הסיבה הכי טובה להצביע ל-

ליכוד: לביבי הייתה קדנציה מדהימה עם הישגים מטורפים, בחלקם מתחום המדע הבדיוני. מצב הכלכלה והביטחון טוב. צריך לתגמל מנהיגים מצליחים. אחרת מה יהיה התמריץ שלהם להצליח? חוץ מזה, צריך להכניס לכנסת את שרן השכל (מקום 28).

כולנו: לקבל את ביבי כראש ממשלה, אבל לרסן כמה מהגחמות הקיצוניות של הימין (סיפוחיזם, החרבת בית המשפט העליון, חוק צרפתי).

הימין החדש: שקד הייתה שרת משפטים טובה. טוב שאלכס שטיין יושב בעליון! אולי תצרף עוד אחד מסוגו. דעתי על בנט אמביוולנטית. אבל לפעמים שומעים ממנו רעיונות טובים בנושאי אסטרטגיה לאומית.

הבית היהודי: ליהנות מהטרלותיו של סמוטריץ' ומהפרובוקציות של איתמר בן גביר.

זהות: לרסן את הרגולטורים! הטירוף הרגולטורי פשה פה במדינה עד כדי כך שלפני כמה שנים מישהו החליט שאפילו על מניות אי אפשר לדון באינטרנט כי זה סותר את הוראות הרשות לניירות ערך. גם מגיע לפייגלין בונוס על כך שתרם רבות לרמת הדיון בבחירות האלו, שבלעדיו הייתה לגמרי במצולות.

כחול לבן: לגרום לביבי לפרוש וכך למנוע משבר חוקתי סביב כתב האישום שלו. לשקם את הקשרים עם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, למנוע רעיונות טירוף של סיפוח יו"ש ואולי גם לקדם הקמת ממשלת אחדות חילונית שתקטין את כוחם של החרדים.

העבודה: אבי גבאי הוא מנהיג פרו שוק חופשי, יחסית למה שאפשר היה לצפות ממפלגת העבודה. אם יוציא הישג גבוה מהצפוי יוכל לשמור על מקומו שם.

ישראל ביתנו: אולי ליברמן יעשה סוף סוף משהו למען האג'נדה החילונית שמעולם לא טרח לקדם. השאלה האם המפלגה תעבור את אחוז החסימה יכולה להיות קריטית לשלטון הימין.

גשר, מרצ: לא הצלחתי למצוא שום סיבה להצביע להם, לפי השקפת עולמי והנסיבות הפוליטיות.

12 תגובות על ״הסיבה הכי טובה להצביע ל-״

 1. לא, אין שום סיבה להצביע לכחלון – הבן אדם הוא איש ועדים שמישכן את עתיד ילדי ישראל לטובת הבבונים עם השיער על הכתפיים מההסתדרות.
  הגרעון שהותיר אחריו הוא אסון למדינה – מילא, אם הגרעון היה נוצר כתוצאה מהשקעה ישירה באזרח, אבל לא זה המצב.
  בל נשכח גם את תוכנית מחיר למשתכן שהיא למעשה תוכנית הטבות למשקיעים, שקנו דירות בזול ומשכירים אותם עכשיו ביוקר.

  באשר לגנץ – אם יש לך ילדים בגיל צבא שהולכים לקרבי – אין לך סיבה להצביע לאיש שמוכן לשלוח חיילים אל מותם, העיקר שלא תיפול שערה מראשו של מחבל. הקשר עם המפלגה הדמוקרטית ישוקם ברגע שיהודים בישראל יתחילו להישחט על ימין ועל שמאל.
  הם אוהבים אותנו כנועים, מפוחדים ומובסים. מצד שני, עם גנץ קרוב לוודאי שזה מה שיקרה.
  אנשים רואים בו "רבין", ובדיוק כמו שרבין הביא לנו אוטובוסים מתפוצצים ללב תל אביב וסיפר לנו שאלה "קורבנות השלום", כך יעשה גם גנץ.

  אהבתי

 2. תמריץ , המון נקודות פה חסרות שחר ממש עם כל הכבוד . נניח כחלון בכלל בעד סיפוח או מעין , הנה מצטט אותו , לשאלה :

  אתה בעד סיפוח?

  ענה :

  "כרגע אנחנו לא עוסקים בדברים המדיניים כי בצד השני אין לנו פרטנר, אבל בוא נדבר ברור – קודם שנתניהו יספח את הגושים שכולם תומכים בהם, ואז נמשיך הלאה".

  כלומר , הוא בעד סיפוח קונסנזואלי בוא נגיד . נניח שטח C . כאן :

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5490584,00.html

  פה רגולציה ? ואיפה לא נניח ? נניח ארה"ב , ארץ הליברטיאנים ? תחת טראמפ ? בקשה :

  אלון מסק ( טסלר ) נתבע על ידי הרשות לניירות ערך אפרופו , על מה ? צייץ כולה בטוויטר , שהוא יפריט חזרה את טסלה . קרעו אותו לגזרים ה – SEC ( הרשות לניירות ערך בארה"ב ) ותבעו על הונאה , אחר כך ביזיון בית משפט . סיפורים מן התחת . זה ארה"ב , כאן :

  https://www.theverge.com/2018/9/27/17911428/sec-lawsuit-elon-musk-tesla-funding-tweet

  אבל , זה לא רק זה . העיקר פה , שאין לך שום הפשטה . שום עיקרון . שום תפיסה אישית , לגבי מנהיגות ערכית , ואינסטרומנטלית . לא אכפת לך , עד כמה טוהר מידות נוגע לו . לא אכפת לך , עד כמה הוא יצירתי ויכול להיות כזה. עד כמה מנטלית הוא יהא חזק לעמוד במשברים ביטחוניים . מצידך שינצח גרונות עמוקים וכחולים בשחמט , אבל , ישלשל בשדה הקרב אה ?

  הדבר הכי חשוב : זה שהוא מונע על ידי תחושת שליחות . הוא חושב על הציבור ששלח אותו , לא על עצמו . לא על שררה , לא על שיכרון כוח , לא על לעשות לביתו על התחת של הציבור .

  בסוף , זה לא רק המנהיג . זה גם הדינמיקה שנכפית עליו ( בעיקר הדינמיקה ) . ואז , האישיות והיכולות , יותר חשובות מכל אידיאולוגיה הרי .

  אז מה הפלא , שלא מצאת כלום באורלי לוי ותמר זנדברג ?

  להתראות

  אהבתי

 3. רק כמה המחשות ( התמוטטויות עצבים ) :

  רבין ששת הימים :

  https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-634000

  מנחם בגין מלחמת לבנון הראשונה :

  https://www.haaretz.co.il/misc/1.1104756

  אז לחשוב טוב טוב , אדם כזה , שצריך לעמוד בלחצים , אין לתאר . ראש ממשלה , זהו אליבא כולא דעלמא , התפקיד הקשה והתובעני ביותר על פני הגלובוס .זה לא משחק פה .רוב המועמדים , מדמיינים דברים , אבל , לא מבינים באיזה מצב יעמדו בכלל ( ראה אריק שרון והפינוי / התנתקות מעזה ).קשה גם לאבחן כמובן דבר כזה , בטח לאדם מן היישוב , איך יידע ? אבל , יותר טוב לדעת מה אתה לא יודע , מאשר לא להיות מודע למה אתה צריך לדעת . כל אחד והחשבון שלו .

  להתראות

  אהבתי

 4. טוב , רק בקשר לבגין , יש מחלוקות לכאן לשם נניח . אבל , אין מחלוקת לגבי המצב הנפשי שלו תכל"ס . והנה נצטט אותו כאשר הוא התפטר (1983) וכך גרס :

  "אינני מרגיש שאני מתפקד כפי שאדם שנושא בנטל אחריות כזה צריך לתפקד"

  בין אם המלחמה זוהי סיבה או מסובב ( מלחמת לבנון ) דבר אחד בטוח:

  הוא מול החללים והמשפחות השכולות ( וגם הסיפור של הטבח בסברא ושתילה ) לא היה יכול פשוט לעמוד. אם נביא ציטוטים ניציים לוחמניים שלו מן העבר, נגלה , שברגעי מבחן קשים, הפער עצום ממש. אז צריך נחישות , ועצבים מברזל ממש פה במדינת ישראל . על כך כמובן , יש פוליטיקה פנימית , אכזרית מאוד. המשטר לא נשיאותי פה . כל הזמן קואליציות , צ'ילבות , ממשלות קואליציה , סכינים וחרבות מתהפכות וכו… זה לא פשוט , כלל ועיקר לא .לכן , צריך לקחת בחשבון , שיש תמיד סיכוי , שמשבר קשה מאוד , יחשוף או יעמיד למבחן ראש ממשלה . מבחן שהוא קשה מנושא .

  להתראות

  אהבתי

 5. בתגובה לטענת תמריץ שמפלגת כחול לבן תשקם את היחסים עם המפלגה הדמוקרטית בארה'ב – ספקותי.

  להערכתי מדובר על תהליכי עומק פנימיים של מפלגות השמאל בעולם המערבי – ואף מפלגה ישראלית לא תוכל להשפיע עליהם, לטוב או לרע.

  כתמיכת מה בעמדתי – מצ'ב פוסט של בלוגר החביב גם על תמריץ (אריה הבלוגוספרה).

  הפוסט מתייחס לעתיד, שבו המפלגה הדמוקרטית בארה'ב הופכת לאנטי ישראלית, כעובדה וודאית. קיים אולי סימן השאלה לגבי קצב השינוי של המפלגה הדמוקרטית ומהירותו, אך בעיקר לגבי תגובותיהם הצפויות של יהודי ארה'ב לשינוי. כידוע, רובם המכריע תומך כיום במפלגה הדמוקרטית.
  לטענתו – אפילו הם לא יצליחו לשנות את המפלגה הדמוקרטית (וחמור מכך, מנקודת מבטו, הם אפילו לא ינסו לשנותה).
  מכאן שקשה מאוד להניח שגנץ & לפיד & אשכנזי & יעלון & ניסנקורן – יצליחו לעשות את מה שיהודי ארה'ב, התורמים הגדולים למפלגה הדמוקרטית, לא יצליחו.

  מומלץ להיכנס גם לתגובות. מנקודת מבט ישראלית – רובם מאוד פסימיים לגבי הקשר העתידי בין רוב יהודי ארה'ב לבין ישראל.

  .https://lionoftheblogosphere.wordpress.com/2019/04/05/will-jews-continue-to-vote-democratic-when-the-democratic-party-becomes-anti-israel/#comments

  Will Jews continue to vote Democratic when the Democratic Party becomes anti-Israel?
  with 88 comments

  The Democratic Party is swinging hard left, and the hard left sees the world as a hierarchy of victimhood. Under this hierarchy, Jews are only victimized when compared to gentile whites, but they have more privilege than just about everyone else, especially Muslims who are considered the world’s most-victimized religion.

  The left is blind to the destruction that their ideology would cause. Giving Palestinians want they want, the right to be Israeli citizens, means that Israel becomes a majority-Muslim country (because there are more than 5 million Palestinians waiting to return), and then like all majority-Muslim countries it becomes a sh*thole instead of a safe place for Jews to live. Jews will, over time, be forced out of their own country. So implicitly, the left denies that Israel has the right to exist.

  Going forward, the Republican Party will always be a lot more friendly to Israel, because conservatives don’t like Muslims very much, so it’s easy for them to get onboard with being friends of Israel. Whereas leftists are psychologically unable to side with Israel because they are seen as too privileged compared to their enemies. Old guard pro-Israel Democrats like Chuck Schumer will be marginalized. Republicans, therefore, are smart to push this issue in Congress.

  Does it even matter if Jews abandon the Democrats for Republicans? Jews are only a small percent of the electorate.

  The answer, yes, it would matter a lot. In swing states like Pennsylvania (2.3% Jewish) or Florida (3.0% Jewish) where elections are won by less than a percent, if the Jews switch from being 80% Democratic to let’s say 60% Republican 40% Democratic, that can definitely swing a statewide election.

  It also matters for donations. Where do Democrats get their money from? Certainly not from blacks and immigrants. Because Jews are very civic-minded, they donate a lot of money to their favored political party.

  However, I remain pessimistic about Jews switching their political-party allegiance over Israel. The opposite is more likely to happen, secular Jews in the United States become anti-Israel in order to align with their real tribe, which is liberalism and not Judaism. Benjamin Netanyahu understands this, which is why he is trying to become friends with evangelical Christians, Victor Orban in Hungary, and all other non-leftists who are willing to be pro-Israel. He is rightfully worried that liberal Jews in the United States will soon abandon Israel.

  U.S. Jews abandoning Israel is going to be really bad for Israel’s continuing existence, but at least it will prove that anti-Semitic slurs, that Jews are liberal as part of a secret plot to elevate Israel above the concerns of the United States, are totally false.

  Liked by 1 person

 6. קרולין, די עם הפייק ניוז הזה נגד רבין. דנו בזה פה בעבר כבר. הוא מעולם לא אמר "קורבנות השלום".
  מי שאמר את הביטוי הזה היה מנחם בגין. תראי את סרטון התעמולה של מרצ שמראה את בגין אומר את זה.

  Liked by 1 person

 7. תמריץ הוא זה שהציג לי את הבלוג היהודי – אמריקאי – רפובליקאי "אריה הבלוגספרה".

  סימנתי אותו בסימניה. בתקופת הבחירות לנשיאות בארה'ב נכנסתי אליו לעיתים די קרובות, כיום רק פעם ב… למרות שלטעמי אין מספיק אתרי אינטרנט רפובליקאים החפים מכל רמז לאנטישמיות ולאנטי ישראליות,
  אני מניחה שבתקופת הבחירות הבאות בארה'ב אשוב לפוקדו לעיתים קרובות.
  הקרדיט, בכל מקרה, מגיע לתמריץ.

  Liked by 1 person

 8. תמריץ, סה"כ עברו חמישה חודשים, ונראה שהפוסט לא שרד את מבחן הזמן.
  כמעט שום מפלגה לא הולכת למועד ב' באותה מתכונת של מועד א'.
  אפשר פוסט מעודכן? אחרת, כאמור, הכיצד נדע איך להצביע הפעם?…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s