אחרי שני עשורים – ההתפרעות הגיעה מהכנסת לנגב

בארה"ב חלה ירידה דרמטית בשיעורי הפשיעה בשנות התשעים. ניתנו לכך הסברים שונים ומשונים, והתופעה לא הוסברה דיה עד עצם היום הזה. אחד ההסברים היותר שנויים במחלוקת תלה את המפנה בהחלטת בית המשפט העליון של ארצות הברית בשנת 1973 בפסיקת רו נגד וייד. בית המשפט החליט אז שהחוקה האמריקנית מחייבת שהפלות יהיו חוקיות בכל רחבי ארצות הברית. ספק אם האבות המייסדים העלו בדעתם פירוש כזה לחוקתם, אבל אקטיביזם שיפוטי לא הומצא על ידי אהרן ברק. פאסט פורוורד עשרים שנה ופתאום יש הרבה פחות צעירים שנולדו  כתינוקות לא רצויים לאמהות עניות, לעתים קרובות שחורות. גורלם נגזר שני עשורים קודם לכן בעודם ברחם, כשההפלות הפכו למצרך נפוץ לכל דורשת. מכאן הסבר פשוט, גם אם לא נעים כלל, לירידה בפשיעה.

לכאורה דבר דומה אירע בישראל לפני עשרים שנה, רק בדיוק ההיפך. ממשלת רבין החליטה לבטל את ההעדפה ליוצאי צבא ולקרוביהם בקצבאות הילדים וכך העלתה דרמטית את רמת קצבאות הילדים למגזר הערבי. על הדרך היא גם אפשרה להביא נערות פלסטיניות מהשטחים ככלות, מה שנקרא איחוד משפחות. החרדים הצטרפו לחגיגה ובשנת 2000 אף הגדילו עשות – בכנסת נערכה הצבעה על חוק הלפרט שהעניק בערך 900 ש"ח קצבה עבור כל ילד חמישי ומעלה, ואז השקל היה שווה אפילו יותר מהיום. רובי ריבלין, היום נשיא נשוא פנים ומטיף הטפות, אך אז סתם פוליטיקאי מהשורה – הודיע שזהו חוק נוראי, אבל בלי החרדים אין לליכוד שלטון, והחוק עבר בקולות הליכודניקים.

תמריצים עובדים, וכך נראו נתוני הילודה הבדואית בשנתון הסטטיסטי של הלמ"ס בשנת 2002:

אוכלוסיה מוסלמית, נפת באר שבע
לידות חי פטירות פטירת תינוקות שיעור ילודה גולמי שיעור פריון כולל
6,963 374 110 55.6 9.00

נתון דמיוני שכזה – 9 ילדים בממוצע לאישה מוסלמית באזור באר שבע! אבל עם 900 ש"ח לכל ילד חמישי והלאה, כל חודש הישר לחשבון הבנק, לא כזה מפתיע. איני טוען שגם קודם לכן לא הייתה ילודה דמיונית בגובהה בקרב הבדואיות, אבל אין ספק שתהליכים שקרו במדינות ערביות אחרות באותה תקופה פסחו על ישראל ובפרט על צפון הנגב. בירדן מספר הילדים לאישה היה 5.5 ב-1990 ו-4 בשנת 2000. בנגב המוסלמי קרה ההיפך – שיעור הילודה רק גבר בעשור הזה.

הילדים של חורף, קיץ, אביב וסתיו 2000-2002, עד שביבי קיצץ בקצבאות באכזריות, הם הצעירים הבדואים שמחפשים היום אקשן בכבישי הדרום. גם היום הילודה הבדואית ממשיכה להוות בעיה. כיום היא עומדת על 5.4 ילדים לאישה. ציבור קטנטן זה שנותר בנגב עם קום המדינה הופך לקהילה משמעותית מאוד בחברה הישראלית, וכמובן לא כולם מתפרעים שם. יש גם רופאים ופעילים חברתיים ושלל אנשים יצרניים. ובכל אופן כשתראו את החדשות מכבישי הדרום, תזכרו שלהתפוצצות הבדואית הדמוגרפית המטורפת של מפנה המילניום היו אחראים בכנסת.

מודעות פרסומת

36 תגובות על ״אחרי שני עשורים – ההתפרעות הגיעה מהכנסת לנגב״

 1. תמריץ , אסור גם לשכוח תהליכים מהותיים כמובן . תהליכים מהותיים , משמע : איך האדם או הקבוצה , נקלטים ומסתנכרנים בחברה הנדונה . זה עניין למבחן סובייקטיבי , ולא ממש אובייקטיבי כמובן . כאשר הזהות היא חצויה , בין נניח תרבות מערבית , לבין תרבות רדיקלית , יש לנו בעיה . זוהי למשל התרבית המנטלית העיקרית שגידלה הרבה דעאשניקי"ם באירופה או מאירופה לסוריה ועיראק .

  הנה לנו את עלאא אבו ג'אמל , עשה פיגוע לפני שנתיים משהו , בירושלים . היה עובד חב' בזק . דרס , וחתך אנשים עם סכין קצבים . תושב מזרח ירושלים . מה היה לו רע לכאורה ? אין ממש קשר לקצבאות או להכנסה וכדומה תמיד … הבדואים אסור לשכוח , הם אזרחי המדינה , אזרחים של ממש. לפעמים זה מגביר המירמור , תחושת האי שייכות וההפליה והנחיתות , הינה סובייקטיבית. בוא נחשוב :

  עד היום ,יש מזרחיים , צעירים , אינטליגנטים להדהים , שמדברים במונחים של הגמוניה אשכנזית , אליטסטית , שמשעבדת מזרחיים ממש מנטלית ופיסית . מה נאמר ונוסיף על מה שעשוי לקרות עם בדואים כאן ( האבחנה שבפוסט לגבי פצצת זמן מתקתקת , יש לה בעליל פוטנציאל כאמור ) .

  כאן למעונין , על עלאא אבו ג'אמל :

  http://www.kikar.co.il/182981.html

  להתראות

  אהבתי

 2. הבעיה העיקרית עם הבדואים בנגב היא לא ביטחונית כמו עם המחבל ההוא, אלא נטייתם להיסחף לעבריינות ולהתעסקות בפרוטקשן. אם הילודה תמשיך כפי שהיא, זה ממש איום דמוגרפי. אבל ספק אם תמשיך עם חדירת רוחות המודרנה וההפחתה בקצבאות.

  אהבתי

 3. בעיה קשה בדרום….
  אל רום, יש אפשרות לגיע ללינק של פסק הדין המדהים של ניסו שחם שהוכרע אתמול?

  אהבתי

 4. תמריץ,
  על פי אותו דובר מדובר במשכנתאות לזכאים. משכנתאות רגילות לערבים נדירות כמו ערבים שאחראים למעשיהם

  אהבתי

 5. ד' , בהמשך אדחוף לינק להכרעת הדין אכן …..

  תמריץ ,

  מדובר גם במגמות חתרניות טרוריסטיות , כמו התגייסות לדאע"ש , הפצה של חומר תעמולה דנן , גיוס וכדומה . בעיקרון , על כך אני כותב . הפיצול הקשה בזהות , תחושת הדחייה או אי ההתאמה החברתית , מובילים לסטיה חברתית , עבריינות , וגם טרור . הרבה פעילי דאע"ש וטרוריסטים באירופה , היה להם רקע עברייני .

  כאן למשל תוכל לקרוא המחשה :

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4676717,00.html

  להתראות

  אהבתי

 6. קמיליה,
  עלילות "ניסו יסדר" בבורדל המשטרתי
  סידור 1 (היא בת 20 הוא בן 40):
  לימודים אקדמיים, מחיקת חוות דעת שליליות מהתיק האישי, התנצלות של המפקד הישיר (זה מחוות הדעת)
  סידור 2 (היא בת 30 הוא בן 49):
  קידום והעברה לתפקיד אחר בניגוד להמלצת המפקד הישיר
  סידור 3 (היא בת 32 הוא בן 51):
  רכב יחידתי לסופי שבוע
  סידור 4 (היא בת 21 בוא בן 50):
  העברה למחוז אחר אחרי שבקשתה סורבה
  סידור 5 (היא בת 20 הוא בן 44):
  אישור גיוס לקבע, העלאה בדרגה, מימון השכלה גבוהה.
  כל המסודרות מופיעות בהודאה של ניסו ("חרא עליהם, שיישרפו"). אילו היו מאשימים גם את השוטרות ניתן היה להכניס אותו לכלא לשנים רבות על קבלת שוחד ושידול לזנות. במקום זה נסיים עם עלילה חיים רמונית.

  Liked by 2 אנשים

 7. חייל זקן, זו אכן נקודה למחשבה.
  למרות שלא יודע מה הסימוכין והמקורות למה שהבאת כאומרו ואני נוטה לא להאמין לשום דבר.
  ובמידה וניקח זאת כעובדות – ברור שאף אחד לא חושב לרגע לקחת את השוטרות הנ"ל ולטלטל אותן מכל המדרגות מטה לא פחות שמטלטלין את המטלטל הראשי, הניסו בעצמו. הן זכות ומתקתקות.
  קורבנות אבודים של גבר רחב ידיים ומפוזר ז'.

  אהבתי

 8. ניתן להתנחם בעובדה שיש לנו הסבר מדוע משטרת ישראל כל כך חדלת אישים בטיפולה בפשיעה של המגזר הבדווי בצפון הארץ ודרומה / בפשיעה החקלאית / בפוליגמיה (שכוללת גם "יבוא" נשים מעזה ומירדן) / בפרוטקשיין / בכמויות הנשק הלא חוקי במגזר הערבי / בגביית חובות משכנתא ועוד ועוד.
  קציני המשטרה ושוטרותיה משחיתים את רוב זמנם ומרצם במאמץ להוכיח לתמריץ ומגיביו שאינןם מספיק אינטליגנטים מכדי להמעיט ביחסי מין (וה"סידורים" הנלווים להם).

  אהבתי

 9. ד' , לעת הזו , אתה תגיע מידי פעם ללינק הבא , הלינק עצמו , פסקי דין שמפרסמת תדיר דוברת בתי המשפט . שם תבחר בלינק הנושא הכותר : " פלילי " ( משמע פסקי דין פליליים ) . תראה בראש הרשימה , על פי תאריך ושמות הצדדים , האם פרסמה הכרעת הדין , ומשם תיקח פשוט .

  אם בין לבין , תיפול הכרעת הדין לידי ממקום אחר , אז עוד לפני , אשאיר לך הלינק . בכל מקרה , אם תראה שלא עלה , תשאיר לי תזכורת , אדאג להשאיר לך הפסק דין . אז כאן :

  https://spokmanship.court.gov.il/

  להתראות

  אהבתי

 10. חיל זקן
  הבה נשים דברים בפרופורציה, ג'ונתן היידט עלה בשיחה הקודמת וערכי המוסר שלו שכנראה משתנים בחברה תוך זמן קצר להפליא פלוס התקשורת שלנו שמתקיימת על סנסציות הכפשה של ידועים.
  מנית פה 5 מקרים על פני 11 שנים של אדם שאמר מילה טובה על חברות שלו. אולי זכור לך מתקופת הצבא עם מי אכלו החילות ? חדר אוכל של קצינים. הן היו במוצהר הטבות לקצינים. באוירה מלאת הורמונים כל הקצונה באופן טבעי קיימה יחסים עם חילות שיעדיפו בעלי דרגה על ילדים טוראים.
  אם אתה יוצא בביקורת נגד השוטר החרמן הזה אתה צריך לצאת גם נגד כל גנרל ישראלי לדורותיו. כולם מוצאים בני זוג בעבודה.
  איזה נזק נגרם כשהוא סידר למישהי שהוא בקשר אתה רכב, או מילה טובה כדי שתלך ללימודים או העברה למחוז אחר. כולנו מבקשים מילה טובה מחברים מקושרים ובמדינה שבה הבירוקרטיה והויכוחים הם ברף גבוה אין בכך רע. איש לא ניזוק.
  אז הוא נישק מישהי, זה גרוע מסטירה שהוא הכניס למישהו ומעולם לא עמד לדין על כך?
  מה מזעזע ומה דוחה בזה? להציג את זה כזנות זה קרתנות, זה בפני עצמו לא מציאותי עיוות.

  אהבתי

 11. היצירתיות המפתיעה של האבולוציה הדיגיטלית: אוסף של אנקדוטות מתוך חישובים אבולוציוניים וחברות מחקר מלאכותיות

  האבולוציה הביולוגית מספקת מקור יצירתי של הסתגלויות מורכבות ומתוחכמות, ולעתים קרובות מפתיעה את המדענים שמגלים אותם. עם זאת, מכיוון שהאבולוציה היא תהליך אלגוריתמי המתעלה מעל המצע שבו הוא מתרחש, היצירתיות של האבולוציה אינה מוגבלת לטבע. ואכן, חוקרים רבים בתחום האבולוציה הדיגיטלית צפו כיצד האלגוריתמים והאורגניזמים המתפתחים שלהם תחת הכוונות שלהם, חושפים באגים לא מוכרים בקוד שלהם, מפיקים עיבודים בלתי צפויים, או מפגינים תוצאות מתכנסות באופן מטריד לאלה שבטבע. סיפורים כאלה חושפים באופן שגרתי את היצירתיות של האבולוציה בעולמות הדיגיטליים הללו, אך הם כמעט ולא מתאימים לנרטיב המדעי הסטנדרטי. במקום זאת הם מטופלים לעתים קרובות כמכשולים גרידא שיש להתגבר עליהם, ולא כתוצאות המצדיקות מחקר בזכות עצמם. הסיפורים עצמם נסחרים בקרב חוקרים מפה לאוזן, אבל זה מצב של העברת מידע אינו יעיל ונוטה לשגיאה ואובדן מוחלט. יתר על כן, העובדה שסיפורים אלה נוטים להיות משותפים רק בקרב מתרגלים פירושה שמדענים רבים בטבע אינם מבינים עד כמה האורגניזמים הדיגיטליים מעניינים ומציאותיים וכיצד האבולוציה שלהם יכולה להתפתח. למיטב ידיעתנו, שום אוסף של אנקדוטות כאלה לא פורסם בעבר. מאמר זה הוא מוצר ההמון של חוקרים בתחומי החיים המלאכותיים וחישוב אבולוציוני, אשר סיפקו דיווחים ממקור ראשון על מקרים כאלה. זהו אפוא אוסף כתוב, בודק עובדות, של סיפורים מדעיים חשובים ואפילו מבדרים.
  נושאים:

  https://arxiv.org/abs/1803.03453

  אהבתי

 12. ש. כלי,
  לא עסקינן ברומנים אלא בעיסקאות שבהן התשלום נקרא אתנן אבל לא כזה היוצא מכיסו של הלקוח. האם אתה סבור שהיו רק 5 מקרים לאורך עשר שנים? ורק עם 5 שוטרות? מה שהיה (ועודנו) זו תרבות של אירגון פשע שראשיו שדדו את משאביו ובמספר רב של שוטרות שהתמסרו בחדווה לעיסוק הזה. אל תשכח שבתקופת דנינו נחשפו 7 ניצבים מהסוג הזה וגם דנינו בעצמו לא הסתובב עם חנות נעולה. במשטרה ידעו כולם מה מתרחש במשרדים ואיש לא פצה פה.

  אהבתי

 13. אם הדברים אומנם כפי שאתה מתאר, אז יש להניח שאובדן המוסר לא מצטמצם אך ורק באתנן של סקס. כשאדם חסר גבולות הוא חסר גבולות בתחומים רבים.

  אהבתי

 14. אוף טופיק,

  (או אולי לא לגמרי אוף טופיק. מתקשר לנושא שימוש הבכירים במשטרה / במועצה להשכלה גבוהה, לצרכייהם האישיים, במשאבי הציבור העומדים לרשותם. וגם לטיעון המיתמם של ש.כלי : " … איזה נזק נגרם כשהוא סידר למישהי שהוא בקשר אתה רכב, או מילה טובה כדי שתלך ללימודים או העברה למחוז אחר. כולנו מבקשים מילה טובה מחברים מקושרים ובמדינה שבה הבירוקרטיה והויכוחים הם ברף גבוה אין בכך רע. איש לא ניזוק. … " ).

  עומר מואב, בהתייחסות לכתבה בדה מארקר בה גם הוא רואיין, על עתיד הכלכלנים בישראל.
  כולל עקיצונת למנואל טכטנברג ולעדת הכתבים הכלכליים שנזהרים שלא לפגוע בשערה משערות ראשו.

  http://omermoav.com/לימודי-הכלכלה-בישראל-בסכנת-חיסול-כלכל/

  #############################

  לאן נעלם יאיר?

  אהבתי

 15. רק רגע חייל זקן, אתה מתעלם לחלוטין מהעובדה שהיה להן חסך אפשרי בדמות אב שאותה השלימו אצל ניסו האיש והאגדה?
  שהן כן ראו בו גבר סקסי בעל מעמד וכח?
  או שהן כן ראו בו גבר סקסי מבלי קשר למעמד ולכח? ואם הוא יודע להחמיא לאישה או לתת לה הרגשה של "מלכה"?

  למה אתה שולל זאת בדק שפתיך מתחת לשורות?
  כי הוא קרח וזקן לטעמך?
  ומה באשר לאפשרות הדי ברורה מאליה שהן היו איתו כי חשבו שיוכל "לסדר" אותן. לפנק אותן בטובות הנאה. מקח וממכר.
  מרות או לא מרות.
  אישה צעירה בת 20 לא אחראית למעשיה? ובת 18? ובת 22?
  אף אחד לא חושב שמגיע לה לשלם על כך שהייתה מוכנה להיות עם גבר בעל מעמד תמורת טובות הנאה במשרד/מקום עבודה ממשלתי? זה לא סוג של שוחד?
  איפה האחריות שלה?

  ברור לי שזה דיון עקר.

  אהבתי

 16. ביולוג ירושלמי,
  אתה מתפרץ לדלת פתוחה. טענתי מלכתחילה שהפרקליטות היתה צריכה לתבוע אותן על מתן שוחד ואת הניצב על קבלת שוחד. חוקרי מח"ש התיחסו אליהן כך כשנחקרו ועכשיו מוצאים את עצמם מגונים מכל הכיוונים. אילו היה מדובר בסקס נטו לא היה כלל מקום לתביעה פלילית. הפרקליטות ניסתה להתחכם עם עבירת הפרת אמונים תוך כדי קריצה לשופט שמדובר בשוחד אבל מטעמים מובנים לא ניתן לתבוע את נותנות השוחד. השופט בחר שלא לעשות עצמו מופתע אבל הסכים לזרוק להם עצם בדמות מעשה מגונה (נסיון חד פעמי לגנוב נשיקה)

  Liked by 1 person

 17. עוז אלמוג קצת ממהר להכריז על שלום שעוד רחוק. ימים יגידו ומשפחת קים יכולה לצחוק על כולם שוב. עם זאת אין ספק שלסגנון המשוגע של טראמפ יכולים להיות יתרונות אסטרטגיים בנסיבות מסוימות. ראה מה שג'וש בארו כתב בנושא: https://twitter.com/jbarro/status/990223467063791621?s=19

  אהבתי

 18. ביבי אגב נקט באותה שיטה בעניין האיראני וזה שירת את ישראל. הבעיה היא שכשהולכים על הקצה לפעמים נופלים. ייתכן שבהתחשב ביתרון העוצמה של ארה"ב זה סיכון שהיא יכולה לקחת.

  אהבתי

 19. אוף טופיק.
  אבל אולי ניתן להתייחס לכך כרקע היסטורי – תרבותי להצטיינותן של מדינות דרום אמריקה, במאה שלנו, ברציחות.

  העתקתי מרוטר:
  _________________________________________________________________________________________
  .
  מדע: אנרופולוגים בפרו חשפו שרידי קורבן ילדים, מבין הגדולים ביותר שנמצאו עד כה
  _______________________________________________________________________________

  ממצאי חפירה שאנתרופולוגים חושדים כקורבן ילדים, מבין הגדולים ביותר שנמצאו עד כה, נחשפו סמוך לקו החוף הצפוני של פרו. לפני כ-550 שנה, חברי האימפריה של צ'ימו, בטקס הקרבת קורבן כלשהו, הרגו כ-140 ילדים, בני 5 עד 14 יחד עם כ-200 לאמות צעירות והשאירו את גופותיהם קבורות במתחם. כך מדווח צוות אנתרופולוגים בראשותו של גבריאל פרייטו מהאוניברסיטה הלאומית של טרוחיו בפרו וג'ון וראנו מאוניברסיטת טולנה בניו אורלינס.

  בחפירה נמצאו כ-140 שלדים לא שלמים של ילדים בגילים שונים, עם סימני חתכים בעצמות הצלעות, בצד שרידי לאמות. בנוסף נמצאו בסמוך לשלדים, גם חלקי צלעות נפרדים אשר מעלים את האפשרות לכך שבית החזה של הקורבנות נפרס במסגרת הטקס המחריד, זאת על מנת לחשוף את ליבם. עוד נמצאו שרידי שלושה מבוגרים, ביניהם שלדי שתי נשים אשר נראה שמתו מפגיעות ראש אלימות, מה שמעלה את ההשערה שגם הן הוקרבו לקורבן באותו הטקס.

  בדיקת תיארוך באמצעות פחמן 14, שנעשתה בעיקר לחבלים שנותרו סביב צווארי הנפטרים, מתארכת את האירוע בסביבות 1450, כמה עשרות שנים בלבד לפני כיבוש האינקה. שכבת בוץ מיובשת שכיסתה חלק מהקברים החוליים נבעה אולי מהצפה שנגרמה על ידי גשמים מאסיביים. ״משברים חקלאיים שנגרמו על ידי שיטפון אולי גרמו למנהיגי צ׳מו להקריב ילדים לאלים שלהם״, מציע וראנו.

  התגלית יוצאת הדופן, פורסמה בין היתר בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-26 באפריל.

  אינקה הוא עם ששכן באמריקה הדרומית והשם שנתנו הספרדים לאימפריה שלו. בירתה של אימפריית האינקה הייתה העיר קוסקו (Cuzco בספרדית), הנמצאת כיום בשטחה של פרו. לתקופה קצרה בהיסטוריה שלטה אימפריית האינקה על שטח גדול באמריקה הדרומית, שכלל חלקים מהמדינות המודרניות פרו, בוליביה, אקוודור, צ'ילה וארגנטינה. באימפריה זו חיו כ-6 מיליון איש בני עמים שונים, שדיברו ביותר מ-700 שפות. האימפריה התקיימה משנת 1200 בערך ועד כיבושה בשנת 1532.

  ב-1526 פרצה בממלכת האינקה מגפה, מחלה קטלנית שלא הייתה מוכרת לרופאי האינקה. משערים שהיו אלו האבעבועות השחורות, מחלה שהגיעה עם הכובשים הספרדים מיבשת אירופה שמעבר לאוקיינוס. אין נתונים מהימנים לגבי מספר האבדות במגפה, אך ההערכות הן שמדובר על אחוז ניכר מתושבי האימפריה – בין 20 ל-60 אחוזים.

  ב-1533, לאחר כיבוש האינקה, הוצא להורג קיסר האינקה האחרון בידי הקונקיסטאדורים הספרדים.

  קורבן בהמה או אדם הוקרבו בכל מאורע חשוב, בזמנים קשים כמו מלחמה או בצורת וגם בחגיגות שונות. קורבנות רבים הועלו גם כל יום בטקס לכבוד זריחת השמש. קורבנות הועלו גם כשנבחר שליט חדש לאימפריה. ידועים מקרים שבהם הועלו אף כ-200 ילדים בו זמנית כקורבן. גם הנשים הנבחרות ("בתולות השמש") נלקחו לעיתים לשמש כקורבן. עם שהובס שילם בקורבנות רבים מבניו לאינקה.

  קורבנות בהמה שהוקרבו היו לאמות שחורות לחלוטין או לבנות לחלוטין. עם זאת, ילדים היו קורבן האדם העיקרי של האינקה. בשל האגדה על ילדת אינקה בת עשר מושלמת מבחינה גופנית, שאביה החליט להביאה כקורבן לקיסר האינקה, כל הקורבנות היו חייבים להיות בלא מומים, ובמצב בריאות טוב. ברגע שנבחרו הם פגשו את הקיסר ונערכו חגיגות בשמם. האינקה האמינו שהילד המוקרב הופך לאל ברגע מותו. הילד הושקה בצ'יצ'ה (משקה אלכוהולי עשוי מתירס, הנפוץ גם כיום) לפני שנקבר חי, במטרה להקהות את חושיו. כדי לכבדם, הכוהנים ערכו טקסים בעת שנשמותיהם נפרדו מגופם. לפי ממצאים כימיים שנמצאו במומיות בנות כ-500 שנה של קרבנות אלו, שהתגלו בשנת 1999 בהרי צפון-מערב ארגנטינה, לצד המשקה האלכוהולי צרכו הילדים גם עלי קוקה בטרם הובאו אל מותם האכזרי.

  https://www.sciencenews.org/blog/science-ticker/mass-sacrifice-children-peru
  https://he.m.wikipedi

  Liked by 1 person

 20. ד' (וכל המעוניינים בהכרעת הדין של ניסו שחם ) :

  נסו להגיע כאן להכרעת הדין (תיתכן בעיה אצל תמריץ ) :

  https://spokmanship.court.gov.il/CONTAINER/%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99/%D7%91%D7%94%D7%9E%D7%A9%20%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%9D%20%D7%AA%D7%90,%20%D7%A9'%20%D7%91%D7%A0%D7%99%20%D7%A9%D7%92%D7%99%D7%90%20%D7%94%D7%9B%D7%A8%D7%A2%D7%AA%20%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%95%20%D7%A9%D7%9C%20%D7%A0%D7%99%D7%A6%D7%91%20%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%95%20%D7%A9%D7%97%D7%9D%20(%D7%AA%D7%A4%2031283-10-13).pdf

  אם לא עובד , תגיעו ללינק שהשארתי לעי"ל ל – ד' , תבחרו כאמור בנושא " פלילי " ושם הכרעת הדין כאמור .

  להתראות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s