 8. והסברתי תמריץ,

  זה לא ענין נקודתי פה. זוהי כמות אדירה של פליטים. גם מלחמות, אביב העמים הערבי, עכשיו גם יש פליטי אקלים לרוב וכו….

  אז מה אתה מצפה שיעשו ? אנגלה מרקל, מעל הראש עשתה, מעל חצי מליון קלטה.

  יש גבול. זה לא מנחם בגין ופאתוס של שואה וקליטת כמה עשרות ויאטנמים וזהו דאז.

  זוהי בעיה אסטרטגית, והם לא יכולים להתמודד איתה. הדרך היחידה, היא הסדרים גלובליים, אבל, בג'ונגל גלובלי, זוהי בעיה. אין מנהיגות גלובלית. רק עכשיו, ביידן, מחזיר את אמריקה, בדי עמל לפוזיציה הזו. אבל, זה מעט מדי, מאוחר מדי. ומשברי אקלים בפתח, קורונה וכו….

  זה החיסרון של דמוקרטיות. אין מה לעשות.

  כל זה לא קשור תמריץ…..

  אהבתי

 9. וכמובן, על בגין, לא נכתב בציניות כלל. עשה מעשה של גדלות נפש. אבל, זה נקודתי. נקודתי דבר אחד. אבל, כמויות עצומות, זה דבר אחר.

  אהבתי

 10. תמריץ,
  ארדואן לא המציא דבר. האירופים שילמו לקדאפי מיליארדים כדי לבלום הגירה מאפריקה הרבה לפני משבר הפליטים. גם אצלנו בג"ץ נלחם בחירוף נפש בממשלה כדי לסכל את מדיניות (אי) ההגירה של הממשלה.

  Liked by 1 person

 11. לגבי המאמר הקודם "זמן הימין הכלכלי":
  במאמר זה נטטען שיש ביקוש עצום לעובדים בין היתר בתחומי ההיי-טק ושעובדים מתפטרים בהמוניהם.
  לא נראה לי שזה נכון. אני לא מחפש עבודה כרגע אבל ממבט שהעפתי באתרים באינטרנט (לגבי עבודה בהיי-טק) נראה לי שיש מעט ביקוש ויש הרבה דרישות לכל עבודה. זה היה גם לפני 10 – 20 שנה כאשר חיפשתי עבודה. נטען אז שיש מחסור בעובדי ההיי-טק אבל היה קשה (ולקח זמן רב) למצוא עבודה.
  גם כיום טטוענים שיש 350 אלף מובטלים (אני משער שיש יותר אבל הם לא הולכים ללשכה כי נגמרו להם תגמולי האבטלה) ויש כ-150 אלף משרות פנויות. למה לא מקבלים את אותם למשרות הפנויות? לא הגיוני שרובם לא רוצים להתקבל. אני משער שלרובם כדאי לעבוד אפילו בשכר מינימום. לדעתי יש דרישות גבוהות של מעסיקים שלא מאפשרות להם להתקבל.

  אהבתי

 12. arn
  יש ביקוש עצום לעובדים מסוג מסוים מאוד בהייטק – מתכנתים. לראייה, חברות הייטק החלו לפרסם עצמן בשלטי חוצות ובפריים טיים בטלוויזיה, כאשר מטרת הפרסומת היא לא מכירת מוצרים אלא גיוס. כמתכנת בעצמי אני יכול להעיד כי מגיעות אלי מספר הצעות עבודה בחודש מבלי שאחפש כלל.
  כמובן, אין זה אומר שכל מובטלי ישראל יכולים לעבוד בהייטק כי רובם לא יודעים לתכנת.

  Liked by 3 אנשים

 13. רק נצטט מבג"צ 7385/13 ( לינק רצ"ב) ונמחיש, שגם בג"צ רואה כך הבעיה, שהסיפור הזה של פליטים, מהווה בעיה. אין עסקינן בבעיה נקודתית, שאז הכל סביר. אלא, כמויות עצומות שמהוות איום אסטרטגי ממש, בייחוד על מדינת ישראל, המדינה המערבית היחידה או הקרובה ביותר למסתננים רבים.

  תחילה, נצטט עמדת המדינה ( פסקה 29 ):

  " המדינה טענה לפנינו כי שהייתם הממושכת של המסתננים בשטח המדינה והשתקעותם במרכזי הערים מהוות איום ממשי על ריבונותה של מדינת ישראל ועל חוסנה הלאומי, החברתי והכלכלי. בפרט הדגישה המדינה את נטייתה של אוכלוסיית המסתננים להשתקע בשכונות בלתי מבוססות, דבר שפוגע קשות במרקם החברתי ובביטחונם האישי של תושביהן, על רקע גידול נטען בשיעור הפשיעה בקרב אוכלוסייה זו. עוד הדגישה המדינה את השלכותיה הכלכליות של התופעה ואת היבטיה התקציביים והכלכליים, נוכח הצורך לספק לאוכלוסייה זו שירותי בריאות וחינוך בסיסיים ועקב הגידול המאסיבי והבלתי מבוקר במספר העובדים הלא מקומיים. אף מבלי להידרש לנתונים שהובאו בהקשר זה לגופם (שלמצער ביחס לחלקם הוצבו סימני שאלה; וראו פרשת אדם, בפסקאות 18-12), ברור לכל כי תופעת ההסתננות מעוררת קשיים בלתי מבוטלים שעמם נאלצים להתמודד רשויות המדינה ותושביה. "

  וכאן השופט פוגלמן, מצטט את השופטת ארבל דאז, בדבר התכלית הראויה של התמודדות עם בעיית המסתננים פליטים וכדומה. כך ( פסקה 103):

  " נפתח בתכלית בדבר מניעת השתקעותם של מסתננים בריכוזי האוכלוסין והשתלבותם בשוק העבודה. תכלית זו כבר זכתה לדיון בפסיקתנו בפרשת אדם, שבה ציינה המדינה כי אחת מתכליותיו של התיקון שנדון שם – תיקון מס' 3 שאיפשר החזקה במשמורת לתקופה של שלוש שנים – היא מניעת השתקעות המסתננים בערים הגדולות בישראל. חברתי, השופטת (בדימ') ע' ארבל, מצאה שם כי מדובר בתכלית ראויה, בשים לב לזכותה של המדינה לקבוע כיצד להתמודד עם מהגרים בלתי חוקיים (שלא הוכרו כפליטים); ולרצון למנוע "אפשרות חופשית של המסתננים להשתקע בכל מקום במדינת ישראל, להשתלב בשוק העבודה שלה, ולאלץ את החברה המקומית להתמודד עם כניסת המסתננים לתחומם על כל המשתמע מכך" (פסקה 84 לחוות דעתה).

  כאן לבג"צ:

  https://bit.ly/3vJUl5v

  אהבתי

 14. יודגש, זאת בלי קשר לבעיות אחרות שעימם בג"צ נאלץ להתמודד או בכלל בתי המשפט. האיום האסטרטגי בעינו עומד, השאלות המשפטיות, הינן כיצד להתמודד איתן בדרך חוקית, חוקתית, ולא משחיתה.

  נניח שצריך להתמודד עם פשיעה קשה, נניח במגזר הערבי:

  אפשר לגמור בצ'יק הסיפור. הרג אינטנסיבי, בלי משפט, בלי צווים וכדומה, צייד של ממש, והפשיעה תרד כמעט באחת.

  אבל, זה לא ממש מתאפשר במשטר דמוקרטי, בו שורר שלטון החוק כמובן.

  אהבתי

 15. לכל המעונין, מחקר קצת מוזר, רציני, חשוב, אבל, גומר עם היפותיזה קצת מוזרה:

  הנחת העבודה הכללית הינה, שגורמים סביבתיים חיצוניים, גורמים לסרטן. ככה כללית ( מעבר נניח לתורשה גנטית וכדומה).

  אז הם ניסו לבדוק, קבוצות אוכלוסיה במדינות מסויימות, שחולים תדיר בסרטן מסויים, בגין משתנים סביבתיים, ולנסות לאפיין את החתימה הגנטית או חתימת המוטציה של הסרטן ( נניח צריכה של אלכוהול, שמן מסויים וכדומה).

  מסתבר, שאין מיתאם.

  וכהיפותיזה הלאה, הם עכשיו צריכים להניח, שחמרים כימיקלים למשל, גורמים לסרטן, אבל, לא על ידי מוטציה בגנים בכלל. וזה יכול להיות מאוד מוזר.

  כאן:

  https://www.theguardian.com/science/2021/oct/24/mystery-of-the-environmental-triggers-for-cancer-deepens

  Liked by 1 person

 16. כאן לבג"צ הרכב ועדות הכנסת לכל המעונין:

  https://bit.ly/3nrXC5V

  מי שמעונין בכתבה עיתונאית, אז כאן, תחת הכותרים:

  "בג"ץ דחה את העתירה של ח"כים מהליכוד וש"ס לגבי הרכב ועדות הכנסת"

  "שלושה חודשים אחרי ששישה חברי כנסת מהליכוד ומש"ס טענו ל"חלוקה לא שוויונית" בוועדות הכנסת, דחה בית המשפט את העתירה וקבע כי לאחר השינויים שנעשו בהרכב הוועדות – הקשיים שנותרו לא מצדיקים התערבות שיפוטית"

  https://www.ynet.co.il/news/article/h1dhjamlt#autoplay

  אהבתי

 17. אל רום,
  מהטלגרם של אדם גולד, עבורך
  Adam Gold אדם גולד, [25.10.21 21:46]
  על אמי פלמור, סבירות ושומרי סף
  1. שמעו סיפור מטורף (ומייצג) על ממשלת השינוי והריפוי.
  סיפורנו מתחיל לפני כשנה כשהשר דודי אמסלם ביקש למנות דירקטורים מטעמו (בהתאם לחוק) לחברות ממשלתיות. אלא מה? אמסלם החליט לא לבחור את המועמדים כחלק מ'נבחרת הדירקטורים' שהוקמה ברשות החברות לפני זה כקאדר של מועמדים. אמסלם סבר שהנבחרת הומוגנית ולא ראויה. בתגובה, המשנה ליועמש (דאז) דינה זילבר יצאה למלחמת חורמה נגד המינויים ונגד אמסלם עם חוות דעת שוצפת קוצפת של 17 עמודים שמסבירה שהמינויים לא סבירים ולא יכולים לעמוד.

  2. אמנם, כך הודתה זילבר, החוק לא מחייב מינוי מתוך הנבחרת (ואף מגדיר קריטריונים מפורטים אחרים למינוי) אבל מרגע שהוקמה נבחרת כזו – מינוי מועמדים שאינם נכללים בה אינו סביר והוא מוצדק רק במקרים חריגים בהם למועמד יש יתרון משמעותי בתחום פעילות החברה.
  ומי יגדיר מה החריג ומהו יתרון משמעותי? נכון מאד אנו המשפטנים.
  כפי שאתם ודאי מנחשים, חיש קל מנדלבליט הגדיר את חוות הדעת כמחייבת, רשות החברות התיישרה בהצדעה, התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירות נגד אמסלם, היועמש השיב בשם המדינה שהעתירה צודקת לגמרי, העליון זרם והקפיא את פעולות אמסלם – והמינויים והתוכניות נתקעו ובמהרה נגרסו לעולם שכולו שומרי סף.

  3. אבל הסיפור לא נגמר.
  כי לא מזמן התבשרנו שאמי פלמור, מנכלית משרד המשפטים לשעבר ושומרת סף בכירה בדימוס מקודמת על ידי חבריה לג'וב שמן ועסיסי בחברת החשמל. אבל היי, פלמור עצמה מחוץ לנבחרת ועל הדרך גם לא באמת מבינה כלום בחשמל תשתיות או ניהול עסקים כלשהם. טוב, אז, שומרי הסף בטח התגייסו לבלום את המינוי, לא?
  נו, לא צריך להיות קטנוניים.
  איכשהו, 'שומרי הסף' מהיועמ"ש שהציתו מלחמת עולם פראית נגד כוונתו של השר אמסלם פתאום התהפכו במאה ושמונים מעלות. טוב, זה לא אותו דבר.

  4. מה שבאמת מדהים פה זה שלא רק שלפלמור אין מומחיות יחודית אלא שאין לה שום רקע בתחום. למעשה, אי אפשר שלא לשאול את עצמנו מה לפקידה בינונית בדימוס, ללא כל רקע בתחום החשמל א התשתיות עם אפס רקע עסקי וללא שום נסיון בדירק' מסחריים (פלמור אפילו לא מתמחה בדיני חברות)-
  עם תפקיד שדורש עמידה בראש חברת תשתיות אימתנית עם חוב של 50 מיליארד שקל, אג"ח ב–30 מיליארד שקל, שוק כאוטי שמשלב יזמי חשמל פרטי ומונופולי גז ואינספור אתגרים עסקיים?
  נו באמת, הקשר ברור.
  יש לה נסיון מהותי, חברים.

  5. אה, וכמובן, כדי לקדם את הקומבינה של פלמור, בניגוד מוחלט לחוות דעת הישנה של זילבר נשלח גיל לימון – הקולגה לשעבר של פלמור, והמשנה שהחליף את זילבר וכעת אמון על טוהר מידות וניגוד ענינים (למרות שהוא עצמו מונה במכרז תפור בניגוד ענינים מובהק) – כדי לסדר את הענינים.
  לימון לא אכזב, חשף שיניים, הזהיר שניקוד נמוך לפלמור יהווה פרשנות מצמצמת ושגויה. וכמובן, איים במאפיוזיות שלא בטוח שהפרקליטות תוכל להגן (!) על פרשנות נגד פלמור בבגץ.
  ואני שואל, היש מנהל תקין יותר מזה?

  6. ואם כל זה לא מספיק מנהל תקין בשבילכם, כדי לעקוף את החוו"ד המקורית של זילבר (נגד אמסלם) פלמור שכרה את אבי ליכט – שותף במיתר ולשעבר המשנה כלכלי-פיסקלי שהיה אמון על הקמת נבחרת הדירקטורים – שיעבוד מול רשות החברות שם היועמשית דלית זמיר היא אשתו של משנה אחר (קמיניץ)) וכמובן שלחה את הפוליטיקאים מיש עתיד (בראשות השרה קארין אלהרר) להבהיר שמדובר במינוי חשוב מאין כמוהו.
  שינוי אומרים לכם.
  **
  אז בפעם הבאה שמדברים אתכם בפאתוס על סבירות, מידתיות, מניעות משפטית או חוות דעת עתירת סימוכין ודברי מליצה –
  זכרו את הרגע שבו לאמי פלמור ממש התחשק ג'וב.

  Adam Gold אדם גולד, [25.10.21 21:58]
  לינקים מקורות וסימוכין:
  1. המלחמה של דינה זילבר נגד אמסלם – https://www.ynet.co.il/economy/article/SkW7qyB3P

  2. בית המשפט העליון: להקפיא את ביטול נבחרת הדירקטורים (בעקבות העתירה של התנועה לאיכות השלטון) – https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3897936,00.html

  3. עם קצת עזרה מידידים – אמי פלמור מכופפת את הכללים – https://pbs.twimg.com/media/FCiSIbiXIAU-UtZ?format=png&name=small

  3. כתבה נרחבת יותר של אבי בראלי (חומת תשלום) – https://www.themarker.com/opinion/.premium-1.10320478?utm_source=App_Share&utm_medium=Android_Native&utm_campaign=Share

  Liked by 2 אנשים

 18. נו חייל זקן, יופי של דברי מלומדים אתה מביא לנו פה. הוא קובע לנו, שבג"צ זורם וזרם.

  לא רק שלא הביא שום נימוק משפטי בכלל, מי נגד מי פה ולמה, אלא, נצטט או נדביק ממש, את ההחלטה האחרונה של בג"צ. קצרה מאוד:

  בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

  בג"ץ 1227/21

  לפני:

  כבוד הנשיאה א' חיות

  כבוד המשנה לנשיאה נ' הנדל

  כבוד השופט ע' גרוסקופף

  העותרת:

  התנועה למען איכות השלטון בישראל

  נ ג ד

  המשיבים:

  1. שר הסייבר והדיגיטל הלאומי

  2. רשות החברות הממשלתיות

  3. הוועדה לבדיקת מינויים לפי חוק חברות הממשלתיות

  4. היועץ המשפטי לממשלה

  הודעה מעדכנת מטעם המשיבים מיום 6.9.2021;

  תגובה מטעם העותרת מיום 3.10.2021;

  תגובה מטעם המשיבים מיום 14.10.2021

  בשם העותרת:

  עו"ד אליעד שרגא; עו"ד אריאל ברזילי; עו"ד דן שבל

  בשם המשיבים:

  עו"ד תהילה רוט

  פסק-דין

  1. עניינה של העתירה דנן בהחלטת שר הסייבר והדיגיטל הלאומי לבטל את מאגר המועמדים המכונה "נבחרת הדירקטורים" אשר מתוכו ימונו דירקטורים לחברות ממשלתיות.

  2. ביום 6.9.2021 הוגשה הודעה מעדכנת מטעם המשיבים 4-1, ובה צוין כי ביום 19.7.2021 החליטה הממשלה לבטל את משרד הדיגיטל הלאומי ולהעביר את שטח הפעולה ביחס לרשות החברות הממשלתיות, שהיה מצוי בתחום אחריותו, למשרד האוצר. עוד צוין בהודעה כי בימים אלו פועלת רשות החברות הממשלתיות לגיבוש "נבחרת דירקטורים" עדכנית וכי עד להשלמת ההליך האמור, יפעלו המשיבים למינוי דירקטורים מתוך מאגר המועמדים הקיים. משכך, סברו המשיבים כי העתירה התייתרה ודינה להימחק.

  3. בנסיבות אלה ובשים לב להסכמת העותרת בתגובתה מיום 14.10.2021, אנו מורים על מחיקת העתירה בשל כך שהיא מיצתה את עצמה. הצו על-תנאי וצו הביניים שניתנו בעתירה – מבוטלים.

  4. אנו מוסיפים ומורים כי המשיבים 4-1 יישאו בהוצאות העותרת ובשכר טרחת עורכי דינה בסך של 5,000 ש"ח, בשל תרומתה של העתירה לקידום הטיפול בסוגית מינוי הדירקטורים לחברות ממשלתיות.

  ניתן היום, י"ד בחשון התשפ"ב (20.10.2021).

  קולט ? הממשלה החליטה לבטל המשרד הדיגיטלי הלאומי, ועוד כהנה וכהנה. אז כרגע, אין טעם לבג"צ להתעסק עם זה.

  העיקר, בג"צ זורם הא ? בג"צ אפילו לא התחיל לדון ממש בדבר. וכבר נגדע בעודו באיבו.

  כאן:

  https://bit.ly/3pCGbCn

  אהבתי

 19. סליחה לא ראיתי שהגיב. אם כך בג"ץ מצא עוד לופ הול שלא לבצע את המבוקש ועל פי אל רום הכל כשר והוגן

  אהבתי

 20. https://www.inn.co.il/news/529623#utm_source=rotter-iframe&utm_medium=refrerral

  אלפי כיפות וצריחים של מסגדים מוסרים בתקופה האחרונה בהוראת השלטונות בסין, כחלק מהמאבק נגד "השפעה דתית זרה" הגורמת לדעת השלטונות בבייג'ינג נזק לתרבות הסינית.

  המבצע להסרת הכיפות והצריחים הבולטים של המסגדים המוסלמים החל בעיר שינינג שבצפון מערב סין, שם מהווים המוסלמים 16 אחוזים מהאוכלוסיה והאזור מאופיין במספר גדול של מסגדים.

  על פי העדויות, החליטו השלטונות הסיניים להסיר את הכיפות והצריחים מאלפי מסגדים ברחבי המדינה מאחר ולדעתם הכיפות והצריחים מהווים עדות להשפעה דתית זרה וההחלטה להסיר את סימני האדריכלות האסלאמית באופן היא כחלק מהמאמצים להפוך קבוצות וארגונים מוסלמים היסטוריים ל"סיניים יותר" ולקרב אותם אל התרבות המקומית.

  Liked by 1 person

 21. "שום טכנולוגיה לא תגאל את האיחוד מהתמריצים האיומים שיוצרות ההתחסדות והצביעות".

  ובאופן יותר כללי:
  שום טכנולוגיה לא תפתור ערכים לקויים או תרבות גרועה.
  טכנולוגיה לא תפתור את בעיות הרעב של אפריקה, וגם לא את נקיפות המצפון של אירופה.
  בשביל זה צריך להתמודד עם עצמך, עם מעשיך ועם עתידך. לא לברוח לפתרונות טכניים.

  אהבתי

 22. אין סםק שהגילדה המשפטית זכה וטהורה. ממונים לכל החיים. ממנים את עצמם ובני משפחתם. לוקחים לעצמם סמכויות שלא ניתנו להם. אבל הם לעולם לא יושחתו. בניגוד כמובן לפוליטיקאים נבחרים.

  אני תוהה, במה הם שונים בעצם מעובדי הנמלים, או חברת החשמל, או כל גילדה מקצועית בעלת עמדת כח, שיעשו הכל כדי לבצר את כוחם, להשיג עוד כח ועוד הטבות?

  Liked by 2 אנשים

 23. נתיב,

  כתוב שם, שהכל בהסכמת העותרת. והמשיבים שם סברו כי העתירה התייתרה ודינה להימחק.

  כלומר, כל הצדדים הסכימו, שלאור התשתית העובדתית החדשה, אין טעם בעתירה.

  אבל, העיקר ללכלך על בג"צ.

  או שתלבש משקפיים, או שפקינג משהו אצלך בהבנת הנקרא אינפנטילי לגמרי.

  גם בפוסט הקודם עצבנת אותי מאוד מאוד. מי שמעצבן אותי, ואני מזהיר אותו, ומסמן אותו. סובל פה. סובל מאוד. אני אעלוב בך, ללא רחמים. כי זה מגיע לך. כי זה רלבנטי, ובטירוף כך.

  תקרא בזהירות. אל תגלוש לפסים אישיים. אל תהיה דעתן.אתה לא מבין בכלום. אתה לא קולט כמה אתה רפה שכל אפילו. תפוס פוזיציות צנועות. תשאל קודם, תשאל בזהירות.

  כתבתי לך זאת גם בפוסט הקודם. אתה פקינג של תופעה.

  קח זאת לתשומת ליבך. ואם אתה כזה דעתן, כזה חוצפן, תשאיר פה השם שלך, נראה עד כמה אתה גיבור מקלדת .

  אהבתי

 24. אוף טופיק,
  מעט באיחור אבל חשוב.

  קרולין גליק על קריסת עוד קונספציה של הממסד הביטחוני בישראל.
  קונספציה שהחליפה את *ה*קונספציה של טרום מלחמת יום כיפור.

  תוספת שלי:
  כנראה שקונספציה זו היא שהובילה להתפטרותו של עזר ויצמן.
  אולי קונספציה זו גם מסייעת להבין את מצבו המאוד עגום של צבא היבשה + את חוסר המעש בתגובות המאוד נרפות של מערכת הביטחון לצופרי האזעקה שחוזר ומשמיע יצחק בריק.
  מי שירצה יוכל להיזכר גם בהעדר כל תגובה של נתניהו למרד של אשכנזי & דגן בהנחיותיו, וחשיפת סודות מדינה בושינגטון. מחדל של נתניהו שאני מתקשה להסבירו.

  https://www.israelhayom.co.il/magazine/hashavua/article/5199048

  קטע מהכתבה של גליק:
  ———————————–
  " … חוסר האונים של ישראל כעת, לנוכח נטישת המאבק נגד הגרעין (((האיראני))) על ידי ארה"ב, מצביע על התפוררות לא רק של תקוות התיאום של הממשלה. הוא מצביע על קריסת הנחת היסוד המרכזית של מערכת הביטחון בכל הקשור לכלל האיומים האסטרטגיים שמולם ניצבת ישראל.

  מאז מלחמת יום כיפור ב־1973, עומד הממסד הביטחוני של ישראל – כקבוצה השולטת במדיניות האסטרטגית של המדינה – על דעתו שהנכס האסטרטגי הגדול ביותר שיש לישראל הוא ארה"ב. הערבות האמריקנית לביטחון ישראל, שמתבטאת בראש ובראשונה בסיוע הביטחוני האמריקני, חשובה יותר מעצמאות אסטרטגית. בעיני הממסד הביטחוני הישראלי עדיף לצמצם את היוזמות האסטרטגיות בכל זירה, קרובה כרחוקה, ולהיצמד למה שנוח לארה"ב, ובלבד שלא לקחת סיכון בפעולה עצמאית. לא משנה אם מדובר בהתנגדות אמריקנית לניצחון ישראל מול הרשות הפלשתינית של פת"ח במוקטעה ברמאללה בחומת מגן, בתבוסת חמאס במבצע כזה או אחר, או חיזבאללה ב־2006. לא משנה אם וושינגטון מחבלת בשיתוף פעולה ישראלי עם אזרבייג'ן או גאורגיה מול איראן, או מסכלת מכירת מערכות נשק ישראליות להודו או לפולין. מערכת הביטחון תמיד תעדיף במקרים כאלה שישראל תתכופף כדי להיטיב עם וושינגטון.
  מול איראן, גישה זו באה לידי ביטוי ב־2010 כאשר ראש המוסד והרמטכ"ל דאז, מאיר דגן וגבי אשכנזי, סירבו לבצע הנחיה מרה"מ ושר הביטחון, בנימין נתניהו ואהוד ברק, להכין את הדרוש לתקיפה של מתקני הגרעין. לא רק שהם סירבו לבצע את ההכנות. כפי שהעיד בראיון ליאון פנטה, מי שהיה ראש הסי.איי.אי בממשל אובאמה, דגן חשף בפניו את העניין.

  החלשת כוח ההרתעה

  אנשיהם של נפתלי בנט ויאיר לפיד מאשימים את נתניהו ב"ברוך" הנוכחי מול וושינגטון. אמנם, נכון שנתניהו האמין שעם דונלד טראמפ יצליח למנוע מאיראן להגיע לקו הגמר הגרעיני. אבל הבעיה העיקרית לא היתה נתניהו או טראמפ. הבעיה היתה האמון של מערכת הביטחון שאין צורך לייצר תוכניות אסטרטגיות לטיפול בגרעין האיראני, שאינן מניחות בבסיסן שארה"ב תוביל את המהלכים מול איראן. …"

  Liked by 2 אנשים

 25. בהחלט נתיב, אתה פקינג אוטיסט מפגר.

  נמחיש לך זאת שוב:

  בפוסט הקודם, השלכת עלי, שאני גורס שהכל כשר והוגן. והרי אתה טענת שלא הכל כשר והוגן, והכל, בגין מה שאני כתבתי, על אפי נווה, והשופטת כרייף.

  איך הכל כשר והוגן אז ? התבססת עלי, פקינג מפגר אתה.

  נצטט מן הפוסט הממש קודם ( ימין כלכלי) שכולם יראו איזה רפה שכל אתה:

  אני כתבתי, כך, מצטט:

  "נצטט מן הלינק לפרקליטות לעי"ל ( פסקה 36):

  "לאחר שכרייף נכשלה בקורס המועמדים לשיפוט, ונקבע כי כישוריה אינם מתאימים למשרת שיפוט, היא הפצירה בנוה פעם אחר פעם, שיעשה שימוש בהשפעתו כראש לשכת עורכי הדין, כדי לוודא, שחרף כישלונה, תחליט ועדת המשנה השנייה לקדם את מועמדותה. כרייף עשתה זאת ביודעה שנוה מצוי בניגוד עניינים חריף לאור הקשר האינטימי בינהם."

  לכן, רק שופטים בוחרים שופטים. אף אחד אחר לא מתערב בדבר כזה. זוהי שערורייה ממש. "

  עד כאן הציטוט:

  שימו לב, מה המפגר הזה גורס ממש בתכוף:

  "זאת אומרת הוועדה למנוי שופטים אישרה שופטת שנכשלה והיא התקבלה לאחר ששכבה עם ראש לשכת עוה"ד ואיש לא עמד לדין לא אנשי הוועדה למנוי שופטים ולא השופטת השוכבת ולא העו"ד המשכיב? וזה לבטח קצה הקרחון ואתה טוען שהכל כשר? "

  קולטים ? אני טוען שהכל כשר. הכל הגון והוגן.

  עכשיו, שימו לב, נתיב הרב שוטים, ממש בפוסט הנוכחי, ניסה לחפות על קלקלתו, והריפיון שכל הבלתי נתפס שלו, שימו לב מה כתב פה לעי"ל בפוסט הנוכחי:

  נתיבהגיב:

  26 באוקטובר 2021 ב- 04:45

  מר חייל זקן, האם זו בקשת חוות דעתו של מר אל רום בנושא?

  ובתכוף הוא ממשיך:

  נתיב הגיב:

  26 באוקטובר 2021 ב- 04:59

  סליחה לא ראיתי שהגיב. אם כך בג"ץ מצא עוד לופ הול שלא לבצע את המבוקש ועל פי אל רום הכל כשר והוגן

  קולטים ? שוב הכל כשר והוגן הוא משליך עלי.

  כמובן, שאפילו פה, הוא לא שם לב כאמור, שבג"צ ציין מפורשות, שהעותרים, והמשיבים לעי"ל, בהסכמה מלאה, בקשר למחיקת העתירה וכדומה. המתת חסד, לא תועיל למפגר כזה. אבל כמובן, מאחורי שם אנונימי.

  טול צימר מבין עיניך. זה היה רק על קצה המזלג. לרוב נדרש יותר מהרבה מפגרים שביקרו פה, בשביל ליפול. אתה מהר מאוד, פוסט וחצי ממש, ערימות של הבלות רוח.

  עכשיו, אתה מוזהר כאן:

  או שתשים השם שלך המלא, ואני מניח שעכברוש פחדן ובוגדני כמוך, לא יעלה על דעתו. או שתפסיק להגיב עלי.

  ראה הוזהרת בעליל. לא תגיד שלא הוזהרת. תשאיר השם המלא שלך, או תפסיק להגיב עלי. אני אקרע אותך לגזרים פה אם לאיו.

  כאן לפוסט ממש הקודם, ימין כלכלי לכל מי שמעונין לעשות חיים:

  https://tamritz.wordpress.com/2021/10/20/זמן-הימין-הכלכלי/

  אהבתי

 26. אני לא מעריץ גדול של גליק, אבל נראה באמת שחוסר האונים של ישראל מול מדינות הפייסנות של ביידן כלפי אירן – זה משבר עצום שהתקשורת מזניחה.

  אהבתי

 27. מומלץ לקרוא כל ההתגבבות ביננו בפוסט הקודם כאמור. לראות איזה שוטה מניפולטור נאלח. איזה אדם שפל מדובר בנתיב הזה. לקרוא את השקפת העולם הניבטת מן התגובות שלו. לקרוא איך הוא מחרר ריב ומדון. מומלץ מאוד, כל התגובות…… תערובת, של כסילות, אכזריות, שפלות.

  אהבתי

 28. ונתיב, אתה כמו הרבה כסילים אחרים, לא קולטים איפה הם חיים. אני הרבה הרבה יותר מתוחכם, ממה שאתה יכול לדמיין עלי אדמות, שקיים אדם כזה בכלל. אין לך מושג, מה המשמעות של להתעסק איתי.

  ושוב חוזר ומזהיר. תיזהר. השם שלך המלא, או שתפסיק להגיב עלי.

  אהבתי

 29. כל ההנחות המוצגות שם, כלל לא נכונות ( ישראל היום ואירן):

  ארה"ב לא נטשה שום מאבק בגרעין. טראמפ סיבך המצב מאוד. וזה לא פשוט. אבל, האמריקנים הזהירו מהשלכות של אי חזרה למשא ומתן, וסגירת הסכם חדש, כולל אופציה צבאית.

  ביידן כפי שהסברתי, לא חלש עם שום סין. נהפוך הוא:

  לארה"ב הייתה מעין מדיניות של עמימות לגבי הכוונה להגן בפועל על טאוויאן. אלא, שביידן, שבר המדיניות, והכריז בעליל, שארה"ב תגן על טאוויאן בנחישות. פוזיטיבית כך.

  לא מובן מאיפה כל זה.

  נשאיר לינקים אחר כך….

  אהבתי

 30. אל רום,
  תחקיר של כאן 11 מציג את הנהלת בתי המשפט והפרקליטות כאירגון פשיעה (אין קשר לביבי). תגובתך?

  אהבתי

 31. תגובתי חייל זקן ? שוב אתה נכנס לדוג'ו, זורק כפפה ויוצא ? נו, נניח, נושא חשוב מדי:

  מניפולציות מפגרות. הכל שטוח ומניפולטיבי. נמחיש זאת רק בקטנה ממש:

  סעיף 255 לחוק העונשין, כך, מצטט:

  זילות בית המשפט

  255. האומר או כותב דבר על שופט או דיין לענין כהונתו בכוונה לפגוע במעמדו, או מפרסם דברי גידוף נגד שופט או דיין כדי להחשיד או לבזות את דרכי השפיטה, דינו – מאסר שלוש שנים, אולם ביקורת כנה ואדיבה לטיב החלטתו של שופט או דיין בדבר שיש בו ענין לציבור לא תהא עבירה לפי סעיף זה.

  עד כאן:

  נו, צא וחשב, כמה אפשר היה להעמיד לדין. לשים לב, זה לא רק בהליך משפטי, לא רק בעל דין ( כלומר תכל"ס אדם שהוא צד להליך משפטי) אלא, הסעיף הוא כללי. כלומר, כל אדם, עיתונאי, בלוגר, מגיב אפילו יהא האדם אשר יהא. לא צריך שהוא עצמו יהיה צד להליך כאמור.

  כמה השתמשו בסעיף הזה ? פה אוהבים לזיין את המוח, עם אקטיביזם שיפוטי. חוק. לשפוט לפי החוק. לא לפי איזה דמיונות לכאורה של אקטיביזם שיפוטי, דיעות אישיות של השופט עלק ( מיתוס מגוחך בטירוף. מיתוס אצטקי מגוחך). והנה, יש לנו חוק מפורש, ברור, חד משמעי, ואפשר היה להעמיד לדין אנשים בערימות פה. אנשים שמלכלכלים על שופטים, בטירוף, באכזריות, מבלי להבין כלום. אנשים שגורמים נזק אדיר לשלטון החוק, שזה המהות, של משטר דמוקרטי.

  במקום זה, עושים מהם ארגון פשע. מערכת, אחת המעולות בעולם. שופטים מן המעולים בעולם. זה לא ייאמן כדבר הזה. צריך היה להעמיד לדין אולי, ואז היו לומדים איך להתנהג.

  אהבתי

 32. ורק נבהיר משהו:

  מערכת כזו, שופטים במצב דנן, שלא יכולים להתגונן (אסור לשופט להתגונן למעשה על פי כללי האתיקה) מייצרים מרירות. מייצרים חוסר אונים.

  וזה מכניס למיגננה, ולתחושת מצור, או מעין עליהום עלינו.

  וכך יכול להיווצר מצב, שבו המערכת והשופטים, נכנסים מחמת תחושת חוסר אונים, ל- אובר מגננה.

  אבל, כל זה בגין לכלוכים בלתי נתפסים עליהם. לכלוכים, וחוסר יכולת להתגונן גם.

  להתראות

  אהבתי

 33. רק נמחיש הגיחוך, תכל"ס בפסק דין:

  איזה בעל דין בעבר, הועמד על פי הסעיף לעי"ל.

  אושר בעליון.

  שימו לב, הוא בעל דין, צד להליך, נצטט מה כתב:

  " אני רואה בהתנהגות של השופט דורון מעשה אנטישמי-גזעני, כי הנני חובש כיפה ועתור זקן עבות …. "

  עד כאן הציטוט:

  זה קלוש ביותר, לעומת מה שכותבים על שופטים ברשתות חברתיות ובכלל. הוא הורשע. הוא בעל דין נזכור. כלומר, יש איזה לגיטימציה סובייקטיבית, לנאצות שלו. הרי, הוא סובל אישית סובייקטיבית אמנם, אבל, עדיין סובל אישית, מפסיקה שגורמת לו סבל נניח. זה טבעי, זה אנושי.

  אבל, יש ערימות של כותבים, שמלכלכים על שופטים, בלי שהם אפילו אישית, חוו איזה ענין. פשוט, קלות של מקלדת. מיחזור זבלים בהבל פה.

  אז זה להמחיש, מה המערכת יכולה הייתה לעשות לאנשים, ולא טורחת. לא מעיזה. אבל, ארגון פשע.

  כאן לפסק הדין לכל המעונין:

  https://goo.gl/WZQyNt

  אהבתי

 34. לקט נבחר קלוש ביותר, מאיך שמלכלכים פה על שופטים, ואגב, כדברי המחוקק, מבזים את דרכי השפיטה:

  תחת הכותרים:

  "לא נסכים לדיקטטורת בג"ץ"

  "עשרות מפגינים התאספו מול ביהמ"ש העליון ומחו על ההתערבות של בג"ץ בענייני הכנסת והממשלה • "רומסים את הדמוקרטיה"

  נצטט:

  "החלום הציוני, אשר שאף לעצמאות יהודית במדינה דמוקרטית, הולך ונגוז בגלל אותם שופטים אנטי דמוקרטים, נאורים בעיני עצמם אשר מנותקים מן העם. על שופטי בג"ץ לזכור שפה זה לא איראן."

  כלומר, השופטים אנטי דמוקרטים, ואשכרה שופט באיראן ופה אותו הדבר.

  אף אחד לא עמד לדין.

  כאן:

  https://www.israelhayom.co.il/article/753263

  או, תחת הכותרים:

  "סערת פסיקת בג"צ | סמוטריץ': "לא לציית"

  "חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' תוקף את פסיקת בג"צ לפיה פשרת האוזר הייתה בעייתית ואף הוצאה לה התראת בטלות: "לא לציית לאבסורדים של בג"צ"

  קולטים ? לא לציית לבג"צ, לאבסורדים של בג"צ.

  כאן:

  https://www.srugim.co.il/564683-סערת-פסיקת-בגצ-סמוטריץ-לא-לציית

  נמשיך בתכוף מחמת ריבוי לינקים, אולי יושהה פה……

  אהבתי

 35. כאן תחת הכותרים:

  "בג״ץ: הכת הנרקיסיסטית השלטת"

  "שופטי בג״ץ הסיגו גבול אל תוך השררה והגדילו את כוחה של הרשות השופטת על דעת עצמה. הם לעולם לא ייסוגו מרצונם, בדיוק כמו אנשי צבא כאשר משתלטים על מדינה"

  נו, כת נרקסיסטית, חונטה צבאית. אם לא זה ייקרא ביזוי דרכי השפיטה, למה ייקרא אז ?

  אף אחד לא עמד לדין.

  כאן:

  https://mida.org.il/2020/12/29/בג״ץ-הכת-הנרקיסיסטית-השלטת/

  תחת הכותרים:

  "ברשימה המשותפת תוקפים: "חוק העליונות היהודית; בג״ץ קיבל החלטה גזענית"

  "אחרי שבג"ץ לא פסל את חוק יסוד הלאום אך כן נתן לו פרשנות מרחיבה, חברי הרשימה המשותפת תוקפים את הפסיקה: "עדות ניצחת על מגרעות מערכת המשפט ועל שומרי הסף"

  קולטים ? ההוא בעל הדין בפסק הדין, גרס שהשופט גזען. נענש. פה גורסים במשותפת, שבג"צ קיבל החלטה גזענית.

  אף אחד לא עמד לדין.

  כאן:

  https://www.srugim.co.il/579155-חוק-העליונות-היהודית-בג״ץ-קיבל-החלטה

  רגע, חכו, תארו לכם, הבאתי המקרים הקלושים ביותר, הקלים ביותר, לעומת מה שנכתב על שופטים פה ועל המערכת. דברים, אמות הסיפים ירעדו ממש. מטורפים לגמרי. הבאתי הדברים המעודנים ביותר. אל תטעו לרגע אחד…… לא הבאתי תגובות אנונימיות. כפי שפה למשל בבלוג ובלוגים אחרים, יש הרבה חלאות, שמסתתרים מאחורי מסך אנונימי, לביצוע פשעים נאלחים, וחושבים שהם מוגנים, בגלל המסך האנונימי. תארו לכם, מה כותבים. לא נגמור.

  כך נוהג ארגון פשע נניח ממוסד עוד ? אם זה היה ארגון פשע, שמטבע הדברים, לא בוחל באמצעים, היה מעמיד לדין אנשים בערימות ממש. טוב שכך גם אולי ניתן לטעון ( חופש הביטוי). אבל, ברור כשמש, לקרוא למערכת כזו ארגון פשע ועל מה ?

  אהבתי

 36. Adam Gold אדם גולד, [25.10.21 03:54]
  בעקבות הראיון במעריב עם פיני בדש
  **
  שרשור עם נקודות מהראיון שמתארות את הקשר הישיר בין התפרקות המדינה מתפקידה והקמת אוטונומית דעאש בנגב (בדרך למשולש ולגליל) לבין מערכת המשפט הפרוגרסיבית שמונעת ממדינת ישראל להגן על שלומם, קניינם ובטחונם של אזרחיה הנאמנים מחבורה של ברברים
  **
  מערכת תמריצים:
  "היה אחד שחיסל מישהו במסגרת נקמת דם. רואים אותו מצטלם בכניסה לימ"ר באר שבע בפנים גלויות יחד עם החברים שלו שמריעים לו על החיסול. אתה רואה ילד בן 20 שנוסע עם אוטו של מיליון וחצי שקלים ואף אחד לא שואל אותו מאיפה הכסף. אז למה הילד של השכן שעובד אצלי במועצה תמורת 5,000 שקלים ירצה לקרוע את עצמו כשהחבר שלו חי כמו מלך ונוסע במכוניות פאר?

  **
  אכיפה:
  "בחור צעיר בג'יפ מפואר ניסה לדרוס אותי כי אני כל הזמן מתקוטט איתם. "הוא ברח ואני לקחתי את המספר והעברתי למשטרה. אחרי שבוע אני שואל איפה התלונה עומדת, והם אומרים, אין מה לעשות עם זה, הג'יפ רשום על שם זקנה בת 84 מתל שבע. אמרתי להם, אז מה? קחו לה את האוטו עד שתסגיר את הדורס. לא הקשיבו לי. אז התקשרתי למס הכנסה. "אמרתי, יש מישהי בת 84 עם ג'יפ שעולה מיליון וחצי. אמרו לי, תעביר את המספר והפרטים. אחר כך שאלו, איפה היא גרה? אמרתי, בתל שבע. אמרו לי, לך אתה לתל שבע. כשאנחנו ניסינו לעשות מבצע גבייה בתל שבע, התקשרו לעובד שלנו ממספר חסום ואמרו לו: אשתך עובדת פה, הבת שלך עובדת שם, הרכב שלך חונה ברחוב הזה, ועכשיו נראה אותך, תבוא ותגבה את הכסף….

  **
  שוטרים אמיצים נכנסים לכלא:
  חוקי התנועה אצל הבדואים הם אפילו לא המלצה. לא עוצרים באדום. עוקפים בפראות מימין ומשמאל. וכל המכוניות שלהם עם חלונות כהים. כשאשתי שמה על החלון בד הצללה בגלל הנכד, שוטר עצר אותה כי אסור להכהות את החלון. יום אחד אני רואה רכב עם חלונות כהים שפורץ את המחסום המשטרתי ואף אחד לא רודף אחריו. ולמה? כי שוטר אמיץ אחד יצא לפני שנה למרדף בשטח אחרי גנבי רכבים בדואים וירה עליהם ונכנס לשנה מאסר על סיכון חיי אדם. "יודעת מה אמרו לי השוטרים במחסום באותו יום? תרדוף אתה אחרי הבדואים.
  **
  מערב פרוע:
  "בשנה האחרונה אנשים פה התחילו לנסוע ברכבים ממוגנים כי זורקים עליהם אבנים. רואים אישה נוסעת לבד ברכב יקר, חוסמים אותה עם האוטו, עוצרים אותה, שולפים החוצה ולוקחים לה את הרכב. זה קורה כמעט על בסיס יומיומי…"
  **
  שופטים משחררים עבריינים:
  "מרגע שהזניחו את ההשתלטות על הקרקעות ולא טיפלו בבנייה הלא חוקית הגיע הפרוטקשן. כמעט לכל העסקים בבאר שבע יש חברות שמירה פיקטיביות. הבדואים בעצם מודים ש־90% מהכלכלה בדרום שחורה. הם שולטים על כל הקבלנים..יש פה קבלן יהודי שסלל המשך לכביש 6. באו בדואים וניסו לסחוט אותו. הוא התלונן, המשטרה תפסה את הסחטנים, עשתה מסיבת עיתונאים גדולה ויומיים אחר כך השופט שחרר אותם. עוד באותו ערב שרפו לקבלן את כל הכלים. הפסד של מיליונים. מאז הם לא עובדים, ושטח הבנייה תקוע"
  **
  שופטים משחררים 2:
  "כמעט כל בתי העסק בדרום משלמים פרוטקשן. חברות ממשלתיות מכחישות, אבל אני יודע שהן כולן משלמות על שמירה כפויה. עם חשבונית. כמעט על כל עמוד מתח. על כל אנטנה. חברות הסלולר לא שילמו, ושרפו להן את האנטנות. הלכתי לראש המועצה בתל שבע ואמרתי, אם תיגעו באנטנות שלנו, אני מפרק לכם את האנטנות שהתקנתי לכם. אז ראש המועצה הסגיר למשטרה את הבחור ששרף את האנטנות של חברות הסלולר, וחברות הסלולר התקינו את האנטנות מחדש,
  הבחור הובא לבית משפט ושוחרר למעצר בית ושרף את האנטנות עוד באותו ערב.
  כמעט שנה לא הייתה לנו קליטה בעומר ואז הקמנו אנטנות משלנו וכיסינו עם פיברגלס בצבע של דגל ישראל""
  **
  חוסר בטחון וכניעה ממוסדת לאיומים:
  "יש איום, הפחדה, הבדואים מציקים, מקללים, מתנהלים בצורה ברוטלית, מרשים לעצמם לדחוף ולצעוק. לא מתחסנים. לא שמים מסיכות. חונים על המדרכות. לא עושים חשבון לאף אחד. בתל שבע פתחו סניף דואר. בא מישהו ורצה להעביר בעלות על האוטו. כשמנהל הסניף ביקש ממנו מסמכים, הבחור שלף אקדח וירה בו. "אז הדואר נסגר לשנה כי התחיל קרב בין שתי חמולות מי יהיה מנהל הדואר הבא. בסוף עשו פשרה, יום אחד מנהל מחמולה א' ויום למחרת מנהל מחמולה ב'. ככה זה התנהל, והמדינה מיישרת קו."
  **
  מדרון בלתי פוסק:
  "היום כולם מתעוררים, כי האלימות בנגב מתפוצצת להם בפרצוף. השיא היה לפני כמה חודשים כשבדואי פרץ לבית משפחה בדרום ותקף ילדה במיטתה כשהוריה ישנים בחדר הסמוך. המשטרה תפסה את התוקף, אבל הפרקליטות חתמה איתו על הסדר טיעון מקל. האירוע הזה זעזע גם את האנשים השאננים ביותר..בכל הדרום כבר לא מדברים על בנייה לא חוקית ועל השתלטות על קרקעות ועל פרוטקשן. רק על הירי, ההטרדות המיניות והרצח בכבישים. היום רף הפשיעה בדרום כל כך גבוה, שמתחילים להתעסק איתו רק כשהוא שובר שיאים. כל מה שמתחת לרף הגבוה לא מעניין לא את המשטרה ולא

  Adam Gold אדם גולד, [25.10.21 03:54]
  את בתי המשפט. רוב התיקים שנפתחים על שוד, גניבת מכוניות ופריצות לבתים נסגרים בשקט ורק מיעוטם מגיע לכתב אישום או למעצר בכלא. אז איך יכולה להיות הרתעה כשהבדואים מבינים שהפשע משתלם?".
  **
  האחריות על בתי המשפט:
  "מי יכול לטפל בבעיה? בתי המשפט. הם צריכים להחמיר את הענישה. הגעתי למסקנה שהשופטים מפחדים. אין לי דרך אחרת להסביר את העובדה שגם כשמישהו יורה, משחררים אותו למעצר בית. איך בדיוק אפשר לבדוק ביישובים הבדואיים שהעצורים נשארים במעצר בית? תופסים מישהו עם נשק באוטו. השופט משחרר אותו. אני מתקשר לפרקליט ושואל למה הוא עובר על זה לסדר היום, והפרקליט עונה לי שהוא חוסך כסף למדינה. ‘ערערנו על השחרור', אומר הפרקליט, ‘השופט השאיר את העצור לשבוע, ואז הוא השתחרר ותבע את המדינה וקיבל פיצוי על מאסר שווא'"
  **
  כשבתי המשפט והעבריינים מוציאים אצבע משולשת לשוטרים:
  "יש פה אירועים שאני אומר למשטרה, אתם יודעים מי האנשים, צילמתם, תפסתם רגע לפני שפרצו לבית או לאוטו, למה אתם לא מביאים אותם לבית משפט? והשוטרים אומרים, אם אנחנו לא תופסים אותם ממש בתוך הבית או האוטו, השופט יזרוק אותנו לכל הרוחות, והחשודים ישתחררו ויעשו לנו אצבע משולשת. ואני תופס את הראש, כי אם בחור כזה נתפס ונשאר במעצר, הוא לא יחזור לגנוב או לירות ולגבות דמי חסות. אבל אם הוא חוזר הביתה כמו גיבור, שום דבר לא ירתיע אותו.

  שיא השיאים
  "להפך. יום אחד תפסו שני חבר'ה על גניבת רכב, השופט שלח אותם למעצר בית, אז הם גנבו שני רכבים מהחניה של בית המשפט וחזרו איתם הביתה. השייח' עצמו סיפר לי את זה. שאל אותי, אתם עושים צחוק?
  **
  אכיפת עונשים:
  "לפני כמה ימים התראיין אצל אברי גלעד מישהו שנשדד 11 פעם בתחנת דלק בבאר שבע. תפסו את אחד העבריינים, ומה הוא קיבל? קנס פיצויים ומאה שעות עבודות שירות. ואיפה? בבית החייל! הבחור לא שילם פיצויים ולא הופיע אפילו פעם אחת בבית החייל"
  **
  המערכת מפחדת:
  "המערכת מפחדת. הלכתי לבקר את אחד העבריינים הבדואים בכלא. 11 בבוקר, אני מגיע עם נציג מהמועצה. מעירים אותו. הבחור מגיע ללובי, בדש, מה העניינים, איזה קפה אתה רוצה? ואומר לסוהר, תביא לי שלוש פעמים קפה, והסוהר הולך ומביא לו. ואין לי טענות לסוהר. היום הוא יגיד לו משהו, ומחר הבית שלו יעלה באש. מה הוא, מטומטם?"

  שופטים לא מרתיעים:
  "מציע שהשופטים יתמקדו בענישה מרתיעה לפושעים במקום להרתיע את הקורבנות. אתה מגיע לבתי המשפט בדרום וחוטף דיכאון. בשבוע שעבר תפסו בדואי יורה במאג מרכב נוסע. המשטרה דלקה אחריו ותפסה אותו. הביאו אותו להארכת מעצר והשופט שחרר אותו למעצר בית. ובאיזו עילה? שהוא לא מסוכן לציבור".

  **
  מערכת חוק לא מתאימה לאיומים:
  "הבדואים שואלים אותי, בחוק שלכם יש גזר דין מוות? אני אומר שלא, אז הם אומרים, אם כך, הוא הרבה יותר חלש. ומי שהולך לבית המשפט שלכם אוכל אותה. אצלנו, אם הוא יבוא לבית הדין הבדואי, המשפט מהיר ופסק הדין מיידי, ומי שלא ישלם את המחיר יהרגו אותו או את המשפחה שלו. אז איזה חוק יותר חזק? שייח' תראבין אמר לי פעם, החוק שלכם הוא חרטא, כי אין עונשים מרתיעים. בסעודיה, לעומתכם, אין אדם אחד עם שתי ידיים. אז אנשים מפחדים. [לא רוצה להגיע לשם] אבל בין סעודיה לישראל יש משהו באמצע"
  **
  שופט מסרס שוטר מתוך חדר ממוזג:
  "גם רפול אמר לחיילים שלו, בשטח אתם הרמטכ"ל ואני מגבה כל החלטה וביצוע שלכם מראש, כי רק אתם נמצאים שם ואף אחד לא ישפוט אתכם מהמזגנים. צריך להבין ששיף, בן 70 ומשהו, מתעורר באמצע הלילה, בלי משקפיים, רואה שגונבים לו את האוטו ויודע שלגנבים יש נשק ושהם יכולים להרוג אותו בשנייה ושכבר היה מקרה של שוטר שמת כי דחפו לו מברג בצוואר. זו סיטואציה ששום שופט בחדר ממוזג לא יכול להבין".
  **
  זה לא ענין של כסף:
  “בואי לא ניתן לעובדות לבלבל אותנו. הלוואי על תושבי עומר המכוניות שיש בתל שבע. ויש גם וילות שם שלא היו מביישות את האחוזות הכי מפוארות בארץ. נכון, יש מסכנים בכל מקום, גם במגזר היהודי, אבל בתל שבע יש כסף עברייני בשפע".
  **
  להציל אותם מעצמם:
  "כשנשים מוטרדות ותושבים מפחדים להיכנס למסעדות ובדואים יורים באנשים, ראש הממשלה ושר המשטרה ושר המשפטים כבר לא יכולים לעבור על זה לסדר היום. גם הבדואים עצמם לא יכולים להתמודד עם זה. הם אומרים לי, בדש, תציל אותנו מעצמנו".
  **
  ספוילר: עד שלא נתקן את המערכת המשפט ונרחיב את ארגז הכלים –
  שום דבר לא ישתנה. שום דבר.

  Liked by 1 person

 37. מר אמסלם רום, לעיונך:

  על אמי פלמור, סבירות ושומרי סף
  1. שמעו סיפור מטורף (ומייצג) על ממשלת השינוי והריפוי.
  סיפורנו מתחיל לפני כשנה כשהשר דודי אמסלם ביקש למנות דירקטורים מטעמו (בהתאם לחוק) לחברות ממשלתיות. אלא מה? אמסלם החליט לא לבחור את המועמדים כחלק מ'נבחרת הדירקטורים' שהוקמה ברשות החברות לפני זה כקאדר של מועמדים. אמסלם סבר שהנבחרת הומוגנית ולא ראויה. בתגובה, המשנה ליועמש (דאז) דינה זילבר יצאה למלחמת חורמה נגד המינויים ונגד אמסלם עם חוות דעת שוצפת קוצפת של 17 עמודים שמסבירה שהמינויים לא סבירים ולא יכולים לעמוד.

  2. אמנם, כך הודתה זילבר, החוק לא מחייב מינוי מתוך הנבחרת (ואף מגדיר קריטריונים מפורטים אחרים למינוי) אבל מרגע שהוקמה נבחרת כזו – מינוי מועמדים שאינם נכללים בה אינו סביר והוא מוצדק רק במקרים חריגים בהם למועמד יש יתרון משמעותי בתחום פעילות החברה.
  ומי יגדיר מה החריג ומהו יתרון משמעותי? נכון מאד אנו המשפטנים.
  כפי שאתם ודאי מנחשים, חיש קל מנדלבליט הגדיר את חוות הדעת כמחייבת, רשות החברות התיישרה בהצדעה, התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירות נגד אמסלם, היועמש השיב בשם המדינה שהעתירה צודקת לגמרי, העליון זרם והקפיא את פעולות אמסלם – והמינויים והתוכניות נתקעו ובמהרה נגרסו לעולם שכולו שומרי סף.

  3. אבל הסיפור לא נגמר.
  כי לא מזמן התבשרנו שאמי פלמור, מנכלית משרד המשפטים לשעבר ושומרת סף בכירה בדימוס מקודמת על ידי חבריה לג'וב שמן ועסיסי בחברת החשמל. אבל היי, פלמור עצמה מחוץ לנבחרת ועל הדרך גם לא באמת מבינה כלום בחשמל תשתיות או ניהול עסקים כלשהם. טוב, אז, שומרי הסף בטח התגייסו לבלום את המינוי, לא?
  נו, לא צריך להיות קטנוניים.
  איכשהו, 'שומרי הסף' מהיועמ"ש שהציתו מלחמת עולם פראית נגד כוונתו של השר אמסלם פתאום התהפכו במאה ושמונים מעלות. טוב, זה לא אותו דבר.

  4. מה שבאמת מדהים פה זה שלא רק שלפלמור אין מומחיות יחודית אלא שאין לה שום רקע בתחום. למעשה, אי אפשר שלא לשאול את עצמנו מה לפקידה בינונית בדימוס, ללא כל רקע בתחום החשמל א התשתיות עם אפס רקע עסקי וללא שום נסיון בדירק' מסחריים (פלמור אפילו לא מתמחה בדיני חברות)-
  עם תפקיד שדורש עמידה בראש חברת תשתיות אימתנית עם חוב של 50 מיליארד שקל, אג"ח ב–30 מיליארד שקל, שוק כאוטי שמשלב יזמי חשמל פרטי ומונופולי גז ואינספור אתגרים עסקיים?
  נו באמת, הקשר ברור.
  יש לה נסיון מהותי, חברים.

  5. אה, וכמובן, כדי לקדם את הקומבינה של פלמור, בניגוד מוחלט לחוות דעת הישנה של זילבר נשלח גיל לימון – הקולגה לשעבר של פלמור, והמשנה שהחליף את זילבר וכעת אמון על טוהר מידות וניגוד ענינים (למרות שהוא עצמו מונה במכרז תפור בניגוד ענינים מובהק) – כדי לסדר את הענינים.
  לימון לא אכזב, חשף שיניים, הזהיר שניקוד נמוך לפלמור יהווה פרשנות מצמצמת ושגויה. וכמובן, איים במאפיוזיות שלא בטוח שהפרקליטות תוכל להגן (!) על פרשנות נגד פלמור בבגץ.
  ואני שואל, היש מנהל תקין יותר מזה?

  6. ואם כל זה לא מספיק מנהל תקין בשבילכם, כדי לעקוף את החוו"ד המקורית של זילבר (נגד אמסלם) פלמור שכרה את אבי ליכט – שותף במיתר ולשעבר המשנה כלכלי-פיסקלי שהיה אמון על הקמת נבחרת הדירקטורים – שיעבוד מול רשות החברות שם היועמשית דלית זמיר היא אשתו של משנה אחר (קמיניץ)) וכמובן שלחה את הפוליטיקאים מיש עתיד (בראשות השרה קארין אלהרר) להבהיר שמדובר במינוי חשוב מאין כמוהו.
  שינוי אומרים לכם.
  **
  אז בפעם הבאה שמדברים אתכם בפאתוס על סבירות, מידתיות, מניעות משפטית או חוות דעת עתירת סימוכין ודברי מליצה –
  זכרו את הרגע שבו לאמי פלמור ממש התחשק ג'וב.

  אהבתי

 38. אדם גולד לא מעניין מאז הצטרף לעבודת האלילים של סוגדי ביבי שבמשמרת שלו קרה כל הדבר הזה בנגב. ובעיקר של כל אנשי הליכוד שהצביעו בזמנו בעד חוק הלפרט כמו רובי ריבלין שאמר אז:״בלי החרדים אין לנו שלטון״.

  אהבתי

 39. נתיב,

  הזהרתי אותך, לא להגיב עלי יותר. זוהי אזהרה אחרונה בהחלט. אתה לא מבין מה אתה עושה. אל תגיב עלי יותר.

  אהבתי

 40. תמריץ
  אין ספק שלביבי יש חלק נכבד באחרית על מה שקורה עם הבדואים בנגב. אבל גם למערכת המשפט יש חלק נכבד. חלקו של מי באחריות גדול יותר זו שאלה שניתן להתווכח עליה אבל לשניהם חלק גדול. גם אם אדם גולד הפך לסוגד ביבי ומכחיש את אחריותו של ביבי חשוב לפרסם את דבריו בנוגע למערכת המשפט. למרבה הפלא יש חושבים שביבי הוא הבעיה ומערכת המשפט הנוכחית היא הפתרון (גם בפורום זה יש שחושבים כך) במאבק בין ביבי למערכת המשפט יש הרואים אותה כמאבק בין אור לחושך ולא כמאבק בו שני הצדדים בעייתיים. ובקיצור כדברי הרמב"ם: שמע האמת ממי שאמרה

  Liked by 3 אנשים

 41. 3718,

  אני תמה, לאיפה הפנית אותי ? הפנית אותי בשביל לקלל, ונמצאת מברך אולי משהו.

  יש טענות כנגד המערכת. מלאים כרימון. מן המערכת על פי הטענות, הזליגו חומרים לשם טוב, על מנת לאיים ולמנף ולסחוט את אוייבי המערכת.

  והנה תגובת המערכת על כך, מצטט:

  "מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: מדובר בטענות ממוחזרות המתייחסות למקרים שאירעו לפני שנים רבות. הטענות לפיהן גורמים בהנהלת בתי משפט מסרו לגברת שם טוב חומרים חסויים אסורים בפרסום מתיקים מתנהלים או חומרים בעלי אופי אישי שנועדו לפגוע בשמם הטוב של שופטים, או לשם סגירת חשבונות עם גורמים שהביעו ביקורת נגד בתי המשפט חסרות שחר."

  חסר שחר אם כך לטענתם.

  "מהפרטים שהעברתם, התחקיר נסמך על שיח בין נאשמים בתיק פלילי חסוי אשר מעלים טענות בלתי מבוססות וטווים באמצעותן תיאורית קונספירציה שלא היתה ולא נבראה, כפי שעולה מבדיקה שבצענו. חבל שנתתם להם במה לכך."

  קונספירציה שלא הייתה ולא נבראה.

  "פניותיה הרבות של עו"ד סדובניק להנהלת בתי המשפט, מטופלות על ידי גורמי המערכת באופן מקצועי וענייני, וכך גם לגבי חלק מהתיקים שהיא מייצגת והוזכרו בתחקיר.בעניין עורך הדין ברק לייזר – בתום חקירה שהתקיימה הודיעה הפרקליטות עוד בשנת 2018 שעניינו נסגר בלא צורך בכל טיפול נוסף."

  "הפניות של עו"ד סדובניק, טופלו בצורה עניינית. "

  "עורך הדין ברק לייזר מסר בתגובה:

  "הקלטת השיחות בין הגב' שם-טוב ומר זר, בה נשמעת שם טוב מתרברבת על כך שהיא מקבלת מגורם בכיר בהנהלת בתי המשפט חומרים חסויים, נבדקה ונמצאה על ידי גורמי המשטרה והפרקליטות כשקרית. בנסיבות אלו, הצגת הדברים על ידכם בתחקיר כאילו היו יחסי תן-וקח ביני ובין הגב׳ שם טוב מהווה פגיעה בשמי הטוב. "

  "למען הסר ספק, מובהר בזאת כי מעולם לא היה כל קשר ביני ובין הגב' שם טוב ומר זר, או מי מטעמם ומעולם לא הועבר על ידי כל חומר אליהם בוודאי שלא חומר חסוי. מדובר בטענות מופרכות, שקריות וחסרות בסיס, אשר מצער מאוד שנטענות בתחקיר. "

  הכחשה גורפת, מעולם לה היה קשר בין ברק לייזר לשום שם טוב, ומר זר.

  "מעולם לא נטענה על ידי טענה שנסחטתי על ידי הגב' שם טוב. למיטב הבנתי טענה זו נטענה בפניה על-ידי חוקרי המשטרה במסגרת חקירתה וככל הנראה הוצגה לה כאילו נאמרה בשמי "כתרגיל" חקירה. "

  החומרים הם תוצר של תרגיל חקירה כנראה, לעולם לא טענתי ( עו"ד לייזר) שנסחטתי, ולא נסחט לטענתו.

  "החומרים הנזכרים בכתבה אשר מצאו את דרכם לרשת האינטרנט, מקורם בפעילות זדונית של גורמים שזיהו פרצות במערכת נט המשפט בשעתו ושמו ידם על מסמכים לרבות מסמכים מתיקים חסויים שהתנהלו במערכת. עניין זה אף הוא נבדק, נחקר וטופל. "

  המקור של החומרים המודלפים לטענת המערכת, פעילות זדונית האקרים שזיהו פרצות במערכת נט המשפט. וזה סביר לאור מה שעושים לשופטים כפי שהוכחתי לעי"ל. לשופטים ולמערכת.

  "היועץ המשפטי למערכת בתי המשפט פעל ועודנו פועל מיגור תופעת השיימינג ברשתות החברתיות כנגד שופטים וכנגד נושאי משרה אחרים במערכת בתי המשפט. חלקם של הגורמים אשר עומדים מאחורי הכתבה עומדים גם מאחורי הפרסומים המכפישים כנגד שופטים ויש להצטער כי תאגיד השידור נותן לכך יד."

  סוף ציטוטים:

  ואכן, כל זה השערות בעלמא. לא מוכח. מוכחש. קונספירציות על פי הנטען וכו…. אבל:

  מה שאני הוכחתי, זה פוזיטיבית, כך בעליל, שאם המערכת הייתה באמת ארגון פשע נקמני, מזמן הייתה עושה בקלות, מעשים שלא יתוארו, לאור הלכלוכים עליהם.

  להתראות

  אהבתי

 42. והכל היה חוקי, ומתבקש בעליל על פי החוק, אחרת, עושים החוק לחוכא ואיטלולא ניתן היה לטעון.

  אהבתי

 43. רק תיקון טעות בתגובתי לעי"ל ל- 3718 מערכת בתי המשפט:

  שמתי במרחאות כפולות בטעות, את האמירה שלי עצמה:

  "הפניות של עו"ד סדובניק, טופלו בצורה עניינית. "

  זוהי אמירה שלי, ולא ציטוט מן הטקסט אליו הופניתי.

  אהבתי

 44. פה רק אפרופו איראן, רוברט מלי ( Robert Malley) הממונה אצל ביידן על ענייני אירן, מביע אי סבלנות הולכת וגוברת, חשד הולך וגובר לגבי הכוונות של אירן בקשר לחזרה למשא ומתן.

  כרגע, יש לזה ביסוס מסויים. משהו בהתנהגות האירנית, מניפולטיבי קצת, ודוחה הקץ כרגע בקשר לחזרה למשא ומתן כאמור. אבל, מוכחש על ידם.

  אבל, נחכה ונראה…..העסק מאוד מורכב.

  כאן:

  https://www.al-monitor.com/originals/2021/10/us-envoy-other-tools-available-if-iran-nuclear-diplomacy-fails

  אהבתי

 45. משהו בהתנהגות האירנית, מניפולטיבי קצת, ודוחה הקץ כרגע בקשר לחזרה למשא ומתן כאמור. אבל, מוכחש על ידם.

  אבל, נחכה ונראה…..העסק מאוד מורכב.

  מניפולטיבי קצת? אתה צריך להחליף את הקטליטיק קונברטר, אמסלם, לא נדלקה המנורה האדומה? אתה מבין בכלל מה קורה סביבך? אתה חי בענן שחור של הכחשה. הכל חוקי אצל המחוקק שמחליט מה הוא החוק. גם בסין ורוסיה ותורכיה הכל חוקי. כשהפרקליטות מגדירה את ההגדרות איך שנוח לה, ממש כפי שהפלסטינים מגדירים ומצדיקים. העסק עם האירנים כלל לא מורכב הוא ברור לחלוטין, ברמה הזו של הפוליטיקה ברור בדיוק מה קורה.

  אהבתי

 46. אז הזהרתי אותך נתיב, ואתה בשלך. ללא דיחוי ומחשבה שניה אפילו.

  אני אגיע אליך, ואדאג, שלא תסתובב חופשי ויהי מה. חרצת את גורלך. אין ספק שאתה כסיל מטורף.

  אהבתי

 47. כמובן נתיב, שגם לא טרחת והעלת על דעתך, עכברוש בוגדני כמוך, להשאיר השם. ברור למה. נכנסת פה לחפש צרות מלכתחילה. והכל, מתוך מחשבה,שהמסך האנונימי, יגן עליך.

  אבל, אגיע ואחשוף אותך, בכל מחיר, בכל דרך.

  זכור מילותי אלו היטב. יום אחד זה יבוא עליך. לא תאמין מה יקרה לך.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: