האם לנתניהו יש תקווה?

קריאת החלטת היועץ המשפטי בעניינו של בנימין נתניהו מעלה את השאלה: האם יש לו סיכוי להיחלץ זכאי, כמו שמאחלים לו בלבביות מזויפת אפילו יריביו הפוליטיים?  התשובה היא פשוטה: לא, אין לו שום סיכוי להיחלץ זכאי ממשפט. הראיות נגד נתניהו מוצקות בהרבה מאלו שבגללן אנשים נשלחו בעבר לתקופות מאסר ארוכות ארוכות. הרבה פעמים במערכת המשפט הישראלית שופטים משלימים מחסור בראיות על ידי שימוש באינטואיציות די שרירותיות ואז פוסקים שמדובר בהכרעה "מעבר לספק סביר". במקרה של נתניהו לא צריך להשלים כמעט שום דבר, הכול מפורש.

מה שמטריד מבחינתו זה שעבירת שוחד היא עבירה שאפשר לשבת בגינה הרבה שנים בכלא. שופט רחמן יקח בחשבון את העובדה שהגדרת סיקור אוהד כשוחד אינה דבר שיש לו תקדימים רבים ואולי יתן עונש קל יחסית, אבל אף אחד לא מבטיח לנתניהו שיפול על שופט רחמן, וגם שנה וחצי בכלא למשל היא בגדר עונש קל.  לופוליאנסקי בזמנו נדון לשש שנים במחוזי על שוחד שהיה בסך הכול תרומות ל"יד שרה", אחת ההחלטות המוגזמות והמופרזות בתולדות המשפט הישראלי (אף כי רוככה משמעותית בעליון, ולופוליאנסקי לא נכנס לכלא, מהותה לא השתנתה). במקרה של לופוליאנסקי אפילו לא הוכח שעשה משהו מיוחד עבור פרויקט הולילנד בתמורה. בעוד שכל בר דעת מבין (והבין כבר מקריאת "דה מרקר" בזמן אמת) שנתניהו בחש למען בזק בהטבות בסכומי עתק של מיליארדים. טענות ההגנה שלו, כאילו וואלה היה ונותר אתר עוין לו, לא מרשימות במיוחד בלשון המעטה. שוחד לא צריך להיות שינוי של 180 מעלות בסיקור. מחיקת הידיעות המציקות ביותר והוספת כתבות מחמיאות על שרה פה ושם – די בכך.

טענת האכיפה הבררנית היא יותר משמעותית. כל אחד יודע שנרקמות מערכות יחסים מיוחדות של תן וקח בין עיתונים לבין פוליטיקאים. עם זאת היועץ טוען שערך בדיקה יסודית לגבי האופי שמערכת יחסים זו לבשה אצל מחוקקי חוק "ישראל היום", ולא מצא אצלם, אפילו לא אצל איתן כבל, שום תן וקח בוטה ומפורש.

אפילו אם מערכת המשפט הישראלית הייתה מלאה בשופטים ימניים שרופים מעריצי ביבי בנוסח שמעון ריקלין, מצפונם של שופטים אלו היה מייסרם לפני שהיו חותמים על זיכוי. בפועל בקלפי שהיה מונח בכנס השתלמות שופטים ספק אם הליכוד היה עובר את אחוז החסימה.

ועד עתה דיברנו רק על השוחד, גם הסיגרים והשמפניות אינם דבר מבוטל. הם אולי לא מצדיקים מאסר ארוך. אבל יכולים להצדיק מאסר קצר ובוודאי את השלכתו של ביבי מהחיים הפוליטיים.

אבל גם אם לביבי אין סיכוי משפטי, יש לו סיכוי פוליטי. ניצחון גוש הימין בבחירות והשגת 61 מנדטים או יותר בידי מפלגות הימין הקשה (ללא צירוף כחלון או לוי-אבקסיס) יפתחו לביבי קשת אפשרויות מרהיבה. חקיקת החוק הצרפתי שיגן על חסינות ראש הממשלה, או סתם כהונה תוך כדי משפט שיכול להימשך שנים בהתאם למה שכבר מאפשר בפירוש חוק יסוד: הממשלה. כל העולם יצפה בתימהון במבחן הזה לאופיה של ישראל כמדינת חוק. הסנטורית וורן (הידועה גם כ"פוקהונטס" ככינויה בידי טראמפ) כבר ביטאה זאת בחריפות. עוצמת הבלגן והאנרכיה תכניס את המדינה לסחרחורת ותהפוך את האינטרס הציבורי לברור מאוד – פרישה של נתניהו בעסקת טיעון שבה יהיה עונשו קל מאוד, למשל עבודות שירות. (לאור החלטת היועץ סביר שכבר לא ניתן יהיה לצאת בהעדר עונש כלל). בסופו של דבר גם ביבי לא יחפוץ להיות תלוי בחסדי שופטים מצביעי מרצ, ולפיכך יתרצה.

אם יהיו לימין 61 מנדטים בכנסת הבאה סביר להניח שבאחד הבקרים, מתישהו בסוף 2019 או בתחילת 2020, אחרי שכבר שבר את שיאו של בן גוריון באורך תקופת כהונה, יודיע נתניהו בתוקף שפרישתו מהתפקיד והודאה באשמה אינם כלל על הפרק. באותו יום בערב כבר יביא אחד מערוצי הטלוויזיה סקופ לפיו עסקת טיעון עם היועץ נחתמת אוטוטו. וכך יהיה.

47 תגובות על ״האם לנתניהו יש תקווה?״

 1. ממתין שקרולין תיתן תגובה ממלכתית ושקולה, ורק אז אגיב.
  בבקשה גב' גרינברג, הבמה שלך..

  Liked by 1 person

 2. אינך צריך לשאול אם לנתניהו יש תקווה, אלא אם יש לשמאל העלוב בישראל תקווה.
  אחרי שהפנים שלא יוכל לנצח בקלפי ואחרי שהפנים שמאות מליוני הדולרים ששפך לאורך השנים לא הצליחו להזיז ולו במ"מ את דעת הקהל הישראלית,
  פנה השמאל לנסיון הנואש להפיל את נתניהו, הפעם באמצעות החונטה ששולטת בבתי המשפט הרקובים של המדינה.
  כששר החינוך מבית "יש עתיד" רכש מקבוצת "ידיעות אחרונות" כתבות וסיקור מערכתי חיובי בתקופת התקשורת שמרה על שתיקה.
  כשנוני מוזס נתן כתבות מלטפות ליאיר לפיד (והוא מצידו הצביע בעד סגירת ישראל היום), התקשורת שמרה על שתיקה.
  שום חשדות בשוחד לא הועלו ושום חקירות לא נערכו.
  השמאל תולה את תקוותיו בגיבור החדש, זה ממפלגת "כחול", שמתערטל מול ילדות תמימות וזוכה לתמיכה מאבו-מאזן והחמאס.
  לשמחת היהודים, ממש כמו בימי המן ואחשוורוש, מזימת השמאל (המן של ימינו) תיכשל גם הפעם.

  ובאשר לך, שמעון החיטי, כולי תקווה שהתגובה שלי הסבה לך נחת ואושר. הבמה עכשיו שלך.

  אהבתי

 3. ידעתי שההמתנה לגב' קרולין תשתלם!
  אם כי כינית את הסמול "עלוב" רק פעם אחת.
  יישר כוייח קרולין!
  הימין בידיים טובות

  אהבתי

 4. חייל, זה נושא כל כך מסובך מה שאבי וויס מדבר עליו, באמת אין לי מושג. אבל אני מציע לך לחפש את מסכת הראיות הענפה שמוכיחה שאורי שטרית מהנדס העיר ירושלים שיושב ועוד יישב שנים בכלא (מקווה בשבילו שיזכה לקיצור שליש) היטה את כל הנהלים לטובת פרויקט הולילנד. ובכן, אין כזו. אפילו לא טרחו לטעון בנושא בבית המשפט. היום הנורמה בשוחד היא שלא צריך הוכחה שהייתה תמורה.

  יש מקום לתהות אם לא השתגענו במדינה קצת עם הטהרנות. ואם כן, אז שהכנסת תשב ותחוקק חוקים מתאימים – למשל להתנות שחייבת להיות הוכחת תמורה בשוחד, או בכלל הקטנת הענישה המקסימלית על שוחד. אבל זו תהיה חקיקה לא פופולארית ואף אחד לא יסתבך איתה. אף פוליטיקאי לא רוצה להגיד שהוא מעוניין להקטין את הסיכון במתן שוחד. רק לטעון שהוא עצמו לא משוחד.

  אהבתי

 5. קרולין היקרה,
  אני מקווה שבירכת את ידידך, אבישי, על החיל שהוא עושה בליכודtv

  אהבתי

 6. תמריץ,
  אתנ מפספס את הנקודה שאבי וייס ועוד מספר עיתונאים מבליטים שוב ושוב. לשיטתם נתניהו כשר לא פעל כלל לטובת אלוביץ אלא להיפך, מעשיו כשר תקשורת הביאו לפשיטת הרגל של אלוביץ. היועץ המשפטי מתעקש שהאשמת השוחד עומדת על שתי רגליים, מתת בדמות סיקור אוהד ותמורה בדמות עיסקת בזק-יס. אם תופרך גירסת התמורה (להיכן נעלם המיליארד של אלוביץ?) התיק קורס.

  אהבתי

 7. תמריץ
  אני לא מבין אתה אומר שאורי שיטרית יושב בכלא בגלל שהטה נהלים לטובת פרוייקט הולילינד בלי שום ראיה שאכן הוא הטה נהלים??!!! אם כן זו לא טהרנות זו רשעות לשמה.

  אהבתי

 8. לפי הקישור הזה:

  http://www.takdin.co.il/article/Article/5203864
  בכל הנוגע לערעורו של אורי שטרית, מי ששימש בתפקיד מהנדס העיר ירושלים, דחה בית המשפט את טענותיו נגד הכרעת הדין וקבע כי במהלך כהונתו בעיריית ירושלים קיבל שטרית שוחד מפרויקט הולילנד בדרכים שונות ומגוונות תוך שניצל את תפקידו הציבורי באופן שיטתי להפקת תועלות אישיות בסכומים ניכרים שהיקפם המצטבר עלה על מיליון שקל. ניצול זה של משרתו הרמה, לדעת השופט עוזי פוגלמן, "דוקר את העין" ופוגע פגיעה קשה באמון הציבור במי שאמון על מכלול היבטי התכנון בעיר. עוד נקבע כי אין להתערב בעונש המאסר שהושת עליו – שבע שנות מאסר בפועל, שכן יש בו כדי לתת ביטוי הולם לחומרת מעשיו של שטרית ולפגיעה הטמונה בהם בטוהר המידות של השירות הציבורי, בפרט בתחום התכנון והבנייה. בעניין זה הובא בחשבון היקף השוחד המשמעותי שקיבל שטרית, שהוא השני בגובהו בפרשה, וכן ניתן משקל לכך שקבלת השוחד לא הייתה בגדר מעידה חד פעמית, אלא שבמשך שנים הוזרמו לכיסו של שטרית סכומי כסף בלתי מבוטלים מצד דכנר כ"משכורת של ממש", וזאת בחופף למרבית תקופת כהונתו כמהנדס העיר. לדעת השופטים, מאפיינים אלה של קבלת השוחד מעידים על התנהלות מחושבת וקרת רוח ועל היעדר מורא מהחוק, ויש בהם כדי לבטא זלזול בכללי ההתנהגות שהותוו לעובדי ציבור. כן נקבע כי שטרית שירת בדרג המקצועי הבכיר ביותר בעיריית ירושלים, אך לקולא צוין כי לא הוכח שהוא סטה מן השורה במילוי משרתו הציבורית או חרג ממנהגו בטיפול בפרויקט הולילנד. עוד נקבע כי אין מקום להתערב בשיעור רכיב החילוט שעליו הורה בית המשפט המחוזי, בסך חצי מיליון שקל, אולם יש להפחית את הקנס ממיליון שקל לסכום של 850 אלף שקל נוכח הפגיעה בפרנסתו של שטרית כפועל יוצא מהרשעתו ובנתון לתקופת המאסר המשמעותית שהושתה עליו.

  אהבתי

 9. תמריץ,
  אילו היה תוקף לדבריך אלוביץ היה פותח על נתניהו, מעשה שהיה משתלם לו מאד.

  אהבתי

 10. שמעון החיטי,
  איפה הייתם כשדוגמנית ספורטס אילוסטריידד, ריבקה מיכאלי, אנסה את הגוויה של גנדי?

  אהבתי

 11. זה שהיועץ מאשים את ביבי גם בסיפור הסיגרים מראה שהוא "ממלא את התיק" בכדי להגיע לפשרה על סגירה של חלק מהתיקים. עם זאת, להבנתי ביבי לא הולך על הסכם טיעון כי אם על משפט ארוך ומתיש. הסכם טיעון הוא כבר יכל לקחת מזמן והוא לא עשה זאת. משפט פומבי ומסוקר יתן למקורביו את האפשרות לסחוט עד דק את העדויות בתקשורת, להשמיץ את העדים, להביא את בית-המשפט לפינה, להמחיש את הרדיפה, ולהגחיך את ההליך המשפטי. במהלכו של המשפט כל נער ונערה מדן ועד באר-שבע יכירו את הלכות מרמה והפרת אמונים על בוריין. בסיומו, לא משנה מה יהיה פסק הדיון, תצא המערכת המשפטית כשידה על התחתונה, ומשפט נתניהו יעקוף את משפט זדורוב (שהוא אשם בצורה ודאית !) ומשפט אזריה גם יחד, והמערכת המשפטית תדמם לשנים רבות. ביבי מצדו ישתמש במשפט לבצר את מעמדו בימין ולצופף את השורות. אזרחי המדינה יצפו במשפט כמו בתוכניות האח הגדול בתוספת פרשנים ומוצנחים שנכנסים ויוצאים מהבית להביא את דברם לאומה.
  היועץ מבין את המצב הזה, המערכת המשפטית מבינה את המצב הזה, כולם מבינים את המצב הזה, אבל אין מה לעשות.

  נתנחם בתקווה שהצטופפות הימין סביב לביבי תגרום לו ללכת קצת ימינה במדיניותו (הבטחונית והכלכלית). כבר עכשיו רואים התחזקות של מפלגות ימין על-חשבון הליכוד – כך שמדיניות הממשלה הבאה חייבת ללכת קצת ימינה.

  אהבתי

 12. גם בן-גוריון (שלדבריך ביבי רואה בו כרפרנס מבחינת שנות הכהונה) לא עזב מרצונו הטוב אלא העזיבו אותו. אין ב-2020 שום דבר מיוחד מלבד פעמים 20.

  אהבתי

 13. ב-2020 יש ייחוד. פשוט כי זו השנה שבה נתניהו יצטרך לבחור בין ניהול משפט ארוך ורב שנים בסיטואציה פוליטית שתהיה בלתי נסבלת לבין עסקת טיעון.

  אהבתי

 14. פסק הדין של אורי שיטרית פשוט הזוי ומרושע להכניס אדם שלא סטה מהנהלים ל7 שנים בכלא על קבלת כסף זה פשוט נורא. אם הנימוק היה שקבלת הכסף מהווה ראיה שאורי שיטרית כופף את הנהלים גם אם לא מצאנו איפה הסטיה זה דבר שאיכשהוא אפשר להבין. אבל לומר בפה מלא שאין שום ראיה שהוא סטה מהנהלים ולהכניס אותו לכלא 7 שנים זה מתאים למשטרים אפלים.

  אהבתי

 15. שמעון החיטי,
  גנץ סולד ממגע פיסי כפי שלמדו על בשרם הגולנצ'יקים בעזה.

  אהבתי

 16. אוף טופיק,
  האם ההתעצמות הצבאית של סין עלולה להוביל למלחמת עולם שלישית?

  https://he.gatestoneinstitute.org/13810/סין-התעצמות-צבאית

  *****

  אם תפרוץ מלח'ע – אז בקישור לתכני הפוסט הנוכחי, כנראה שיהיה מעט קל יותר לסלוח לנתניהו על הסיגרים, המשקאות והתכשיטים בתיק 1000.
  הרי גם צ'רציל, גיבורו המוצהר של נתניהו, נשען בכבדות על עשירים ששילמו על החובות שצבר, ומימנו לו אספקת סיגרים ומשקאות חריפים.
  הרגלים מאוד מגונים, גובלים בפלילים, שלא הפריעו לצ'רציל להפוך לגיבור הגדול של העולם החופשי.

  מצד שני, נתניהו תמך בקידום יחסי ישראל – סין, לעיתים תמורת רוחה המוצהר של ארה'ב. במצב מלחמה עם סין – מצבו רק יחריף.

  מצד שלישי, אני אישית די בהלם מהעובדה שנתניהו ואשתו צרכו סיגרים ושמפניות בסכומים מצטברים העולים על 700,000 ש'ח – אפילו בלי קשר למקור הכספים.
  בתקופת צרציל הייתה רק מודעות חלקית לנזקי האלכוהול, ולא הייתה שום מודעות לנזקי עישון טבק. הגנת בורות שאינה עומדת במאה ה 21 לצד בני הזוג נתניהו.
  על אחת כמה כמה – כשמוסיפים את מקור הכספים. אפילו נתניהו אינו מספיק פסיכופט מכדי להניח שיקבל מוצרים בסכומים מצטברים של שלושת רבעי מיליון ש'ח – ויצליח להתחמק לחלוטין מתשלום תמורה כלשהי על "המתנות". ליתר דיוק – שאזרחי מדינתו האהובה יאלצו לשלם "משהו" תמורת "המתנות" הנ'ל.

  אגב, אני מניחה שהתיקים 2,000 ו 4,000 יתגלו כמסובכים כמעט כמו "הסכם / שוד הגז". מכאן, שבתיקים אלו רוב הציבור יאמין לצד בו הוא נוטה מראש להאמין. אבל תיק המתנות, תיק 1,000, יתגלה כתיק אותו מאוד קל להבין. להערכתי הוא מעורר בחילה אפילו בקרב מצביעים אדוקים של הליכוד וחסידים מושבעים של נתניהו. גם אם בדבריהם לתקשורת – הם מכחישים זאת.

  *********

  קטע מהכתבה על סין:

  " … ההשפעה הצבאית על הבירה הסינית משמעה עוינות שאינה יוצאת לעולם מהאופנה. מפקדי צבא השחרור העממי הבכירים איימו פעמיים במהלך דצמבר במתקפה ללא פרובוקציה על הצי האמריקאי. "ארצות הברית מפחדת יותר מכל מהרוגים" אמר סגן אדמירל לואו יואן בתקרית השנייה.

  "כעת יש לנו טילי דונגפנג 21D, ודונגפנג 26. הם מסוגלים להטביע נושאות מטוסים. אנו תוקפים ומטביעים אחת מנושאות המטוסים שלהם. תנו להם לספוג 5,000 הרוגים. תקיפה והטבעה של שתי נושאות מטוסים הן 10,000 הרוגים. בואו נראה אם ארצות הברית מפחדת או לא?"

  כולם, לא רק ארצות הברית, צריכים לפחד, גם בשל ההקבלה בין הצבא הסיני היום לצבא היפני בשנות השלושים.
  בשנות השלושים, מפקדי הצבא היפני, כפי שסיפרה דרייר לגייטסטון, נקטו "אמצעים דרסטיים כדי לאלץ את הממשלה להיכנס למלחמה, ואף התנקשו בפוליטיקאים יפנים שהתנגדו למהלכים אלו".

  הצבא היפני אז, בדומה לצבא הסיני היום, ניזון מהצלחותיו ומלאומנות קיצונית. אז, כמו גם היום, לאזרחים הייתה שליטה רופפת בלבד בצבא הגדול באסיה. אז, כמו היום, הצבא הגדול באסיה הפגין דעתנות ולוחמנות.

  יתרה מזאת, בשנות השלושים הפיצה התקשורת את הרעיון כי יפן מוקפת על ידי כוחות עוינים הרוצים למנוע את התחזקותה. ארי הוטה בספרו Japan 1941:Countdown to Infamy כתב כי היפנים "שכנעו עצמם להאמין כי היו קורבנות של נסיבות ולא תוקפים". זה בדיוק מה שהסינים עושים היום.

  "אם אנו שואלים 'האם הם רצו מלחמה?' התשובה היא כן, ואם אנו שואלים 'האם הם רצו להימנע ממלחמה?' התשובה היא עדיין כן", אומר מרויאמה מסאו, חוקר מוביל במדעי המדינה בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה, כפי שמצטט אותו הוטה. "למרות שהם רצו מלחמה, הם ניסו להימנע ממנה. למרות שהם ניסו להימנע ממנה, הם בחרו במכוון במסלול המוביל אליה".

  למרבה הצער, דפוס טרגי זה ניכר כיום בבייג'ינג שבה נראה כי סינים עם דרגות אלוף על הכתפיים רוצים לחזור על אחת השגיאות הגדולות ביותר של המאה הקודמת.

  גורדון ג. צ'נג הוא מחבר הספר The Coming Collapse of China ועמית בכיר במכון גייטסטון

  אהבתי

 17. אני לא מומחה, אבל בתור מי שהחזיק במניות בזק מ 2010 עד 2018 ועקב אחרי ההתנהלות הממשלתית בנושא, התחושה שלי היתה שמנסים כל הזמן לדפוק את בזק. אי אישור המיזוג עם יס (שזה היתרון העיקרי מהרכישה!), הכפיה על בזק לחלוק תשתיות עם המתחרים (למה על הוט לא כפו?), כל אלו יצרו אצלי תחושה שבזק לא מרויחה אלא נדפקת מהממשלה ומשרד התקשורת. זה מגובה גם עם הכתבות של וייס שצויינו קודם. אני אשמח לראות איך בית המשפט יתייחס לכתבות האלו שמגובות באינספור מסמכים.

  לכן, יש לי תחושה של חוסר הגינות בתיק 4000, בדיוק אותה תחושת חוסר הגינות כמו בתיק 2000 שם נתניהו בעצם כן נלחם נגד חוק ישראל היום, ואילו אלו שתמכו בחוק יצאו נקיים? איפה הצדק?

  אני מסכים עם קמיליה שתיק 1000 הוא דווקא התיק הכי בעייתי של נתניהו מבחינה ציבורית. דווקא ממנו אני יוצא עם תחושה מאד לא נוחה.

  אהבתי

 18. שאלות למי שמתמצא בחוקים:
  1. נניח שהממשלה מעבירה את החוק הצרפתי שלפיו אי-אפשר לשפוט ראש-ממשלה מכהן, האם אפשר לפנות לבג"ץ (או לסמכות משפטית אחרת) ולבקש את ביטול החוק? האם בג"ץ (או אותה סמכות משפטית) רשאים לדון בענין ולבטל את החוק?
  2. אם ראש-הממשלה לא יפרוש עקב הגשת כתב אישום, האם מישהו יכול לעתור לבג"ץ (או לסמכות משפטית אחרת) בדרישה לחייב את ראש הממשלה לפרוש? האם בג"ץ (או אותה סמכות משפטית) יכול לדון בענין כזה?
  3. האם הכנסת יכולה להעביר חוק שלפיו היא יכולה לפטר את השופטים בבג"ץ ולמנות במקומם שופטים אחרים?

  אהבתי

 19. לקמילה:
  יתכן באמת שעלול להיות עימות בין המעצמות. נראה לי גם שעלולה להיות ברית בין רוסיה לסין נגד ארצות-הברית בגלל שהיא יותר חזקה משתיהן.
  כמו כן יתכן ועלול להיות עימות כלכלי בו סין תנסה להכניס את המטבע שלה כמטבע שבו נעשות עסקאות בין מדינות במקום או במקביל לדולר.

  אהבתי

 20. 1)החוק הצרפתי – אפשר לפנות לבג"ץ ואני מניח שהחוק הזה ייפסל, בפרט אם יחול רטרואקטיבית, שזה דבר לא הגיוני כלל וסותר את עצם קיום המדינה כמדינת חוק.
  2)גם כאן אפשר לפנות לבג"ץ. לכאורה חוק יסוד: הממשלה מכשיר בפירוש כהונה של ראש ממשלה עם כתב אישום. לכן זה יהיה אקטיביזם קיצוני מצד בג"ץ לדרוש שראש הממשלה יתפטר. בספק אם בית המשפט ירצה לעשות כזה דבר, אבל מי יודע.
  3) אפשר לנסות. בפועל זה יוביל למשבר חוקתי חסר תקדים בתולדות המדינה, שבו הצד החזק יותר ינצח, והצד החזק יותר הוא מערכת המשפט.

  אהבתי

 21. אשם או לא אשם אחרי הבחירות הוא יודח מהנהגת הליכוד גם אם ההישג האלקטורלי יהיה מדהים ומפתיע..
  ביבי לא טוב כראש הממשלה הוא מצוין כשר החוץ שר האוצר ואו שר הדתות רק לא ראש הממשלה הוא לא טוב
  בלשון זהירה בהתמודדות עם לחצים ואת הדבר הזה יודעים בצה"ל בפרופיל האישי שלו לא רפואי ויש דבר כזה..
  בכל מקרה אשתו שרה עזרה לו להתאבד פוליטית אבל היא בסך כל המכסה הראוי לסיר ושמו ביבי..

  Liked by 1 person

 22. קמיליה ו3718,
  מצטרף להערכתכם לגבי תיק 1000.
  קמיליה,
  ההשוואה בין יפן הקיסרית לסין של היום מגוחכת. הסיני המצוי חולם את החלום האמריקאי. גם צרוף הרוסים לקלחת חסר היגיון.

  אהבתי

 23. יפה! אולי זו צריך להיות דרישת חובה לכל משפטן בכיר – להיטחן בעצמו במטחנת שלטון החוק. גם את השופט דנציגר זה הפך ליותר סניגוריאלי.

  אהבתי

 24. לגבי תיקי נתניהו,
  אישית התחושה שלי לא נוחה לאו דווקא מחומרת המעשים עצמם.
  אני לא רואה כזו חומרה בשיחות בין נתניהו למוזס, במתנות של מילצ׳ן או בלחץ לפרסם תמונות של שרה עם מכבי אש בוואלה. זו אמנם התנהלות דוחה אבל לא מסכנת את האזרחים ולא שודדת את קופת המדינה (בניגוד למשל לתיק הצוללות). גם אמנון אברמוביץ׳ אמר שביבי אינו מושחת יותר מקודמיו.
  מה שמטריד אותי זה עצם העניין שבזה ראש הממשלה בוחר להתעסק. ביבי, אדם נבון ורב כישורים, לוקח על עצמו תפקיד חשוב מעין כמותו, ובוחר להתעסק במה יכתבו עליו באינטרנט והאם יפרסמו צילומים מחמיאים של אשתו.
  יותר מהכל, זה פשוט מביך.

  אהבתי

 25. חייל יקר וגיבור,
  יודע שה"מתלוננת השלישית" שהעלת התבררה כפייק מפרופיל פייק ?

  ואידך, זיל גמור

  Liked by 1 person

 26. אחרי ההלם בא ההתפכחות בפוליטיקה כמו בפוליטיקה יש הרבה כרישים ביבי הוא כריש גדול אבל פגוע
  בתוך מפלגתו יש טורפים מסוכנים לא פחות ממנו והם מריחים דם ממרחקים .. כבר עכשיו נרקמת מזימה
  לחסל את ביבי כראש ולהוריד אותו מהשלטון הפנימי בתוך המפלגה עוד לפני הבחירות.. השאלה ששואלים
  בחצרות המפלגה האם כריש גדול ככל שיהיה אבל מדמם הוא טוב לאנשי בית"ר..?
  את התשובה ניתן יהיה לקבל בשבועות הקרובים אם לא תמצא גברת בת שמונים אשר תטען עם הוכחות ביד שגנץ אנס
  אותה כאשר היה צעיר אזי ביבי ילך הביתה כבר בקרוב…קוריוז מבין הצעירים והמוכשרים בהייטק ויש הרבה כאלה
  מתכננים כבר עכשיו לייצר תוכנת סייבר אשר מתעתדת להגיע לקורות חיים של כל הפוליטיקאים בישראל ובחוץ לארץ
  כל זה על מנת לדלות מידע מכשיל ומהותי.. כבר עכשיו יש משקיעים אשר מוכנים להזרים לחברה כזאת הון רב וזמין ,הנפקה בדרך..

  אהבתי

 27. אם אדם גולד (אדם גולד!!!) חושב שביבי יורשע בצדק במרמה והפרת אמונים על יחסיו עם אלוביץ', אז איזו תקווה בדיוק יש לו? זה בדיוק מה שרציתי להגיד בפוסט.

  אהבתי

 28. לגבי בלוני הניסוי שמופרחים השבוע בנוגע לעסקת טיעון של פרישה מהחיים הפוליטים בתמורה לאי-העמדה לדין, אני חושב שהגבתי על זה פה באחד הפוסטים הישנים – התסריט זה לא ריאלי, ובבחינת רעידת אדמה חמורה בהרבה מזה שנראה את מר נתניהו כלאחר כבוד נכנס בשערי כלא מעשיהו בעוד שנתיים-שלוש.

  נתניהו הולך על כל הקופה, וטיפס על עץ גבוה מאוד. אין ממנו סולם למטה.

  לא ניתן ליישב את ה-"לא היה כלום כי אין כלום", את "מסע ציד נגדי, נגד רעייתי שרה, ונגד בני", את "המשטרה, הפרקליטות והיועמ"ש תפרו לי תיקים" וכו', עם עסקת טיעון בה הדברים לא מלובנים עד יסוד בבית משפט.

  הרי יודע מנדלבליט, בהיכרותו עם הנפשות הפועלות, שיום לאחר חתימת עסקת טיעון מסוג זה, יצא נתניהו לתקשורת כמנצח, "השמאל הצליח להפיל ראש ממשלה מכהן; לא יכלו לנצח אותי בקלפי ולכן אילצו אותי לפרוש". אני חושב שבפרקליטות (הצוות של מני מזוז בזמנו) עדיין מלקקים את הפצעים מעסקת הטיעון שהתפוצצה עם קצב, וסיבוב הניצחון שלו עם "ההר הוליד עכבר".

  לא חושב שמנדלבליט מטומטם עד כדי כך. הרי למעשה, גם מנדלבליט טיפס (ברצונו או מכח האינרציה) על עץ מאוד גבוה, בכך שהחליט לפרסם את כתב החשדות לפני הבחירות, וכביכול להשפיע על מי יהיה ראש הממשלה. בזאת נקט עמדה עם כל יושרו המקצועי על הכף, חצה את הרוביקון. הוא יגרור את נתניהו לבית המשפט לראות אם אכן "לא היה כלום כי אין כלום" גם אם זה הדבר האחרון שיעשה בתפקיד.

  אהבתי

 29. דבר אדם גולד: נשארנו עם ניגוד עניינים, שלהערכתי מבחינה עובדתית בנסיבות מסוימות בהחלט יכול להעמיד מרמה והפרת אמונים. צריך אמנם לראות כתב הגנה אבל לכאורה הדיון לגבי פעולות שלטוניות שבוצעו בניגוד עניינים והסתרת הקשר עם אלוביץ' מעמיד קייס סביר לגמרי.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s