כפתורים חדשים

שיחקתי קצת בהגדרות של וורדפרס, והוספתי כפתורים חדשים. אחד להדפסה (ולשמירה כ-PDF), אחד לשיתוף מהיר של פוסטים בווטזאפ, אחד למתן לייק על תגובות. מקווה שתמצאו אותם מועילים.

מודעות פרסומת

19 תגובות על ״כפתורים חדשים״

 1. תמריץ , חבל שאני לא באמת כלכלן כריש שמכיר את כל המודלים הכלכליים אבל אני יכול להעיר שלפי המאמר שהבאת טוען הפרופסור החוזר בשאלה לכיוון הקיינסייאני ש
  As a consequence, the modern equivalent of the IS-LM model—the New Keynesian model—has returned to center stage.
  אז יש לברך על הצעדים הראשונים שנלקחים אבל הם רק תחילת הדרך.

  העניין , כפי שאני מבין , הוא שהניאו קיינסיאנים טוענים שזה מודל בית ספר סטטי, של שיווי משקל , שקיים בתיאוריה ולא בפרקטיקה שקיינס עצמו לא היה לוקח ברצינות. המודל לא מתחשב בין השאר בחוסר וודאות ובעובדה שדיברנו עליה שבנקים פרטיים יוצרים כסף מהאויר. קיינס בלי אי ודאות זה כמו המלט בלי הנסיך.

  IS-LM not only ignores genuine uncertainty, but also the essentially complex and cyclical character of economies and investment activities, speculation, endogenous money, labour market conditions, and the importance of income distribution. And as Axel Leijonhufvud so eloquently notes on IS-LM economics — “one doesn’t find many inklings of the adaptive dynamics behind the explicit statics.” Most of the insights on dynamic coordination problems that made Keynes write General Theory are lost in the translation into the IS-LM framework.

  אהבתי

 2. לא קשור

  מומלץ לצפות בסרטון על שיר הקאנטרי האוסטרלי החדש – אל תנשך את היד שמאכילה אותך.
  בסרטון גם ויז'ואל של הרבה כרטיסי אשראי, כשמילות השיר מדברות על פגות התוקף של ה "victim card". ביטוי חדש, ולתפיסתי רב שימושי.

  https://www.tothepointnews.com/2017/05/dont-bite-the-hand-that-feeds-you/

  אהבתי

 3. לגבי השימוש בלייק לתגובות, מסתבר שצריך להיות רשום בוורדפרס כדי לעשות זאת. הליך ההרשמה לא קשה במיוחד ודורש בעיקר מתן מייל.

  אהבתי

 4. לא קשור

  מקרון, נשיאה העתידי של צרפת, משתבח בנאום הניצחון שהוא יביא לצרפת תקוות ולא פחדים.
  שתי סיבות מדוע שבח עצמי זה בעייתי:

  1. טענה שרצוי שמנהלים יהיו פרנואידים אפקטיביים, ושחרדה טובה לעסקים (אם כי לא בהכרח גם לבריאות של בעליהם)
  יותר מאשר שאננות אופטימית של "חשיבה חיובית".

  http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001187104

  2. טענה שמקרון הוא למעשה אידיוט שימושי, בלא ידיעתו, של מקדמי האיסלמיזציה בעולם המערבי.
  שבחתירתו לגבולות פתוחים, ובחוסר החשיבות שהוא מייחס לתרבות הצרפתית, הוא אפילו לא מזהה את הסכנות.

  https://www.gatestoneinstitute.org/10310/emmanuel-macron-islamism

  אהבתי

 5. לגיא,
  בתגובה לפתיח של תגובתך הקודמת "חבל שאני לא באמת כלכלן כריש …"
  רציתי רק להזכיר שבים לא נמצאים רק כרישים ודגי רקק, אלא גם דולפינים. בעיני לפחות דולפינים חביבים מכרישים.

  ##########################################

  לתמריץ,
  וורד פרס תובע ממני לבחור בין הקמת בלוג, אתר מכירות, הצגת יצירות וכדומה, וכן הלאה בחמישה שלבים הולכים ומסתבכים .
  אני בסך הכל רציתי אופציה לסמן 'מדי פעם 'אהבתי". 😟

  ##########################################

  בהמשך לשאלתו של חייל זקן האם קיימת משמעות לעובדה שכל שלושת המנהיגים העיקריים באירופה חשוכי ילדים – כתבה הטוענת שמנהיגים חסרי ילדים (כיום רוב מנהיגי אירופה !) מעדיפים להנות בהווה מאשר לבנות את העתיד, ומסמלים את ההתאבדות הציביליזציונית שהאירופים גזרו על עצמם.
  מה שמזכיר לי את אחוזי הדכאון / דיווחי חוסר האושר המאוד גבוהים של היפנים [עוד ציביליזציה שאיבדה את דחף ההמשכיות שלה] ורתיעת רבים מהם אפילו מקיום יחסי מין.

  https://he.gatestoneinstitute.org/10328/אירופה-ילדים

  הכנסיה הקתולית אסרה על כמריה ונזיריה להינשא ולהביא ילדים לעולם. בין השאר בכדי להבטיח שלעולם לא יאלצו לפצל את נאמנותם בין נציגי האלוהים עלי אדמות (כלומר ראשי הכנסיה) לבין בני ובנות זוגם, ולא יאלצו לפצל את דאגתם בין טובת בני הקהילה שהם רועיה, לבין ילדיהם הביולוגיים ויורשיהם.

  נדמה לי שריבוי הרבנים הגדולים חשוכי הילדים ביהדות קרוב יותר למודל דווקא למודל הקתולי מאשר למודל ההתאבדותי של אירופה ויפן.
  לכל הפחות, "חסידיהם וצאן מרעיתם" אינם אמורים לדאוג שיורישו את כתרם לבן לא ראוי. כאשר אין לרב הדגול / לאדמו'ר ילדים – ניתן לבחור את היורש בין המוני אחיינים, בני דודים, גיסים ומחותנים. אולי יהיו מאבקי ירושה וסכנות פילוג והתפצלות, אך לפחות לא יעלו על הכס יורשים לא יוצלחים. כלומר, יתכן ויש לקהל החסידים אינטרס להעדיף רב חסר ילדים מרב מרובה ילדים.
  בהתחשב באורך התקופה בה יהודים חיו לצד הקתולים, וכנראה הושפעו מהם גם אם לא רצו בכך, נראה לי סביר שאשכנזים נוטים יותר מספרדים "להמליך עליהם" רבנים חשוכי ילדים. לפחות נדמה לי שהרב עובדיה יוסף השאיר אחריו יותר מדי בנים, שאף אחד מהם לאצסוגל למלא את נעליו.
  מצד שני, אחד הטיעונים לעליונות שכלית גנטית של יהודים על נוצרים קשורה לעובדה שעילויים קתוליים, שנשלחו לכנסיה, לא הורישו את מטענם הגנטי לדורות הבאים, ואילו עילויים יהודיים הפכו לחתנים מאוד מבוקשים.

  Liked by 1 person

 6. אולי אצל יהודים זה דווקא קשור לנושא של "עקרות הלכתית" בשל הקפדה על טהרת המשפחה. לפני שהבינו את הנושא וידעו לטפל בו הורמונלית, אחוז לא קטן מהנשים שומרות המצוות סבל ממנו.

  אהבתי

 7. קמיליה , אם תיצרי יישות וורדפרסית תוכלי בנוסף לתת לייקים
  גם לבחור אווטרית מגניבה במקום הריבוע הקסילופוני הצבעוני המצעמם
  שכולם מקבלים כברירת מחדל.

  וסתם משהו , בלי קשר ל"דיון" בין אורי לאלרום:
  שלושה סטלנים עולים למונית. הנהג שם לב שהם מסטולים
  ואומר לעצמו בוא נדפוק להם קטע. הוא מדליק את האוטו ומכבה
  ואומר "זהו , הגענו"
  המסטול הראשון אומר תודה ויוצא.
  השני משלם ויוצא.
  השלישי דופק לנהג את הכפה של החיים שלו.
  הנהג שואל אותו "מה תה דפוק?!"
  אז הסטלן אומר לו "פעם אחרונה שאתה נוהג ככה מהר!"

  בבלכה.

  Liked by 2 אנשים

 8. הצלחתי לעשות זאת בעצמי!!!
  אפילו צילמתי בעצמי את התמונה (מקטלוג ישן של תערוכה במוזיאון טיקוטין בחיפה). רוב הפרטים המקסימים שהיו בתמונה טושטשו או נמחקו, אבל מילא.
  כותרת הציור היא "מלכת הקסמים II בחזרה". וזו הוכחה שלא רק לציירים מותר לפנטז. 😊

  Liked by 2 אנשים

 9. כבוד!
  רציתי לכתוב תגובה מושקעת על מדניות הלייקים שלי להבא אבל
  למרבה הפלא דווקא יש לי כמה פעילות והתחייבויות שיצרתי לעצמי(לא ברור מדוע – פרט אולי לייסוריי מצפון (שהם מנגנון של שוטר חרש שהקולטורה שתלה לי על מנת שאתכנת את עצמי נוח לשליטה בלי התערבות הקולטורה ולנוחותה המקסימילית ) )

  לדעתי , בעייתי להכניס את כפתור הלייק גם לתגובות כי הוא מחייב.
  נתת לייק לזה ולא לזה או לזו אז הזה או הזו נעלב\ה.
  זה אמר ככה וקיבל לייק וזה אמר גם בדיוק ככה ולא קיבל – אז הזה נעלב.
  קמת במצב רוח לא טוב או לא היה לך זמן להתעמק ולא נתת לאפחד לייק אז הסתבכת עם כולם.
  זה יראה שנתת לייק לדבר אידיוטי אבל לדבר חכם לא נתת אז זה יחשוב לעצמו שאני אדיוט.

  אז מראש אני מסיר אחראיות על מתן הלייקים שלי ומכריז קבל עם ועדה מראש ובראש חוצות שלא יהיו לאפחד ציפיות ממני ושאני אכן אידיוט! ( אבל רק לי או לעצמי מותר לומר כך! ( בעצם גם לחברה שלי אחר הצבא גם מותר בשל הטון והקונטקסט המעריץ והחרמן בו נאמרו הדברים))

  התגובה נשלחה "AS IS"
  בבלכה
  ובלי בקרה.

  Liked by 1 person

 10. בהמשך לפוסט של אורי כץ – "האם ישראל היא נס כלכלי" הוא פרסם פוסט סליחה טעיתי.
  אני מורידה את הכובע לפני אנשים המוכנים להודות ברבים בטעויותיהם. תופעה נדירה מדי בעולמנו.
  למרות שלמעשה הוא לא באמת חוזר בו מהטענה שאין לישראל סיבה להתגאות בכלכלתה, אלא רק מפחית את עוצמת הביקורת עליה.

  https://orikatz.wordpress.com/2017/05/10/israel2/#comment-4386

  Liked by 1 person

 11. לתמריץ,

  כתבת "אולי אצל יהודים זה דווקא קשור לנושא של "עקרות הלכתית" בשל הקפדה על טהרת המשפחה. לפני שהבינו את הנושא וידעו לטפל בו הורמונלית, אחוז לא קטן מהנשים שומרות המצוות סבל ממנו."

  לכאורה, ניתן לבחון האם השערתך נכונה: להשוות בין אחוז הרבנים החרדים החשובים שהם חסרי הילדים, לאחוז החרדים "הפשוטים", בני גילם ודורם, שהם חסרי ילדים.
  אבל, אפילו אם הנתונים יגלו שאכן בקרב הרבנים החשובים יש אחוז חסרי ילדים גבוה יותר מאשר בקבוצת ההשוואה שלהם של חרדים פשוטים, ניתן למצוא לכך כמה הסברים אלטרנטיביים:
  1. החרדים ה"פשוטים" מחפפים יותר מהרבנים החשובים בקיום מצוות נידה – ולכן סובלים מפחות "עקרות הלכתית" ו/או שכשמתגלה עקרות הם נוטים יותר להתגרש ולשאת אישה שנייה
  2. העדר ילדים עוזר לאנשים מוכשרים להגיע לפסגת מסלול הקריירה שלהם. הם מסוגלים לתעל את כל הזמן והאנרגיות שאחרים מקדישים (בשמחה ו/או בחריקת שיניים) לגידול ילדיהם בכדי לעקוף אותם בדרכם למעלה. ברור שהתופעה משפיעה יותר על נשים, אך היא נותנת יתרון תחרותי גם לגברים בחברות מסורתיות המנסים להגיע למעמד "גדול הדור" (או ראש הממשלה).
  3. בחלק מהמדינות והחברות קיימת הטייה, מודעת או לא מודעת, של "קהל הבוחרים" לטובת (או נגד) מינוי חסרי ילדים לתפקידים הבכירים ביותר.
  בין אם ההטייה נובעת מהייצוג של ערכי חברה המנסה לצמוח (או המנסה להתאבד), ובין אם מהמחשבה שחסרי ילדים יהיו מנהיגים טובים יותר (המודל הקתולי) או גרועים יותר.

  בכדי לבחון את השערתי שהגורם השלישי הוא הדומיננטי – היה צורך להשוות בין 3 קבוצות של רבנים חשובים: הליטאים, החסידים והספרדים, ובתוך כל קבוצה שכזו לקבוע מהו אחוז חסרי הילדים בקרב רבניהם החשובים ביותר.

  השערתי היא שאחוז חסרי הילדים בקרב האדמורים החסידים יהיה הגבוה ביותר, אחריהם אחוז חסרי הילדים בקרב בכירי הרבנים הליטאים, ולבסוף אחוז חסרי הילדים בקרב בכירי הרבנים הספרדים.

  אבל זו בדיקה שכנראה לא ניתן לעשותה בשל המספרים הקטנים מדי של הרבנים המאוד נחשבים בכל תת מגזר לחוד (אפילו אם הבדיקה תכלול גם רבנים מהמאה ה 19 ותחילת המאה העשרים) ונדירות התופעה של חסרי ילדים במגזר היהודי חרדי.

  אהבתי

 12. לגיא,
  דבריך במדיניות מתן הלייקים שלך הזכירו לי את "המודיע בהכנעה שאני אדיוט מושלם ….." של החייל האמיץ שוויק.

  קטע על דמותו מהויקיפדיה העברית:
  ______________________________________________________

  "שווייק של האשק הוא השורד המושלם: הוא אינו אומר "לא", אינו מתחמק, ולעולם אינו מנסה להתמודד מול מעניו. כניעה היא דרך ההישרדות היחידה בעולם שנטרפה דעתו. נשקו היחידי של שווייק הוא חיוכו התמים, ה"מודיע בהכנעה" התמידי שלו, ונכונותו לבצע כל הוראה שתנתן לו עד קצה גבול האבסורד.
  הוא נכון תמיד להכריז על עצמו "אידיוט מושלם" ו"שוטה מוסמך", בדיוק כפי שקבעה הוועדה הרפואית שבדקה אותו, אף שבקשריו עם אנשים שונים, ובייחוד אלו שאינם ממונים עליו, הוא מפגין בדרך כלל גישה מעשית, ועורמה מופלגת. כך, הוא מצליח להערים היטב על הבלש ברטשניידר, אחרי שזה עצר אותו בפעם הראשונה, ואף מוכר לו שורה של מפלצות מעורבות על תקן כלבים גזעיים; כך הוא מפגין בקיאות בהלכות מרמה בגניבה ומכירה של כלבים; וכך הוא יודע כיצד לסכל את כל מזימותיו של הסגן דוב."
  _______________________________________________________

  Liked by 1 person

 13. קמיליה , תודה , אני חושב ….

  חבל שלא ציטטת גם את הפיסקה לפני מויקפדיה
  ____________
  השינוי הפנימי והחיצוני בתפישת חשיבותו של הרומן בא כאשר מקס ברוד, מגלהו של פרנץ קפקא, כתב על החוברות הראשונות של שווייק והשווה אותן לענקי סאטירה כרבלה וסרוואנטס. האשק, כפי שכותבת רות בונדי באחרית הדבר לתרגום העברי, הגיב על כך באמירה: "עד עכשיו הייתי אפס. אבל עכשיו, כשיהודי לוקח אותי לידיים, עוד תראו מה שיצא ממני".
  ——————–
  אני ממתין (בהכנעה) לאותו שינוי פנימי וחיצוני בתפיסת חשיבותו של זרם האר-תגובו שאני מייסדו 🙂 …..

  אהבתי

 14. קמיליה , בקשר לטעויות של כלכלנים (בלי להזכיר שמות כמובן) …
  אז אני רק להזכיר
  שראש הרשימה של טעיות שיש להודות בהן ברבים עדיין נמצאות :
  א.) חוב לאומי במטבע מקומי אינו נטל על הדורות הבאים.
  ב.) בנקים פרטיים אכן יוצרים כסף מהאויר (כפי שהודו בנק אוף אינגלנד , בונדסבנק וחלקים מהפד)

  אהבתי

 15. תמריץ,
  את נושא ה"עקרות ההלכתית" הבינו מזמן ויש לכך פתרונות לא הורמונליים ולכן אני לא חושב שזה שרבנים ידועים היו חשוכי ילדים קשורה לכך. היא קשורה לכך שלא היו בעבר פתרונות רפואיים ל"עקרות רפואית" (ואני לא חושב ששיעורם גדול יותר משיעור חשוכי הילדים בכלל האוכלוסייה).

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s