חדשות הקנריות

ובכן ברוקלין החרדית אמרה את דברה – הנגיף חוזר לבקר שם, בחלק מהמקרים גם אצל כאלו שכבר החלימו לפני ארבעה או חמישה חודשים. מכאן ניתן להסיק מסקנה מרה: גם חיסון לא יגרש את הקוביד-19 מחיינו אחת ולתמיד. הנוגדנים פשוט דועכים מהר מדי. זו אינה חצבת שפוקדת אדם רק פעם בחייו.

צד השלילה ברור. בצד החיוב ניתן לומר שהדבר יכפה על האנושות להגיע לפריצות דרך חדשות בהבנת מערכת החיסון ותיפקודה. ייתכן גם שחיסונים חוזרים ונשנים יתרמו לבריאות הכללית כי יש הוכחות מוצקות לכך שחיסונים מגרים את מערכת החיסון לפעולה כללית וכך מקטינים תמותה מסיבות אחרות. זו כמובן תמונת ראי להשקפת מתנגדי החיסונים, אבל בניגוד להשקפתם לה יש תמיכה מוצקה בראיות. כך למשל אולי נגלה שהחיסון לקורונה מפחית סרטן ואלצהיימר (לפי מחקר עדכני של פרופ׳ עופר גופרית ועמיתיו, החיסון BCG מפחית שכיחות אלצהיימר פי ארבעה!)

7 תגובות על ״חדשות הקנריות״

 1. זה כאמור לא מאוד מפתיע, גם היעילות של חיסונים לא מגיעה ל-100%. למעשה מפתיע שלא ראינו יותר הדבקות חוזרות. חיסון זה לא ענין בינארי אלא יותר עניין של רצף, וכל אדם יכול להיות מחוסן ברמה שונה. מעבר לכך יש עוד גורמים שמשפיעים על הסיכוי להדבקת אדם מחוסן, כמו למשל "עומס ויראלי" – האם הוא נחשף לכמות גדולה יחסית של וירוסים, לאורך זמן, לפני ההדבקה המחודשת.

  מעבר לכך יש את עניין המוטאציות של הוירוסים. לקורונה כבר התפתחו מספר מוטאציות (מי אמר אבולוציה ולא קיבל), וייתכן שהחיסון של אנשים מסויימים הגן עליהם רק בפני מוטאציה מסויימת. זה קצת אירוני שמי שלא מאמין באבולוציה מקבל עכשיו שיעור מעשי בענין.

  אני לא וירולוג, ומן הסתם יש עוד הסברים. מעבר לכל האמור לעיל בינתיים כל הנתונים מצביעים על כך שאנשים שכבר נדבקו מפתחים חסינות יעילה יחסית.

  Liked by 1 person

 2. מעולם לא פגשתי מישהו שמאמין באבולוציה כמו החרדים
  http://tiny.cc/krotok

  א-מחייה, מה שאתה כותב נכון להרבה נגיפים לכאורה ובכל אופן להרבה מהם חיסון (או הידבקות פעם אחת) הם אפקטיביים. לקוביד-19 נראה שלא.

  אהבתי

 3. איני מסוגלת להפסיק לחשוב על השאלה (*) "מה הסינים יודעים על הקורונה – ושאר העולם לא".

  עד שתעלומה זו, שמציקה לי, לא תיפתר – יהיה לי קשה להעריך האם. בסופו של דבר, שכרנו יצא בהפסדנו (או הפוך).
  נכון לרגע זה נראה שהידע העולמי על מערכות החיסון יזנק פלאים בשנים הקרובות + שבשנים הקרובות נאלץ להסתגל לעלייה משמעותית בתמותה ובתחלואה הקשה + לכללי ריחוק פיזי והגיינה שלא היינו מורגלים בהם.

  (*)
  מצ'ב הקטע מאתר דוידסון שמאז קריאתו לא הפסקתי לחשוב בקשר למה /מתי הסינים שיקרו יותר (והאם יש תיאורית קונספירציה שיכולה להסביר את הממצאים המאוד חריגים של סין בתקופת הגל השני:
  —————————-
  עדכון ליום שני, 10 באוגוסט שעה 14:00:
  כבר קרוב לחודש נספרים בכל העולם בין 200 ל 300 אלף חולים חדשים מדי יום ולכן רק ארבע יממות חלפו מאז שמספר החולים ברחבי העולם עמד על 19 מיליון ועד שהגיע לסביבות 20 מיליון. מספר המתים עבר את ה 730 אלף.

  פה בישראל מספר המתים עבר את ה 600, ועומד כעת על 606 נפטרים. כמאה אנשים נפטרו בישראל כתוצאה מהקורונה במהלך 10 ימים בלבד. מספר המאושפזים ממשיך להיות גבוה, 843 נכון לדיווח של עשר בבוקר ומספר החולים במצב קשה עומד על 397. למרות מקרי המוות, מספר המונשמים הוא עדיין 118, מספר שלא ראינו כמותו מאז אמצע חודש אפריל. מספר החולים הכולל מאז פרוץ המגפה הגיע ל 83,540, מרחק פסיעה ממספר החולים המאובחנים הכולל של סין העומד היום על 84,668 לאחר שהתגלו אצלם 49 מקרים חדשים. חשוב לציין שהסינים לא כוללים חולים ללא תסמינים במניין החולים שלהם, וכמובן יש לא מעט חולים שלא התגלו בהתפרצות הראשונית בעיר ווהאן.

  35 מהמקרים החדשים בסין מיובאים למדינה מבחוץ והאחרים הם העברה מקומית בתוך סין. מאז תום ההתפרצות הגדולה בווהאן שהתחילה את הפנדמיה העולמית יש מדי פעם התפרצויות קטנות ברחבי סין, אך הסינים מטילים במהירות סגרים על אזורי ההתפרצות וכך חונקים אותן באיבן. …"

  Liked by 3 אנשים

 4. קמיליה הסינים אומה טוטליטארית ולא משחקים משחקים. כשהם עושים סגר זה סגר. כשהם רוצים לעקוב אחרי כלל האוכלוסיה הם פשוט עושים את זה. כמו כן במדינות אסיה הייתה תרבות של חבישת מסכות – אצל אנשים חולים – הרבה לפני הקורונה. עוד נתון – זו לא מגיפת הקורונה הראשונה בסין (זוכרים את הסארס, שפעת העופות וכו'?). דבר אחרון, רצוי להתייחס לנתונים שמגיעים מסין בעירבון מוגבל.

  אם את רומזת שיש להם חיסון, אני בספק. אלא אם מדובר בחיסון טבעי, דהיינו שרוב האוכלוסייה כבר נדבקה…

  אהבתי

 5. לאמחייה,

  מהנתונים על סין, גם בהשוואה לנתונים ממדינות מערב אסיה (שהן דומות למדי לסין בתרבות ובגנטיקה) ברור לי רק שאיננו יודעים את *כל* האמת ו/או *רק* את האמת.
  חסרות לנו כמה חתיכות מהפאזל.
  אך סביר שהניחושים שלי לגבי מה שמצויר על החתיכות החסרות הללו אינם יותר קרובים לאמת מהניחושים של כל אדם אחר.

  אבל לגבי האפשרות שלסינים כבר יש חיסון מצ'ב כתבה שהתפרסמה הבוקר.
  כלומר אחרי כתיבת התגובות שלי ושלך.

  https://www.makorrishon.co.il/news/258773/

  מה שכמובן מעלה את השאלות: ממתי בדיוק יש לסינים חיסון, וכמה זמן הם כבר עובדים על פיתוחו? מתי התחילו לתת אותו לאוכלוסית סין? מדוע החליטו לשמור זאת, עד עתה, בסוד משאר העולם? מה גרם להם להרים את מסך הסודיות? ועוד ועוד שאלות שלפחות בינתיים הן חסרות מענה.

  אגב, כותרת הכתבה טוענת שהסינים התחילו לתת את החיסון לקורונב בלי לעבור שלבי בדיקות.
  למרות זאת, אני שואלת: האמנם? האם יש הוכחות מוצקות לכך שהסינים לא ביצעו את שלבי הבדיקות הנדרשות כבר לפני שנה או שנתיים?.

  קטע מהכתבה:
  ————————–
  " … בטלוויזיה הממלכתית הסינית הודיע בשבת ג'נג ז'ונגווי, ראש התוכנית הסינית לפיתוח החיסונים נגד קורונה, כי "שימוש דחוף" בחיסוני הניסוי Sinopharm החל ב-22 ביולי עבור עובדי רפואה וכמה מפעלים בבעלות המדינה, זאת כחודש לאחר שהצבא החל לתת לחיילים את החיסון הניסיוני. לדבריו, הרשויות שוקלות להרחיב את השימוש בחיסונים בסתיו הקרוב לעובדי שוק המזון, מערכת התחבורה הציבורית ותעשיות השירות. "כדי למנוע את התפשטות המחלה בסתיו ובחורף, אנו שוקלים הרחבה מתונה של התוכנית", אמר ג'נג. "המטרה תהיה קודם כל לבנות מחסום חסינות בקרב קבוצות מיוחדות באוכלוסייה".

  מוקדם יותר החודש הודיע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כי ארצו היא הראשונה שאישרה חיסון לקוביד -19, המחלה שנגרמה על ידי נגיף הקורונה. בתגובה למבקרים ששאלו על בטיחות החיסון המהיר, אמר פוטין כי בתו כבר קיבלה אותו והיא מרגישה מצוין. עדויות אישיות על טיפולים ניסיוניים מפי בכירים אינן חלק מתהליך פיתוח תרופות. אך במגפה זה קרה שוב ושוב, כאשר מנהיגי המדינות מנסים לרומם את המורל הלאומי, עם מעט מאוד כלים בהישג יד. בסין, ראש המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן ומנכ"לים בולטים הודיעו כי קיבלו מנות ניסיוניות של החיסון נגד קוביד-19. בארה"ב, טראמפ הציג במפורסם את השימוש שלו בהידרוקסיכלורוקין.

  נקודה אחת שנותרה בלתי מוסברת היא הסיבה שבחרה סין לעכב את הכרזתה על השימוש בחיסון במשך חודש שלם. זה יכול לשקף זהירות בקרב הרשויות, מכיוון שהפצה שקטה תהיה קלה יותר אם בסופו של דבר מתגלות תופעות לוואי חמורות לחיסון הניסיוני. בשבת גורמי הבריאות הסינים אמרו כי מעטים האנשים שקיבלו את החיסון הניסויי עד כה ודיווחו על תופעות לוואי, ואף אחד מהם לא דיווח על חום, אולם הם סירבו להציג את מספר המחוסנים. …"

  Liked by 1 person

 6. קמיליה אכן מעניין. אז השאלה היא האם הסינים עיגלו פינות בתהליך הפיתוח, או שהם פיתחו את החיסון כבר מזמן. כשכתבתי שאין לסינים חיסון התכוונתי לכך שהאפשרות השנייה לא נכונה, אולם ייתכן שטעיתי. ימים יגידו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: