חדשות הריאל

אם הבלתי ייאמן אכן קורה ודונלד טראמפ נבחר בשנית (כפי שכרגע סוברים המהמרים ביחס 65-35), הכי יעניין אותי לראות מה קורה למטבע האיראני. הוא מעט התאושש לאחרונה כשהיה נדמה שביידן לוקח. יהיו לכך השלכות גדולות. נכון שהאייתולות עקשניים אבל גם מדינה פנאטית לא יכולה ללכת בעיניים פקוחות למצב שבו נגמר לה המט"ח. המומחה הבכיר בישראל לנושאים אירניים, רז צימט, סקפטי לגבי האפשרות שאירן תשפיל מבטה, אבל כבר ראינו בהקשר לשלום עם האמירויות שטראמפ מסוגל לפרוץ את גבולות האפשר במזרח התיכון וגם חומייני בזמנו היה מוכן לשתות מתחתית כוס התרעלה כשסדאם גבה ממנו מחיר כבד מנשוא.

בזמנו צ'רצ'יל אמר בחוכמה שפצצת האטום עשתה חסד עם היפנים. הם עם כל כך גאה שאין מצב שיוכל להכיר בתבוסתו כל עוד החייל היפני האחרון עומד. אבל גם עם כזה יכול להשלים  עם מפלה כשהוא עומד מול איום מסדר גודל שבני אנוש אינם יודעים להסכין עמו. בכך פצצת האטום עשתה חסד עם כבודם של היפנים ואפשרה להם להכיר בתבוסה. מה שטראמפ עולל לאירן זו פצצת אטום כלכלית ואם ימשיך בכך, יהיה מעניין.

72 תגובות על ״חדשות הריאל״

 1. א. מציעה לא למהר להתאבל על ניצחון טראמפ (או לחגוג אותו).
  נכון לרגע זה עדין לא ברור מי יהיה הנשיא הבא.
  אבל מאוד ברור מי הפסיד: התקשורת הממוסדת ורוב מכוני הסקרים.
  כבר ברור שלא יהיה שום ניצחון ודאי, ענקי וסוחף, שרק מפגרים וחולי נפש היו מסוגלים להטיל ספקות באפשרות ההפוכה.

  ב. לתמריץ,
  בהנחה שכל פגיעה במשטר האיראני ובמטבע שלו – מתקבלת בברכה ע'י כל פטריוט ישראלי (ולמעשה גם כל ערבי סוני) – כיצד משתמרת במקביל הטענה שרק בעלי מוגבלויות קוגנטיביות קשות מייחלים לבחירה החוזרת טראמפ?

  Liked by 1 person

 2. ואגב תמריץ, אתה טועה בקשר לטראמפ והאיראנים וסנקציות. טראמפ הבין, שמדיניות ה- maximum pressure על האיראנים, לא יעבוד. והוא כבר הכריז, שאיך שייבחר, הוא ישקוד על הסכם גרעין חדש. אשאיר לינק אחר כך. כך או כך, לאיראנים יש את הקורונה על הראש, וזה קצת ממסך. הסינים גם לצידם ועוד מדינות וכו…. זה לא כזה פשוט לגמרי.

  Liked by 1 person

 3. תמריץ
  שתי הקבוצות באמריקה שהן הכי אנטי טראמפ (ואנטי ישראל) הן המוסלמים והיהודים. איך זה מסתדר עם תיאוריית הIQ?

  Liked by 1 person

 4. להיות אנטי הקבוצה שדומה לך זה דבר חדשני אבולוציונית ולכן דורש אייקיו גבוה. אייקיו זה דבר שמאפשר לחרוג מהדפוסים השבטיים האינסטנקטיביים. לכן אנשים מערביים או יהודים ששונאים את ישראל זה אייקיו גבוה. מוסלמים ששונאים את ישראל זה טבעי אבולוציונית ולכן לא מצריך אייקיו גבוה.

  אהבתי

 5. חייל ותמריץ,
  אני לא חושב שצריך לכרוך יחד תמיכה בטראמפ ותמיכה בישראל, מבחינת יהודי אמריקאי. טראמפ הוא טוב לישראל, על זה אין ויכוח. אך מבחינתו של יהודי אמריקאי, זהו רק אספקט אחד של טראמפ ובוודאי אינו החשוב ביותר. ליהודי אמריקאי ממוצע לא עד כדי כך אכפת מישראל – אכפת לו מעצמו, ממשפחתו ומהקהילה הקרובה אליו. מבחינת כל אלו, טראמפ הוא בעייתי, שכן הוא מחבק ומחזק קבוצות ימין קיצוני אלימות ואנטישמיות. ליבוי של פילוג, שנאה ואלימות זה דבר מפחיד ושלילי עבור כל מיעוט, ודאי יהודים.
  זה שבצד השני טראמפ עוזר לישראל – נחמד, אבל מה אמור אותו יהודי לעשות? לברוח לישראל? על כן יהודי שמתנגד לטראמפ אינו ״אנטי הקבוצה שדומה לו״. הוא לגמרי בעד הקבוצה שדומה לו, שזו קבוצת היהודים הליברלים האמריקאים. אנחנו בישראל חושבים שכל יהודי אוטומטית רואה את עצמו כחלק מאיתנו, ועל כן אמור להיות בעדנו, אבל זה לא כך. יהודי ארה״ב אינם דומים לנו במיוחד בערכיהם ובתפיסת עולמם.

  Liked by 1 person

 6. אבל נראה שביידן הולך להיות נשיא? כרגע הוא עומד על 238 אלקטורטים. אם הוא לוקח כצפוי את נבאדה ואת ויסקונסין הוא עולה ל 254. גם במישיגן המצב מתחיל להתהפך והיא נראית זורמת לכיוונו של ביידן – איתה הוא מגיע ל 270 אלקטורטים ולנשיאות גם בלי להזדקק לג'ורג'יה או לפנסילבניה

  Liked by 1 person

 7. כרגיל במקומותינו כתבי החוץ מדווחים רק מה שהם מוצאים במדיה האמריקאית. מה שלא מדווחים זה מלחמת אזרחים שפרצה לאחרונה באתיופיה. מן הסתם נגלה בקרוב עוד כמה שבטי ישראל אבודים באתיופיה שיש להצילם.
  At least 54 killed in school field massacre in Ethiopia, says Amnesty International
  https://news.sky.com/story/at-least-54-killed-in-school-field-massacre-in-ethiopia-says-amnesty-international-12122258

  אהבתי

 8. לא עקבתי אחרי הסקרים לגבי הסנט ובית הנבחרים.
  גם כאן הסקרים טעו משמעותית כמו עם הבחירות לנשיאות?

  אהבתי

 9. נניח שאחד המועמדים (היום סביר להניח שזה יהיה ביידן) יקבל קצת יותר מ-269 אלקטורים (נניח שאותו מועמד יקבל 270 אלקטורים).
  אבל מה יהיה אם לפתע ביום שבו האלקטורים אמורים לבחור נשיא כמה אלקטורים (יתכן ומספיק רק 2) יערקו לצד השני והצד השני יזכה בהצבעת האלקטורים?
  להעביר 2 אלקטורים (או קצת יותר) לצד השני תמורת טובות הנאה (או סתם שכנוע) נראה לי משהו מאוד סביר שיכול לקרות. לדעתי אי-אפשר לעשות זאת אם לאחד המועמדים יש הרבה יותר אלקטורים מהשני אבל אפשר לעשות זאת אם ההפרש בין המועמדים קטן מאוד. בסתר מציעים למספר מצומצם של אלקטורים להחליף צד ואז עושים כמה מכרזים לתפקידי ניהול בכירים עם משכורות עתק (מכרזים שתפורים לאלקטורים העורקים) ואז בוחרים את אותם האלקטורים לאותם תפקידי ניהול.

  אהבתי

 10. הסנאט צריך לאשר האלקטורים וגם לחלק מהמדינות יש יכולת להטיל סנקציות על אלקטורים סוררים או אף להחליפם. מחוקת ארה״ב משתמע שלאלקטורים חופש פעולה אך העליון האמריקני השנה לא ראה זאת כעיקרון מנחה.

  אהבתי

 11. לכל המעונין, טראמפ כבר עתר לעליון לגבי הבחירות בפנסילבניה. אולי אסביר מאוחר יותר, מה ועל מה בדיוק. מי שמעונין לקרוא העתירה שלו וכדומה, אז כאן:

  https://bit.ly/3kYFGNH

  אהבתי

 12. רק הסבר קצר ותמציתי:

  בית המשפט העליון של פנסילבניה, קבע, שבגין הקורונה, אפשר לאחר את ה-דד ליין לקבילות של הצבעה בדואר, לשלש ימים נוספים ( משמע: עד ה- 6 בנובמבר). אלא שהוא קבע זאת, בלי ביסוס חוקי. קבע זאת רק בגין המגיפה. על כך מהותית נסוב או ייסוב הדיון בעליון.

  במסמך לעי"ל אליו הפניתי, טראמפ, מבקש להצטרף, באופן אישי, כעותר או כצד לצדדים הנוספים הקיימים לעתירה ( משמע: בנוסף למפלגה הרפובליקנית של פנסילבניה, הדמוקרטית, ועוד….).

  להתראות

  אהבתי

 13. מה שמדהים ביוהכ של הסקרים
  זה איך גם הפעם תמריץ האמין לסקרים
  כשהיה ברור שאין לסמוך עליהם, וגם נאמר לו

  אגב,
  נראה שבבחירות בארץ הצליחו לתקנן את הסטייה בסקרים, ולהתקרב לתוצאות האמת (יוהכ האחרון של הסקרים בארץ היה עם בוז'י),
  ובאמריקע לא

  אהבתי

 14. תזכורת לעובדה שיש עוד הרבה דברים חשובים בעולם, חוץ מפוליטיקה אמריקאית מדכדכת.
  וגם לכך שמה שנתפס בתחילה כאכזבה צורבת – לעיתים מסתבר כשיפור משמעותי.

  כותרת הכתבה: "לראשונה מזה עשרות שנים … "

  https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3868770,00.html

  קטע מהכתבה:
  ————————
  " … התרופה הניסיונית אדוקנומאב (Aducanumab) של חברת ביוג'ן נמצאה יעילה מספיק בניסוי גדול שיתמוך בקבלת אישור עבורה. כך הודיע היום מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), בצעד שסולל את הדרך לקבלת אישור ראשון מזה עשרות שנים לתרופה שמאטה את התקדמות מחלת האלצהיימר, שפוגעת בזיכרון וגורמת לירידה קוגנטיבית חדה.

  לאחר ההודעה של נציגי ה-FDA, המריאה מניית ביוג'ן ב-43.9% בבורסת נאסד"ק והגיעה לשווי של 54.7 מיליארד דולר.

  חברת ביוג'ן, שבסיסה במסצ'וסטס, חידשה באוקטובר 2019 את בקשתה לקבל אישור לתרופה, שבעה חודשים לאחר שאמרה כי "ניתוח חסר תועלת" משני מחקרים בתרופה הראו כי לא סביר שהיא תעבור בהצלחה את הניסויים.

  הכישלון שעליו דיווחה אז החברה גרר תחושות קשות בתעשיית הביוטכנולוגיה, והתחושות בקרב חוקרים רבים היתה שאבדה התקווה למצוא בעתיד הקרוב טיפול באלצהיימר.

  ביוג'ן שינתה את תוכניותה לאחר שניתוח חדש של שני המחקרים הראה כי מינון גבוה של התרופה יכול להאט את קצב התפתחות המחלה… "

  אהבתי

 15. נייט סילבר צודק בתגובתו בכך שהכישלון בסקרים הוא לא עד כדי כך גדול. הוא הדגיש לפני הבחירות שטראמפ בעל סיכוי אפסי כי אפילו טעות של 4 אחוזים בממוצע הלאומי לא תביא אותו לניצחון וכך היה. טראמפ הפסיד ב-4 אחוזים ולא ב-8 אחוז, אבל זה לא הספיק לו.

  אהבתי

 16. מה שכן, סילבר נתן 75 אחוז לכך שהסנאט יהיה דמוקרטי וזה נראה סיכוי קטן עכשיו גם אם לא אפס. מחכים לצפון קרולינה ולג׳ורג׳יה כדי לדעת.

  אהבתי

 17. טייחי הפרקליטות נותנים עבודה

  אהבתי

 18. קינת אדם גולד (למקרה שייחסם)
  ונעבור לפרשננו המדיני:
  [אל תשתפו, אין טעם. פייסבוק תחנוק כל נסיון לגרום לתפוצה של הפוסטים שלי. העתיקו את הטקסט והפיצו אותו בקבוצות, בדפים, בפוסט משלכם, בואצאפ, בטלגרם, בכל מקום – רק אם אתם חושבים שהפוסט שווה את זה, כמובן]
  —-
  הדיקטטורה המודרנית חייבת את מראית העין של ״דמוקרטיה״ לגיטימית.
  1. כיצד זייפו הדמוקרטים את בחירות 2020?
  שיטת ההצבעה דרך מעטפה שאתה מקבל בדואר אפשרית בארה״ב. הדמוקרטים התעקשו על שיטת המעטפות וקידמו אותה במדינות שהיו נתונות לשליטתם. שיטת המעטפות מאפשרת לזייף על ידי החלפה (בדואר עצמו) של הפתק שהושם במעטפה, מאפשרת להוסיף מעטפות של אנשים שידוע מראש שלא יצביעו (זקנים דמנטים, נפטרים, נרקומנים, פושעים בכלא ושאר ירקות) ובעיקר מאפשרת הוספה של אלו מפנקס הבוחרים שלא הצביעו בסופו של יום הבחירות, כי יש הרבה מאד כאלו, עשרות אחוזים מכלל הבוחרים.
  הדמוקרטים עשו עבודה יפה כשזיהו זקנים, מתים, אנשים בחו״ל, נרקומנים מחוקים ושאר ירקות והצביעו במקומם. הם גם פקדו ורשמו מהגרים בלתי חוקיים פה ושם, אבל זה לא העיקר. עיקר העבודה היא זיהוי אלו שבסופו של דבר לא הצביעו והצבעה בשמם.
  הבעיה היא שצריך על בטוח מי לא הצביע וצריך פירצה וזמן כדי להצביע אחרי יום הבחירות.
  הפירצה היא שבחלק מהמדינות מאפשרים קבלה של מעטפות ללא בולים וללא חותמת דואר, כי חותמת הדואר חייבת להיות עם תאריך שקדם ליום ההצבעה.
  הרמאים מהמפלגה הדמוקרטית חייבים לחכות לסיום יום הבחירות כדי לדעת מי לא הצביע, ואז לשלוח בשמו מעטפה לא מבויילת וללא חותמת תאריך עם פתק עבור המפלגה שלהם. ובינינו: זה גם לא קשה במיוחד לזייף חותמת דואר בעידן הטכנולוגי שלנו.
  זו הרמאות העיקרית. לכן שימו לב שהכף תנטה חזק לטובת ביידן ככל שייספרו יותר מעטפות הצבעה שיגיעו בימים הקרובים, ויגיעו בלי חותמת ותאריך (או עם חותמת שלא ניתן לזהות שהיא מזוייפת, אם לא תיערך חקירה של מומחים לזיופים שכאלו).
  ביידן אמר שלשום שזה עלול לקחת זמן… בדיוק כמו שאמר איזה שופט פרוטקציונר שפיקח על הבחירות אצלנו כמה ימים לפני מרץ 2019. זו היתה אמירה מוזרה שלאחר הבחירות התבררה משמעותה, כשסילק את הפקחים מאולם הספירה של התוצאות… ולפתע הימין החדש מצא את עצמו במינוס של כמה אלפים בודדים מאחוז החסימה, ובל״ד קיבלו פי שניים מהתמיכה שלהם ברחוב הערבי ובדיוק עברו את אחוז החסימה.
  בארה״ב ישנו כאמור גם יירוט של מעטפות והחלפת הפתק שבתוכן, בדיוק כמו אצלנו עם מעטפות החיילים שהצביעו בכמות חריגה לבל"ד…מישהו זוכר? חיילים שמצביעים לבל״ד אבל לא מצביעים למפלגות ימין ״קשה״ בכמות שמשקפת את כמות החיילים עם כיפה סרוגה? כמה מוזר…
  הדמוקרטים ימשיכו להזרים מעטפות מזויפות עד שישנו את ההכרעה במדינות המפתח. זה יקרה היום, מחר ומחרתיים. שימו לב שאם מחר ומחרתיים השינוי יהיה לטובת ביידן, לא לטובת טראמפ לא ניתן יהיה להימנע מהמסקנה שבוצע זיוף בעזרת שיטת המעטפות.
  זו ההתנקשות הגדולה ביותר בדמוקרטיה בעולם המערבי למעט מה שעשו אצלנו בשנתיים האחרונות.
  עוד נקודה מעניינת: ביידן זכה בשיא של מספר קולות – יותר מאובמה (!). האם זה הגיוני שביידן יהיה פופולרי יותר מאובמה, משיח השמאל הכריזמטי? ובוודאי שביידן קיבל יותר מהילרי קלינטון נגד טראמפ. זה לא סביר.
  זהו אותו דפוס של זיוף שלפיו מספר הערבים המצביעים אצלנו עלה ועלה בשלוש הבחירות האחרונות בהתמדה ובאופן משמעותי למרות שהוא לא עלה כלל בשום מגזר אחר. האם הערבים פיתחו בחודשים בודדים מודעות ונחישות פוליטית שנעדרו מכל מגזר אחר (דתיים, חרדים, ימין, שמאל)? ברור שלא. פשוט שיחקו עם המספרים, שקבורים עמוק במרתפי טפסי הבחירות, טפסים שחבורת השופטים שלנו מסרבת לחשוף עד עצם היום הזה.
  אלא שכאשר חברי ועדות קלפיות השוו את צילום הטופס שצילמו בסיום יום הבחירות לתוצאות שנרשמו באופן רשמי באותה קלפי באתר הכנסת התברר שהם זויפו – לטובת השמאל כמובן. ברור למה השופטים מסרבים לאשר חשיפה של טפסי הקלפי.
  2. הדמוקרטיה המערבית חוסלה בארה״ב וגם אצלנו. היינו אמורים להיות עם ממשלת ימין כבר במרץ 2019, וגם השבוע בארה״ב טראמפ אמור לנצח. אבל במקום זאת אנחנו נכנסים רשמית לעידן שבו פושעים גנבו את מערכות השלטון של העולם המערבי, פושעים שמקבלים שוחד כספי מדיקטטורות כגון סין הקומוניסטית וענקיות הטכנולוגיה (פייסבוק, גוגל, אמאזון וכולי), ולצידו שוחד מיני בדמות נערות צעירות ושאר סטיות.
  אלו שכל חפצם הוא זימה ו/או תאוות בצע מקודמים לשלטון בידי אותם כוחות אפלים, שונאי חירות ותאבי כוח, אשר יוצרים למענם ״מפלגות״ או מקדמים אותם משום מקום אל קדמת הבימה (מאיפה הגיע אובמה? משום מקום). ביידן נקנה במיליארדי דולרים בידי סין, דרך קרוביו (בנו ואחיו, כלומניקים שלפתע מצאו עצמם אנשי עסקים מוצלחים לאין שיעור). על הקלינטונים בוודאי שמעתם, על רשת גלגולי הכספים שלהם ועל רשימת החיסולים שלהם לאורך השנים.
  אצלנו תוכלו למצוא את השיטות האלו במערכת המשפט על ענפיה השונים, לכאורה כמובן, והפרשיות מצויות בגוגל, מרות דוד, דרך שי ניצן, אהרון ברק ובניו, דורית בייניש ובעלה, אסתר חיות וקרובי משפחתה, והרשימה אורכה ובלתי נגמרת שם. גם בפוליטיקה תמצאו נפקנים שמקבלים שוחד, או תשלום עבור ״מחקר״, שעסוקים בערעור יסודות הדמוקרטיה ובהפצת מגיפות. לכאורה כמובן.
  תאבי הכוח שולטים בתאבי הבצע והזימה, ודרכם שולטים בדמוקרטיות המערביות, שחדלו להיות דמוקרטיות והפכו להיות כסות לשלטון עריצות ניאו-קומוניסטי של ארגונים כלל עולמיים ו/או אנטי מערביים.
  במקביל, אינדוקטרינציית הדורות הצעירים נמשכת במלוא עוזה, והחלילן מהמלין גונב את ילדינו, שוטף את מוחם להאמין שעריצות היא שלטון עולמי מבורך, שחירות היא שנאה לחלש ולשונה, שהצלחה כלכלית היא גזל, שמשפחה היא כבלים מיותרים, שנוכחותו של אב בחיי ילדיו מיותרת ומסוכנת כי גבר הוא רעיל, ושאר הדמגוגיה הפוסט-מודרניסטית הנוראה שדוחסים לא רק באוניברסיטאות ובתקשורת אלא בבתי הספר ואפילו בגיל הרך.
  אנחנו נכנסים לעידן אפל, לימי ביניים נטולי חירות, וכל מי שיעז לפצות פה יחוסל ובדרכים מתוחכמות הרבה יותר מגולאגים וירי ביערות: חקירות מס, עיכוב קריירה, תקרת זכוכית, ״תאונות״, ״התקפי לב״, שיימינג, ״תחקירים״ בתקשורת, וגולת הכותרת: חקירות משפטיות והרשעות שווא. אובמה השתמש בזה, אצלנו משתמשים בזה – זו גולת הכותרת של הדיכוי של הדיקטטורה הניאו-קומוניסטית החדשה.
  אנשים ילמדו שאם הם רוצים להתקדם למשרות נחשקות בעולם המשפט (אלישבע ברק, מנדלבליט), האקדמיה (תסמונת הגר צמרת), התקשורת (אברמוביץ), או סתם לעשות עסקים בלי שיארגנו להם משפט שיחסל את העסקים שלהם או כתבת ״תחקיר״ מחסלת עסקים (״איקס נקלע לקשיים כלכליים״), הם צריכים לשתף פעולה עם הרוע. אל תאשימו אותם כשיפנו לכם עורף, כשימסרו את שמותיכם, כשיתקעו לכם סכין בגב, כי אנחנו נכנסים לתקופה אפלה, תקופה שאיני יודע כמה זמן היא תימשך, אבל יש סיכוי טוב מאד שהוא תימשך כמה דורות טובים.
  ברוכים הבאים לימי הביניים החדשים. להתראות חירות, שלום זוועה.
  נ״ב
  לא חזרתי לפייסבוק, ועם אוהבי הסליחה. כתבתי את הפוסט הזה כי זהו אירוע הסטורי בקנה מידה חסר תקדים; מה שקורה בימים אלו הוא מכת המוות לדמוקרטיה המערבית, לציוויליזציה המערבית כולה ולרעיון החירות שבמרכזה, רעיון שקרם עור וגידים לפני כ-400 שנים בהשפעת התורה שלנו (ובמיוחד עשרת הדיברות). לכן אני כותב, ואני מקווה שלא לחזור לכאן.
  זה כמובן לא מונע ממי שנמצא בעמדת כוח תקשורתית להציע לי ערוצים אחרים, אם הוא ניחן באומץ ובכנות.

  אהבתי

 19. חייל תיאוריה חילופית היא פשוט שמי שחושש מקורונה נוטה יותר להצביע בדואר. מצביעי טראמפ לא חוששים מקורונה.

  אני אגב בעד טראמפ, אבל גם אם ביידן ינצח בסופו של דבר קשה לי להאמין שזה ישפיע עלינו יותר מדי. יהיה לו קשה לשנות את המהלכים שטראמפ ביצע, למשל העברת השגירות לירושלים, הסכמי השלום/נורמליזציה למיניהם וכו'.

  אהבתי

 20. "האם זה הגיוני שביידן יהיה פופולרי יותר מאובמה, משיח השמאל הכריזמטי?"

  בודאי, הדמוקרטים לא יצאו להצביע מאהבת ביידן אלא משנאת טראמפ. מק'יין ורומני לא עוררו כאלה אמוציות בקרב השמאל האמריקאי

  אהבתי

 21. עצוב לי על אדם גולד שתמיד כתב לעניין והפך לכותב של שטויות קונספירטיביות מטורללות כאלו. רק בגלל שה-mad king שלו הפסיד הפסד ידוע מראש.

  אהבתי

 22. נראה לי שהוא החריב לעצמו מפעל חיים בטקסט הזה. עד עכשיו הייתי מתרשם מהאופן שבו הצביע על השחיתויות והכשלים במערכת המשפט. אבל אם זו יכולת ההבחנה שלו אז פתאום אני מפקפק בכל דבר שלו.

  אהבתי

 23. "האם זה הגיוני שביידן יהיה פופולרי יותר מאובמה, משיח השמאל הכריזמטי?" – זו הטענה הכי מפגרת שיש, כי הרי גם טראמפ העלה באותה מידה ממש את מספר המצביעים שלו מבחירות לבחירות. פשוט כשמצביעים בדואר, אז כולם מצביעים וגם היו הרבה אמוציות בבחירות האלו.

  אהבתי

 24. עזוב, זה טקסט ברמה של qAnon. קולות החיילים לבל"ד? להזכיר לו, "קולות החיילים" כולל גם נכים מכל האוכלוסיה ואסירים (איפה שלערבים יש יצוג דיס-פורפרציוני גדול מאוד).

  "זהו אותו דפוס של זיוף שלפיו מספר הערבים המצביעים אצלנו עלה ועלה בשלוש הבחירות האחרונות בהתמדה ובאופן משמעותי למרות שהוא לא עלה כלל בשום מגזר אחר"

  ואללה? מי היה מאמין שלמגזר שמסורתית התאפיין באחוזי הצבעה נמוכים מהממוצע יש לאן להעלות? ביחוד לאחר איחוד בין המפלגות היריבות? ולמרות העליה, עדיין האחוזים שלו נמוכים יותר מהממוצע? טוב שהוא לא התבכיין שהחסידיות לא מצליחות להעלות את אחוזי ההצבעה שלהן מעל ל-105% המסורתי

  אהבתי

 25. amehaye,
  תן הימור. המדיה השמאלנית ממשיכה לאתרג את ביידן או מנפחת את הפרשיות שלו לטובת קמלה האריס?

  אהבתי

 26. תמריץ,
  נראה לי אני חייב התנצלות לאדם גולד. השורה הזו מתוך הטקסט מעידה שזה לא אדם גולד שמופיע בטלגרם בשמו (הטקסט הזה לא פורסם שם)
  "העתיקו את הטקסט והפיצו אותו בקבוצות, בדפים, בפוסט משלכם, בואצאפ, בטלגרם,"

  Liked by 1 person

 27. אני חושב שהרפובליקנים בארה"ב צריכים להיות מאושרים עד שמיים מתוצאת הבחירות.
  דונלד טראמפ היה נטע זר במפלגה הזאת, הם סתמו את האף 4 שנים כי בזכותו שינו את הרכב בית המשפט העליון והעבירו רפורמת מס. בניגוד לאחרים במפלגה, מיץ' מקונל, מנהיג הרוב בסנאט, הבין יחסית מהר שיש פה מישהו לגנוב איתו סוסים. היו להם הישגים יפים, אבל בשלב מסויים, טראמפ על כל סגנונו ומעשיו הופך לנטל כבד.
  העיקר מבחינתם זה שמירת הרוב בסנאט, ביידן כנראה כבר לא יבצע שום רפורומות פרוגרסיביות, ויצטרך להתמודד עם הבעיות שטראמפ משאיר לו.
  בנוסף, כל התזה של הדמוקרטים שהדמוגרפיה לטובתם והמיעוטים בכיס שלהם בבחירות בעתיד, לא נראה שעומדת במבחן. היתה עליה באחוזי הצבעה לטראמפ בהשוואה ל-2016 אצל שחורים, לטינו, היספנים, אסייתים וכו'. לא ברורה לי הסיבה, אוליי בגלל שביידן מועמד חלש כל כך.

  Liked by 2 אנשים

 28. היכולת של הרפובליקנים להביא תמיכה משמעותית מהיספנים היא רעידת אדמה דמוגרפית. פן מעניין נוסף הוא ניצחון מוחץ של הימין הכלכלי בשורה של משאלים בקליפורניה (למשל המשך פעילות אובר בלי זכויות נהגים, מניעת העלאות מס לעשירים). ככה קורסות שתי אבני היסוד של ההקצנה הדמוקרטית. הסוציאליזם ופוליטיקת הזהויות.

  Liked by 1 person

 29. בהמשך לדיון האחרון בין kb ותמריץ,

  תזה חדשנית (לפחות בעיני) של קובי ברדה, להסבר השינויים בדפוסי ההצבעה בבחירות 2020

  טראמפ הצליח ליצור טרנספורמציה בדפוסי השיוך המפלגתיים. טרנספורמציה שקרתה לאחרונה רק לפני כמאה שנה בתקופת רוזוולט.

  גם בגלל מדיניות טראמפ – אמריקאים הרבה פחות מושפעים בהצבעתם (בהשוואה לעבר) מקבוצת השיוך שלהם (הגזעית, דתית, אתנית, זהותית וכד').
  מנגד, הם מושפעים הרבה יותר מהקבוצה הסוציו -נאקונומית אליה הם משתייכים.
  להשערתו, כל מחוז בחירה בארה'ב שההכנסה הממוצעת של תושביו נמוכה ממאה אלף דולר לשנה (?) יטה להצביע לטראמפ ולא לביידן. גם אם רוב תושביו הם לבנים, שחורים, היספאנים, מוסלמים או יהודים.
  מה שיכול להסביר את העליה המשמעותית של "הלא – לבנים" / המיעוטים בהצבעה לטראמפ.

  השערה שיהיה די קל לאשש או להפריך לאחר פרסום התוצאות הסופיות בכל מחוזות הבחירה. למיטב ידיעתי – ישנם נתונים על ההכנסה הממוצעת של התושבים בכל מחוזות הבחירה בארה'ב.

  ***

  אם השערת ברדה תקבל חיזוקים, ולא תופרך, היא תוכל להסביר גם את:
  1- העובדה שיותר משליש מהמוסלמים הצביעו לטראמפ
  2- העליה המשמעותית בהצבעות לטראמפ בקרב שחורים ובקרב היספנים
  3- את הפיצול בהצבעות בין יהודים אורתודוכסים לבין שאר היהודים
  4- את הכישלון החוזר של מכוני הסקרים (ששיקללו את נתוניהם על פי קריטריונים שיוכיים, כמו גזע וקבוצה אתנית, שהיו נכונים בעבר
  5 – את הטענה של באנון, יועצו לשעבר של טראמפ, שאחת הסיבות העיקריות לכישלון הילארי קלינטון – היא הדגשת פוליטיקת הזהויות (במקום מציאות חיים הכוללת אחוזי אבטלה ותעסוקה)
  6- את אמיתות הטענה שמדיניות טראמפ הוא ההפך המוחלט מגזענית

  אבל גם אם ההשערה זו תוכח כנכונה – בכלל לא ברור האם תישמר גם בבחירות 2024.
  אולי כן. בעיקר אם מישהי כמו ניקי היילי (נציגת "הלא פריווילגים מלידה") תעמוד בראש המפלגה הרפובליקאית. אבל המפלגה הרפובליקאית יכולה גם לאבד סיכוי זה.

  אהבתי

 30. אם ביידן יבחר זה פחות ישפיע עלינו, אבל מאוד ישפיע על שאר העולם.
  עוד כמה שנים של מורשת אובמה ונשקע בעוד מלחמות בעולם, הסדר העולמי ייחלש עוד יותר, מדינות נוספות יחלו במירוץ חימוש גרעיני, כל זאת בזמן שמספר הזוכים בפרס נובל לשלום יוכפל וישולש.
  ארה"ב בהובלה דמוקרטית תחליש את העצמאות האנרגטית של עצמה, תהפוך לתלויה באחרות, תסגור הסכמי סחר גרועים שיפגעו בעובדי הצווארון הכחול שלה, ותיחלש מבחינה כלכלית. סין תתפוס את ההובלה העולמית, משאבי אפריקה יוחכרו/ימכרו לחברות בבעלות סינית, אירופה תכיר בחולשתה ותסגור עסקה עם הסינים, וכל זאת בזמן שבאקדמיה בארה"ב יסיימו לבנות "אזורים מוגנים" לטרנס-סקסואליים שיצאו פעמיים מהארון וקפצו שלוש פעמיים על רגל אחת.

  ועדיין אין מה להספיד את טראמפ. הבן אדם בנוי מחומר של לוחמים וקילרים. הוא לא יוותר בקלות.

  Liked by 2 אנשים

 31. לגבי הרוב בסנאט ג׳ורג׳יה תכריע אותו בינואר בבחירות נפרדות. זה לא נגמר. אבל בכל מקרה אין מצב שסנאט חצוי יחליט על כל הרפורמות המטורפות שהדמוקרטים רצו.

  אהבתי

 32. amehaye,
  דוגמא מצויינת לא רק לאימפוטנטיות של הפרקליטות אלא לרשעות ולזלזול בזכויות אזרח ("יובהר כי אין משמעותה של החזרה זיכוי הנאשמת"). חייבים לבצע שם ניקוי אורוות. ניסנקורן הביתה, היידה אוחנה!

  אהבתי

 33. נראה שגם ג'ורג'יה הולכת לביידן, מ6% הובלה עם 8% קולות לספירה טראמפ ירד להובלה של כ1000 עם 50 אלף קולות לספירה.

  Liked by 1 person

 34. חייל יש הרבה אורוות לנקות, אבל אוחנה? לא מעניין אותו צדק, מנהל תקין ושאר עניינים שוליים. הוא וחבריו, מטרתם היא רק להוציא את נתניהו מהבוץ. לא משם תבוא הישועה…

  אהבתי

 35. מצטרפת להמלצת דרור על הפוסט בנתונים.
  לאחרונה נוצר שיוויון בין יהודים לערבים ביחס התלות (היחס בין מפרנסים לבין תלויים).
  בגלל תהליך רב שנים של שיפור במגזר הערבי + תהליך הרעה במגזר היהודי.

  (אם הבנתי נכון אז בהנחה שקווי המגמות ימשכו – בקרוב מצב המגזר הערבי יהיה טוב משל המגזר היהודי)

  אהבתי

 36. קמיליה,
  זו טעות להסתכל על הערבים (וגם על היהודים) כמקשה אחת. המספרים של הבדואים שונים

  אהבתי

 37. למה שיטת הבחירות בארצות-הברית היא כזו עקומה?
  1. קודם כל – למה מצביעים בדואר? יותר קל לזייף הצבעה בדואר.
  2. למה הנשיא הוא לא זה שנבחר ברוב קולות רגיל? למה הקומבינציה הזו של האלקטורים?
  3. למה בכל מדינה המנצח לוקח את הכל? למה האלקטורים לא מתחלקים באופן יחסי בין המועמדים?
  4. למה קולו של אדם במדינה דלילת אוכלוסין נחשב יותר מקולו של אדם במדינה מרובת אוכלוסין (עד פי 3 יותר)?
  5. למה בכלל צריך אלקטורים? למה לא בוחרים ישירות את הנשיא?

  אהבתי

 38. הסנט יהיה ימני, הקונגרס יהיה של הדמוקרטים בפער קטן ויש סכוי סביר מאד שעוד 4 שנים יהודי אחד יצעק: אני דופק את נשיא ארצות הברית וזו תהיה אמת.

  אהבתי

 39. חייל מענין שהקטע מהעיתון הוא מבערך חודש לפני מלחמת יום כיפור. מעניין יותר שמדובר שם על "החזרת שטחים". אני מניח שהכוונה היא ליהודה ושומרון, ואז עולה השאלה למי בדיוק ישראל אמורה להחזיר אותם – לירדן? לאנגליה? לממלוכים? לממלכת יהודה (בעצם לעצמנו…)? ברור שהם לא התכוונו לרשות הפלסטינית, מאחר והשטחים האלה מעולם לא היו שלהם. מדינת ישראל כבשה אותם מידי ירדן.

  אהבתי

 40. amehaye,
  עד 1967 ארצות הברית ניסתה להחזיר את ישראל לתוכנית החלוקה ולא הכירה בסיפוחי 48. לאחר 67 הלחץ לפינוי כיבושי 67 פחת אבל לא כלל הכרה בירושליים (המערבית). ביידן התכוון להחזרת כל השטחים שנכבשו ב67 לבעליהם הקודמים

  אהבתי

 41. Arn
  אינני מומחה לשיטת הבחירות האמריקאית אך אנסה לענות כמיטב הבנתי:
  1. ההצבעה בדואר נועדה לאפשר לאנשים לבחור בלי לעמוד בתור ולעודד הצבעה – בארה"ב אין יום חופש בבחירות. מחקרים הראו כי יש זיופים וטעויות זניחים בדואר.
  2. ארה"ב היא קונפדרציה של מדינות. לכל מדינה סמכויות נרחבות בשטחה. הרעיון בשיטת האלקטורים הוא שכל מדינה רשאית לבחור בעצמה מי יהיה הנשיא שלה, וקולות אזרחיה נספרים "פנימית" כלומר לא מושפעים ממדינות אחרות. זה נראה טיפשי לנו אבל עצמאות המדינות היא חלק מהותי מהרעיון האמריקאי.
  3-4-5. אותה תשובה. בנוסף, יש טענה כי מנסחי השיטה רצו להגביל את כוחו של ההמון הנבער (לראייתם) ולכן יצרו שיטה עם איזון מסוים. שוב זה נראה מוזר אבל יש בזה הגיון. למשל, אם קליפורניה תחליט מחר לאזרח מיליון מקסיקנים שיצביעו לדמוקרטים, ההשפעה של זה על טקסס זניחה כי קליפורניה גם ככה כחולה. תוצר לוואי פחות רצוי של השיטה הוא שקולו של אזרח במדינה מתנדנדת אכן חזק יותר.

  אהבתי

 42. רינגו נשמע לי מוזר שכל מדינה יכולה לאזרח כרצונה ואין כללים פדרליים לזה. מליון מקסיקנים שעומדים בגבול עם טקסס אז קליפורניה יכולה לאזרח אותם בדואר ובטקסס לא יכלו למנוע מהם להכנס אליה?

  אהבתי

 43. @רינגו – לקליפורניה אין שום זכות לאזרח אף אחד, זוהי זכות פדרלית לחלוטין. חוץ מזה, כל עשור מחשבים מחדש את האלקטורים. תוספת של מיליון איש למדינה ספציפית יכולה להוסיף לה אלקטור

  אהבתי

 44. נטול, מקבל את התיקון. נניח דוגמה אחרת: תושבי קליפורניה המתפרנסים מהייטק ותיירות מצביעים בהמוניהם לדמוקרטים. תושבי דקוטה המתפרנסים מפחם אוכלים אותה בגלל רגולציה ממשלתית בנושא. יכולתם של תושבי קליפורניה להשפיע על דקוטה מוגבלת (אך כמובן עדיין קיימת) באמצעות השיטה הנוכחית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s