לעבוד עם ביבי – מבחן התוצאה

הכנסת פוליטיקאי מרכז שמאל החלטה לגבי שיתוף פעולה עם נתניהו האם מילא תפקיד פוליטי משמעותי בעקבות ההחלטה מצבו הפוליטי טוב ארבע שנים אחרי קבלת ההחלטה
ה-18 ציפי לבני לא לא לא
ה-18 אהוד ברק כן כן (שר ביטחון) לא
ה-19 יאיר לפיד כן כן (שר אוצר) כן
ה-19 שלי יחימוביץ' לא לא לא
ה-19 שאול מופז כן לא לא
ה-19 ציפי לבני כן כן (שרת משפטים) לא
ה-20 יצחק הרצוג לא לא לא
ה-20 יאיר לפיד לא לא כן
ה-20 משה כחלון כן כן (שר אוצר) לא
ה-21 אבי גבאי לא לא לא
ה-21 בני גנץ לא לא לא ידוע
ה-22 בני גנץ לא לא לא ידוע
ה-22 עמיר פרץ לא לא לא ידוע
ה-23 בני גנץ כן כן (יו"ר כנסת כרגע, שר בכיר בעתיד) ?

 

8 פעמים בחרו פוליטיקאים מהמרכז שמאל לא לשתף פעולה עם נתניהו. תמיד הבחירות האלו הסתיימו בכלום. הפוליטיקאים האלו לא מילאו שום תפקיד משמעותי באותה קדנציה. האם הם לפחות שרדו לטווח הארוך? רק על יאיר לפיד ניתן לומר שכן.

6 פעמים בחרו פוליטיקאים מהמרכז שמאל לשתף פעולה עם נתניהו. הבחירה השישית והאחרונה בוצעה היום. מה קרה בחמש הפעמים הקודמות? שוב, רק יאיר לפיד שרד בהצלחה בפוליטיקה אחרי שהסכים לעבוד עם ביבי (יש עתיד השיגה תוצאה מכובדת אחרי תקופתו כשר אוצר תחת ביבי).

הבחירה לשתף פעולה עם ביבי זכתה לצ'ופר ראוי. פרט למופז שיצא ממנה בלי כלום, כל שאר משתפי הפעולה מילאו תפקידי שרים בכירים וזכו להשפיע על המדינה. הבחירה לא לשתף פעולה לא הגדילה את סיכויי ההישרדות הפוליטיים ארוכי הטווח, ורק הובילה לקריירה פוליטית חסרת מעש.

נסכם: נוצרה תפיסה שלפיה עבודה עם ביבי הורסת לפוליטיקאי מרכז שמאל את הקריירה. האמת היא שהמרכז שמאל מטבעו הוא הפכפך ותזזיתי, והקריירה של פוליטיקאי מטעמו אורכה כחיי הזבובים המזמזמים באולם המליאה. ברם, אלו ששיתפו פעולה עם ביבי לפחות זכו לעשות משהו בשביל המדינה על הדרך בתפקיד שר בכיר. אומרים שאבי גבאי מצטער עד היום על שלא הצליח לחבור לקואליציית ביבי.

99 תגובות על ״לעבוד עם ביבי – מבחן התוצאה״

 1. השמאל נופל כי הדרך שלו נכשלה. כשהשמאל התחיל לקרוא לעצמו 'מרכז שמאל' זו בעצם הודאה בכישלון.

  Liked by 1 person

 2. האמנם " האם הם לפחות שרדו לטווח הארוך? רק על יאיר לפיד ניתן לומר שכן." / "רק יאיר לפיד שרד בהצלחה בפוליטיקה אחרי שהסכים לעבוד עם ביבי" ?

  מרגע כניסתו לפוליטיקה יאיר לפיד חתר לתפקיד ראש הממשלה. להערכתי סיכוייו הנוכחיים להפוך אי פעם לראש ממשלת ישראל הם מאוד מאוד קלושים.

  מצד שני, טעיתי בגדול לגבי חומרת תבהלת הקורונה והשפעתה על העולם. אולי אני טועה גם בהערכת הסיכויים העתידים של המפסידים הגדולים בסיבוב הנוכחי.

  אגב, נדמה לי שניתן להסביר את הטבלה הנ'ל גם בלי להניח שלנתניהו יש השפעה קטלנית על כל מי שמנסה להצמיח קריירה פוליטית מרשימה לצידו או כנגדו. פרמידת הקידום של פוליטיקאים מצטמצמת די בחדות מ 120 ח'כים ל 20-30 שרים (כלומר יחס של 1:4 או 1:6). ואח'כ היא מצטמצמת במהירות מ 20- 30 שרים לראש ממשלה אחד (כלומר יחס של 1: 20 או 1:30). מכאן שמראש ניתן להניח שרובם המכריע של החותרים לההפך לראש ממשלה – יכשלו.

  Liked by 1 person

 3. שרד בהצלחה הגדרתי כמי שנותר בערך באותו מעמד פוליטי שהיה לו בעת שקיבל ההחלטה על שיתוף פעולה או נגדה.
  יאיר לפיד נותר יו"ר יש עתיד מפלגת מרכז עם מספר מנדטים דו ספרתי. כל השאר לא הצליחו לשרוד באותה צורה, בין אם החליטו בעד שיתוף פעולה עם ביבי או נגד.

  אהבתי

 4. אוי תמריץ….
  הסיבה היחידה שיאיר לפיד עדיין עם קריירה פוליטית היא שאין לו מרכז מפלגה וגם בגלל שכאשר הוא נכנס לממשלה עם ביבי אז הוא לפחות הכריח את ביבי לשלם מחיר פוליטי כבד ולהשאיר את החרדים בחוץ. ולכן בגלל זה המצביעים שלו קצת סלחו לו.

  למזלו של בני גנץ אין לו מרכז מפלגה ומתפקדים. כי אם היו לו אז הוא כבר היה מודח אתמול בלילה.

  כולכם מפספסים פה את השאלה הכי חשובה פה. מה קרה בלילה בין רביעי לחמישי שגרם לגנץ לפרק את כחול לבן?

  הרי לא יכול להיות שגנץ קם בבוקר יום חמישי והחליט לפרק פתאום את כחול לבן כגחמה סתם כך. וזה עוד כשיו"ר וועדת הכספים ויו"ר הכנסת אוטוטו תחת שליטתו המלאה ובשבוע הקרוב יועלו לדיון שתי הצעות חוק שיביאו לסוף כהונת ביבי בטווח הנראה לעין (לא במיידי). ביום רביעי בלילה, עם התפטרותו של אדלשטיין, כל כחול לבן ומצביעיה הלכו לישון עם חיוך שסופסוף דברים זזים בכיוון שלהם.

  ביבי כבר היה עם רגל וחצי "בקבר" ופתאום בהפתעה גנץ מגיע על הסוס הלבן ומציל אותו לחלוטין ומבצע התאבדות פוליטית בשידור ישיר וזה מבלי שביבי משלם איזשהו מחיר פוליטי מצידו.

  הסיבה היחידה לדעתי שזה קרה היא שביבי החזיק על גנץ שוט יותר משמעותי מאשר השוט שהחזיק עליו יאיר לפיד ובוגי יעלון. משהו קרה בין ביבי וגנץ בליל יום רביעי אחרי התפטרותו של אדלשטיין.

  לאחר ההתפטרות של אדלשטיין ביבי כנראה הרגיש שהאדמה מתחת לכיסאו מתחילה לבעור ולראשונה הוא ראה את סופו כראש ממשלה.
  לדעתי מישהו מאנשי ביבי (אולי נתן אשל אשר הוא ידוע כאיש של ביבי מאחורי הקלעים בזירה הפוליטית המון שנים) דיבר עם גנץ או איש אמונו ואמר לו שאם הוא ימשיך בכוונותיו בכנסת להפילו אז יישלף נשק יום הדין נגדו שכולל הפצת הסרטון האינטימי על גנץ (שיש כבר מעל חודש רמזים ברשת לקיומו) והפצת כל ההקלטה של ישראל בכר אודותיו.

  הפצת סרטון אינטימי על גנץ זה נשק גרעיני. הדבר יחסל במיידי את הקריירה הפוליטית שלו. יחסל לו כל סיכוי לקריירה באזרחות וכמובן סיבוכים קשים בזירה האישית-משפחתית.

  לא רואה שום סיבה אחרת לזה.

  אהבתי

 5. ביביסטים,
  שנה ורבע הקוסם שלכם מנסה לפרק את כחול לבן ו….? נאדא. והנה באה אסתר חיות הצדקת ותוך מספר דקות של עילפון חושים (בסיוע עתירה מוזמנת) שולחת את כחול לבן למרתפי ההיסטוריה. אז מי כאן הקוסמת?
  במחשבה שניה, הייתכן וביבי הקוסם חירף נפשו להגנת בג"ץ לכל משך הקדנציה שלו כדי להגיע לרגע הזה?

  Liked by 1 person

 6. תמריץ,
  בבחירות הבאות אייזנקוט בתפקיד גנץ בראש ברית מפלגות מרכז שמאל לבן כחול. גנץ עם עוד פנסיה תקציבית. כוכבי מתכונן לעידן פוסט אייזנקוט

  אהבתי

 7. תמריץ/אל רום (או כל מישהו אחר),

  בהנחה שהיו בוחרים את מאיר כהן לכהן כיו"ר הכנסת ביום חמישי, ורק לאחר מכן גנץ היה נכנס עם סיעתו לממשלה, האם היה אז אפשר להחליף את יו"ר הכנסת מאיר כהן ביו"ר כנסת חדש?

  לפי מה שקראתי, לפי חוק יסוד הכנסת, סעיף 20 (ד) קובע:

  "הכנסת רשאית, בהחלטה ברוב חבריה או ברוב גדול יותר שייקבע בחוק, להעביר מכהונתו את יושב ראש הכנסת או סגן ליושב ראש הכנסת; פרטים ייקבעו בחוק. "

  כלומר, להבנתי, אפשר היה להחליף את יו"ר הכנסת (מאיר כהן או מישהו אחר מ"יש עתיד") לאחר יום חמישי.

  האם אני טועה?

  אהבתי

 8. ד' ובכלל, לא להגיב עלי יותר, הפסקתי פה להגיב מחמת קשיים טכניים. לא יכול פה להעלות תגובות , בליעות, לינקים לא עולים וכדומה. אז אני מנסה לסדר. אם אצליח אחזור להגיב. כך שצר לי באמת.

  אהבתי

 9. תמריץ, איפה זה כתוב בחוק יסוד הכנסת? לא מצאתי שצריך 90 חברי כנסת לזה.

  אהבתי

 10. אם כך אז למה גנץ פירק את חול לבן תוך שעה? מה קרה בלילה בין רביעי לחמישי???
  למה אף אחד בתקשורת לא מדבר על זה?

  מה קרה פתאום בליל רביעי שביבי השיג איום הרבה יותר גדול ומוחשי על גנץ מאשר האיום של לפיד ויעלון ושבירת כל העקרונות שגנץ עמד עליהם שנה ורבע?

  למישהו יש הסבר הגיוני לזה??

  אהבתי

 11. ד, קבל הסבר:

  סקרים עקביים הראו שבבחירות רביעיות גוש הימין זוכה ביותר מ 61 מנדטים.

  ולמה יהיו בחירות רביעיות? כי גנץ לא יכול ללכת עם המשותפת בגלל יועז הנדל והאוזר ואורלי לוי

  ולמה הזזת יו"ר הכנסת וחקיקת חוקים להדחת ביבי לא יעזרו? כי זה רק יחזק את מעמד גוש הימין בבחירות רביעיות, וכאשר יש לו רוב, גוש הימין יבטל החוקים, יחזיר את ביבי, ויחוקק חוק צרפתי (כאשר השמאל נתן לו גושפנקא מלאה עם החוקים הפרסונלים להדחת ביבי), וקיבלנו את ביבי ל4 שנים הבאות, ואולי לנצח.

  לדעתי גנץ פעל נכון מבחינתו כרגע. לא יודע מה יהיה בעתיד.

  אהבתי

 12. 3718, סליחה אבל ההסבר שלך לא מסתדר לי מהסיבות הבאות:
  1. גנץ היה מעביר בכנסת הזו את החוק שהחל מהכנסת הבאה ח"כ עם כתב אישום לא יוכל לכהן כר"מ.
  מזה ביבי הכי חשש ולכן ראינו ממנו מלחמה אדירה על תפקיד יו"ר הכנסת עד כדי אי מילוי פסיקה של בג"ץ.
  בג"ץ בסבירות מאוד גבוהה לא היה פוסל את החוק הזה וכך בעצם ביבי היה מסונדל בבחירות רביעיות.

  2. בוא נניח שהיו מתקיימות בחירות רביעיות. אז גנץ היה יכול להדיח את הנדל,האוזר וטרופר שהתנגדו לתמיכה של המשותפת מבחוץ ולהכניס במקומם שלושה שכן מסכימים לזה.

  3. בוא נדמיין שיש בחירות רביעיות והחוק של גנץ עבר. ביבי היה יכול לרוץ רק כחבר כנסת מן המניין. בוא נניח שגוש הימין (ללא ליברמן) משיג רוב של 61.
  עדיין ראש הממשלה של הממשלה הזו לא יוכל להיות ביבי. כי אי אפשר לבטל חוק ולהחילו מיידית על הכנסת הנוכחית.
  כלומר, ביטול החוק יחול רק החל מהכנסת שלאחר מכן (כמדומני הכנסת ה-25). כלומר, יהיה סופסוף ראש ממשלה מן הימין שהוא לא ביבי. (וזה בדיוק מה שליברמן רוצה).

  וברגע שמישהו מהאחרים יתפוס את כיסא ראש הממשלה הוא לא יוותר עליו כ"כ מהר…. תהיה בטוח בזה (וביבי יודע את זה טוב מאוד).

  במקביל, משפטו של ביבי ימשיך להתנהל וברגע שהוא כבר לא ראש ממשלה אז הוא מאבד מכוחו והשופטים יחששו ממנו הרבה פחות.

  גם לא יגררו שוב את המדינה לבחירות חמישיות תוך זמן קצר לאחר ביטול החוק נגד ביבי אם לימין יש רוב של 61 . זה כבר באמת יהיה טירוף והימין רק יפסיד מהליכה כזאת מיותרת לבחירות חמישיות.

  Liked by 1 person

 13. ד,

  לתומי חשבתי שהמטרה של כחול לבן היתה נצחון בבחירות והקמת ממשלה,
  אתה בעצם טוען שהמטרה העליונה של כחול-לבן היתה הדחת נתניהו , אפילו על חשבון הסיכויים לנצחון בבחירות, זה נראה לך הגיוני?

  אני לא רוצה שתהיה לי ממשלה שאלו השיקולים של חבריה, שבה השנאה לביבי מעל הכל

  כנראה גם גנץ הבין שהמטרה האמיתית שלו צריכה להיות הגעה לשלטון ולא הפלת ביבי עבור מישהו אחר מהליכוד, וטוב שכך

  אהבתי

 14. 3718 להבנתי הפלת נתניהו היא חלק מהדרך לשלטון. כל שאר המתמודדים הם משמעותית פחות אטרקטיביים ומשמעותית פחות מוכשרים מנתניהו. כאמור אין לי אהדה (או שנאה) אליו אבל אין ספק שהוא פוליטיקאי מוכשר ביותר ואדם חכם באופן כללי.

  אהבתי

 15. ד, מה שכתבת שאי אפשר לשנות חוק יסוד ולהחיל זאת על הכנסת הנוכחית אינו בדיוק ההלכה הרווחת בישראל. אם כי זה לא בלתי נמנע שכך יפסוק בג"ץ בעתיד. הוא עשה צעד גדול לכך בפסילת ההסדר של תקציב דו שנתי חד פעמי שאפשר שינוי חד פעמי בחוק יסוד.

  לדעתי האישית יש בלגן גדול וערבוביה בין תפקיד הכנסת כאספה מכוננת מחוקקת חוקי יסוד שהוא לדורות לבין תפקידה כרשות מחוקקת שהוא גמיש ומיידי והגיע הזמן שהנושא יוסדר.

  אהבתי

 16. amehaye

  אם תקרא טוב את מה ש-ד' כתב תראה שהעיקר עבורו זה הפלת נתניהו ולא החלפת השלטון, כלומר, מבחינתו תוצאה טובה היא שגוש הימין בשלטון, אך נתניהו מוחלף, ככה לא עובדת אופוזיציה רצינית שראויה לשלטון, היא צריכה להציע משהו חיובי ולא שלילי

  לדעתי נתניהו יותר מוכשר מאחרים, אך לא יותר מושחת מפוליטיקאים אחרים, אני בעד הגבלת כהונה ל 2 קדנציות + חוק צרפתי, אך לא על ידי תפירת תיקים על ידי הפרקליטות

  תפירת התיקים על ידי הפרקליטות וההטיה של בג"ץ הרבה יותר חמורים בעיני מאשר הרצון של נתניהו לתקשורת חיובית, זה הציף את דרום ת"א במהגרי עבודה, גורם להתנגשות של החרדים עם המדינה, וגרר את המדינה ל 3 מערכות בחירות, כל הדברים האלו משפיעים עלי הרבה יותר מאשר עוד כתבה חיובית לנתניהו בוואלה

  Liked by 4 אנשים

 17. 3718 אין לנו ויכוח לגבי המסתננים. להזכירך אני נמצא בימין המפה הפוליטית.

  לגבי הפלת נתניהו לא כתבתי מה *אני* רוצה. כתבתי שהפלתו בהחלט משרתת את המטרות של גנץ/לפיד/ליברמן/מי שלא יהיה מגוש ה"ימין מרכז שמאל שאינו חלק מגוש נתניהו" מאחר והמתמודדים שיבואו במקום נתניהו יקבלו פחות מנדטים. מבחינתי האישית הפלת נתניהו היא חלק מתהליך ניקוי הארוות הפוליטיות מעודף שחיתויות, ואי הפיכת הכנסת לעיר מקלט. שום דבר מעבר לזה.

  לגבי תפירת תיקים ע"י הפרקליטות, אני בספק. די ברור שאין עשן בלי אש בתיקי נתניהו – מספיק לעבור על החומרים הידועים ולהשתמש בקצת הגיון בריא. מה שכן יכול להיות שקורה זו אכיפה בררנית וזה אולי קצת פחות חמור מתפירת תיקים אבל לא בהרבה. שוב, ברור לי שיש לבצע ניקוי אורוות גם בפרקליטות, בבתי המשפט, במשטרה וכו'. אני פשוט טוען שנתניהו לא יהיה זה שיבצע את ניקוי האורוות כי האינטרס שלו הוא להשחית את האורוות לטובתו, לא לנקותן.

  אהבתי

 18. אהוד ברק,
  שים לב. עד לפני שלושה ימים היה גידול מעריכי במספר החולים החדשים שהם במצב בינוי או קשה. השיא היה 20 חולים חדשים כאלה. בשלושת הימים האחרונים היו 17, 18 ו5 חולים חדשים כאלה. בינתיים אנחנו לא בדרך לאיטליה/ספרד. היידה ליצמן. מספר החולים החדשים המתגלים הוא פרמטר פחות טוב מאחר והוא תלוי ישירות במספר הבדיקות. מותר להניח שכמעט ולא קיימים חולים לא ידועים במצב בינוני/קשה.

  Liked by 1 person

 19. חייל הפוסט של דורון נחמיה מחדד את ההבדל בין צודק לחכם. בג"ץ אולי צודק אבל לא חכם.

  אוף טופיק: הזיגזוגים האחרונים של הפוליטיקאים – הדרוזית שרוצה לעזוב את גנץ, ההיא מיש עתיד שרוצה לעבור לגנץ, אורלי לוי וכו' מעלים נקודה בעייתית בשיטה הנוכחית. כאשר אדם מצביע למפלגה מסויימת הוא מצפה שתפעל בגדול לפי ההבטחות שלה. כאשר מפלגה לא עושה זאת אפשר "להעניש" אותה בקלפי. כך למשל הבוחרים יכולים "להעניש" את חוסן לישראל על כך שחברו לנתניהו (או לחילופין למשותפת), לא להצביע לליברמן כי חבר ל"שמאל", לא להצביע לליכוד בגלל היחס שלהם לשלטון החוק וכו' וכו'. הבעיה היא שכאשר חבר כנסת מחליט פשוט לעבור למפלגה אחרת אין שום דרך להעניש התנהגות כזו. מצד אחד בכל מקרה לא היית מצביע למפלגה האחרת, ומצד שני אין הגיון ב"להעניש" את המפלגה שממנה הוא ערק.

  לדעתי יש צורך בשינוי, כך שחבר כנסת לא יוכל לעבור למפלגה אחרת אחרי הבחירות זולת אם ויתר על המנדט שלו, והמפלגה האחרת החליטה לקבלו במקום מישהו שנמצא שם כרגע. בנוסף יש צורך לאפשר לפטר מהמפלגה ומהכנסת אדם שמצביע בניגוד למשמעת סיעתית כאשר זו בתוקף. תמריץ הביע בזמנו התנגדות לרעיון, מאחר והוא טען ובצדק שלפעמים צריך חופש הצבעה. אני חושב שזה בדיוק הענין של משמעת סיעתית ובחירות, אם מישהו לא רוצה להצביע בהתאם להחלטות הסיעה שיתפטר מהכנסת. בבחירות כבר "נבוא חשבון" עם המפלגה שסרחה.

  אהבתי

 20. amehaye,
  החלטת סיעה זה משהו שרלוונטי רק לליכוד שחברי הכנסת שלו נבחרו ולא מונו.

  אהבתי

 21. חברים,
  סליחה מראש על התגובה הארוכה ומקווה שתסלחו לי.

  אתמול בערב עשיתי חשבון נפש פוליטי עם עצמי והגעתי לתובנה שמחנה המרכז-שמאל הבזוי כנראה לא יקבל את קולי יותר לעולם.

  הפוליטיקאים היחידים שאיכזבו אותי באו ממחנה המרכז-שמאל (אהוד ברק, בוז'י, אבי גבאי וכעת הבוגד הגדול מכולם שאת שמו לא ראוי בכלל לכתוב). בפעמים היחידות שהצבעתי למישהו ממחנה הימין הוא לא איכזב אותי.

  גניבת הקולות נעשתה תמיד ע"י פוליטיקאים מה"שמאל". אותם אנשים שמדברים על עקרונות ה"דמוקרטיה ושלטון החוק ואמון הציבור" מתגלים כפוליטיקאים השפלים ביותר אשר מחפשים אך ורק ג'ובים לעצמם בטענת "צו השעה" ותו לא (טענת "צו השעה נעשתה גם ע"י אהוד ברק, אבי גבאי ואחרים. מעניין שצו השעה מבחינתם הוא תמיד "קודם כל נתניהו").

  שלפיד לא ימכור לי את הלוקשים שלו. אם המצב היה הפוך והיו לו 32 מנדטים והוא היה זה שמנהל מו"מ עם נתניהו אז גם הוא היה קופץ לממשלת אחדות עם רוטציה בתירוץ "צו השעה".

  מחנה המרכז-שמאל איבד לחלוטין כל זכות לטענה או אפילו חצי טענה נגד אנשי הימין (גם כולל נגד סמוטריץ', רפי פרץ, מירי רגב, אמיר אוחנה ואפילו אורן חזן). מחנה הימין (ובמיוחד ביבי) לעולם לא ביצע כזו גניבת קולות בזויה השכם והערב ולכן הוא גם תמיד נשאר גדול ומאוחד.

  אתמול לראשונה הבנתי סופסוף את הערצתם הגדולה של הליכודניקים לביבי נתניהו. הוא קוסם אמיתי, הוא אכן הגדול מכולם.
  מה שקרה לו ביום חמישי, איך תוך שעה אחת וכנגד כל הסיכויים הבן אדם ביצע קסם של תחיית המתים תוך ריסוק כל יריביו מבחוץ ומבפנים לעשרות שנים קדימה, זו אחת ההוכחות לכך שיש באמת אלוהים וביבי כנראה אחד מבניו.

  אם מערכות המשפט והאכיפה באמת יקרות למחנה המרכז-שמאל אז כדאי שנקפיא את המשפטים של ביבי עד סוף חייו (ביטול המשפטים זה מוגזם מדי).

  אני באמת חושב (לא בציניות) שהוא ראש הממשלה היחיד שראוי להנהיג את המדינה, בעל הניסיון הגדול מכולם וכל יריביו פשוט ליצנים מגוחכים.

  מגיע לו שהמדינה תספק לו שמפניות, סיגרים ותכשיטים בסכום מכובד כל שנה.

  ביבי הרס במו ידיו את מחנה המרכז-שמאל (בשיתוף הפלסטינים כמובן וההתאבדות הפוליטית שבוצעה ע"י רבין ופרס באמצעות חתימה על הסכמי אוסלו). כשנבחר ליו"ר הליכוד לראשונה למחנה המרכז-שמאל היה 56 מנדטים וכעת מפלגת העבודה ומרצ בדרך למחיקה טוטאלית מהמפה הפוליטית.

  אני חושב שמה שהבוגד הבזוי שאת שמו לא ראוי להזכיר ביצע ביום חמישי שקול לרעידת אדמה פוליטית בדרגה 9.9 שאת השלכותיה ירגיש מחנה המשאל גם עוד שנים ארוכות קדימה. לאחר רעידת אדמה כזו חזקה יגיע בהמשך גל צונאמי. כל מה שיגיע למחנה המרכז-שמאל עליו לקבל כי מגיע לו (אם זה שינוי רציני במערכת המשפט, סיפוח מלא של השטחים, הקצאת יותר ויותר כספים לחרדים ולמתנחלים, הדתה במערכת החינוך ועוד "מטעמים").
  מגיע למרכז-שמאל לקבל הכל כי אלה המנהיגים שהוא בחר להציב ממול הימין.

  אולי בסוף מעז יצא מתוק. אולי מהקריסה הרועמת הזו ולאחר שגל הצונאמי ינקה את השטח עוד כמה שנים יקום שמאל חדש, צעיר ורענן עם רעיונות טובים אחרים שיצליח לראשונה מזה עשרות שנים לאחד אותו מחדש ואולי אולי לזכות שוב בהקמת ממשלה.

  Liked by 1 person

 22. ד, אני מאמין שבני גנץ יהיה ראש ממשלה בעתיד. אמנם ראש ממשלה חלש, אבל ראש ממשלה זה ראש ממשלה. אם לא יעשה שטויות, זה מקום טוב להגיע ממנו לבחירות הבאות. ביבי ילך לנשיאות או לעסקת טיעון. הפוליטיקה הישראלית תהיה שונה והפרספקטיבה תהיה שונה.

  אהבתי

 23. תמריץ, בוא נפסיק להיות כ"כ תמימים.
  את ביבי (וכל אדם) צריך לבחון רק ע"י מעשיו. אם הוא באמת היה מתכוון לכך שזו הקדנציה האחרונה שלו כראש ממשלה אז לא הייתה צריכה להיות לו התנגדות לחקיקת חוק שהחל מהכנסת הבאה ח"כ עם כתב אישום לא יוכל לכהן כראש ממשלה.
  הרי מה אכפת לו אם הוא באמת לא מתכוון לכהן יותר כראש ממשלה?
  חקיקת חוק של קביעת הרוטציה זה בדיחה לרש. אפשר לבטל את זה בקלות ע"י הקמת כל קואליציה אחרת.

  למה שביבי יפרוש עכשיו כשהוא בשיא כוחו והשיג את הניצחון הפוליטי הגדול ביותר שלו ולאחר שהוא ריסק לחלוטין את האופוזיציה מבחוץ ומבפנים עד סוף חייו?

  החל מהיום הראשון של הקואליציה הזו הוא יאכיל את הבוגד בצפרדעים קשים לבליעה. כל פעם עוד צפרדע ועוד צפדרדע. הבוגד יהיה חייב לבלוע אותם כי הוא חי בחלום שהוא אוטוטו יהיה ראש ממשלה ולכן עדיף לשתוק ולבלוע את זה.
  כל חברי "חוסן לישראל" נכנסים לממשלה ולכנסת הזו כצאן לטבח. מולם מתייצבים 58 חברי כנסת מנוסים שמכירים כל טריק ושטיק בספר ויאכילו אותם קש.

  מה הם יעשו למשל כאשר יתחילו חברי הליכוד לתקוף את מערכת המשפט ולפיד יעלה הצבעת אי אמון בממשלה בגין אמירות כאלה? הבוגד יהיה חייב להצביע נגד האי-אמון ונגד מערכת המשפט וכיבודם.
  כמות הצפרדעים שהוא יצטרך לבלוע… אלוהים אדירים.

  עוד כשנה לערך ביבי יסגור באופן חשאי הסכם עם ליברמן להערכתי, ביבי ייצור משבר מלאכותי, "עקרוני ומהותי" כביכול עם הבוגד, יזרוק אותו לכלבים ויכניס את ליברמן, יבטל את חוק הרוטציה, יחוקק את החוק הצרפתי ושאר חוקים לשינוי מערכת המשפט ועוד (לליברמן אין בעיה עקרונית עם שינוי מערכת המשפט).

  זה נוגד את כל מה שאנחנו יודעים עליו לאורך כל השנים. לא מדובר בפוליטיקאי חדש שאנו עוד לא מכירים.
  נמר לא יהפוך חברבורותיו.

  האדם החשוב ביותר לעקוב אחריו זה ליברמן. ליברמן כבר אתמול שינה טון ואמר שהוא לא פוסל כניסה לממשלה. זה מסמן שהוא מתחיל לנסות להתקרב לביבי.
  ביום שהוא יביע תמיכה במהלך של ביבי זה אומר שההסכם ביניהם סגור ורק הם יועים בדיוק מתי הבוגד יודח.

  ביבי אכל את הבוגד, ילעס אותו עד מוות, יעביר אותו במערכת העיכול ויחרבן אותו החוצה ויוריד אותו לאסלת ההיסטוריה.

  אהבתי

 24. פינת עינוגי הקורונה
  בהתאם להנחיות החדשות, גם אוניברסיטת מקוארי העבירה שיעורים מרחוק לתלמידים שנמצאים בסגר, אולם מרצה למשפטים נאלצה לעצור את השיעור באמצע כשתפסה שניים מהסטודנטים שלה מבצעים אקט מיני באמצע השיעור: "אני צריכה לשטוף את העיניים"
  https://news.walla.co.il/item/3347698

  אהבתי

 25. לד'
  אני מאוד מעריכה את יושרך הפנימי ואת כנותך.
  אך חולקת מכל וכל על מסקנותך.

  א. לתפיסתי לכחול לבן לא הייתה אף ברירה *ריאליסטית* טובה יותר מאשר זו שקיבלו גנץ ואשכנזי.
  מכאן שהשאלה העיקרית בעיני אינה מדוע הם החליטו להיכנס לממשלתו של נתניהו, מה הניע אותם לכך ומה בדיוק אירע באותו לילה מפורסם. אלא מדוע לפיד ויעלון החליטו לקבל החלטה כל כך לא רציונלית ולהישאר בחוץ. חשוב מכך, מדוע השמאל מחבק את לפיד ויעלון ומתייחס לגנץ כאל בוגד.

  ברור לי שהתשובה קשורה לעוצמת שנאת השמאל לנתניהו ועוצמת התשוקה (המאוד לא רציונלית בעיני) להשמידו ולטאטא אותו, במהירות שאינה סובלת כל דיחוי, ולו קל, מבמת ההיסטוריה.
  (אם אהיה לי זמן – ארחיב בנושא)

  ב. במערכת הבחירות כחול לבן הבטיחה לבוחריה ש:
  1. היא לא תשב בממשלה עם /תחת הנאשם נתניהו
  2. היא לא תקים ממשלה עם/בתמיכה של הרשימה המשותפת
  3. היא לא תגרור את עם ישראל למערכת בחירות רביעית + היא תגיע לשלטון ולא תשאר מפלגת אופוזיציה נצחית (בדומה למפלגות אידיאולוגיות קטנות בשני קצות הקשת).

  בהתחשב בהתפלגות קולות המצביעים – אין כל דרך לקיים, בו זמנית, את כל 3 ההבטחות הנ'ל. ניתן רק לבחור מי השתיים שכן יקוימו (ואיזו הבטחה, מהשלוש הנ'ל, תופר).
  כלומר, כל ראשי כחול לבן נאלצו להפר לפחות את אחת מהבטחות הבחירות שלהם. כולל לפיד ויעלון. כלומר אין כאן בכלל שאלה מי מפר / לא מפר אף הבטחת בחירות. השאלה היא רק איזו הבטחה, מהשלוש הנ'ל, היא מעט פחות חשובה /פחות דחופה.

  לתפיסתי, גרירת ישראל למע' בחירות רביעית או פיתוח תלות מסוכנת במפלגה אנטי ציונית ארסית – גרועה שבעתיים מהשלמה עם המשך כהונת נתניהו לכשנתים נוספות.

  Liked by 2 אנשים

 26. מעין המשך בנושא שנאת השמאל לנתניהו.

  לתפיסתי השמאל הישראלי עדין לא הצליח להתאושש מרצח רבין.
  הוא עדין לא הצליח להפיק את הלקחים הנדרשים מכל מה שאירע בישראל בתחילת שנות התשעים של המאה כקודמת – ולשנות את עצמו לאורם.

  ד' כתב: " … ביבי הרס במו ידיו את מחנה המרכז-שמאל (בשיתוף הפלסטינים כמובן וההתאבדות הפוליטית שבוצעה ע"י רבין ופרס באמצעות חתימה על הסכמי אוסלו). כשנבחר ליו"ר הליכוד לראשונה למחנה המרכז-שמאל היה 56 מנדטים וכעת מפלגת העבודה ומרצ בדרך למחיקה טוטאלית מהמפה הפוליטית. …"'
  השמאל מעדיף להאשים את ביבי במקום להישאר רק עם הלקחים הנדרשים מהטעויות הנוראיות של הסכמי אוסלו, וההערכות הקטסטרופליות שלו את הכוונות האמיתיות של הפלסטינאים.

  במקום שהשמאל יכה על חזהו (כולל על חזה ראש הממשלה הנרצח רבין), השמאל מעדיף להכות על חזהו של נתניהו.

  מה שמחייב את השמאל להאדיר את כוחו הנתפס של נתניהו.
  לתפסו כ"קוסם" שבכוחו להכריח ציבורים ענקיים להצביע בניגוד מוחלט לאמת, לצדק (שכמובן נמצאים רק בחזקת השמאל) ואפילו בניגוד לאינטרסים האישיים שלהם.
  מכאן נובעת גם הפנטזיה של השמאל שאם רק הקוסם נתניהו יסולק – דרכו של השמאל לזכות בתמיכת הרוב, ולחזור לשלטון, סלולה.

  לכך נוספה לאחרונה הסכנה הנתפסת של החלשת מערכת אוכפי החוק.
  כאשר השמאל איבד את ההגמוניה שלו בתחום הפוליטי – הוא מיהר לחזק את מערכת אוכפי החוק. כך שתרצה (ותצליח) לאכוף על הפוליטיקאים של הימין לפעול ברוח ערכי השמאל ושאיפותיו.
  כל נסיון של הליכוד לחדש את מאזן הכוחות הראוי בין המערכת הביצועית לבין המערכת השיפוטית – ממוסגר מיידית כ"סכנה לדמוקרטיה הישראלית". (לתפיסתי – סכנה מדומה).

  מכאן שהמאפיין החשוב ביותר בעיני השמאל של ראש הממשלה הישראלי אינה ביצועיו ומחדליו (בתחומים שונים) אלא היותו "הנאשם מבלפור".
  נראה שהפנטזיה של השמאל היא שאם רק נתניהו יכלא אחרי סורג ובריח – אף פוליטיקאי נוסף לא יעז לערער יותר על עליונות אוכפי החוק.
  מכאן, שבלי כל קשר לתוצאות הבחירות הדמוקרטיות, למעשה תובטח לנצח נצחים ההגמוניה של השמאל הישראלי, ערכיו ומטרותיו.
  הכל כמובן רק בשם הערך העליון של "השמירה על הדמוקרטיה *המהותית*".

  Liked by 3 אנשים

 27. קמיליה,

  מסכים עם תמריץ,הסבר מצוין לאובססיה ההזויה של השמאל עם ביבי.

  אהבתי

 28. ל-3718 וקמיליה.

  מדהים אותי שעיקרון כל כך בסיסי שראש ממשלה לא יהיה אדם עם כתב אישום נחשב אצלך ל"אובססיה".
  כמו שלא הייתי רוצה ששותף עסקי שלי יהיה עם כתב אישום וגם לא לגיס עובדים עם כתבי אישום.
  כנראה שמבחינתך גם לרוב בעלי החברות ורוב הציבור יש "אובססיה" עם נאשמים.

  לפי זה אני בטוח שלא תרצי לדעת שהשכן שלך לדוגמא מואשם בפדופיליה והטרדות מיניות בזמן שיש לך 3 בנות קטנות בבית.
  מעניין איך תרגישי עם הבן או הבת שלך יכירו לך את בן או בנות זוגם ויגידו שיש לו/ה שלושה כתבי אישום? "אבל אמא, בבקשה אל תתייחסי לזה ברצינות ואל תעשי לי סצנות כי זה ממש לא חשוב".

  ראש ממשלה שיוצא בפומבי, בנאום בשידור חי, נגד כל רשויות האכיפה ושלטון החוק במדינה זה נחשב "סבבה" מבחינתך. בקטנה….

  בסבירות מאוד גבוהה שביום שאחרי ביבי רמת ההסתה והפילוג שתהיה בין ימין ושמאל תרד פלאים. וזה מה שאנחנו במרכז-שמאל רוצים בסה"כ.
  את באמת חושבת שאנחנו חושבים שביום אחרי שביבי יילך אז גוש הימין יקרוס ל-20 מנדטים??? גוש הימין ימשיך להיות הגדול ביותר וכנראה עם הסיכויים הגבוהים ביותר להקים ממשלה גם לאחריו.
  זה לא שביום שאחרי ביבי הליכודניקים יהפכו פתאום למצביעי מרצ או לפיד….

  כשאני נפגש עם ליכודניקים ואנשי ימין אין לי שום טינה או איבה כלפיהם וגם להם אין אליי. מתווכחים ורבים בכייף ומכבדים אחד את השני.

  אבל ביבי מסית ומשסה כל הזמן את הצדדים זה בזה כי פינקלשטיין לימד אותו והוכיח לו שהטלת פחד ושנאה זה משהו שעובד תמיד.
  זה מה שמאוס.

  אנחנו "אובססיבים" להוריד אותו כדי שנוכל להתנהג קצת בצורה יותר מכובדת ומכבדת עם פחות הסתה ושיסוי.

  Liked by 1 person

 29. דבר נוסף קמיליה,
  מחנה המרכז-שמאל כן למד את לקחי אוסלו ועובדה שמרצ צנחה מ-12 מנדטים ב-1992 לשלוש בלבד היום. גם ה"עבודה" התרסקה.

  הבוגד אמר שהוא מסכים לעסקת המאה שכוללת סיפוח ושאר דברים שהשמאל כביכול לא רצה כל השנים והמצביעים לא ברחו לו.
  תאמיני לי שלהרבה מצביעי מרכז-שמאל הפלסטינים כבר לא מעניינים אותם. כולנו התפכחנו לגמרי מרעיון "מזרח התיכון החדש".
  עובדה שזה כבר מזמן לא דגל שהמחנה מרים בבחירות בעשור האחרון.

  אהבתי

 30. חייל, אז מה אתה רוצה להגיד לי בזה? שיש גם מאוכזבים אצל הימניים?
  ברור לי שכן. תמיד היו חלקים בימין שמאוכזבים ממנו כי לא מספיק ימני בשבילם.

  אבל בסופו של דבר הם תמיד ימשיכו להצביע לו.

  הוא לעולם לא ביצע בגידה טוטאלית בצד שלו כמו שעשה הבוגד ביום חמישי.

  אהבתי

 31. חייל, חוק קמיניץ, חוק הפיקדון והפיכה שלטונית הם אף פעם לא היו הבטחות בחירות שלו או מחוייבות אמיתית מצידו.
  לכן הוא לא בוגד בהם בכך שהוא לא מיישם אותן.

  היפה בכל הסיפור מעכשיו זה שכל הליכודניקים וגם האופוזיציה מחכים לרגע שביבי יתהפך על גנץ ויזרוק אותו לכלבים.
  בוא נראה את גנץ יוצא מזה…. הוא הניצוד וכולם מסביבו ציידים….

  אהבתי

 32. ד,
  ביבי תמיד היה איש מרכז שהימין שימש לו פלטפורמה לשילטון. הממשלה המתגבשת היא חלומית עבורו, והבונוס, היורשים הפוטנציאלים שהתחממו על הקווים מסולקים וגם זר פרחים למערכת המשפט בדמות סילוק אוחנה (העז מהסיפור הידוע) ואדלשטיין.

  Liked by 2 אנשים

 33. ד,
  בפוליטיקה בוחרים ברע במיעוטו. ביבי (בשונה מבגין) אף פעם לא היה אהוד בליכוד. מי שליכדו מאחוריו את גוש הימין הם הגופים ששיחקו נגדו משחק מלוכלך. אם ניקח לדוגמא את מערכת המשפט, אם היו מסתפקים בסיפור מילצ'ן, הסיגרים והשמפניה, הליכוד היה מוריד את ביבי. כשהוסיפו את התיקים האחרים שבמהותם הם הלחם והבשר של כל עשייה פוליטית (של כל פוליטיקאי) הם דחקו הצידה את השחיתות האישית שלו והעבירו לחזית את מלחמת הזהויות שם הדמוגרפיה מכריעה.

  אהבתי

 34. חייל, גנץ ואשכנזי הם לא יורשים פוטנציאליים?
  אחרי יורשים מתוך הליכוד הפכו ללא קיימים, במיוחד אחרי הניצחון על גדון סער בפריימריז.

  אהבתי

 35. ד. זה לא מדוייק להגיד שמנהיגי הימין לא בגדו בבוחריהם. הסכם השלום עם מצריים עליו חתום מנחם בגין עורר לא מעט תרעומת בימין בזמנו – פינוי ימית היה ארוע טראומטי שזכור ללא מעט אנשים עד היום. באופן דומה ההתנתקות מרצועת עזה, שבוצעה ע"י אריק שרון. עד היום לא מעט אנשי ימין נוטרים לו טינה על כך.

  בגדול אני כנראה לא אחדש דבר אם אטען שפוליטיקאים משקרים.

  אהבתי

 36. אמחיה, גנץ רץ שנה ורבע רק על בסיס הבטחה אחת עיקרית בלבד:" אני לא אשב תחת ראש ממשלה עם כתב אישום בכל מצב" (כלומר, "רק לא ביבי").

  כל הזיבולים שהוא גם הבטיח שלא יקים ממשלה בתמיכת המשותפת מבחוץ זה כמו הבטחת ביבי על הפיכה שלטונית. כולם ידעו שהוא משקר.
  הבייס שלו היה מוכן לקבל הכל בתמורה לכך שביבי יירד מהשלטון ויהיה אפשר להקים ממשלת אחדות עם הליכוד ללא ביבי.

  הוא רץ רק על הבטחה אחת ואיבד תוך שעה אחת בין שליש לחצי מהבייס שלו לתמיד כנראה.
  מאותו רגע שמינה את עצמו ליו"ר הכנסת הוא הפך מצייד כשכל החצים מכוונים ומוכנים למטרה לניצוד שכל החצים יופנו אליו.
  תזכיר לי מתי איזשהו מנהיג ימין ביצע איזשהו מהלך שגרם לו לאבד בין שליש לחצי מהבייס תוך שעה?
  בגין נסוג מסיני אבל ידע שהמזרחים והימנים ימשיכו להצביע לו ויהיה מה.
  אריק שרון ביצע את ההתנתקות ולאחריו זכה בענק בבחירות. 90% מהליכודניקים הלכו אחריו.

  ביבי לעולם לא ייצא ככה נגד הבייס שלו. בניגוד לבוגד הוא קשוב מאוד לבייס ועושה הכל כדי לא לאבד אותם לגמרי.
  הוא מבין על מה הם יסלחו לו ועל מה לא.

  אולי עכשיו כל מצביעי המרכז-שמאל ייזכרו שקיום מוסדות דמוקרטיים בתוך המפלגה זה דבר חשוב.
  אם היה לבוגד מרכז מפלגה כמו למפלגת העבודה ולליכוד אז הוא היה חושב פעמיים כי הוא היה מודח כבר בחמישי בלילה ולכן לא היה מבצע מהלך כזה.
  מרכז מפלגה וקיום קבוצות פעילים גורם לך להיות קשוב לבייס ולדעת האם המהלך שיבוצע הוא שובר שוויון מולם או לא.
  אבל הוא לא חייב דין וחשבון לאף אחד אז מה אכפת לו.

  אהבתי

 37. ד אתה חושב ש"כל הזיבולים שהוא גם הבטיח שלא יקים ממשלה בתמיכת המשותפת מבחוץ זה כמו הבטחת ביבי על הפיכה שלטונית. כולם ידעו שהוא משקר." אבל הסקרים אומרים הפוך. רוב מצביעי כחול מעדיפים את הצעד של גנץ מאשר ממשלה בתמיכת המשותפת. דבר נוסף ויותר חשוב כל הדיבורים כאילו היה לגנץ שתי הבטחות אחת שלא ישב עם ביבי ואחת שלא יקים ממשלה הנתמכת על ידי המשותפת והיה צריך להחליט איזה הבטחה להפר – זו הצגה שיקרית של הדברים. ביבי טען שבכדי להפיל איתו הוא יקימו ממשלה בתמיכת המשותפת על זה אמרו בכחול לבן שלא יתמכו על ידי המשותפת בקונטקסט הזה ההבטחה היא לא להתמך על ידי המשותפת אפילו בכדי להפיל את ביבי.

  אהבתי

 38. יש עליה של טראמפ בסקרים אבל יש המעריכים שזה אפקט קצר טווח של התכנסות סביב הדגל בזמן המשבר.

  העובדה שביידן כמעט בן 78 כולאת אותו בבית והוא נראה יריב לא אפקטיבי.

  אהבתי

 39. בהמשך לפוסט של זיו מאור,
  אחת התוצאות הצפויות של מגיפת הקורונה היא חורבן של הקהילות החרדיות בחו"ל. (ארה"ב, בלגיה, בריטניה וצרפת). ההתחלה היא התמותה העצומה בקרב זקני הקהילות כולל (ובמיוחד) שכבת הרבנים. ההמשך של זה יהיה עצירה מוחלטת של זרם התרומות המאפשר את אורח החיים החרדי. חלק יתפקרו ומי שיבחר להישאר חרדי ישקול ברצינות רכישת כרטיס באל על. השורות המידלדלות (עקב תמותת הזקנים הצפויה) של החרדים האשכנזים בארץ עתידות להתמלא ולהתרחב בעקבות המגיפה.

  Liked by 1 person

 40. לד'.

  עופר שלח טען שהסכם נתניהו – גנץ הוא הסכם בין נוכל לבין טיפש.
  עלה בדעתי שבחוג משפחתי וחברי אעדיף טיפש הגון על נוכל גאון. אבל כראש הממשלה – ההעדפה שלי כנראה תהיה הפוכה.

  שלח הוסיף שגנץ קרס והתמוטט ולכן נכנע ללחצים שהפעיל עליו נתניהו.
  (אני מצדדת בהשערה חלופית שתולה את "האשם" בלפיד ויעלון – אך לצורך הדיון אני מוכנה להניח ששלח צודק).
  מכאן שעל פי שלח – הבחירה היא בין ראש ממשלה טיפש, ישר וחלש (גנץ) לבין ראש ממשלה חכם, נוכל וחזק (נתניהו).
  מה שהופך את ההתלבטות שלי לקצרצרה. ומעלה בי תהיות כיצד עופר שלח העדיף, לפחות עד השבוע שעבר, שראש ממשלת ישראל הבא יהיה אדם טיפש שאינו עומד בלחצים.

  חשוב להוסיף שמידת טיפשות – חוכמה משתנה על פני סקלה נרחבת. כנ'ל מידת חוזק – חולשה ומידת יושר – נכלוליות. אלו אינן תכונות דיכוטומיות.
  להערכתי (האולי מוטעת) נתניהו, למרות כתב האישום בין שלושת הסעיפים, רחוק מלהיות הפוליטיקאי המושחת ביותר בישראל.
  אני גם חולקת על קביעתך שנתניהו הוא גדול המסיתים והמפלגים בישראל. (לתפיסתי, השותף הפוליטי החדש של יש עתיד, איווט ליברמן, ראוי שבעתים מנתניהו לשני התארים הנ'ל. אך ראש מפלגתו של שלח, יאיר לפיד, כנראה ראוי להתמנות כאחד מסגניו בנושאים אלו).

  גם אם חלק מהערכותי הנ'ל מוטעות, עצם השימוש בסיסמאות "רק לא ביבי" או הבטחה העיקרית שלי היא ש"בשום מקרה לא אשב בממשלה עם ביבי" – מסגירה צמצום מסוכן של שדה הראיה לאלמנט בודד. או שגעון לדבר אחד / אובססיה.

  אהבתי

 41. עוד מספרי קורונה.
  עד יום שלישי שעבר שבו נוספו 20 חולים במצב בינוני/קשה היינו בעלייה מעריכית ומה קרה מאז?
  20, 17, 18, 5, 16, 25, 16.
  המספרים לא מציגים עלייה מעריכית אלא ליניארית. אם הקצב הזה יישמר בשבועות הקרובים לא יווצר איום על הקיבולת של חדרי הטיפול הנמרץ. בהנחה של טיפול נשימתי של חודש די בכ600 מנשמים כדי לעמוד בעומס כפי שמנבאים המספרים של השבוע האחרון

  Liked by 2 אנשים

 42. לד'. (המשך)

  טענת ש" …מחנה המרכז-שמאל כן למד את לקחי אוסלו … להרבה מצביעי מרכז-שמאל הפלסטינים כבר לא מעניינים אותם. כולנו התפכחנו לגמרי מרעיון "מזרח התיכון החדש".עובדה שזה כבר מזמן לא דגל שהמחנה מרים בבחירות בעשור האחרון."
  —————–
  קיים הבדל דרמטי בין "הפסקנו לפנטז על נושא מסוים ולדבר עליו " / "הצלחנו להדחיק ולהשכיח אותו" לבין לנסות להפיק את הלקחים הנדרשים מהתנהלות שהביא לאסונות כבדים. בתחומים רבים.

  עד היום יצאו מאות מחקרים וספרים, בארץ ובעולם, שניסו לנתח את הבעיות והמחדלים שהובילו למלחמת יום כיפור וקבעו את מהלכיה ותוצאותיה. שלא להזכיר שהוקמה וועדת חקירה רשמית לחקר חלק ממחדלי המלחמה. ועד היום מתנהלים ויכוחים סוערים הן על מסקנותיה והן על מחדליה.

  לתפיסתי הנוכחית הסכמי אוסלו הם אסון שהוא לפחות בסדר הגודל של מלחמת יום כיפור. (למרות שבזמנו גם אני תמכתי בהם בהתלהבות).

  היכן הניסיונות להפיק את הלקחים מאסונות אוסלו? לאתר את ה"אשמים" ואת ה"צדיקים"? לשרטט דרכי התנהלות שיצמצמו את הסיכוי לאסון נוסף (כמו הקמת צוותי איפכא מסתברא)?

  אהבתי

 43. ד
  ראשית כל להצמיד את הכינוי ״בוגד״ למישהו שעשה מהלך פוליטי לגיטימי, גם אם כזה שלא מוצא חן בעיניך, זו הגזמה מוחלטת. כשהימין קורא לאיזה שמאלני ״בוגד״ כל השמאל קופץ ומגנה אותו עד מחר. אתה מלין על ביבי שמסית ומפלג ומזהם את השיח הציבורי, ובאותה נשימה אתה עושה בדיוק אותו דבר.
  שנית, מה בדיוק הברירה שהיתה לגנץ? להקים ממשלה שתלויה בהצבעתה של היבא יזבק? ובפעם הראשונה שהחמאס היה יורה טיל על שדרות וישראל היתה מגיבה ואיזה ילד בעזה היה נהרג, הממשלה היתה נופלת? אתה מדמיין שגנץ היה מקים ממשלת מיעוט, מעביר חוק שפוסל את ביבי ואז הליכוד היה זוחל לממשלה? איזה תמריץ היה לליכוד לעשות כזה דבר? הליכוד היה צורח את נשמתו מספסלי האופוזיציה על גנץ שתלוי בערבים, במוקדם או מאוחר ממשלת גנץ היתה נופלת כי הערבים (או הנדל, או האוזר, או ימני אחר מכחול לבן) היו מפילים אותה, ואז היו בחירות והליכוד היה לוקח 45 מנדטים.
  שלישית, אתה מאוכזב כי אתה חושב (בטעות, לדעתי) שהשמאל-מרכז ניצח בבחירות ורק היה צריך לממש את הנצחון. זו תודעה כוזבת. מי שהשיג רוב בבחירות הוא גוש ״רק-לא-ביבי״ שאינו שמאל-מרכז, כי אין לו שום מצפן אידאולוגי. זה ערבוב של אנשים שאין ביניהם שום דבר מאחד. מה לליברמן, למרצ, לאיימן עודה וליועז הנדל? הם לא היו מצליחים למשול אפילו חמש דקות.
  כמצביע כחול לבן אני מאוד מרוצה מגנץ. הוא עשה מעשה אמיץ ברמה הציבורית שיש סיכוי כלשהו שיועיל למדינה. לעומתו מה עושה לפיד? מעשה פחדני ברמה הציבורית שללא ספק לא יועיל כלום.

  Liked by 3 אנשים

 44. תמריץ,
  החרדים מובילים את טבלאות התמותה בכל המדינות שבהן קיימים ריכוזים שלהם

  אהבתי

 45. גנץ הוכיח כמה שמחנה השמאל פשט את הרגל.
  מחנה שממליך למשיח כל טירון מזדמן, גבוה ויפה עיניים, שעובר בסביבה.
  אני נוטה לחשוב שביבי מבין שהחבל מתהדק על צווארו והוא לא רוצה לגמור כמו קצב, לכן יתכן וילך לעסקת טיעון ויפרוש ויעביר השרביט לגנץ. גנץ אולי יהיה רהמ, אבל הוא גמור.
  קשה לי להאמין שהטירון הבא יסחוף שוב את מחנה השמאל. המחנה יהיה בהלם קרב.
  למרות שאני אישית חושב שגנץ פעל נכון,
  לא יורים בתוך הנגמש באמצע קרב/מלחמה. זה לא הזמן למשחקים פוליטיים. אבל הוא אישית גמור, וטוב שכך. הוא לא בנוי לפוליטיקה.
  בעידן פוסט ביבי, יתכן ותקום מפלגת ימין מרכז דוגמת קדימה בראשיתה, יתכן והיא תמשוך גם מצביעי שמאל מרכז.
  הרבה מצביעי שמאל לשעבר זזים בדעותיהם ימינה בשנים האחרונות, ומה שחוסם אותם זה התיעוב מביבי.
  לי אישית אין למי להצביע בבחירות הבאות..

  בברכה

  Liked by 1 person

 46. רק למי שעסוק בתרחישים ותסריטים ותחזיות:

  קצת חדשות טובות/רעות ,לגבי החיסון בדרך:

  J&J said it had selected its own lead vaccine candidate and would start human testing by September, with an eye on having it ready under an emergency use authorization in early 2021, far quicker than the typical 18 month period that it takes for vaccines to be tested, approved and then manufactured.

  ג'ונסון אנד ג'ונסון יתחילו עם ניסויים על בני אנוש עם חיסון חדש בדרך כבר בספטמבר הקרוב. ועוד,על פי היתרי חירום , תכל"ס יחסנו כבר בתחילת 2021 שזה הרבה יותר מהיר מן הרגיל כמובן.

  כאן:

  https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-johnson-johnson/jj-u-s-government-plan-one-billion-doses-of-coronavirus-vaccine-idUSKBN21H1OY

  ובשיתוף עם מימשל ארה"ב כמובן יש לציין.

  להתראות

  אהבתי

 47. ד תרגיע. לימין הייתה את בגידתו של אריק שרון. אם הימין דבק באופן פאנטי בנתניהו זה כי אינטואטיבית הימין יודע שנתניהו לא יבגוד בהם כמו שאר הפוליטיקאים בשביל התמריצים של השמאל (ולא משנה שנתניהו עצמו מעדיף להיות במרכז כפי שכותב חייל זקן).

  עכשיו מתגלה שגם לפוליטיקאים מהשמאל יש תמריצים לערוק לימין. טוב לדעת. עד עכשיו הכיוון היה חד סיטרי.

  אהבתי

 48. עוד מספרי קורונה.
  מזווית ראיה אחרת.

  וגם הוכחה לכך שאפילו חתני פרס נובל מתקשים להודות שטעו.
  אבל הם מסוגלים להתעלות על פשוטי העם, בלהטוטים מספרים אלגנטים, בכדי להוכיח שבעצם לא טעו.

  ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

  חתן פרס נובל בכימיה שחזה שלא יהיו בארץ יותר מ-10 מתים מהנגיף אמר לכאן רשת ב כי המצב היה יכול להיות טוב יותר אם לא היו מקבלים לישראל "המוני ישראלים מחו"ל". כמו כן, האשים את משרד הבריאות בבהלה לחינם: "מנכ"ל משרד הבריאות מפחיד את העם כי הוא חושב שהעם לא מקשיב"
  ——————-
  חתן פרס נובל בכימיה, פרופסור מייקל לויט, שאמר לפני כשבועיים שיופתע אם ימותו בארץ יותר מעשרה אנשים מקורונה, אמר הבוקר (שני) כי הוא מופתע מכמה טוב המצב בישראל וכי מתים בארץ פחות אנשים מבזמנים רגילים. "הייתי צריך לחדד – לא צריך לספור מתים אלא את השנים שאיבדת ביחס לתוחלת החיים".

  האזינו לריאיון בכאן רשת ב

  לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר כי כמעט כל המתים בישראל היו מעל גיל תוחלת החיים וגיל המתים הממוצע בישראל הוא הכי גבוה בעולם. "אחוז החולים שמתים מקורונה בישראל הוא הנמוך בעולם אפילו יחסית לגרמניה וקוריאה הדרומית", אמר. הוא הסביר כי המצב בישראל היה טוב יותר אם לא היו מקבלים לישראל המוני ישראלים מחו"ל וכל האוכלוסייה הייתה מקיימת את ההנחיות.

  פרופסור לויט תקף גם את מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וטען: "מנכ"ל משרד הבריאות מפחיד את העם כי הוא חושב שהעם לא מקשיב. חשוב להבין שאנשים גם מתים יחד עם קורונה ולא בגלל הקורונה".

  לדבריו באיטליה, בשוויץ ובניו יורק עברו את נקודת האמצע וגם שם המצב מתחיל להשתפר: "המגפה באיטליה עם ברקס. אנחנו רואים שם את הסוף. גם בניו יורק המגפה מתחילה לעצור. אני הכי אופטימי שהייתי ב-65 הימים האחרונים".

  אהבתי

 49. האמת שבנושא הקורונה יש חידתיות מסוימת ואני מבין למה פרופ' לויט היה אופטימי. המדינות האסייתיות הצליחו לעצור זאת באופן מרשים. ייתכן שאלמנטים פשוטים כמו שינויי מזג האוויר הקרובים, חובת לבישת מסכה, הרחבת מערך הבדיקות, הנחלת הריחוק החברתי ומערכת בריאות טובה יצליחו למנוע אסון בקנה מידה גדול. נקווה לטוב.

  אהבתי

 50. החרדים בבורו פארק באבל מתמשך: "יהיה גרוע עוד יותר"
  עשרות מבני הקהילה החרדית בארה"ב נפטרו בימים האחרונים מנגיף ה'קורונה'; אסון שהקהילה לא ידעה מעולם; הלוויה רודפת הלוויה; הציבור הפנים ונשאר בבית; אלפי חולים בקהילות (חרדים, עולם)
  https://www.kikar.co.il/353701.html

  אהבתי

 51. חייל מצד אחד אכן כל תירוץ גורם לאנטישמיות לעלות.

  מצד שני ידוע שהקורונה נפוצה ביתר שאת בקהילות חרדיות בעולם, בגלל הגישה שלהם שאתה עצמך כתבת עליה. מעבר לכך רק בשנה שעברה הייתה התפרצות של חצבת. גם כאן זה קרה בעיקר בקהילות חרדיות כי הם *נגד חיסונים*. ברור שלא כל החרדים, אבל הם היו אחד המוקדים הגדולים בניו יורק למשל. העובדה שכבר פעם שנייה ש"היהודים מפיצים מגיפות" הוא לא משפט לגמרי שגוי בטח לא עוזרת כנגד האנטישמיות.

  אהבתי

 52. ד,

  כתבת: "מדהים אותי שעיקרון כל כך בסיסי שראש ממשלה לא יהיה אדם עם כתב אישום נחשב אצלך ל"אובססיה"."

  ברור לך שאם נדיח ראש ממשלה על בסיס כתב אישום בלבד, ניתן לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה את הסמכות להדיח ממשלה, על סמך החלטה שלהם בלבד? אפילו לא פסיקת בית משפט

  Liked by 1 person

 53. התגובות של חייל על הקהילה החרדית שווים דיון. ממליץ לכם על הפוסט של זיו מאור

  אהבתי

 54. 3718,
  נניח שהבת שלך תכיר לך את בן זוגה החדש ותגיד לך שיש לו כתב אישום על גניבה/הריגה/שוחד (או שאר תופינים).
  האם תעודד אותה לצאת איתו או להתחתן איתו?
  הרי בטח לא תרצה לתת למשטרה ולפרקליטות את הסמכות לקבוע את אושרך ואושר בתך, נכון?
  לפי דבריך, אתה תשמח שתצא איתו, תתחתן איתו ורק אם עוד 2-4 שנים (ורק אחרי שתהיה פסיקת בג"ץ בעניינו כמובן כי גם פסיקת בית משפט שלום ומחוזי לא יספיקו לך) יהיה פסק דין חלוט שהוא אשם, אז ורק אז תגיד לה שהגיע הזמן להיפרד ממנו.

  האם תשקיע חלק גדול מכספך בחברה שלבעלים שלה יש כתב אישום על גניבה,שוחד ומרמה?
  הרי אני מבין שאתה לא רוצה לתת למשטרה ולפרקליטות את הסמכות לקבוע לך במי ומה להשקיע, נכון?

  Liked by 1 person

 55. ד,

  אתה יודע שגם ליולי אדלשטיין ונתן שרנסקי היו תיקים פלילים בברית המועצות?

  זו דרך ידועה להפיל יריבים פוליטים על ידי מנגנונים ציבורים לא נבחרים רבי עוצמה

  התשובה לשאלתך היא שהייתי בודק לגופו של עניין, האם מדובר ברדיפה פוליטית או שמדובר בתיק אמיתי

  ואשאל גם אותך שאלה, מה דעתך על תיק 2000? הרי נתניהו הצביע נגד חוק הישראל היום

  אהבתי

 56. ד,
  הטעות הגדולה של מחנה רקלאביבי ופעיליו במערכת המשפט היא תיקי 2000 ו4000. היה לכם ביד תיק שהוא ברזל יצוק, 1000, שהיה מאפשר לכם להפוך את ביבי לאולמרט (ציבורית ופלילית) ללא גיוס מחנה הימין בעד ביבי. אבל, השתן עלה לראש אנשי התביעה והמשטרה והם יצאו למסע פישינג כדי להוריד את ביבי והימין. תיקי 2000 ו4000 הם על יחסי תן וקח בין פוליטיקאים ועיתונאים, מעשים שהם בליבת העיסוק של כל פוליטיקאי וברור לכל אדם עם קצת מילוי בקודקודו שאלו האשמות שלא יתקבלו על ידי בוחרי הצד הנאשם. זו תגובה הפוכה מזו של תיק 1000. הרי אין איש במחנה הימין שמאמין שמיליארדר פותח קו אספקה לפוליטיקאי בכיר בגלל החברות העמוקה ביניהם. השנאה עושה קמטים…

  אהבתי

 57. חייל בתיק 4000 מדובר בגניבה של מליארדים מהציבור. ה"תשלום" עבור הפרסום בוואלה היה מונופול דה-פאקטו לבזק. אני זוכר את השתלשלות העניינים כי עקבתי אחריה בזמן אמת, התיק הזה מבוסס מאוד.

  כולנו זוכרים את מחירי הסלולר לפני ואחרי הרפורמות הרבות שהיו בתחום. מתשלום שיכל להגיע למאות רבות של שקלים בחודש הגענו לעשרות בודדות של שקלים, והשירות מבחינת כיסוי, מהירות גלישה וכו' רק השתפר. עכשיו חשוב שראש הממשלה דאז (במקרה גם נתניהו) היה מונע את כל הרפורמות, בשביל לקבל סיקור חיובי באמצעי תקשורת של אחד הטייקונים שבמקרה גם מחזיק בחברת סלולר. זה בגדול מה שקרה בתיק 4000 רק שבמקום סלולר מדובר בבזק.

  אולי בעיניך השוד הזה של הציבור – שאגב מתרחש והתרחש כמעט בכל תחומי החיים, ולא רק בימי נתניהו – הוא לגיטימי וחלק מהפעולה הרגילה של השלטון, אבל בעיני לא. אני לא שונא את נתניהו, ויכול גם להבין את המניעים שלו. זה עדיין לא הופך את המעשים שלו ללגיטימיים ובטח שלא מצדיקים ויתור על משפט – וענישה באם ימצא אשם.

  אהבתי

 58. מאוד קשה לדעת מה היה אילו לביבי לא היה אינטרס ורבים יקפצו ויגידו שבכלל לא היטיבו עם בזק בתקופתו. ברור עם זאת שהיה בניגוד עניינים ולא חשף אותו. זה לא באמת שונה מבחינתי ממה שישראל כץ עשה עם אובר, רק ששם לפחות ברור מה מניעיו.
  הבעיה שפוליטיקאים פועלים על הזמן ממניעים זרים, ואם נתחיל לחקור לעומק את הקשרים של נוני במרוצת השנים לא נצא מזה.

  אהבתי

 59. amehaye,
  אתה קורבן של השקרים שהמדיה מפיצה. בוא נניח שכל האשמותיך אמת, מדוע אם כן לא חולטו המיליארדים שבזק הרוויחה ממעשה השוחד? מדוע לא הוגשה תביעה כנגד בזק?

  אהבתי

 60. amehaye,
  ההאשמה הכי מגוחכת בתיק 4000 היא אישור מכירת יד2 (העסקה הכי רווחית של בזק). בוא תסביר לבבון כמוני איך ניתן לראות בזה חלק מעיסקת שוחד. ביבי התיר להם לפרסם מכוניות משומשות?

  אהבתי

 61. ד,
  המשל שלך לגבי הבת שרוצה לצאת עם נאשם בפלילים לא דומה לנמשל.
  משל מוצלח יותר היה אם הבת הייתה מספרת שנגד בעלה בעשר השנים האחרונות הוגש כתב אישום.

  אתה באמת רוצה לומר שבמצב כזה היית מעודד אותה לעזוב אותו בלי לבדוק במה הוא מואשם, ובלי להקשיב לטענות שלו?

  Liked by 1 person

 62. לגבי תיק 4000, היתה לי את מניית בז בתקופה הנדונה והתחושה שלי היתה שדופקים את בזק

  הסיבה פשוטה, הכריחו את בזק לחלוק את קווי התקשורת שלה עם פרטנר וסלקום (רפורמת השוק הסיטונאי) בשעה שמהוט לא דרשו את זה

  התחושה הזו שלי נתמכת על ידי אבי וייס https://www.telecomnews.co.il שקצת מתמצא בננושא וטוען שכל העסקאות היו סגורות בתמיכת כל הדרגים המקצועיים ונתניהו היה רק חותמת גומי, ממליץ לקרוא את סדרת הכתבות שלו בנושא, מלאות פרטים סימוכים ומסמכים, כמובן שהן לא מעניינות אף אחד בתקשורת

  נקווה שהשופטים במשפט נתניהו יטרחו להסביר מדוע מה שאבי וייס כתב לא נכון, ונקווה שהם לא הכינו את פס"ד מראש (אני ממש לא מפתח ציפיות בנושא, ראה רות גביזון)

  Liked by 1 person

 63. מצטרפת להמלצות חייל זקן ויאיר על הפוסט של זיו מאור.

  למרות שאני מתקשה להבין ו/או לקבל את הערכותיו של חייל זקן לגבי ההשפעות העתידיות של הקורונה על המגזר החרדי.

  חייל זקן טען ש
  1. " … אחת התוצאות הצפויות של מגיפת הקורונה היא חורבן של הקהילות החרדיות בחו"ל. (ארה"ב, בלגיה, בריטניה וצרפת). ההתחלה היא התמותה העצומה בקרב זקני הקהילות כולל (ובמיוחד) שכבת הרבנים. …"
  ———————
  נניח, רק לצורך הדיון, שהקורונה תבצע סיכול ממוקד בכל /בכמחצית / בחלק משמעותי מהרבנים והאדמורים החרדיים בני השבעים ומעלה.
  איני מבינה כיצד עובדה זו תפגע בצורה קשה כל כך בעתיד הקהילות החרדיות בחו'ל (אך לא בארץ).

  מצד אחד יכול אולי להיווצר משבר אמונה (בגלל אחוזי ההיפגעות של חרדים בהשוואה לאחוזי ההיפגעות של חילונים ושל גויים). הקורונה כהוכחה שקיום מצוות ולימוד תורה אינם מצילים ממוות, ושקב'ה אינו פועל בהתאם למצוות גדולי התורה).
  אבל אם יווצר – הוא אמור לפגוע גם בחרדים בישראל.

  מצד שני, צפוי שלאחר פטירת דור המנהיגים הקשישים יצמח דור הנהגה חרדי צעיר יותר (בני 40-50 ומעלה). ואולי גם מודרני יותר ומקושר יותר להוויות העולם. מה שעשוי להועיל לקהילות החרדיות.

  2. " ההמשך של זה יהיה עצירה מוחלטת של זרם התרומות המאפשר את אורח החיים החרדי. …"
  ——————–
  לא ברור לי מה הקשר.
  "בעלי הבתים" בחו'ל ובישראל ימשיכו לפרנס את קהילותיהם, וחלקית גם את הקהילה החרדית בארץ. גם משלמי המיסים בישראל ימשיכו לתרום לפרנסם.
  לא נעים לי להוסיף, אך קשישים ו/או הסובלים ממחלות רקע הם לרוב נטל כלכלי. מכאן שמותם מהקורונה אמור להגדיל את סך הכספים הפנויים.
  מכאן שאיני מבינה מדוע יעצר זרם התרומות.

  3. "… חלק יתפקרו."
  ———————-
  חזרנו לסעיף 1.
  אבל אפילו לאחר שואת יהודי אירופה, וההתפקרות המסיבית שחוללה, המגזר החרדי נותר, צמח והתחזק במהירות.
  אז כיצד מגפה הרבה הרבה פחות נוראית, כמו הקורונה, אמורה ליצור השפעות דרמטיות יותר?

  3. "מי שיבחר להישאר חרדי ישקול ברצינות רכישת כרטיס באל על. השורות המידלדלות (עקב תמותת הזקנים הצפויה) של החרדים האשכנזים בארץ עתידות להתמלא ולהתרחב בעקבות המגיפה."
  ———————-
  אני מודה שעד היום לא הצלחתי להבין מדוע המוני תלמידי הישיבות החרדיות באירופה ובצפון אמריקה נמנעו מלעלות לארץ ולהכביד על משלמי המיסים בישראל.
  מה עוד שבישראל אף אחד לא ינסה למנוע מהם להקים מבנים לא חוקיים כמו סוכות או לקלל ולהכות שוטרים. (בחו'ל הם לא יעזו להתעמת כך עם הרשויות).
  מכאן שגם איני מבינה כיצד דווקא הקורונה תניע קהילות שלמות להעתיק את מקום מושבן אל המדינה הציונית המגונה.

  Liked by 1 person

 64. קמיליה,
  "…להקים מבנים לא חוקיים כמו סוכות או לקלל ולהכות שוטרים"? זו המהות של החרדיות?
  הבעיה של החרדים בחו"ל היא שהתורמים חוטפים כעת מכה כלכלית קשה ואינם יכולים להדפיס כסף. בישראל עיקר המימון הוא ממשלתי. ההתפקרות החרדית בחו"ל היתה גדולה יותר מאשר בישראל עוד לפני הקורונה, כאשר תהיה הפחתה משמעותית במימון של מוסדות הקהילה יהיה הרבה יותר קשה לשמר את ההתבדלות מהסביבה (לא מחייב הכאת שוטרים). גם אם לא תהיה עלייה גדולה של משפחות נקבל בקרוב עלייה גדולה של "חיילים בודדים" לישיבות הישראליות.

  אהבתי

 65. 3718 וחייל, לגבי תיק 4000 כנראה שלא נגיע להסכמות. אני מגיע למסקנה מסויימת מהעובדות הידועות לי ואתם לאחרת, בסופו של יום לא נראה לי שצד מסוים ישכנע את השני. למען האמת זה גם לא מספיק חשוב לי בשביל להתחיל לנבור בהררי העדויות והעובדות ולהתחיל לעמת את מה שכתב, למשל, אבי וייס עם מה שמפורט בכתבי התביעה וכיו"ב.

  אהבתי

 66. אני מקווה שהקורונה לא תכה פה קשה כמו בחו"ל, וזה בוודאי ירשם בזיכרון של כל יהודי בגולה, חרדי או לא, כהוכחה שישראל היא חוף מבטחים.
  לא יודע אם זה יהיה אפקט ענק אבל יהיה לזה לדעתי כוח על יורדים וכדומה. מאוד מעניין היה לעקוב אחרי אחד כמו שאול אמסטרדמסקי, ממש אליטה ישראלית חילונית, ממהר לחזור מהחוף המזרחי. גם הבלוגר היהודי אמריקני ליון שאני עוקב אחריו ביטא צער שאינו חי בארץ. כמובן דברים עוד יכולים להתהפך חלילה.

  אהבתי

 67. תמריץ,
  בינתיים הנתונים המקומיים משיקים לגרף האופטימי. בהשוואה בינלאומית ליצמן הוא שר הבריאות הטוב בעולם (לינקים למקורות בפוסט האחרון שלך)

  אהבתי

 68. חייל, להגיד לך שאני ממש מאושר מתיקי 2000 ו-4000? ממש לא.
  לדעתי הצנועה והלא משפטית תיק 2000 גבולי מאוד מבחינה ציבורית.
  תיק 4000 יותר חזק לדעתי מ-2000. אנחנו לא תמימים. מישהו כמו אלוביץ' שנכנס לחובות גדולים בגלל עסקת בזק לא יכול לאפשר לעצמו שעסקת יס לא תאושר. זו הייתה הבוננזה ביחד עם שינוי הרגולציה.
  כל ההקלטות הידועות לנו מוכיחות שהוא היה מוכן לעשות הכל למען זה.
  הוא לא נתן לביבי, שרה ויאיר גישה חופשית לאתר וואללה סתם ככה. היה לו אינטרס ברור.
  הרי לא הייתה להם כזו השפעה על האתר לפני זה.
  בוא נפסיק להיות תמימים בנושא הזה.

  בנוסף, לפי הרבה עדויות, מנדלבליט סגר הרבה מאוד פרשיות שקשורות לביבי ושרה. אבל אלה היו כבר הקש ששבר את גב הגמל.

  גם אי אפשר להאשים אותו שהוא שמאלני. הוא איש ימין הרבה יותר שורשי מביבי האופרטוניסט.
  וגם לפי עדויות חברים הוא מעריך את ביבי המון עד כדי הערצה. אז אם הוא החליט על כתבי אישום אז מי אני שיחשוב אחרת?

  יודע מה, אני זורם איתך. נניח שהייתה לנו רק פרשת 1000.
  כשאני שאלתי ליכודניקים על זה הם אמרו לי:" אז מה אם הוא קיבל כמה שמפניות וסיגרים? מגיע לו עבור כל מה שהוא עשה למדינה".
  אז אם הייתה רק פרשת 1000 אז היית בטוח אומר לי שעל כמה סיגרים, שמפניות ותכשיטים שהוא לא קיבל מקופת המדינה לא מדיחים ראש ממשלה.

  Liked by 1 person

 69. אנונימי, כתבת לי: "משל מוצלח יותר היה אם הבת הייתה מספרת שנגד בעלה בעשר השנים האחרונות הוגש כתב אישום".

  אתה לא מדייק. במשל שלך, הבן זוג עשר שנים צריך להיות ידוע וחשוד כאדם נוכל עם המון חשדות נגדו שנים ארוכות.
  אז אם אחרי עשר שנים של חשדות מגיע גם כתב אישום אז כן, צריך להיפרד/להתגרש מהר.

  אהבתי

 70. ד', אתה מפגר ? אתה כותב לנו, שהוא קיבל שמפניות וסיגרים כולה. יצאת מדעתך ? הוא קיבל שמפניות וסיגרים, אבל, היו יחסי תן וקח. הוא לא קיבל שמפניות וסיגרים, אלא, מצטט מכתב האישום:

  " נוכח שלל הזיקות של הנאשם נתניהו למילצ'ן כמפורט לעיל, היה הנאשם נתניהו מצוי במחויבות אישית עמוקה כלפי מילצ'ן, אשר בעטיה אסור היה לו לעסוק בעניינים הנוגעים למילצ'ן במסגרת מילוי תפקידיו הציבוריים"

  עד כאן הציטוט:

  וכך, כתב האישום מפרט, את עיסוקו של נתניהו עם ערוץ 10 למרות שידע כי מילצ'ן מחזיק במניותיו. היה את מיזם טאטא, בנוגע להקמת אזור סחר חופשי בין ישראל , ירדן , והרשות הפלסטינית , והקמת מפעל לייצור רכבים שם. הסיפור של הויזה לארה"ב. הסיפור של הארכת פטור מתשלום מס הכנסה. מיזוג עם חברת קשת ( בעוד נתניהו שר התקשורת).

  אז זה לא סתם לקבל שמפניות בחייך לכתוב פה דברים כאלו ובכלל פה מגיבים כותבים דברים לגמרי מגוחכים פה, בלי לחקור, בלי להבין בלי כלום. תשאלו לפני. תחקרו לפני. כל אלו נכסי ציבור. לערב זאת עם שמפניות וסיגרים.

  אהבתי

 71. ד' ובכלל:

  הרי השארתי בעבר פה לינקים. גם לכתב האישום. גם לתמצית כתב האישום. הכל במשרד המשפטים. לא טרחתם כנראה לגשת. לא לקרוא, לא כלום. אז שוב:

  לינק לתמציות כתב האישום של נתניהו, ועוד , לינק משם תמצאו, לכתב האישום גופא. מי שלא מבין משהו, יכול פשוט לשאול אותי. כאן:

  https://www.gov.il/he/departments/news/28-1-2020-01

  להתראות

  אהבתי

 72. ד,
  מנדלבליט מונה על ידי נתניהו בגלל שהאחרון בנה על המוניטין של הראשון בעצימת עיניים כלפי מי שמינה אותו כפי שנהג כשהיה פצ"ר. (גם שי ניצן מונה על ידי נתניהו למרות התנגדות רבה בליכוד בגלל שנוא נתפס על ידו כפיקסר של הממשלה). מנדלבליט אולץ לפעול נגד נתניהו על ידי הפרקליטות ששולטת בהקלטות מנדלבליט/אשכנזי.
  מי שהפך את קו האספקה של הסיגרים/שמפניה לכסף קטן הוא מי שהאשים את נתניהו בשחיתות של מיליארדים. אתה מצטט ביביסטים שיעריצו את נתניהו גם אם ישדוד כספי ביטוח לאומי מזקנות. נתניהו היה נופל בהאשמה זו משום שדי בהוצאת לבנה אחת מקיר המגן שלו כדי שיתמוטט. היו מספר לבנים כאלה אבל המשטרה והפרקליטות יצקו על הקיר בטון.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s