בנט נגד נתניהו: קרב המוחות

נראה שבימים הקרובים יתקיים קרב מוחות גדול של בנט נגד נתניהו. מבחינת נתניהו יש לו קואליציה נוחה וזמינה של 63 ח"כים צייתנים. תמורת כמה מיליארדים שיזרים לצרכי המגזר הערבי הוא יקבל ממנסור עבאס 4-5 אצבעות שיצטרפו לגוש הביביסטי. סמוטריץ' אמנם התחייב שלא יקום ולא יהיה, אבל אם הרב דרוקמן ילחש על אוזנו אחרת, הוא יקבל את דין התנועה.

שונים הדברים לגבי נפתלי בנט. עבור נפתלי בנט בסירוב לקבל ממשלה עם רע"מ נמצא הסיכוי החלומי להיפטר מנוכחותו של נתניהו בפוליטיקה הישראלית. עבור בנט זו ממש סיטואציה שנלקחה מהפנטזיות: גם להצטייר כאיש ימין תקיף העומד בהבטחותיו לפני הבחירות וגם לממש כך את החלום מספר אחת – לגרום לנתניהו לפנות לו מקום סוף סוף. לא לחינם שב שב ודיבר בכפייתיות טרם הבחירות על כך שעל ביבי להתחייב שלא להקים ממשלה בתמיכת עבאס. 

אבל בנט הוא בכל אופן ממלכתי ואחראי ואין לו תיאבון לבחירות חמישיות שאחריהן יבואו מן הסתם שישיות וכן הלאה. מכאן שלבנט יש שלוש אפשרויות מרכזיות. האחת היא לחבור לסער ולקבל רוטציה, כפי שהצעתי בפוסט הקודם. הבעיה שהחיבור בנט – סער מניב רק 13 מנדטים ואין זה לגיטימי לדרוש להיות ראש ממשלה עם 13 מנדטים.

אפשרות שנייה היא שבנט יתמנה כמועמד מוסכם לראשות ממשלה בידי קואליציה משותפת של חרדים ולפיד וללא ליכוד. אבל קשה לי לראות את ש"ס מאכזבת את בוחריה האובססיביים לביבי. כאן בעיית הלגיטימציה מעט פחותה, כי בנט לא ידרוש רוטציה בכוח, אלא היא תוצע לו באופן טבעי בהיותו מועמד פשרה מבחינת קואליציית החרדים-לפיד. עדיין הסיכוי זעום כי אין חוט טבעי מחבר בין הצדדים לקואליציה זו מלבד הסלידה מבחירות נוספות.

אפשרות שלישית היא לשגר את ביבי לבית הנשיא (כבר כתבתי על כך באוקטובר), מעין בעיטה כלפי מעלה: הדרך הנעימה ביותר להיפטר מגורמים לא רצויים. סביר להניח שיהיה רוב ברור בכנסת ה-24 לבחירת ביבי כנשיא. גם מפלגת סער יכולה לראות זאת כפיתרון אפשרי. לאחר מכן בנט וסער יכולים להשתלב כגוש אחד או לחוד בקרבות הירושה בליכוד. בג"ץ עלול לעשות צרות בטענה שבית הנשיא אינו עיר מקלט מהליכים פליליים, אבל ייתכן שגם נפשם של שופטי בג"ץ נקעה בפלונטר הפוליטי והם לא יסכלו ניסיון להיחלץ ממנו. השאלה אם ביבי יסכים לכך, וכמו שבן כספית תמיד אומר, זו לא בהכרח השאלה הקריטית. השאלה מה יאמר הדירקטוריון, דהיינו אשתו ובנו הבכור.

43 תגובות על ״בנט נגד נתניהו: קרב המוחות״

 1. ברור שהמצב פה סבוך קצת. טוב, אני לא בטוח, שממלכתיות, הינה הסיבה ברוב המקרים למניעת בחירות נוספות. נתניהו למשל, לא בחל בעוד בחירות. תחת קורונה. מה היה צריך לעשות סך הכל ? להעביר תקציב כה נדרש. זה באמת מגוחך.

  מה כן בקרב מוחות:

  יש אינספור תרחישים. תרחיש טוב מאוד, יכול להיות כדלקמן:

  עם המשפט של נתניהו, נגמרו המשחקים. תחת קורונה, בגין בחירות, היו דחיות. עכשיו, באפריל, מתחיל שלב ההוכחות. הוא יורשע רוב הסיכויים. אין לו הרבה סיכוי.

  ואיפה יורשע ? בתוך הקדנציה שלו, כראש ממשלה, באם יקים ממשלה וכדומה.

  ואז מה יקרה ? הוא יהיה חייב להתפטר, והתפטרות שלו, כמוה כהתפטרות הממשלה כולה ( חוק יסוד: הממשלה).

  מכאן עולה שאין הרבה סיכוי, שממשלה תחת נתניהו תוציא ימיה כמובן. כך או כך, זה סיבוך של בחירות, אי יציבות וכו… על כך כמובן, שיש את בית הדין הבינלאומי בהאג, שרק ענין של זמן, עד צווי מעצר פה לראש ממשלה. זה יהיה סיבוך כשלעצמו.

  אם בנט יבין זאת. אם חרדים יבינו זאת. יהיה סיכוי, למאמצים לגוש מרכז שמאל. אם חרדים יבינו, שאין הרבה סיכוי לנתניהו (או סיכוי בכלל) הם יוכלו לערוק לגוש מרכז (אם בנט או סער ינהלו המשא ומתן עימם).

  מי יהיה אז ראש ממשלה בגוש כזה. שאלה סבוכה. אבל גם אותה אני מאמין ניתן יהיה לפטור.

  טוב, תקצר היריעה פה…..

  להתראות

  Liked by 1 person

 2. אלא שפשוט, מי שייתפס אחראי לבחירות נוספות, ייפגע קשות אלקטורלית אפשר בוודאות כמעט להניח. אם כי, הבייס של נתניהו, הגרעין הקשה, כך או כך. אבל, להפסיד אפילו 3 מנדטים בגין כך, זה יכול להיות הרה גורל.

  אהבתי

 3. הנה, נצטט מחוק יסוד: הממשלה קטעים רלבנטיים, בקשר להתפטרות ראש הממשלה, שכמוה כהתפטרות הממשלה כולה. מצטט:

  התפטרות ראש הממשלה

  19. ראש הממשלה רשאי, לאחר שהודיע לממשלה על כוונתו לעשות כן, להתפטר על ידי הגשת כתב התפטרות לנשיא המדינה; התפטרות ראש הממשלה – כהתפטרות הממשלה.

  ראש הממשלה שנפטר או שנבצר ממנו דרך קבע למלא את התפקיד

  20. (א) נפטר ראש הממשלה, רואים את הממשלה כאילו התפטרה ביום פטירתו.

  (ב) נבצר מראש הממשלה, דרך קבע, למלא את תפקידו, רואים את הממשלה כאילו התפטרה ביום ה-101 שבו מכהן ממלא מקום במקומו.

  ראש הממשלה או ממלא מקומו שחדלו להיות חברי הכנסת

  21. (א) ראש הממשלה שחדל להיות חבר הכנסת, רואים אותו כאילו התפטר מכהונתו ביום שנפסקה חברותו בכנסת; התפטרות ראש הממשלה – כהתפטרות הממשלה.

  כאן לחוק יסוד הממשלה:

  https://www.nevo.co.il/law_html/law01/999_119.htm#Seif17

  אהבתי

 4. בני גנץ ראש ממשלה בנובמבר.. זה בהחלט לא בלתי אפשרי. אולי עצם המחשבה על כך תעצור את לולאת הטירוף הביביסטית.

  אהבתי

 5. אל רום,
  ראש הממשלה צריך להתפטר רק אחרי הרשעה חלוטה. הרשעה במחוזי אינה מספיקה

  אהבתי

 6. תמריץ,
  בנט נקלע למצב של אוי לי מייצרי ואוי לי מיוצרי. גרימת סבב בחירות נוסף תעלים אותו (יחד עם סער)

  אהבתי

 7. עכשיו חייל זקן, ברור כשמש, שהבאת את זה על עצמך. וזה יהיה הסוף שלך פה. אינספור אזהרות. כולם כאן נוכחו בזה. כל ההשפלות שספגת עד היום, יהיו כאיין וכאפס.

  אהבתי

 8. בנט צריך להוריד את הראש ולהצטרף לממשלת נתניהו, אבל אני לא רואה איך רע"מ מצטרפת לגוש הימין. זה מורכב מדי.
  צירוף של גנץ נראה לי יותר אפשרי.

  אהבתי

 9. תמריץ, כתבת בעבר על הנוכלות של ביבי ועל כך שאתה מקווה שלהתנהגות כזו יש מחיר. ובכן הנה מגיע המחיר – יהיה קשה הרבה יותר להכניס שוב את גנץ (או מתנגד אחר) לממשלת ביבי, אחרי מה שעשו לו בסיבוב הקודם. גנץ אמנם ליימך אבל להסכים שוב לשבת תחת ביבי זו באמת עליבות שקשה לדמיין. יותר סביר בעיני להכניס את סער תמורת מינוי בכיר. מצד שני – מי יודע.

  Liked by 1 person

 10. רינגו, גנץ כבר הוכיח פעם אחת שהוא מסוגל לבגוד בכל ההבטחות שלו. לדעתי גנץ המועמד הסביר ביותר להצטרף לליכוד – ובתמורה הוא יבטיח לדחות את הרוטציה בעוד שנה או משהו כזה. הפעם גם אין את ניסנקורן ושאר סמנים שמאליים שגרמו לגנץ לעמוד לפחות בחלק מההבטחות שלו.

  אהבתי

 11. לגבי רע"ם הפתרון פשוט, הם יתמכו מבחוץ. הם גם יתמכו בחוק צרפתי, או יותר נכון בגרסה הישראלית שלו.

  אהבתי

 12. אם יש משהו שגנץ הוכיח זה שאין לו תחתית. בכל פעם שחשבו שהוא לא יכול לרדת יותר נמוך, הוא הוכיח לכולם שהוא דוקא כן יכול.

  אהבתי

 13. אמחייה
  אכן גנץ עשה כל טעות אפשרית בהתנהלות מול נתניהו. אבל הפעם הקורונה נגמרה, ויהיה לו קשה למכור, גם לעצמו, שהוא נכנס מתחת ביבי כי זה לטובת המדינה. הוא קיבל הזמנות שנייה מהבוחר, דבר לא מובן מאליו. לשרוף גם אותה – זה באמת טירוף. אבל שוב, מי יודע.

  אהבתי

 14. אני די מיואשת מהאפשרות הריאלית לעוד ועוד סבבי בחירות.

  מרוטר :
  ————————-
  חיים רמון פנה לכל המפלגות: "התוצאות כנראה יהיו אותו דבר גם בבחירות חמישיות, שישיות ושביעיות, אז בוא נשנה חד פעמי את השיטה ונבחר ראש ממשלה באופן ישיר. אחרת שום דבר לא יקרה, רק הכאוס יישאר". באשר לאפשרות שתוקם קואליציה מבנט ועד מרצ, ללא המשותפת ורע"מ, אמר: "אין אף תסריט הגיוני ולכן כל דבר יכול לקרות, כי שום דבר לא הגיוני. זה לא מופרך לחלוטין בתנאי שכולם באים לבנט ואומרים אתה ראש הממשלה מלא־מלא שנתיים-שנתיים וחצי".

  https://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=IFKIIM&c41t4nzVQ=GGD&share=app

  אהבתי

 15. ציטוט אל רום: עם המשפט של נתניהו, נגמרו המשחקים. תחת קורונה, בגין בחירות, היו דחיות. עכשיו, באפריל, מתחיל שלב ההוכחות. הוא יורשע רוב הסיכויים. אין לו הרבה סיכוי.

  להכירך אדון רום את רוב המלל חסר השחר וללא בדיקת עובדות שהורדת על ראשנו כשהקורונה הבליחה. על אוכלי עטלפים סינים בשוק הדגים והחיות של וואהן, בבטחון מלא ונפוח ובהחטאה מוחלטת של מה שארע שם. כך שיש להניח שהתחזיות שלך לגבי נתניהו שוות כקליפת השום ולא יותר מהזעה באשך השמאלי שלך. רבים וטובים ממך כותבים שהוא יצא נקי ומחוזק מהסיפור.

  מה הסכוי שסער יתמוך בביבי או שמישהו מהמפלגה שלו יערוק? בסופו של דבר הם ימנים.

  אהבתי

 16. עתידן:

  אתה כנראה מחפש צרות פה, בשם החייל הזקן אני רואה. רוצח שמחליף רוצח.

  אפילו כך, הואיל ואתה לראשונה מתעסק איתי פה. אני גם אזהיר אותך, וגם אתן לך צ'אנס מהותי:

  אתה ציטטת אותי כך:

  "עם המשפט של נתניהו, נגמרו המשחקים. תחת קורונה, בגין בחירות, היו דחיות. עכשיו, באפריל, מתחיל שלב ההוכחות. הוא יורשע רוב הסיכויים. אין לו הרבה סיכוי"

  עד כאן הציטוט:

  עכשיו, בוא נראה שרץ שוטה כמוך, שוטה עולם, מסביר לנו מה פה בדיוק לא מדוייק:

  המשחקים נגמרו. היו דחיות עובדתית בפועל, בגלל הקורונה והבחירות לבוא. עכשיו, באפריל מתחילים ההוכחות. כל אלו עובדות.

  עכשיו, יש לי "השערה" מה זה "טובה":

  שהוא יורשע רוב הסיכויים. למה:

  הוגש כתב אישום. על ידי פרקליטים מקצועיים. אחרי שבחנו החומר מאינספור זויות. על כך, השופטים בקייס, לא התרשמו משום טיעון מקדמי כרגע. על כך, אני עצמי מסטר מטורף בחוק ומשפט, בניגוד אליך, לא רק שאני מסטר ( לא פורמלית יודגש) אלא:

  שקראתי כתב האישום. ונחרדתי ממה שקראתי. קראתי חומרים דומים, מכל העולם, במשך לא מעט שנים. אני מסטר מטורף. האמן לי. אבל, כאן, המיעיים התהפכו לי ממה שקראתי.

  עכשיו, תסביר לנו, מה פה בדיוק, מופרז ולא מדוייק, אפילו איכשהוא.

  מה, שכתבתי שאין לו הרבה סיכוי ? תסביר לנו.

  לגבי הקורונה:

  ברור שצריך להמית המתת חסד אדם מפגר כמוך. אין ספק בדבר. הקורונה התחילה על פי כל הסברות בשוק של וואהן. שם יש שוק חיות. ברור כשמש שמקור הקורונה ( הקדמוני) הוא מן העטלף רוב הסיכויים(ולא ברורים הגלגולים הלאה).

  יתירה מזו, יש גם סברה, שזה התחיל או התגלגל והודלף ממעבדה, דווקא לא רחוק משוק החיות.

  אז מה בדיוק באת לחפור ולחפש ?

  ראה הוזהרת עכשיו:

  אם תעזוב תרוחם. אם תמשיך, אתה לא קולט, לאיזה גיהנום תיכנס.

  ואם אתה גיבור גדול, שים פה השם שלך הרסמי. גיבור מקלדת. מאחורי מסכים שפלים.

  שים פה שם פרטי. שם משפחה. אתה מחפש צרות בגבורה גדולה. נראה כמה אתה גיבור גדול. ואם לא תשים , המסקנה היא פשוטה:

  אתה עושה כל זאת כי אפשר. כי אתה חושב, שלא תשלם מאחורי שם אנונימי. כי אתה מפחד מן ההשלכות והתוצאות. נכנסת בסיכול ממוקד. בלי שום חשבון. בלי שום מטרה אחרת.

  אהבתי

 17. הנה כאן עתידן רפה שכל:

  כאן הסניגורים של נתניהו, מבקשים דחייה של המשפט בגין בחירות:

  https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3892291,00.html

  כאן אחת הפעמים שנדחה בגלל הקורונה וכו…:

  https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001356434

  עכשיו, אם אתה רוצה להמשיך להתכסח פה, ולהיות מושפל, על ידי, שים השם שלך לפחות, שנרים מסך, ונבצע ייחוס בין האדם לחיה שבך. נדע גם כך איך להגיע אליך בבוא היום.

  לפתחך רובץ הדבר. תחשוב טוב טוב….

  סלאמת….

  אהבתי

 18. כן, רק לא לשכוח, חוק יסוד: הנשיא, מתיחס לכך, שנשיא מכהן, לא יעמוד לדין פלילי. אבל, הנוסח המילולי, מציין "לא יובא לדין פלילי" . אלא, שנתניהו, כבר הובא לדין פלילי. הוגש נגדו כבר כתב אישום. זה לא ענין צופה עתיד. לכן, לא בטוח שתהא לו חסינות, אם יהיה נשיא, או שבכלל, יוכל להיות נשיא. בטח יעתרו לבג"צ על דבר כזה.

  מאידך, אסור לשכוח שתכלית הסעיף ,הינה לא לבזות סמל של מדינת ישראל, על ידי העמדתו לדין פלילי. סמל לאחדות העם.

  אז מה גובר, הלשון המילולית, או התכלית ?

  וכך רואים אנו שוב, למה יש שופטים ובתי משפט. המחוקק לא יכול היה לצפות, אירוע של ראש ממשלה, שהוגש נגדו כתב אישום, ואולי יהיה נשיא, ואז מה עושים בדיוק ? לזה יש בתי משפט. לזה יש שופטים. ואין דרך אחרת.

  כאן לחוק יסוד נשיא המדינה( סעיף 14):

  https://www.nevo.co.il/law_html/law00/73174.htm

  להתראות

  אהבתי

 19. שימו לב לקייס כאן בפקיסטן:

  אישה נגמר לה הדלק. באוטוסטרדה. נתקעה. נאנסה באכזריות על ידי קבוצת גברים. אל מול עיני ילדיה ממש נאנסה.

  אבל, שימו לב:

  קצין משטרה, מאשים אותה. במה ? אם כך:

  הוא גורס המניוק, שהיא הייתה צריכה לבחור דרך עמוסה יותר, או לוודא מראש שהטנק דלק שלה מלא.

  זה העולם שאנו חיים בו. זה עוד מקרה לא הכי קשה בכלל.

  כאן בג'וריסט, ולינקים שם:

  https://www.jurist.org/news/2021/03/pakistan-court-sentences-two-to-death-for-gang-rape-that-prompted-protests/

  אהבתי

 20. אל רום החמצת את הפואנטה,
  הנוסח המילולי, מציין "לא יובא לדין פלילי" . אלא, שנתניהו, כבר הובא לדין פלילי. הוגש נגדו כבר כתב אישום. זה לא ענין צופה עתיד. לכן, לא בטוח שתהא לו חסינות, אם יהיה נשיא, או שבכלל, יוכל להיות נשיא. בטח יעתרו לבג"צ על דבר כזה.

  את לשון החוק קובעים חברי הכנסת בגיבוי משפטנים שכולם רוצים לראות את ביביהו בחוץ. לא יהיה שום קושי בגבוי נרחב להעביר חוק שנתניהו הנשיא הבא כולל אספקת סיגרים שמפניה ורודה ונטפליקס חינם.
  תמים מצידך לחשוב שלא יהיה ניתן למצוא לופ מישפטי שיעשה אותו נשיא עד יום מותו אם זה מה שצריך לסלק אותו

  Liked by 1 person

 21. http://drucker10.net/?p=3602

  אפילו על דרוקר אתה לא מהסס לפתוח את הפה אל רום, כל ביקורת על בית המשפט פותחת אצלך טון של קיטונות, אתה חכם מכולם יש לך מונופול על בתי המשפט

  אהבתי

 22. רותם,

  מי זה דרוקר בכלל ? יצאת מדעתך ? מה הוא בכלל שלא אבקר מה שהוא כותב לשיטתך ? אתה כותב על מונופולים פה ?

  ומה כתבתי לו, שהדברים שנכתבו הם חסרי שחר ?

  ומה, לא הוכחתי שם בעליל שהם חסרי שחר ?

  הייתי עדין איתו, אלאללה עדין.

  באיזה עולם אתה חי בדיוק ? אתה מבין המציאות סביבך ?

  אהבתי

 23. רותם,

  לך תקרא פה, מה כותבים על רביב דרוקר ( ושתבין, אלו דברים עדינים עדיין)

  מצטט את אלי ציפורי, כותב עליו, כך:

  "רביב דרוקר – כמה שאתה מנוול ואיש רע ורשע. כצפוי, רביב דרוקר, השרלטן הגדול ביותר בתולדות התשקורת הישראלית, לא התאפק עם הרוע שזורם לו בוורידים, דווקא ביום מותו של שלדון אדלסון. האיש הרע מיחזר מיד את עדויותיו של אדלסון בתיק 2000, ניסה שוב לטנף על נתניהו כהרגלו. פשוט מביש".

  עד כאן הציטוט:

  אלו מקרים עדינים מאוד יחסית. כדאי שתתעורר חבר !

  כאן בסרוגים:

  https://www.srugim.co.il/526549-מנוול-רשע-עיתונאי-הימין-במתקפה-על-רבי

  אהבתי

 24. רותם,

  התגובות שם, לך תקרא, בכלל טירוף (ומצוי מאוד) הנה, תגובה מס' 16 מצטט:

  רביב דרק קר…

  אבי מלצברג | 13-01-2021 13:33

  רביב דרק קר אתה המיץ של הזבל מאחלים אנו לך מחלה חשוכת מרפא אמן ואנחנו נחגוג ושבעזרת ה' לא תזכה ליראות את יום הבוחר.

  עד כאן הציטוט:

  אז כדאי שתתעשת רותם. או שתתחיל לנדוד בערבה הזאת מלאת הגעגועים של רשתות חברתיות, ולקלוט אורחותיה.

  מה כתבתי לו:

  עם כל הכבוד, זה חסר שחר ?

  אהבתי

 25. אולי מומי למברגר ישלוף שפן מהכובע ויודיע שהוא סוגר את תיקי נתניהו בגלל חוסר הגינות. ואז נתניהו יוכל לפרוש בשקט או שאחרים יקבלו אותו כראש ממשלה ונצא כבר מהפלונטר.
  (י.ד. הוזה בהקיץ)

  דרך אגב, בסוף טעיתי ויאיר לפיד לא באמת הפך למועמד המרכזי של השמאל.

  אהבתי

 26. עוד נקודה בעניין מנסור עבאס. המחשבה שערבים משכילים וחילונים יהיו יותר מתונים ויותר פרגמטים מהערבים המסורתיים התבררה כההפך הגמור. זה לא שמנסור עבאס מתון/פרגמטי אבל ביחס לערבים החילונים הוא אכן מתון ופרגמטי.

  Liked by 3 אנשים

 27. י.ד,

  מומי למברגר, יכול היה להחליט הכל ( והוא לא יחליט כדבר הזה). אבל, זה ענין גם לבתי משפט. ענין לבג"צ. יעתרו לבג"צ.

  היה בארה"ב לאחרונה, סערת רוחות, עם קייס ממש זהה משפטית. תביעה פלילית נגד מייקל פלין ( היועץ לביטחון לאומי של טראמפ לשעבר, בקשר לקמפיין הבחירות) והתביעה משכה את כתב האישום. עכשיו, השופטים נאלצו להתמודד עם השאלה, האם דבר כזה, הוא רק בסמכות התביעה, או שבתי משפט יש להם עילת התערבות.

  בכל מקרה, הבעיה היא תמיד זו, שצריך לנמק. לנמק כדבעי כל דבר. ואם אתה מנמק, ושקוף, אתה צריך לעמוד מול הנימוקים. ולהסביר סתירות. אי בהירויות וכדומה.

  לא יעבוד.

  פה מצטט מויקיפדיה על מייקל פלין:

  מייקל תומאס פלין (באנגלית: Michael Thomas Flynn‏; נולד בדצמבר 1958), איש צבא אמריקאי שהיה היועץ לביטחון לאומי בממשלו של הנשיא דונלד טראמפ, כאשר שירת בתפקיד בתקופת הכהונה הקצרה ביותר, מ-20 בינואר ועד 13 בפברואר 2017. קודם לכן שירת בצבא ארצות הברית כלוטננט גנרל ושימש ראש DIA מ-2012 ל-2014. מ-2017 החלה להתנהל נגד פלין חקירה בדבר מעורבותו בסיוע של ממשלות זרות, ובהן רוסיה וטורקיה, לטובת קמפיין הבחירות של טראמפ. הוא הודה במסירת מידע כוזב ל-FBI. בתחילת מאי 2020 החליט משרד המשפטים האמריקאי לבטל את ההאשמות נגדו, ובית המשפט השעה פעולה זו[1]. ב-25 בנובמבר 2020 הכריז נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על חנינה למייקל פלין.

  עד כאן הציטוט:

  מי שרוצה, אשאיר לו הפסקי דין. כאן לוויקיפדיה:

  https://he.wikipedia.org/wiki/מייקל_פלין

  אהבתי

 28. כן, זה בסדר לקוות. זה גם טוב. זה נותן טריגר להפוך ולהפוך בה, ואז עולים רעיונות שונים ומשונים. רובם נדחים, אבל, הדינמיקה בסוף מביאה רעיון יצירתי, שעשוי לפתור הבעיה.

  אהבתי

 29. שמעון,

  איזה לשון חוק ?לשון החוק, זה "יובא" ואילו הוא כבר הובא (בעבר) לדין פלילי.

  לא נבזבז פה גרעפס על שמפניה וסיגרים.

  וחוק שמעון, הוא לא יכול להיות כל חוק. חוק צריך להיות חוקתי. לא יהיה חוקתי, לא יעבור גם בג"צ.

  אהבתי

 30. אם סמוטריץ' נחוש לא להיתמך בידי רע"מ, אז זה משנה את האסטרטגיה הנכונה לבנט מהקצה אל הקצה: הוא צריך להודיע שכדי להציל את המדינה מבחירות חמישיות הוא מוכן לתת לביבי להיתמך בידי רע"מ. יצטייר כנאמן, ישמור לעצמו את האופציה להקים ממשלה עם רע"מ בעצמו ומה אכפת לו, סמוטריץ' במילא ימנע מביבי ממשלה. אבל לא מאמין שסמוטריץ' מסוגל לעמוד בלחצים כאלו.

  אהבתי

 31. תמריץ, חזרתי לפוסט הזה שלך מלפני חודש בסה"כ כדי להבין מה השתנה כל-כך בכיוון המחשבה מאז שאף אחת מהאופציות שתוארה לא חזתה את המצב כיום.

  בדיעבד היו שני דברים שלא הבאת בחשבון, אבל שניהם נובעים מאותה מיסקלקולציה של ביבי.

  לפני חודש ביבי טעה לחשוב שסיפורי ה"אבו-יאיר! אבו יאיר!" שלו יעבדו גם על אחד, בצלאל סמוטריץ'. זה היה באמת סיפור יפה, של אחדות שמרנית ימנית-ערבית, של שילוב הערבים בחברה הישראלית, של הסכמי אברהם והחיסונים, והאחות הערביה שמזריקה חיסון לכתף. ביבי, וגם בנט ושקד, לא לקחו בחשבון שלסמוטריץ' יש שגעון גדלות ואסטרטגיה ארוכת טווח להנהיג את הימין השמרני (ובאותה הזדמנות לקבור את חבריו לשעבר בימינה/ימין חדש/בית יהודי וכו').

  טעות שניה של ביבי היתה לחשוב שלפלירטוט שלו עם רע"מ לא יהיו השלכות לצד השני של המפה, שרק לו מותר. לפני חודש היה נדמה לך שכדי שבנט וסער יכנסו לממשלה עם לפיד הוא צריך להביא את החרדים, תמיכה של הערבים בממשלה של בנט-לפיד נראתה לא אפשרית.

  חודש בפוליטיקה הישראלית.

  Liked by 1 person

 32. KB,
  בסופו של דבר, לא סמוטריץ' הפיל את ממשלת ימין-רע"מ אלא הערבים במהלך פרעות תשפ"א.

  אהבתי

 33. יאיר, אני לא חושב שזה נכון. סמוטריץ' היה מאוד עיקש בעמדתו עוד לפני פרעות תשפ"א שהוא בשום אופן לא יסכים להשבעת ממשלה בתמיכת הערבים (וזה אחרי שיחות עם הרב דרוקמן שכבר שוכנע ע"י ביבי וכו'). קשה לי להאמין שהיה משנה את עמדתו אם לא הייתה הסלמה מדינית, יש לו הרבה מה להרוויח מבחירות 5 ולקבור את בנט. מצחיק אבל סמוטריץ' כמעט היחיד שעמד במילה שלו מלפני הבחירות.

  Liked by 1 person

 34. אכן שינויים טקטוניים בזמן קצר. סמוטריץ׳ התברר כאגוז קשה לפיצוח משהעליתי על דעתי. לזכותי ייאמר שלפחות חזיתי שלא יהיו בחירות לכנסת ה-25 (כנראה).

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: