טום וג'רי של הימין הישראלי

הזוג נתניהו מנהל מלחמה מוזרה וחסרת פשר נגד נפתלי בנט ואיילת שקד. מסיבה לא ברורה בני הזוג רוחשים להם שנאת חינם עמוקה. השנאה הזו גרמה להקדמת הבחירות ב-2015 ("ברית האחים" שלא עלתה יפה) והובילה את המדינה ללופ הנוכחי. בנט ניסה להקים מפלגה אלטרנטיבית משלו. היא לא עברה את אחוז החסימה בבחירות 2019א, ונכנסנו לפלונטר.

ערב הבחירות הנוכחיות הליכוד הקדיש את עיקר מאמציו לקמפיין להעברת מצביעים מבנט לסמוטריץ', מה שישראל היום קרא לו: תוכנית נתניהו למחיקת בנט. זה היה קמפיין בעייתי ומכוער במיוחד כי מפלגתו של סמוטריץ' מכילה שתי דמויות שהכהניזם וההומופביה שהן מפיצות הם בסתירה מוחלטת לערכי הליכוד הליברלים. ומה יצא לביבי מזה? מה שיוצא תמיד לחתול טום ממרדף אחרי העכבר ג'רי – מפח נפש.

עיון בתוצאות הבחירות הסופיות שפורסמו הערב מלמד שלמפלגתו של בנט היו חסרים אלפי קולות בודדים (בערך 5,000) כדי לקבל מנדט נוסף על חשבון תקווה חדשה. אם היו עוברים כ-5,000 קולות מסמוטריץ' לבנט, גוש ביבי היה מתחזק במנדט ומגיע ל-60 מנדטים. בנט היה מרוויח ואילו הליכוד והציונות הדתית לא היו מפסידים מאומה. נכון, זה עדיין לא היה 61, אבל כבר אי אפשר היה להדיח את יריב לוין או לחוקק חוק פרסונלי נגד ביבי וגם: אפשר היה להיעזר במנסור עבאס מבלי שהוא מצידו יוכל להפיל את הממשלה אחרי שקמה. כרו בור ונפלו בתוכו. קארמה.

72 תגובות על ״טום וג'רי של הימין הישראלי״

 1. אם כבר חוקים, אני מקווה שהכנסת החדשה לפחות תעביר חוק הגבלת כהונה ל-2 קדנציות. לא רטרו-אקטיבית, שלא יגידו שזה פרסונלי, אבל אם חוק כזה כבר היה קיים היו נחסכים לנו כל סבבי הבחירות האחרונים.

  Liked by 2 אנשים

 2. אם היו אומרים לי שהדרך היחידה להציל את החברה שבה אני עובד זה להפסיק את עבודתי, לא הייתי חושב שנייה.

  ביבי הוכיח הפעם ללא ספק שתסביך אלוהים שהוא לוקה בו עושה יותר נזק מהפסד .

  Liked by 2 אנשים

 3. amehaye,
  מה מקור הלהט הזה לחוקק חוק לכל עניין פוליטי?
  אני מציע לחוקק חוק יסוד שיקבע שתמורת כל חוק חדש על הכנסת לבטל שני חוקים ישנים

  Liked by 2 אנשים

 4. תמריץ, הנתניהוז שונאים את בנט כי ברור להם שמטרתו תמיד היתה להחליף את נתניהו. לא בדיוק שנאת חינם.
  לגבי הבחירות האחרונות, בנט הכריז שמטרתו להחליף את נתניהו, לעומת סמוטריץ' שנאמן לביבי. מה מכוער בניסיון של ביבי לחזק את מי שנאמן לו על חשבון מי שלא?
  "ערכי הליכוד הליברליים"… נו בחייך

  Liked by 1 person

 5. מצטרף לרינגו,
  אפשר להתווכח מהם ערכי הליכוד, אבל ברור שרבים מתומכי הליכוד מזדהים עם ערכיו של בן-גביר, רק שנוח לבכירי הליכוד, וביבי בתוכם, לרחוץ בניקיון כפיהם ולומר "ליברלים אנחנו".

  אהבתי

 6. רינגו, אחד החטאים של ביבי שהכשיר כל כך את הכהניזם שנראה אפילו מוזר לצפות ממנו לשמור מרחק ממנו.

  אני מסכים עם א-מחייה. אי אפשר לראות את מה שקורה במדינה בשנתיים האחרונות ולהגיד שזה דבר נורמלי, שלא מצריך שום שינוי מבני בתקנות השלטון.

  Liked by 2 אנשים

 7. ותמיד פוליטיקאים שואפים להחליף פוליטיקאים אחרים. להתמודד עם זה בשיטת נתניהו – להרוס את הקריירה של כל אדם מוצלח שצומח לידך ולהשאיר רק את אמיר אוחנה, מירי רגב ואסנת מרק – גם זה לא נורמטיבי.

  Liked by 2 אנשים

 8. חג שמח
  למרות הגעגועים לתקופה שבה דנו בישיבות הממשלה מהי תרומת האו'מ, אם בכלל, להקמת מדינת ישראל.
  (שלא לדבר על התקופה שבה היו גם הגדות של פסח בעלות אורך סביר).

  ####################

  כפופים היינו לממשלת המנדט בפלשתינה – א"י. ויקם צ'מברלין אשר לא ידע את הצהרת-בלפור ויאמר לחבריו: הנה בני ישראל מתרבים בארץ, ואין זה לרצון בני-ישמעאל ידידינו האצילים. הבה נתחכמה, פן תקרה מלחמה ונוספו בני–ישמעאל על אויבינו, ומה יהיה על הנפט בבבל ועל היאור במצרים המקשר אותנו עם האימפריה מעבר לים?
  נצא ונלמד מלבן הארמי, שר רימה את יעקב עשרת מונים. ניתן ספר לבן ונגזור על העליה, ויעש כן. וירעו אותנו הבריטים ויענונו, וכל אניה שבאה לחוף המולדת תפסו ושלחו לקפריסין וגם ציוו לשוטרים ולנוגשים לגזול הנשק מידינו ולחפש בכל הישובים.

  "ביד חזקה ובאניות מעפילים"
  וה"הגנה" היא שעמדה לנו, כמו שנאמר : במסות ובמופתים ובמלחמה וביד חזקה ובאניות מעפילים ובהעברת נשק ובהפצצת ראדארים ובפיצוץ גשרים ובמירור חיי השליטים, כמה שנאמר –דם ואש ותמרות שן.
  ותקץ נפש בווין בבני ישראל וילך לעצרת האו"ם ויאמר לה: מה ייעשה לסוררים ומוררים אלה. ותאמר העצרת לבווין: ך לך מארץ זו, כי צדקו בני ישראל, ותקום מדינת היהודים.
  עשר המכות של צה"ל
  ויכעס בויין כעס גדול וירק חניכיו מבני-ישמעאל – צרים ומלך בבל ומלך עמון ונשיאי ארם הלבנון, ויתן הנשק בידם ויאמר להם: שלחו צבאותיכם הגיבורים לארץ פלשתינה ועשו כלה בבני ישראל והייתה לכם ארץ. ויעשו כן..
  ויבואו צבאות מצרים ובבל ועמון וארם והלבנון ועמם ערב רב להילחם בישראל, וירם ישראל את המטה, ומחיק ה"הגנה" זינק צבא הגנה לישראל בתחילה במתי מעט ובנשק קל, אבל מיום ליום הלך צה"ל וגדל ויהי לכוח גדול ואדיר והרביץ עשר מכות במצרים ובבני בריתם ויגרש אותם מהארץ וגם הערב-רב ברחו.
  ותיכון המלוכה בישראל, כמה שנאמר: בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו , וקשי עורפנו וכוחנו מצילנו מידם.
  וכמה מעלות טובות לצה"ל עלינו. הוא הכה באויבנו ועשה בהם שפטים והציל עצמאותנו והטביע אניית האויב בים ושיקע צרינו בתוכו, והקים נח"ל מתוכו ובנה ישובי ספר.
  ובן חלוצאי היה אומר: כל מי שלא אמר שלושה דברים אלה בפסח לא יצא ידי חובתו, ואלו הם: בטחון העם , ישוב השממה וקיבוץ גלויות.והנוער בישראל קיים וקיבל על עצמו לעשות כדבר הזה ותהי התשועה לישראל.
  לפיכך אנחנו חייבים להודות ,להלל ולפאר ,לרומם ולהדר ולברך, לעלה ולקלס הלוחמים והחלוצים אשר הוציאונו מעבדות לחירות , מיגון לשמחה ,משעבוד לגאולה, ונאמר שירה חדשה.

  #####################

  הועתק מהבלוג הגיון בשגעון של זאב גלילי:

  http://www.zeevgalili.com/2021/03/23650?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+zeevgalili+%28zeevgalili%29

  ערב פסח,ניסן 1956, חיבר דוד בן גוריון נוסח מקורי להגדה של פסח * בן גוריון היה אז שר הביטחון והזדהה עם קיבוץ שדה בוקר הבלתי מפלגתי, אליו עבר להתגורר לאחר פרישתו * מטרת ההגדה היא לשלב את תולדות הציונות בתולדות עם ישראל בחזקת "והגדת לבנך" * ההגדה אף הוזכרה בישיבת ממשלה בה טען בן גוריון שלא או"ם הביא להקמת המדינה *

  נסיבות חיבור ההגדה
  ———————————
  ….
  ההגדה נכתבה עבור סדר פסח הקיבוצי שערכו חברי שדה בוקר. באותם ימים כיהן בן-גוריו כשר הביטחון.
  טקסט ההגדה מבקש לייצור משוואה היסטורית בין משמעות יציאת מצרים למשמעות הקמת מדינת ישראל ב-1948.
  תוכן ההגדה עלה לדיון בישיבת הממשלה וראש הממשלה משה שרת מעיד ביומניו:
  "בישיבת הממשלה האחרונה התעורר בינינו ויכוח על מקומו של האו"ם בהקמת המדינה".
  בן גוריון ביטל את חלקו של האו"ם ואילו שרת טען בתוקף כי בזכות החלטת האו"ם הוקמה המדינה.
  בטקסט ההגדה מצא שרת עדות לכך שבן-גוריון מסכים עם דעתו. וכך כתב:
  "הגיעה לידי הגדה שחיבר בן-גוריון בשביל הסדר של שדה בוקר-מלאכת מחשבת של סיפור יציאת מצרים ובה פנינה כזו: "ותאמר העצרת לבווין לך לך מארצך זו כי צדקו בני ישראל, ותקום מדינת היהודים".הפסוק המחושב והתמציתי הזה הוא הקובע את האמת ההיסטורית ולא דיבורים שאתה מחליט בעידנא דריתחא על או"ם שמום. אלמלא החלטת העצרת ב-1947 לא הייתה קמה המדינה ב-1948"

  בטקסט ההגדה שכתב בן גוריון יש השוואה ישירה בין יציאת מצרים לתקומת מדינת ישראל. סביב שולחן הסדר יסבו ילדים, בני נוער וצעירים שתולדות המפעל הציוני אינם שגורים על לשונם ומוכרים להם..נזכור את יציאת מצרים ונזכיר את נס הקמת המדינה היהודית בארץ ישראל.

  למה לא נתקבלה ההגדה של בן גוריון
  —————————————
  …. הטקסט הזה של דוד בן גוריון הוא אכן מלאכת מחשבת. אך מי היה זוכר אותו לולא הוצא מן הגנזים? האם היה מתקבל על דעת העם לתאר את יציאת מצרים ונס תקומת המדינה בלי להזכיר לפחות את "צור ישראל" (התחליף שמצא בן גוריון לשם ה' בנוסח מגילת העצמאות). האם סיפור תולדות ישראל מסתכם בכוחה של ה"הגנה"? ואיפה ניל"י ואצ"ל ולח"י.
  ימתקו לבן גוריון רגבי אדמתו. פועלו ההיסטורי לא יישכח, אך ההגדה המעניינת הזו דינה להיגנז.

  אהבתי

 9. נושא שהוא אפילו חשוב יותר מאשר הנכונות של הימין הישראלי לתת לסניף המקומי של האחים המוסלמים את כל מה שרק יצליחו לחלום עליו.

  ############

  Lee Smith צייץ מחדש
  Gadi Taub
  @GadiTaub1

  ועכשיו גם בעברית. מאחר שבישראל אין חדשות חוץ, אלא רק פרופגנדה לצורכי פנים, ייתכן שהחמצתם את הבעיה העקרונית הזאת שמסביר כאן
  @LeeSmithDC
  : ממשל ביידן פועל לקעקוע הסכמי אברהם כדי לקדם את החזרה להסכם הגרעין עם איראן. טוב. לא נורא. יאיר לפיד בטח ידע מה לשעות.
  פסגת הסכמי אברהם שטורפדה על ידי ביידן
  mida.org.il

  אהבתי

 10. תמריץ,
  ברור שמעשי נתניהו לא נורמטיביים ולא ראויים. על זה אין ויכוח. הנזקים שהוא עושה ידועים.
  אבל בזמן בחירות זה לגיטימי לנסות לחזק את המחנה שלך על חשבון מישהו שעלול לערוק למחנה השני. אני תמה על כך שאתה מאוכזב מנתניהו שעשה מעשה לגיטימי שכזה, ביודעך שהוא עשה כבר דברים גרועים בהרבה.

  אהבתי

 11. רינגו אתה מוזמן לציין 'דברים גרועים בהרבה שנתניהו עשה' יש להניח שתמצא דברים שלדעתך הוא עשה ושלדעתך הם גרועים בהרבה. אבל דברים מוכחים שהוא עשה ושמוסכם על המיינסטרים של הימין שהם גרועים אני לא בטוח שתמצא. אתה מוזמן להציג כאלה.
  עד הבחירות האחרונות הסיכויים שבנט היה עורק למחנה השני אפסיים, והסיכויים שהיה גובר על נתניהו אפסיים. המלחמה של נתניהו בבנט היא אך ורק נקמה אישית ופוגעת במדינה ובגוש הימין. בנט (מלבד ביביסטים אדוקים) מקובל כשותף טבעי במיינסטרים של הימין. מלחמתו של ביבי בבנט היא עובדה שאני חושב שאף אחד לא מכחיש זאת. על זה הפוסט מדבר על מעשה שגם לפי רוב תומכי ביבי – ונראה שגם לביבי עצמו אין הסבר אחר מלבד בבחירות האחרונות – הוא מעשה נקמה אישית שבסופו של דבר פוגע גם בו אישית וגם במחנה הימין.

  Liked by 1 person

 12. תמריץ,

  ההתנהלות של נתניהו מול בנט במערכת הבחירות האחרונה הגיונית מאד. סמוטריץ בכיס של הליכוד. בנט לא בכיס של הליכוד.

  זה שחסרים לבנט 5000 קולות זה חוכמה שבדיעבד. זה לא רלבנטי לכלום.

  אהבתי

 13. נו במת
  כל הקטע עם בנט שקד, זה שרה.
  עוד מהימים שהשניים היו בלשכת ביבי.
  קנאה נשית עזה על יופיה של שקד עם חשד שתפלרטט עם הביבי,
  וסימון בנט כטוען מסוכן לכס.
  לא יאמן איך ה פ ס כ י כ ו פ ט י ת הזו מנהלת את ביבי ואת המדינה

  אהבתי

 14. שמעון הגרגשי,
  בשבוע שנתניהו פוצץ את פרשת הקלטת של דוד לוי הייתי באיזה כנס שהרצתה בו מומחית לשיווק בשם רות בר. אחרי שבירכנו את ברכת "ברוך אתה ה' אלהינו מלך העולם שככה לו בעולמו" קיללנו את ביבי שככה לו בעולמו. שרה נוהגת כמו כל אשה רציונלית שמכירה את התכשיט שלה והיא גם הבינה מיד שבנט הוא תכשיט דומה. למה פסיכופתית?

  אהבתי

 15. משה,
  דברים גרועים בהרבה שביבי עשה: למשל, מנע העברת תקציב מדינה כדי לחמוק מהסכם רוטציה. למשל, כפי שציין תמריץ, המליך את חבורת חדלי האישים ביטן-זהר-מארק ודומיהם במקום אנשים ראויים שברחו מהליכוד.
  לגבי בנט אין ויכוח שההתנכלות לו עד כה היתה טיפשית ונקמנית. אבל מרגע שבנט הכריז שהוא מועמד לראשות הממשלה זה מהלך מאוד סביר לנסות להחליש אותו לטובת סמוטריץ.

  Liked by 1 person

 16. מענין לקרוא כאן בשיחה מקומית, תחת הכותר:

  "משבר זהות ואכזבה: כך איבדו המפלגות החרדיות 100 אלף קולותה"ישראליות" הגוברת של חרדים צעירים ומשבר הקורונה העניקו לסמוטריץ' הזדמנות למשוך קולות חרדיים למפלגה לא חרדית. חרדים לא מעטים מהמיינסטרים הביעו מחאה באי הצבעה חריגה, שגם שפכה שמן על סכסוך עתיק יומין בין הליטאים לחסידים"

  כאן:

  https://www.mekomit.co.il/משבר-זהות-ואכזבה-כך-איבדו-המפלגות-החרד/

  אהבתי

 17. לכל המעונין, מחקר/ ניסוי מאוד מאוד מענין בסין:

  כידוע, יש בעיה, לטפל בסרטן המוח. אפשר בעיקרון, רק עם הקרנות או ניתוח. למה? אם כך, יש מה שנקרא, מחסום מוח/ דם. תרופות לא חודרות אותו.

  אבל, בניסוי על עכברים, הצליחו חוקרים סינים, להחדיר מיקרורובטים, דרך מחסום הדם/ מוח, ולשחרר כך תרופות.

  כאן:

  https://www.realclearscience.com/articles/2021/03/25/neutrobots_breach_the_blood-brain_barrier_to_treat_brain_cancer_in_mice_769535.html

  מי שלא מבין משהו, יכול לשאול כמובן…..

  אהבתי

 18. רינגו,

  המושג "תקציב המדינה" הוא קשקוש (עוד הנדסת תודעה דרך מילים), אין מושג כזה. המושג הנכון הוא "תקציב הממשלה"

  המשק בישראל לא צריך תקציב, המגזר הפרטי והמשק לא חי על נדבות הממשלה (למרות שהשמאל הכלכלי נוטה לחשוב כך)

  מי שחי על נדבות זה הממשלה, מנדבות המגזר הפרטי

  ומבחינה זו, אי העברת תקציב , ושכפול התקציב של שנה שעברה, זה לא משהו רע בעיני (בתור ימין כלכלי), לאור הנטיה של התקציב הזה לגדול באופן קבוע

  ולגבי "חדלי האישים" מארק-ביטן-זהר. לעניות דעתי חדלי אישים היא מי שעושים מלחמות מיותרות עם מאות הרוגים, או מביאים המשק ל 400% אינפלציה, או מכניסים מיליציות טרור חמושות לתוך הארץ . בינתיים, "חדלי האישים" הללו לא עושים את זה.

  Liked by 2 אנשים

 19. תמריץ,
  איזה מזל שסילקו את המטורף מהבית הלבן
  סין ואיראן חתמו על הסכם כלכלי היסטורי, רוחאני: "התערבות ארה"ב אינה רצויה"
  שרי החוץ של סין ואיראן חתמו על ההסכם הכלכלי המבסס את שיתוף הפעולה בין המדינות למשך 25 שנים. לאחר החתימה, הנשיא חסן רוחאני בירך על ההסכם והשמיע אזהרה כלפי ארה"ב
  https://www.maariv.co.il/news/world/Article-830307?fbclid=IwAR1e9MYcOvHX64LZhXv1RVeMxHExO0EnkAhC38ONPvbfLzWSBF7I_f41IBA

  אהבתי

 20. חייל אני לחלוטין לא מתלהב ממדיניות החוץ של ביידן, אבל ספק אם טראמפ היה יכול למנוע הסכם כזה בין סין ואיראן. למעשה במובן מסוים ייתכן שטראמפ, בכך שהוא בחר להילחם נגד כל העולם, גרם לכך. אולי היה עדיף לו היה עושה עם סין יד אחת כנגד איראן.

  אהבתי

 21. 3718 כדאי לבדוק את העובדות. מי שהביא את המשק ל-400% אינפלציה היו דווקא ממשלות ימין, ומי שטיפל בבעיה היה שמעון פרס.

  לגבי מלחמות מיותרות, כנראה שאפשר להאשים את שני צידי המפה הפוליטית באופן יחסית שווה – וכדאי לזכור שלא כל המלחמות היו מיותרות.

  לגבי ביטן זהר ושות', הם בהחלט משכמם ומטה. מעבר לעסקנות וחשד לשחיתויות הם לא תרמו כלום. דוקא לאמסלם יש נקודת זכות כלשהי מאחר ולפחות יש לו כוונות טובות, אולם גם הוא לא בדיוק אילון מאסק (או אמנון שעשוע, אם אתה מעדיף דוגמאות מקומיות).

  אהבתי

 22. amehaye,
  ההסכם כשלעצמו פחות חשוב. מה שחשוב זה מערך השיקולים של סין ואירן. תחת טראמפ חברות סיניות שפועלות במערב לא העזו לעמוד מול הסנקציות. אירן הופכת היום לחברה של ארה"ב ולכן נוצר תמריץ הפוך. היידה MAGA

  אהבתי

 23. הנה לנו שוב, נפוליאון דה לה שמטה, של השוטה הזקן. כותב לנו, שחב' סיניות, לא העזו לעמוד מול סנקציות של המערב. אבל, כאן למשל, תחת טראמפ, הסינים הטילו סנקציות חזרה על פומפיאו למשל ( מזכיר המדינה דאז).

  לכו תקראו, כאן רצ"ב, הודעה של דובר משרד החוץ הסיני, תבינו באיזה שרלטן נתעב מדובר אותו שוטה זקן.

  הוא בכלל גרס בזמנו, שיש לאיראנים רק כור גרעיני אחד הנפוליאון הזה. אחזיר גם לשם.

  אל תאמינו לאף מילה שהוא כותב. הבן אדם, שרלטן מתועב.

  כאן:

  https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/xwfw_665399/s2510_665401/t1847554.shtml

  אהבתי

 24. הנה כאן, נדביק תכל"ס ההודעה, סנקציות על רבים מהאדימיניסטרציה של טראמפ, לא יוכלו להיכנס לסין, הונג קונג ועוד:

  Foreign Ministry Spokesperson Announces Sanctions on Pompeo and Others
  2021/01/20
  Over the past few years, some anti-China politicians in the United States, out of their selfish political interests and prejudice and hatred against China and showing no regard for the interests of the Chinese and American people, have planned, promoted and executed a series of crazy moves which have gravely interfered in China's internal affairs, undermined China's interests, offended the Chinese people, and seriously disrupted China-U.S. relations. The Chinese government is firmly resolved to defend China's national sovereignty, security and development interests. China has decided to sanction 28 persons who have seriously violated China's sovereignty and who have been mainly responsible for such U.S. moves on China-related issues. They include Michael R. Pompeo, Peter K. Navarro, Robert C. O'Brien, David R. Stilwell, Matthew Pottinger, Alex M. Azar II, Keith J. Krach, and Kelly D. K. Craft of the Trump administration as well as John R. Bolton and Stephen K. Bannon. These individuals and their immediate family members are prohibited from entering the mainland, Hong Kong and Macao of China. They and companies and institutions associated with them are also restricted from doing business with China.

  אהבתי

 25. הנה, נזכיר נשכחות, לגבי אותו נפוליאון השוטה הזקן, שמתייצג פה, כמבין בענייני צבא, גיאופוליטקיה, הקרנות אלקטרומגנטיות, משפטים אפילו, זיוני שכל. מה לא ?

  מפנה לפוסט של תמריץ בעבר, הנה תגובה שלו עלי, מצטט בקשר למספר הכורים הגרעיניים האיראנים:

  "חכם צעיר,

  לא הוקם שום מערך של כורים גרעיניים. יש כור אחד שנקנה מרוסיה והיא גם זו שמטפלת שמספקת ומסלקת את הדלק הגרעיני שלו……"

  כאן:

  https://tamritz.wordpress.com/2018/05/26/260518/

  אלא, שכאן במפה להלן, מן המפורסמות, יש לאיראן 9 כורים גרעיניים:

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4143516,00.html

  תחזרו לפוסט של תמריץ שם, הוא גם כתב על אלאור אזריה השוטה הזה. הגנרל המהולל. זיין שכל מקצועי. לא תאמינו מה אתם קוראים.

  זה רק לחימום הקנה.

  תגיעו למסקנה פשוטה:

  עדיף להיות בלי רגל, מאשר חייל זקן.

  אהבתי

 26. אל רום,
  לפני שאתה ממשיך לשפוך את מררתך קבל שיעור קצר שיסייע בידך להשלים חומר שהפסדת בבית ספר.
  יש שני סוגים של חומר בקיע שממנו ניתן לבנות פצצה גרעינית. פלוטוניום ואורניום מועשר. פלוטוניום הוא חומר מלאכותי שנוצר כתוצר לוואי של כורים גרעיניים. לאירנים יש רק כור גרעיני אחד שמופעל על ידי הרוסים ותוצרי הלוואי שלו מוחזרים לרוסיה ואינם יכולים לשמש לבניית נשק גרעיני.
  החומר השני, אורניום מועשר, מתקבל באמצעות העלאה של ריכוז אורניום 235 באורניום טבעי שם הריכוז שלו נמוך מאד (פחות מ1%, לצורך ביקוע גרעיני יש צורך בריכוז של כ80%). לצורך העשרת אורניום אין צורך בכור. ההליך הוא די פשוט ומבוצע על ידי סרכזות. אין לי מושג לגבי מספר המקומות בהם התקינו האירנים סרכזות אבל ההגיון אומר שמי שמעוניין להסתיר את מאמציו יפזרם במספר רב של אתרים קטנים שקשים לאיתור ולהשמדה. עצתי לך לא לסמוך על מקורות כמו טמקא. בורותך הובילה אותך להניח שמה שנקרא בטמקא מתקן גרעיני הוא כור גרעיני ולא היא. טמקא מדבר על מתקנים שבהם מעשירים אורניום שכאמור אינם כורים גרעיניים אלא ריכוזים של סרכזות. אם יש לך שאלות בענייני גרעין אתה מוזמן לפנות אלי ולחסוך לעצמך ולנו מבוכות.

  אהבתי

 27. כן שוטה זקן, אתה גם מבין בביקוע גרעיני. אין ספק בדבר.

  כמובן, שאתה עובר לביקוע גרעיני פתאום. דבר שאין לך בו מושג קלוש. אתה סוציופט שוטה. מתעתע פה במגיבים וקוראים פראיירים. בטח ובטח, לא תוריד הראש, ותודה באמת הפשוטה. למן ההתחלה היית צריך להוריד הראש ולשתוק. אפילו במשפט בינלאומי, העזת פנים כנגדי למן ההתחלה. אין ספק שאתה לוקה בטירוף דעת.

  וזה רק על קצה המזלג, מה שמחכה לך עוד ממני.

  אתה יודע, חוקרי מוח, ממשילים הקורטקס לכרוב. במקרה שלך, בכנות אומר לך, אתה אינפנטיל, לא יותר מגודל של גרגר אפונה, או חומוס או אללה.

  אני ארד עליך פה, בלי הפסקה, כי זוהי השפה היחידה שאתה מבין. שפת האלימות. הזהרתי אותך חזור והזהר לא להתגבב איתי. אבל:

  אתה חיפשת צרות שוב, ופגשת אותן.

  זה רק היה לחימום הקנה. אני אשבור לך הראש פה.

  אהבתי

 28. טום וג'רי של הפרום
  אלרום, האם לא נידבת לנו איז ידע על מחקר סיני בתחומי מחסום המוח ועוד הוספת שמי שלא מבין משהו אתה עומד לשרותו?
  כולנו חכמים כולנו נבונים וכולנו קוראים בגוגל

  Liked by 1 person

 29. אלרום אתה שומר העתקים של מה שאמר כל אחד? זה מתחיל להראות כמו מה שעושים בפרקליטות אחד על השני

  אהבתי

 30. לא ליזקה,

  לא שומר כלום כמעט. אלא מאלתר. ככה המוח שלי בנוי. לרוב מאלתר. ומעט שומר.

  אלא מאי:

  מה שחשוב להבין, שאפילו לא הייתי שומר כלום, שמץ של כלום, לא היה משנה דבר. כי כך אני בנוי.

  אהבתי

 31. אל רום,
  למרבה מזלך אני מבין גם בביקוע גרעיני ואוסיף בהמשך הסבר קצר ומובן לכל (למרבה הצער רבים מהכותבים על הפצצה האירנית לא מבינים בזה דבר)
  כדי שייווצר פיצוץ גרעיני יש צורך במסה קריטית של חומר שניחן בתכונה של פליטה ספונטנית של ניוטרונים. כל נויטרון חופשי שפוגע בגרעין של אטום משחרר עוד מספר נויטרונים כך שלאחר מספר מספיק של מחזורים שבהם מספר הנויטרונים החופשיים גדל אקספוננציאלית נקבל פיצוץ. כאמור, יש שני חומרים כאלה, פלוטוניום ואורניום מועשר. בנוסף למסה הקריטית יש צורך בהתקן מחזיר נויטרונים (כמו מראה לאור) שבתוכו תמצא המסה הקריטית. פצצה גרעינית תהיה בנויה ממספר מסות תת קריטיות מופרדות באמצעות חומר חוסם נויטרונים. כדי ליזום את הפצצה יש לצרף את המסות התת קריטיות לכדי מסה קריטית אחת בתוך מחזיר נויטרונים. המסה הקריטית לפצצת פלוטוניום היא כ40 ק"ג ואורניום מועשר כ50 ק"ג. (המסה היא בקורלציה הפוכה לרמת הפליטה הספונטמית של נויטרונים)
  יש שתי ארכיטקטורות לפצצה גרעינית. פצצת תותח ופצצה קורסת. בפצצת תותח המסה מחולקת בין קליע לבין מטרה. פגיעת הקליע במטרה מייצרת מסה קריטית. יתרונה של השיטה הזו בפשטותה ובדרישות הדיוק הפחותות. חסרונה הוא בצורך לבנות מחזיר נויטרונים שיעמוד בעומס של ירי הקליע למשך מספר אלפיות שנייה. דרישה זו מונעת הקטנת המשקל של הפצצה לפחות מ3 טון
  בפצצה קורסת מפוזרות מספר מסות תת קריטיות על מעטפת של גוף סימטרי כמו כדור. פיצוץ סימטרי יביא לכך שכל אנרגיית הפיצוץ תוכל בתוך הכדור ולא תעיק על מחזיר הנויטרונים. בארכיטקטורה זו ניתן למזער את הפצצה לכדי פצצת מזוודה.
  כל המעצמות הגרעיניות הלכו בנתיב של פלוטוניום ופצצה קורסת (פצצת אורניום קורסת דורשת רמת דיוק גבוהה בהרבה). פצצת אורניום/תותח היתה הפצצה "ילד קטן" שהוטלה על הירושימה ללא ניסוי מקדים. יתכן שהסיכוי הגבוה להצלחה ללא בחינת אב טיפוס הוא שדחף את האירנים לכיוון זה. החיסרון כאמור הוא המשקל הגבוה שנכון להיום אין לאירן טיל שיכול לשאת אותו.

  אהבתי

 32. אתה לא תחדל שוטה זקן:

  אתה מבין בביקוע גרעיני. במדע. ברפואה. במשפטים. משפט בינלאומי. בצבא בטח ובטח. גיאופוליטיקה. פוליטיקה. אלקטרוניקה. הקרנות אלקטרומגנטיות. כמובן שגם אורחות מוסר ועניינים ציבוריים רמי מעלה.

  אין ספק בדבר. איש אשכולות אתה.

  תמשיך כך, לבזות עצמך פה. כך או כך, אני אבזה אותך. תדיר פה. כך או כך, הבינו מזמן כבר פה, מי אתה ומה אתה.

  עסוק קצת כרגע. עוד נתפנה אליך בהמשך. ואנשים יעשו פה חיים משוגעים ממש.

  אהבתי

 33. אל רום,
  במשפטים אני לא מבין. אם אני צריך משהו בתחום אני פונה אליך

  אהבתי

 34. רינגו כצפוי לא כתבת דברים שמוסכם שהם גרועים בהרבה כתבת דברים שבעיניך הם גרועים בהרבה. לגבי מניעת העברת תקציב חייל זקן כבר הגיב לדברים אלו. כמובן אתה רשאי לא להסכים איתו אבל זה לא יכול להכנס תחת דברים שמוסכם שהם יותר גרועים. כנ"ל לגבי האנשים שביבי מקיף את עצמו.

  לגבי ההתנכלות של ביבי לבנט כבר ציינתי שבבחירות האחרונות היה לביבי תירוץ. ולמה זה רק תירוץ כי ביבי נהג בדיוק אותו דבר כבר כמה וכמה פעמים אז לומר עכשו שביבי עשה זאת כי היתה לו סיבה סבירה צריך להיות תמים מאוד בשביל לקבל את זה.

  אהבתי

 35. אין ספק שוטה זקן. אתה טרחת להסביר לי, קולט, לי…. בדעתנות, עניינים משפטיים.

  נוכל להביא פה, רשימה ארוכה כאורך הגלות ממש.

  אחר כך נפנה אותך, נרענן זכרונך …..

  אהבתי

 36. הנה, חייל זקן:

  כאן על פרשיית אהוביה סנדק בבג"צ. מצטט התגובה שלך, ותבדוק מכאן והלאה:

  חייל זקן הגיב:

  25 בדצמבר 2020 ב- 15:20

  אל רום,

  לרוע מזלכם נמצא צדיק בסדום הבג"צית בדמותו של אלכס שטיין
  בג"צ קבע כי יתקיים דיון בהקדם האפשרי בחקירת הריגת הנער אהוביה סנדק ז"ל
  https://rotter.net/forum/scoops1/674029.shtml

  כאן:

  https://tamritz.wordpress.com/2020/12/23/ההיפך-נדב-ההיפך/

  שים לב, מה כתבת לי, בקרב המוחות בין בנט לנתניהו לא מזמן ממש, מצטט:

  חייל זקן הגיב:

  24 במרץ 2021 ב- 15:12

  אל רום,

  ראש הממשלה צריך להתפטר רק אחרי הרשעה חלוטה. הרשעה במחוזי אינה מספיקה

  כאן:

  https://tamritz.wordpress.com/2021/03/24/בנט-נגד-נתניהו-קרב-המוחות/

  ואיך שואלים תשאל? איך פונים? אז הנה:

  בלינק להלן, תמריץ, משתמש אנונימי, וקמיליה ( לגבי ראש הממשלה, וענת קם ועיתון הארץ וחיסיון עיתונאי) ראה איך שואלים משהו, שלא מבינים בו:

  https://tamritz.wordpress.com/2018/12/23/241218/

  עכשיו, ריעננו את זיכרונך ? ואוכל פה עוד להביא, על אתר, עשרות כאלו. ואני לא מגזים. אין שמץ של הגזמה. קודם כל שואלים. אחר כך תוהים. וכאשר שואלים, אז שואלים מפוזיציה נכונה. ולא בדעתנות מפגרת.

  אהבתי

 37. והנה חייל זקן, נעתיק ונדביק, תגובה במלואה, שמביעה, איך שואלים.

  אז כאן ד' דאז, מצטט:

  ד הגיב:

  28 במרץ 2020 ב- 13:22

  תמריץ/אל רום (או כל מישהו אחר),

  בהנחה שהיו בוחרים את מאיר כהן לכהן כיו"ר הכנסת ביום חמישי, ורק לאחר מכן גנץ היה נכנס עם סיעתו לממשלה, האם היה אז אפשר להחליף את יו"ר הכנסת מאיר כהן ביו"ר כנסת חדש?

  לפי מה שקראתי, לפי חוק יסוד הכנסת, סעיף 20 (ד) קובע:

  "הכנסת רשאית, בהחלטה ברוב חבריה או ברוב גדול יותר שייקבע בחוק, להעביר מכהונתו את יושב ראש הכנסת או סגן ליושב ראש הכנסת; פרטים ייקבעו בחוק. "

  כלומר, להבנתי, אפשר היה להחליף את יו"ר הכנסת (מאיר כהן או מישהו אחר מ"יש עתיד") לאחר יום חמישי.

  האם אני טועה?

  עד כאן הציטוט:

  כאן:

  https://tamritz.wordpress.com/2020/03/26/270320/

  אז אם שואלים, מפוזיציה כזו (מקרה של איכשהוא אגב, רק רציתי, לצטט ולהדביק מלוא התגובה, שתבאר איך עושים דבר כזה. ולא כמוך. אצלך, במקרה הכי טוב, אתה מביא איזה קיו מפגר מרשת חברתית, ואז שואל אותי במקרה הכי טוב כאמור: מה דעתי ? ).

  אהבתי

 38. ודוק חייל זקן, כאן שאלת בצורה נכונה ונורמלית משום מה ( יש לי כמה השערות למה, לא אוכל לפרט כרגע, אין ממש רלבנטיות) מצטט:

  חייל זקן הגיב:

  22 ביולי 2020 ב- 16:23

  אל רום,

  מה בין טיפולי המרה להומואים לבין טיפולי המרה לטרנסג'נדרים?

  עד כאן הציטוט:

  כלומר, אתה עצמך, מודע לבעיות שלך אם כך.

  כאן:

  https://tamritz.wordpress.com/2020/07/21/708/

  אהבתי

 39. ממשלת ריפוי
  רוה"מ חליפי: או שתמנו אותי לשר משפטים או שלא תקבלו חיסונים

  אהבתי

 40. פינת לא הכל מטורלל באמריקה
  Bipartisan senators introduce bill to expand Abraham Accords
  It calls for an assessment of the future staffing and resourcing required for expanding the agreements and potential roadblocks to future agreements.
  https://www.jpost.com/american-politics/bipartisan-senators-introduce-bill-to-strengthen-expand-abraham-accords-663295?s=09&fbclid=IwAR2Tv9AVPAITSwtGz8xaCVWpUWAKNEJQWsiBFT59NWr6Tis_n2twPvmw2r8

  אהבתי

 41. רינגו,

  > 3718 כדאי לבדוק את העובדות. מי שהביא את המשק ל-400% אינפלציה היו דווקא ממשלות ימין, ומי שטיפל בבעיה היה שמעון פרס.

  לחלוטין, אלא שנטען שאז הליכוד היה מאוייש באנשים משכמם ומעלה באופן אישי כמו בגין, ארליך , מרידור, ארידור, הורביץ, ועוד.

  ואילו היום הוא מאוייש באנשים כמו נתניהו, זוהר מארק ביטן ואמסלם.

  תשווה את התוצאות. במבחן התוצאה נתניהו וחבריו מנצחים בגדול. אז מה עדיף? יושר אישי ותוצאות עלובות, או להיפך?

  בתור אחד שהילדים שלו שרתו בקרבי, וכעת ממשיכים דרכם במציאת עבודה במשק הישראלי, אני מעדיף תוצאות ולא הזיות.

  Liked by 1 person

 42. 3718 התוצאות היום סבירות למרות, ולא בזכות, חבורת הליצנים. נתניהו מנהל ריכוזי חכם ומוכשר, ואם הוא לא היה שם המצב היה נראה אחרת לגמרי. מה לדעתך יקרה ביום שאחרי נתניהו? עדיין היית רוצה מדינה שהקרבניטים שלה הם החבורה הזו? בלי נתניהו הם כלום.

  אהבתי

 43. א-מחייה, הם כלום למעט יכולת אחת – למצוא מנהיג רב כישורים ולדבוק בו בקנאות. היכולת הזו היא לא דבר פשוט; עובדה: השמאל הישראלי לא הצליח בכך מאז רבין ופרס.

  אהבתי

 44. באותו הקשר כדאי לציין שהעוצמה של המשק הישראלי נשענת רובה ככולה על ההייטק. מגזר ההיטק כאן התחיל לפרוח הרבה לפני נתניהו. לזכות נתניהו יאמר שהוא לא הפריע לצמיחה, ובימיו כשר אוצר (בעיקר, אבל גם כראש ממשלה) אף עזר. מכאן ועד לטעון שמצבנו טוב בזכות זוהר, ביטן ושות'? זה אפילו לא מצחיק.

  אהבתי

 45. היו לשמאל לא מעט מנהיגים בעבר. האחרון בעל שיעור קומה כלשהו היה אהוד ברק להבנתי.

  מצחיק שאני מגונן פה על השמאל. אני לא שייך למחנה השמאל (גם לא למרכז, למרות שאני מסוגל להצביע למפלגות שם). בעיקר מנסה להיות ענייני ולבקר (או להחמיא) ללא קשר לעמדתי הפוליטית.

  אהבתי

 46. שמעון הגלילי,

  אז תקרא בעצמך הכל בגוגל, ומה אז אתה עושה פה בבלוג הזה? חוץ מאוונטות של פסיכופט.

  ואתה יכול לקרוא דבר כזה ולהבין אותו ? מי, אתה?

  אלוהים, איזה שרץ נתעב. חבל לבזבז גרעפס נקלה, על תולעת כמוך.

  אהבתי

 47. חייל אני חושב שלפיד בהחלט יכול להיות ראש ממשלה לא רע – הוא כבר מזמן לא טירון פוליטי, ובסבבי הבחירות האחרונים הוכיח שהוא לא טיפש. גם סער יכול לדעתי להיות ראש ממשלה לא רע בכלל. שניהם מסוגלים לכל הפחות להקיף עצמם באנשים מוכשרים ולהאציל סמכויות. בנט הפגין התבגרות מסויימת ואולי יום אחד יהיה ראוי. גנץ אולי יהיה יכול להיות, עוד מספר שנים, אחרי שיצמיח לעצמו עמוד שדרה ושכל – אבל אני לא באמת אופטימי לגביו.

  אהבתי

 48. amehaye

  > לזכות נתניהו יאמר שהוא לא הפריע לצמיחה

  וזוהי זכות גדולה 🙂 כימין כלכלי אני חושב שזה הדבר הכי חשוב שמנהיג יכול לעשות!

  > שניהם מסוגלים לכל הפחות להקיף עצמם באנשים מוכשרים ולהאציל סמכויות.

  למה האצלת סמכויות הפכה להיות הדבר הכי חשוב , ולא תוצאות טובות?
  בוא ניקח לדוגמא את נושא הצוללות. לפי ראיון שקול למדי עם עמוס ידלין לא היה פה מנהל תקין כי נתניהו מידר את יעלון בנושא הצוללות והחליט לבדו בנושא. בסופו של דבר, בהנתן ההתעצמות הטורקית בים התיכון , זו נראית לי החלטה נכונה. למה כאזרח צריך להיות חשוב לי שיעלון נעלב? מי אמור לשלוט במדינה, הממשלה כנציגת האזרחים, או הממסד הבטחוני? (שמשום מה לא רצה עוד צוללות, והייתי רוצה שיחקרו דווקא את זה).

  אגב, הרבה חברות הייטק מתנהלות בצורה ריכוזית מאד, ע"ע סטיב גו'בס , ג'ף בזוס, צוקרברג ועוד. הם בסופו של דבר נמדדות לפי התוצאות, ולא לפי גידול דור המשך.

  Liked by 2 אנשים

 49. אני לא רואה בעיה בכך שביבי ממדר אם הוא מנהל בעצמו את העניינים. אבל אם מפקיד את התחבורה בידי מירי רגב ואת ביטחון הפנים בידי אוחנה והם שרים איומים זו בעיה.

  Liked by 1 person

 50. אמחיה,
  הגענו ל400 אחוזי אינפלציה בגלל התנפחות ההוצאה הצבאית אחרי מלחמת יום הכיפורים. ההוצאה הצבאית הגיעה ל30 אחוזים מהתל"ג והמדינה ממנה אותה בעזרת הדפסת כסף מסיבית. ומי שאחראי לתוכנית הכלכלית היה מודעי שקצץ את ההוצאות של הממשלה.

  Liked by 2 אנשים

 51. ואי אפשר לדבר על אינפלציה מבלי לדבר על ההצמדות והמתנות שקיבלו הקיבוצים, הוועדים, ושאר המגזרים נתמכי מפלגת העבודה דאז.
  להאשים את הימין באינפלציה זה בדיחה.
  תכנית הייצוב הצליחה כי לקחו את קבלת ההחלטות הכלכליות מהמגזרים הללו.

  אהבתי

 52. י.ד. אני מכיר סיפור אחר. האינפלציה התחילה בגלל שהממשלה יכולה הייתה להדפיס כסף, ועשתה זאת – כאשר מותר להדפיס כסף תמיד יש סיבות מדוע צריך להדפיס עוד, וממש לא מדובר רק על הוצאות ביטחון. האינפלציה הגיעה לשיאה בזמן שהימין היה בשלטון, אבל החלה להרים את ראשה המכוער עוד קודם לכן. היא נעצרה בזכות ממשלת אחדות והכרה חוצת מפלגות שצריך להפסיק את הברדק – וכן, מודעי היה שר האוצר ושמעון פרס ראש הממשלה.

  עצירת האינפלציה בוצעה באמצעות מספר צעדים דראסטיים לזמנם, בין השאר באמצעות חוק שאוסר על הממשלה להדפיס כסף, חוק שמחייב עמידה בתקציב (ובכלל זה הסדרת ניהול התקציב השנתי של הממשלה), ביטול הצמדות למיניהן וכיו"ב.

  אהבתי

 53. אמחיה,
  זה עניין פוליטי. בתחילת שנות החמישים האינפלציה גם הרימה ראש כתוצאה מעודף הוצאות ומעט הכנסות שמומן על ידי הדפסת כסף. אבל אז היה ראש ממשלה חזק שהיה מוכן לקחת סיכון, דוד בן גוריון. הוא קיצץ 11 אלף אנשי קבע מהצבא. מה שהביא להתפטרותו של יגאל ידין מתפקיד הרמטכ"ל והחלפתו במרדכי מקלף וסיים את האינפלציה. בשנות השבעים המערכת הפוליטית הייתה חלשה ואחרי הטראומה של מלחמת יום הכיפורים ולא יכלה לערוך קיצוץ דומה.
  רק אחרי השלום עם מצרים שהביא הליכוד והנסיגה מלבנון עשו את הקיצוץ הנדרש.

  מנקודת מבט שלי, הבעיה היתה שהדפסת כסף לא היתה על השולחן בחוק התקציב. במקום לומר הממשלה מדפיסה כסף ומטילה מס של 40%, 50% על הכסף שלכם, הממשלה הדפיסה כסף בגניבה. היום ישנה אותה בעיה עם בנק מרכזי; הבנק מדפיס כסף בגניבה ומטיל על הציבור מס קבוע ולא רשמי בדמות יוקר המחיה.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: