זו הגנטיקה, גאון

בשוודיה החלו לחלק פרסי נובל וכמה לא מפתיע, היהודים בולטים בין הזוכים. הארווי אלטר זכה בפרס נובל לרפואה יחד עם שניים אחרים. רוג'ר פנרוז שזכה בפרס בפיזיקה היום הוא יהודי בריטי.

הסיבות שבגינן מוענקים פרסי נובל הן הצלחה בפענוח סודות עמוקים וקשים לפיצוח של הטבע. את הסוד שבגללו יהודים מצליחים בכך במיוחד ומקבלים כל כך הרבה פרסי נובל הרבה פחות קשה לפצח. זו לא התרבות או הצורך להצטיין מול אפליה או כיוצא באלו הסברי פח. ברור שזו הגנטיקה והברירה הטבעית האבולוציונית של היהודים. ההסבר הזה גורם להרבה אנשים להצטמרר, אבל אלוהי המציאות מעולם לא השתתף בסדנה לתקינות פוליטית.

הנתונים מעלים גם את השאלה העדינה על ההבדלים בין יהדות אשכנז ליהודים האחרים. היהודים שמככבים בין זוכי הנובל הם יהודים אשכנזים. לצד זאת יש לזכור שכמעט כל זוכי הנובל היהודים באו מיהדות ארה"ב וזו אשכנזית כמעט לחלוטין. בכל אופן ישנם שלושה זוכי נובל צפון אפריקאים, מניין של זוכים שבאים מקהילה קטנטנה באנושות ודומה למספר ההודים שזכו בפרסי נובל מדעיים! בנוסף ישנם זוכים שהגיעו מהקהילה היהודית – איטלקית. בפרס הנובל שחולק היום לפיזיקה הייתה שותפה אנדראה גז ועל פי ערך הוויקיפדיה עליה, אף על פי שאינה יהודיה לפי ההלכה, מוצאה, בין השאר, ממשפחה יהודית תוניסאית. רושמי הרשומות בנושא ודאי יזכרו זאת.

19 תגובות על ״זו הגנטיקה, גאון״

 1. נו תמריץ, כמה פעמים צריך להסביר לך זאת אני תוהה ? אין לזה קשר לתקינות פוליטית. רק למדע,ניסיון חיים, ושכל ישר. הגנים הם רק נקודת מוצא. אבל, מחווירה לעומת הסביבה, החיים, ההשפעה התרבותית, ומעל הכל : דידאקטיקה. כמה פעמים ? זה הומחש לך בעליל:

  אדם נולד עם מסה של שרירים בגנים. אבל, הוא יכול לפתח גוף. להרים משקולות. ויעקוף הגנים, ויפתח מסה.

  אני למשל, יש לי שמיעה בכלל, ומוזיקלית בפרט, כל אלו: בטהובן, מוצרט, מפגרים לגמרי. חירשים וכבדי שמיעה. אבל, אני לא יודע לקרוא תווים. אין לי הבנה תיאורטית במוזיקה. נו:

  אדם עם שמיעה מוזיקלית גנטית, פחותה בהרבה ( מנקודת המוצא לפחות) יישב לך, על יצירה שמעולם לא ניגן, יסתכל על התוים, וינגן אותה ברצף באחת. למה ? הוא מיומן, הוא בקיא, הוא מתורגל, הוא למד. הוא יכול גם לנתח מוזיקה כמובן, בצורה מעמיקה ויסודית. אז מה עוזרים הגנים כאן ? זוהי תפיסה מגוחכת. רד מזה !

  אגב אותו זוכה בפרס נובל שתיארת ( חורים שחורים) התקשה בכלל בלימודי מתמטיקה. התקשה במבחנים. איזה גנים? איינשטיין, חתמו עליו מפגר בעליל, למן הילדות המוקדמת. המוח שלו נבחן מאינספור זויות( אחרי מותו) אין שום דבר יוצא דופן לגמרי במוח שלו. מטבע הדברים, אולי מרכז הראיה יותר מפותח.

  ויהודים כבר הסברתי לך לא פעם, זה ענין, של סמי אנטומיה. ענין של מוח שמתפתח אנטומית ומשתכלל אלסטית ( מסלולי קשר מועצמים) בגלל ספיגה ועיסוק עם חומרים עיוניים, כפי שיהודים תדיר אוהבים להתעסק עם כך. רד מזה !

  להתראות

  אהבתי

 2. הנה תמריץ, מצטט את אותו סר רוג'ר פנרוז ( עירובין, הוא וה- BBC):

  Sir Roger shied away from competition as a child and struggled in exams. He told BBC Radio 4's The LifeScientific programme in 2016: "I was good at maths, but I didn't necessarily do very well in my tests." However, he added: "The teacher realised if he gave me enough time, I would do well.

  ועוד:

  I just was slow, and I'm slow at writing

  נתרגם ספונטנית:

  לא ממש היה טוב בתחרויות ובמבחנים התקשה. הוא גרס בריאיון ל- BBC : הייתי טוב במתמטיקה, אבל, לא ממש במבחנים. ועוד הוסיף: המורה הבין, שאם רק יינתן לי זמן עודף נניח, אהיה בסדר.

  הייתי איטי. ואיטי אני בכתיבה.

  כאן:

  https://www.bbc.com/news/science-environment-54420240

  להתראות

  אהבתי

 3. לנילס בוהר היו שורשים גם בספרד. מעבר לכך אני בספק אם "היהדות" היא הסיבה היחידה. חלק גדול מהמדענים היהודים הגדולים באים משורשים מעורבים (יהודי+אירופי וכדומה). כך שכנראה חלק מהמתכון הוא עירוב גנים.

  אהבתי

 4. פעם האמנתי מאוד באון כלאיים. נראה שבני תערובת יותר יפים וחשבתי שהדבר משתקף גם בתפקוד המוח. גם יש טענה שנישואי התערובת הם חלק מאפקט פלין שמתאר את עליית האינטליגנציה הכוללת. עם זאת, ממעקב אחרי מחקרים בנושא קשה לומר שהדבר מוכח מחקרית. והאומות הלטיניות שמבוססות על תערובת גנטית הן כישלון קוגניטיבי מוחלט.

  אהבתי

 5. אל רום, אם גנטיקה שניה לסביבה, כיצד תסביר חסרון של יהודים בתחום הספורט?
  כיצד תסביר יתרון של יהודים בתחומים מסויימים מאד (משפטים, הפקת סרטים, מדעים מדוייקים, ספרות, הומור)

  אהבתי

 6. תמריץ, מה כוונתך ״ברור שזו לא התרבות או הצורך להצטיין אלא הגנטיקה והברירה הטבעית״?
  התרבות והצורך להצטיין הם הם הגורמים לברירה הטבעית המתעדפת בעלי איי קיו גבוה בקרב היהודים. כקהילה נטולת קרקעות או כח פוליטי היהודים בכל התפוצות נאלצו לשרוד באמצעות מקצועות הדורשים יכולת קוגניטיבית גבוהה. הדבר מביא לכך שבניגוד לעמים אחרים בהם בעל הקרקעות העשיר או האביר החזק נחשבו לשידוך המוצלח ביותר, אצל היהודים תמיד החכם ביותר נחשב לשידוך המועדף כי סיכויו לשגשוג כלכלי היו הטובים ביותר. כמו כן אהבתם של היהודים ללימודי תורה מביאה (עד היום) להעדפת התלמיד החכם ביותר כשידוך. בדיוק בדרך זו, הגנים של האיי קיו הגבוה מנצחים במירוץ האבולוציה.
  במדינת ישראל, בה יהודים יכולים להחזיק בקרקע, רכוש וכוח צבאי, האם אתה מתרשם כי אותם גנים עדיין מנצחים במירוץ? מבט מהיר על המוני ישראל ונבחריהם בכנסת מבהיר כי בהינתן תנאים סביבתיים ותרבותיים נכונים היהודים נהיים טיפשים לפחות אם לא יותר מעמים אחרים.

  Liked by 1 person

 7. רינגו, אני מסכים שהתרבות והצורך להצטיין עובדים בעזרת ברירה טבעית. אבל הם לא עובדים ישירות כמו שרבים מאמינים בנאיביות.

  בשאלתך אליי נתת לי רעיון לפוסט..

  אהבתי

 8. אבל אשיב לדבר עצמו: אין הרבה מדינות בעולם עם מנהיגים ברמה של נתניהו. זה שעכשיו המשפט משחית לגמרי את תמריציו זו בעיה אחרת, אבל הוא מנהיג בליגת העל. אז לא הייתי אומר שתמונת ההנהגה במדינה לגמרי מייאשת.

  אהבתי

 9. כרמל,

  פשוט מאוד, התגובה הסבירה. הסביבה, והדידאקטיקה. מי שלא לומד ומתרגל התחום, לא אכפת לו מן התחום, לא מחובר אליו, לא נוטה אליו, לא משקיע בו באופן סיסטמטי, לא יהיה מוצלח. כך יהודים. הם ידועים בקרב אנטישמים ובכלל כ:

  דבולוציונים( דה- אבולוציה). מנוונים. עוגנים על מסורת. לא על קידמה, סיזיפיות וכדומה. הם מחשיבים הגוף או תרבות הגוף, כהבלות רוח, לעומת עיקר העיקרים:

  לימוד בכלל, ולימוד תורה בפרט. אז זה בדיוק מסביר הדבר. כפי שהבאתי האנלוגיה עם המוזיקה. מי שלומד. מתרגל.בקיא, סיזיפי. מחובר לתחום, שם הוא מצליח. מאוד פשוט.כישרון אינטואטיבי, כתוצאה מגנים מוצלחים, לא יועילו לאדם, לנגן בפסנתר, בלי ללמוד פשוט, תוים ובכלל.

  אז הלכה, ומשפטים, קרובים למשל דידאקטית ( אם בכלל זה מוכח סטטיסטית לגבי יהודים ככלל , אבל בעיקרון).

  איך לך דבר פשוט וברור מזה.

  להתראות

  אהבתי

 10. תמריץ לא מבין איך תשובתך קשורה בכלל לדבר עצמו. נתניהו אכן ניחן ככל הנראה באיי קיו גבוה. לגבי כישורי המנהיגות שלו נסכים לא להסכים, אני חושב שהוא מצוין בדברים מסוימים ונוראי בדברים אחרים. אבל בכל מקרה האם זה מעיד משהו על האיי קיו הממוצע בעם ישראל היושב בציון? טענתי היא כי התרבות והצורך להצטיין גרמו לברירה טבעית ביהודים לאורך דורות שגרמה להם להיות חכמים מהממוצע, ואילו בישראל לחצים סביבתיים אלו נעלמו ובמהירות הם הופכים לחכמים כמו ואף פחות מהממוצע. איך נתניהו קשור לעניין? בנוסף, מלבד נתניהו תמונת ההנהגה לחלוטין מייאשת, ממיקי זוהר ועד גילה גמליאל בואכה מירי רגב.

  אהבתי

 11. רינגו,
  אל יאוש. בקרוב קואליציית IQ של גנץ, אשכנזי, אייזנקוט, חולדאי, יעלון, ברביבאי, שטרן, לוי, סגלוביץ', בן ברק, ברק וגולן.

  Liked by 1 person

 12. תמריץ חשבתי על משהו. כבר מאות שנים שאין דבר כזה "יהודי" טהור. העם היהודי התפזר ברחבי העולם, בא בקשרי נישואים (או אונס…) עם העמים בהם הוא חי. כך 2,000 שנה. הרי לא לחינם יהודים דומים פיזית לעמי הארצות מהם הגיעו לישראל. כך שכל היהודים, כולל ה"גאונים", הם למעשה בני תערובת.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s