חסינים בזכות ביבי

המאמר מהבוקר של מירב ארלזורוב, שמן הסתם מתודרכת על ידי נערי האוצר, מזכיר לנו אמת מדהימה. אפילו בשנת 2020, אחרי כל מה שלמדנו בעשור האחרון, עדיין שוררת אמונה טפלה בגרעונות ועדיין קיים חוסר יכולת מזעזע להבחין בין חוב במטבע מקומי (חסר כל חשיבות) לבין חוב במט"ח ויתרות מט"ח (חזות הכול). ארלוזורוב באמת מאמינה שהגרעון השקלי מגביל באיזושהי דרך את יכולת ישראל להתמודד כלכלית מול נגיף הקורונה. האמת היא הפוכה – יתרות המט"ח הגדולות וחוזקו של השקל מציבים את ישראל בעמדה פנטסטית להגיע בה למשבר, והרבה מהקרדיט לביבי.

לא הגרעון הוא הסכנה, הגרעון חסר חשיבות, בנק ישראל תמיד יכול להדפיס שקלים, לקנות בהם כמה אג"ח שקליות שירצה וכך להפוך אותן בפועל לבטלות ומבוטלות. האמונה בגרעון לעומת זאת היא סכנה גדולה מאוד, מאחר שהיא באמת יכולה לכבול את ידי הממשלה בתגובתה למשבר.

14 תגובות על ״חסינים בזכות ביבי״

 1. תמריץ, כבר היו סימנים שאתה נרגע מהבלות הרוח הזו. אבל באנג. חזרת לסורך. אולי בגלל ביבי ? שוב ושוב. מסבירים לך, שכלכלה, זה לא רק נתונים ומספרים. כלכלה זה בעיקר סנטימנט. הסנטימנט הורג אנשים, הורג כלכלות. כאשר אתה פותח גירעון, מערכות נעשות עצלניות. אנשים נעשים עצלנים. אתה פותח גירעון, אז באופן רוחבי ומערכתי, כולם דורשים כסף. למה ? קל להדפיס . קל לייצר גירעון.אם אפשר, אז למה לענין מסויים או משרד מסויים כן, ולאחרים לא. ואז משק מתנוון. כוחות הייצור מתנוונים. כסף קל נשפך. לכן בין היתר, היונים נפלו. כמה פעמים צריך להסביר לך את זה. לא סיבה יחידה, אבל חשובה ביותר. אתה פקינג לא קולט. בונקרית לא תחדור לך הראש.

  Liked by 1 person

 2. הפסיכולוגיה האנושית לא מתעצבת על ידי אחוזי הגרעון.. אני בספק אם אחד מאלף עוקב אחרי המספר המדויק.

  אהבתי

 3. באמת תמריץ ? צריך לעקוב בשביל להרגיש ? השארתי לא מזמן פה, לינק וציטוט על " ימי ארידור העליזים " מכונית לכל פועל הוא גרס. אלא , שאחרי אינפלציה צפויה, עוקבים ועוד איך. ובכלל, שמעת על מכרזים ? על תמיכות של הממשלה במוסדות ציבור, מפעלים וכדומה. אז יש תחושה של כסף קל. של תקציב פתוח. יש ים לוביסטים בכנסת,דורשים תקציבים לכל מיני מפעלים, מפעלי חסד , נושאים מסויימים וכו.. כולם רוצים עוד ועוד כסף. מרגישים בזה. מפרסמים את זה. ויש הבדל עצום בין גירעון למשל של : 1 אחוז. 3 אחוז. וכולה – 7, 5 לשיטתך ? מרגישים ועוד איך בזה. שלא נדבר על דירוג בינלאומי וכו… ועוד איך. מרגישים היטב שממשלה מפזרת כספים. קוראים לזה פופוליזם למשל. עוקבים ועוד איך. זה לא אומר שכל אדם ואדם. נניח אדם קשה יום. מרויח שכר מינימים מניקיון משרדים. אז לא מבין. אבל, אם מבין אם לאיו , לא משנה. מי שצריך וקובע את דעת הקהל וכו… מבין ועוד איך.

  Liked by 1 person

 4. הכי טוב להמחיש עם מערכת הבריאות שעל סף קריסה על פי הסברה או המעין קלישאה שנישאת בפי כל ( אפילו נקזז את הקורונה). אז צריך עוד תקציבים, והרבה מאוד. מבלי להיכנס כרגע לענייני שיפוט וצידוק. אז מה, לא נישא בפי כל ? נניח : אורלי לוי, פרץ וכו.. גם גנץ, מבטיחים תוספות תקציב גדולות למערכת הבריאות. אז מה ? לא מרגישים ? נניח שמאל נ' ימין במובן הכי קלישאי שלו:

  לא יודעים, לא מרגישים, ששמאל יפתח גירעון וגדול, לטובת תשלומי העברה או קצבאות וכו…( נניח , ישווה בין קצבת נכות, לשכר מינימום וכו…) . לא מבינים ? תמהני …..

  אהבתי

 5. נדביק פה כמה תגובות של סתם עמך עלק, סתם אנשים עלק . אז שוב, הכתבה או הדיעה, על כחלון- גירעון, והנה תגובות על כך:

  319
  רומן(12:53 20.05.19)

  אני מקווה מאוד שיהיו עוד בחירות רק כדי להעיף מחחינו הציבוריים את השר הכושל בתולדות האוצר משה כחלון פחלון חידלון

  318
  קשיש(12:40 20.05.19)
  אלוהים, איך איך איך נתנו לדביל כזה להיות שר אוצר אנשים מדברים מדם ליבם!

  נטו ירידת מחירים (12:24 20.05.19)
  300 אלף דירה בפרפרייה,500 אלף במרכז.

  רון(12:37 20.05.19)
  טיפש חיכף חשלם את זה במיסים כבדים, בעצבים בפקקים , בעצבים בחדר מיון , בתקלות ברכבת, ובעלית מחירים

  315
  יוקו(12:12 20.05.19)
  ריפד את כל המכרים שלו לא מאמינה לו באגורה

  313
  שורי(10:53 20.05.19)
  הגיע הזמן שיהיו חברי כנסת חכמים שמבינים בכלכלה, היסטוריה, ולא רק יטיילו בעולם על חשבון הציבור ויהנו ממנעמי החיים, הם צריכים לעבוד קשה כדי להביא אותנו למקומות הנכונים ולא לדרדר את המדינה לשפל. דיור, תחבורה, כבישים. אתם סתומים ולא מסוגלים לקדם אותנו. לכו הביתה גם ביבי הדפוק לך לטיבי הזיבי ותשב שם בעזה

  מרגיש ועוד איך……

  אהבתי

 6. תמריץ,
  קושיה מתמטית. כאשר אחוז ההצבעה של הערבים דומה לזה של היהודים הייצוג שלהם בכנסת הוא 12.5%. אם כך הוא כיצד הגיעו המנזאים למספר הפלא 20%?

  אהבתי

 7. דרוזים לא מצביעים למשותפת וגם לא כל הנוצרים. איבדנו 3 אחוז. ערביי מזרח ירושלים לא. הלכו עוד 3 אחוזים. יותר ילדים בקרב הערבים הלך עוד קצת.

  אהבתי

 8. תמריץ,
  החזית העממית/הבעת/בל"ד הומצאו על ידי נוצרים. הדרוזים הם פחות מ2%. בכל מקרה רק תוצאות האמת קובעות

  אהבתי

 9. תמריץ,
  הקורונה זה המצאה של המוסד. לא רק שהקורונה מחסלת יותר אירנים משחיסל ביבי בכל שנות שלטונו עכשיו הצטרף הנפט לחגיגה כשהוא צונח לכיוון ה$20 כדי שהניצולים האירנים יגוועו ברעב. וגם לפוטין לא יישאר כסף לקבור בסוריה. אללה הוא אכבר…

  אהבתי

 10. אירן נראית כמו מצרים בספר שמות. מכות תנ"כיות. אולם המשך סבלה תלוי בהמשך שלטון טראמפ, והנגיף מאיים גם עליו.

  אהבתי

 11. גרשוני מאוד חכם. תענוג לקרוא אותו כשאינו מנצל חוכמתו להטרלות קיצוניות. אהבתי את מטאפורת הצפיה בגרמי השמים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: