מהזיה פוליטית לסיוט משפטי

מי שמתעניין בפוליטיקה אמריקנית ימצא את התקופה שבה אנחנו נתונים כמסעירה במידה שמעבר לדמיון. קרקס הבחירות של דונאלד טראמפ מגיע לשיאים ולרמות בל יתוארו. סרטים פוליטיים וסדרות מתגמדים לעומת כל זה. ומחר יש עימות!

יש לי סימפתיה גם לרפובליקנים שממשיכים לדבוק ביאוש במועמדות טראמפ, משום שיש משהו בלתי סביר בכך שעתיד בית המשפט העליון של ארה"ב, שצפוי להיות מוכרע בבחירות האלו, ייקבע על פי ההערות הגסות של המועמד בשיחה פרטית לפני עשור, מגעילות ככל שיהיו. בית משפט ליברלי שככל הנראה יכהן לאחר הבחירות האלו צפוי לשנות מאוד את אופיה של אמריקה. עונש המוות יהפוך להיסטוריה, יבוטל החופש לפזר כספים על מועמדים בקמפיין בחירות כרצון כל מיליונר ומיליונר, הגבלות על הגירה בלתי חוקית יחוסלו, מרחב הפעולה של המשטרה יצומצם, הרגולציה על עסקים תתחזק ואילו ההגבלות על הפלות ייעלמו. זכויות נשים, שחורים ולהט"בים יעמדו בראש סדר העדיפויות, וגם ועדי עובדים יהנו מכוח מיקוח מוגבר.

בשביל הרבה מאוד אנשים כל ההתרחשויות העתידיות האלו יהיו סיוט מתמשך. סביר להניח שיהיה זה המחיר שהמפלגה הרפובליקנית תשלם עוד שנות דור על הטעות הקולוסאלית שביצעו מצביעיה האוויליים בפריימריז בשנת 2016.

29 תגובות על ״מהזיה פוליטית לסיוט משפטי״

 1. שיאכלו את מה שבישלו. אם מה שהיה למפלגה הרפובליקנית להציע לבוחרים זו הבחירה בין טד קרוז, בן קרסון ודונאלד טראמפ, מה הפלא שהעסק כולו נראה כמו קרקס.

  זה כמו שאם אצלנו נתניהו פתאום היה נעלם מהמפה הפוליטית, מפלגת הליכוד היתה מציגה לעמוד בראשה את הבחירה בין יריב לוין, זאב אלקין ואופיר אקוניס. [לא תסריט דמיוני לדעתי]

  זו בדיוק אותה רמה.

  אני חושב שלמרות שלהילרי תהיה הזדמנות היסטורית בשנים הקרובות לשנות לחלוטין את האיזון בבית המשפט העליון, היא לא מספיק "פרוגרסיבית" למינויים מהסוג הזה. המבחן הראשון שלה יהיה לגבי הבחירה של אובמה בגרלנד, שהרפובליקנים תקעו, ואם היא באמת תוותר על אחת הזכויות הכי חשובות שלה כנשיאה להציג מועמד משלה ותדבוק במועמד הכי אנמי שאובמה יכל למצוא.

  אהבתי

 2. עשית קצת עוול ללווין, אלקין ואקוניס. הם עולים עשרת מונים על המועמדים הרפובליקנים שהזכרת.

  אני די בטוח שאם יהיה לדמוקרטים רוב בסנאט אז הילארי תציע שופט אחר, לא רק יותר ליברלי אלא בעיקר יותר צעיר, שבשיטה האמריקנית זה הכי חשוב (ולמען האמת גם בעליון אצלנו זה חשוב).

  אהבתי

 3. סרטון אחד גנוב של הילרי מצלמת את עצמה בעירום (למה אתם חושבים שברו בפטיש את כל הבלקבריס שלה) וטראמפ חוזר למרוץ

  אהבתי

 4. טראמפ הזוי וקלינטון מושחתת. כישראלי אני בוחן אותם ביחסם לישראל ולא ביחסם לעונש מוות ושאר פרפראות.

  אתרי הימורים טעו ב brexit , במשאל העם בקולומביה, בכיוון שווקי המניות, ובמנצחי הבחירות בעזה.
  לצטט אותם זה פתטי.

  ולמגיב הראשון: לוין, אלקין,אקוניס ינצחו כל הזוי מהשמאל, גם אם היה רמטכל,נשיא או ראש נאסא.

  אהבתי

 5. ג'וש, כשקורה תסריט של ברקזיט כשנותנים לו רק 17% זה בסדר בהנחה שברובם המכריע של המקרים האחרים האפשרות שנתנו לה 80% התממשה. עקבתי אחרי הפריימריז בארה"ב מקרוב וכך היה כמעט תמיד.

  אפילו ניתן לטעון שחייבים להיות מצבים שבהם האפשרות בעלת הסבירות הנמוכה תתממש. אחרים האתרים טועים כשנותנים לאפשרות המתבקשת 80% או 90% ולא 100%.

  אהבתי

 6. תמריץ, באמריקה, מותר לך לתת לסודות המדינה להגנב במשך שנתיים מהשרת, אבל לא יסלחו לך אם צלמת את עצמך בעירום והתמונות נגנבו זה יעיד על חוסר אחריות

  אהבתי

 7. תמריץ, בכוונה ציינתי את לוין, אלקין ואקוניס, ולא מוקיונים מובהקים כמו חזן, רגב וזוהר. הם לטעמי המקבילים הישירים של אנשי תנועת מסיבת התה ודומיהם שכבשו את המפלגה הרפובליקנית.

  לא חושב שאני עושה להם עוול; להיפך, לשיטתם הם צריכים להיות מרוצים מההשוואה. זה לא שיש פה איזו אמונה כלכלית יוקדת בשוק חופשי ובממשלה קטנה, או במשנה סדורה של צמצום כוחו של בית המשפט העליון (ע"ע איילת שקד) – לכל היותר מדובר בעסקנים פוליטים שמשרתים את הלובי של פורעי החוק בשטחים.

  לגבי התגובה של ג'וש, נכון, במצב הנוכחי בישראל גם העשבים השוטים של הליכוד ינצחו מועמדים של השמאל. זה לא אומר שיש פה משהו להתגאות בו.
  לגבי טראמפ, ריאלית יש לו 0% סיכוי להיבחר. אין שום חזרה מהסחרור שנכנס אליו אחרי העימות האחרון. האמריקאים אמנם בחרו את ג'ורג' W בוש, אבל גם להם יש גבולות.

  אהבתי

 8. לא נכון.
  בברקזיט אתרי ההימורים טענו לשני שליש סיכוי לאי- יציאה. מדובר במשחק בינארי ולא התפלגותי עם משמעות לחוק מספרים גדול.
  אין 30 פעם בחירות (=תצפיות) שתוכל לטעון "חייבים להיות מצבים שבהם האפשרות בעלת הסבירות הנמוכה תתממש. "

  בשיטת הבחירות בארהב לא בהכרח מנצח זה שזוכה במירב הקולות. ראה אל גור.ככה שאין משמעות אותנטית לתוצאות סקר הפרש של 4-5%.

  40 מדינות "סגורות" מבחינת אופי המנצח. המשחק הוא על 10 מתנדנדות. בהן אמור טראמפ לנצח בכ-7 ורצוי הגדולות יותר בדגש על פלורידה, פנסילבניה,אילינוי.

  אהבתי

 9. בפריימריז התכוונתי למירוצים בין קרוז לטראמפ, סאנדרס וקלינטון.
  אם תיקח מאה אירועים שבהם נתנו 80% סיכוי סטטיסטי לצד אחד ו20% לצד אחר, הצפי הוא שלא כל האירועים יסתיימו בכך שהצד הצפוי יצליח.

  אהבתי

 10. 3 הערות:

  1. הגדרת דברי טראמפ בקלטת האחרונה כ"גסים" או כ"מגעילים" ממעיטה מחומרת הדברים. גסות היא עניין של טעם אישי. משהו סובייקטיבי.
  הוא למעשה התרברב שבכוחו לבצע מעשים מגונים בנשים, בכפייה, והן לא תוכלנה להגן על עצמן מפניו. כלומר, הוא למעשה הודה בביצוע פשע. אפילו הגדרת דבריו כ"מתן לגיטימציה, לנמצאים בעמדות כוח, לבצע הטרדות מיניות של נשים" היא הגדרה מעודנת מדי לטעמי.

  2. איני בטוחה שהילארי קלינטון באמת תומכת בהגבלה כלשהי של גובה התרומה המכסימלי ממיליונרים לקמפייני בחירות, ואני בספק האם תנסה בכלל לקדם מהלכים בכיוון זה. לו ברני סנדרס היה נבחר – די ברור שהיה מנסה. אבל הילרי קלינטון? שרת החוץ של ארה'ב, שתרומות נכבדות לקרן קלינטון, סדרו לתורם, תהיה אשר תהיה זהותו, פגישה אתה?

  נדמה לי (אבל איני בטוחה) שהסרת המגבלה, שהייתה נהוגה בעבר, על גובה התרומה המכסימלי, עברה גם אישור של בית משפט בארה'ב. לו קלינטון תבחר – יהיה לה כנראה גם תירוץ טוב מדוע לא לפעול בכיוון זה.

  3. אין צורך ללכת לעבר הרחוק, ולהיזכר בתוצאות התחזיות לגבי הברקסיט באנגליה. רק לאחרונה כל התחזיות ניבאו ש'הסכם השלום' בקולומביה יעבור את משאל העם. התוצאה – כשלון נוסף של כל החוזים וכל המנבאים. כולל חברי הועדה המחליטה באוסלו למי להעניק את פרס השלום.

  למיטב ידיעתי אין למכוני הסקרים מתודולוגיה טובה כלשהי לניבוי אחוז הבוחרים, מכל צד, שיחליטו ביום הבחירות עצמו, כהחלטה ספונטנית, לא ללכת להצביע כיון שאפילו המועמד/ת של המחנה שלהם יותר מדי דוחה אותם. וזהו כנראה המשתנה שיקבע את תוצאות סבב הבחירות הנוכחי לנשיאות.

  אני כבר הודעתי בעבודה שאקח יום חופש, שיוקדש לשינה, למחרת הלילה שבו יתפרסמו תוצאות הבחירות בארה'ב. ובכוונתי להצטייד בהרבה מאוד קפה שחור ופופקורן בכדי שלא אלך לישון עם מועמד אחד ואקום עם המועמד השני.

  אהבתי

 11. הערה להערה של kb:
  אתה טועה כי אינך מכיר את המנטליות האמריקאית.
  -טראמפ רחוק מלנצח, אבל לא כזה רחוק. אל תשכח שגם בארהב התקשורת מוטה לשמאל, אך לימין עדיין יש פתחון פה -שלא כמו בארץ.
  -זה מעין בחירה בין מועמדת לא מלהיבה לבין נטע זר.
  -אין סחף לכיוונה .
  -יש עימות שני ביניהם נדמה לי מחר. הוא לא ינקוט יותר בכפפות של משי כלפיה.
  -הבחירות עוד חודש. יש ועוד איך חזרה "מהסחרור אליו נכנס טראמפ."

  אהבתי

 12. קמיליה. לגבי 1 את צודקת לגמרי. הדברים איומים וברשומה בנימה שנקטתי המעטתי מחומרתם.
  2. מה הילארי תרצה חסר משמעות. בשל הלחץ של המפלגה היא תהיה חייבת למנות את השופטים הליברליים ביותר שתמצא (בפרט אם יהיה סנאט דמוקרטי, כפי שמסתמן עכשיו) וכשאלו יפסקו את פסיקותיהם, ייתכן ששנים אחרי שהילארי כבר לא תהיה בעולם הפוליטי או בעולם בכלל, הם יפסקו לפי נטיות ליבם הליברליות.
  3. זה נכון שהסקרים נכשלו בהרבה זירות בעולם. עם זאת בארה"ב בפריימריז נתנו תוצאות לא רעות על פי רוב.

  אהבתי

 13. קשה לראות איך טראמפ מנצח בבחירות האלה. הוא ממש יצטרך נס כמו פיגוע גדול של דעא"ש עם המון נפגעים (חס וחלילה) או קריסה בריאותית חמורה של קלינטון.
  נראה שגם מנהיגי המפלגה הרפובליקאית הבינו את זה ומנסים להציל את הבחירות לקונגרס שהן הופכות להיות קריטיות כרגע לנוכח מצבו של טראמפ.

  מצבו של טראמפ בסקרים מאוד גדוע בקרב נשים, היספאנים, אסייאתים ושחורים. קשה לראות במצב שכזה איך הוא מנצח את הבחירות האלה.

  לקחתי טרמפ לפני כשבועיים חייל בודד יהודי-אמריקאי והוא אמר לי ששתי עיתונים בטקסס קראו בפעם הראשונה בהיסטוריה שלהם לבחור במועמד הדמוקרטי – קלינטון.

  אהבתי

 14. זה יותר חשוב

  כבר עם הופעתה של 'הרשימה המשותפת' בבחירות האחרונות במרץ 2015 היו סימנים מדאיגים ביותר לגבי מהות ההתארגנות הפוליטית החדשה בקרב ערביי ישראל. בשנים שקדמו להקמת הרשימה החדשה, תוך כדי התהפוכות בעולם הערבי, דיברו בשמאל כמעט בערגה על כך שצפויה עוד הפתעה אסטרטגית: במערכת הבחירות הקרובה, צפו, יעלה אחוז ההצבעה הערבי בצורה דרמטית וגוש חברי הכנסת הערבים יגיע קרוב ל-20. השאלה מה הייתה הכוונה מאחורי איחוד המפלגות שנועד לאפשר לערביי ישראל הצבעה מאוחדת לרשימה אחת?

  http://tinyurl.com/j8x4ksc

  אהבתי

 15. kb, אם תשאל את השלושה שהזכרת (אלקין, אקוניס ולוין) שאלות במדיניות ציבורית, הם יענו תשובות רהוטות ואינטלגנטיות. בטח לא תסכים איתם, אבל לא מדובר באהבלים. טראמפ אינו מבין מימינו לשמאלו וקארסון, על אף היותו מנתח מוח דגול, הוא בור מוחלט בנושאים הקשורים לניהול מדינה, ממש עד גיחוך.
  טד קרוז הוא סיפור אחר. הוא כן ידען וחריף, אבל מנגד קיצוני ולא פרגמטי ברמה הזויה, הרבה מעבר לשלושה שהזכרת (ולראיה, זאב אלקין היה חבר כנסת מטעם קדימה!).

  אהבתי

 16. תמריץ, מצחיק שאתה נותן כדוגמה את אפיזודת אלקין בקדימה. הוא עצמו מודה ששימש כסוס טרויאני…

  זה הזכיר לי את הפוסט של רביב דרוקר בנושא מ- 2014: http://drucker10.net/?p=2504

  ההתנהגות שאלקין מודה בה, של להיכנס כנבחר ציבור למפלגה פוליטית כדי להפיל אותה מבפנים ולשמש במקביל כח"כ ה- 13 של הליכוד וציר-פנימי סודי עם נתניהו, היא הפוליטיקה הכי מלוכלכת ואופורטוניסטית שניתן לחשוב עליה.

  אומנם אני לא מצביע ליכוד והיכרותי עם לוין/אקוניס היא יחסית שיטחית, אבל מעולם לא שמעתי משהו חכם או רהוט יוצא מגרונם. לגבי אלקין אני מסכים, אדיוט הוא כנראה לא, סתם נוכל.

  אהבתי

 17. Kb, אני לא בא לשבח במיוחד את אקוניס וכו'. הם פוליטיקאים רגילים ברמה סבירה לפחות. על בימת המפלגה הרפובליקנית בארה"ב הופיעו דמויות כמו טראמפ וקרסון עם תובנות במדיניות ציבורית ברמה אפס. על אנשים מסוגם תגחך בליבך כאהבלים גם אם ישמיעו דעות בשיחת סלון בין חברים.

  אהבתי

 18. KB – האיש שהקים את קדימה הכריז בעבר דין נצרים כדין תל אביב לפני הבחירות ואחר כך … אין שום סיבה שאלקין לא ינהג עם מפלגת קדימה באותה דרך שנהג מקים המפלגה.
  באופן כללי שלושת חברי הכנסת האלה הם הרבה מעל הממוצע של חברי הכנסת במיוחד יריב לוין.

  אהבתי

 19. יש הסתברות גבוהה שיום לפני הבחירות, טראמפ יצא בהכרזה ש"המקסיקנים/היספאנים/שחורים נוהרים בהמוניהם לקלפיות!".

  זה עבד פה. אין סיבה שזה לא יעבוד שם.

  אהבתי

 20. ‎על פילים וחמורים – בחירות בארה"ב 2016‎ shared Think&Drink Different's event.

  ממש שנייה לפני הבחירות, בא לכם לשמוע מה הסיכוי המעודכן ביותר של דונלד טראמפ להיות נשיא? ומה לגבי איך בכלל הגענו למצב שיש לו סיכוי להיבחר? ואיפה ישראל בכל הסיפור הזה?
  מוזמנים לבוא להרצאה שלי ביום חמישי, ה-3 בנובמבר, בפרינדס אנדרגראונד (אבן גבירול 30, ת"א).

  https://www.facebook.com/events/1782601945344510/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2217%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

  אהבתי

 21. העולם הגלובלי רץ מהר מדי וגבוהה מדי בדרך מאבדים שליטה על השטח.. היום
  יש אבטלה סמויה או גלויה בקרב נהגי מוניות בישראל ומצבם הכלכלי הורע בשנים אחרונות אם כן מה צפוי לאותם אנשים אשר השקיעו את מיטב כספם וזמנם
  בקבלת רישיון להפעלת מונית בישראל..?
  לפני מספר ימים או שבועות קראתי מאמר מפרי עטו של הנשיא אובמה והוא מנסה במאמר זה לשכנע את הציבור האמריקאי לא לסגת מתהליך הגלובליזציה
  בעולם ובמיוחד באמריקה של ארה"ב.. לדעתו כל נסיגה בתהליך- והוא פונה
  ברמז לעבר המצביעים עבור המועמד הרפובליקאי דונאלד טראמפ-כל נסיגה מגלובליזציה בסופו של יום תגרום לנזק כלכלי כבד לאמריקה ולהמוני העם האמריקאי ..אמריקה מובילה ביזמות בתחומי הטכנולוגיה רפואה ותחומים הקשורים למסחר בינלאומי והובלה תחומים הללו הם מנוף חזק לצמיחה כלכלית ולתעסוקה איכותית בעיקר עבור הדור הצעיר אשר משתלב בהצלחה בתעשיות מתקדמות..
  בחזרה לנהגי המוניות בישראל הם רק דוגמה קטנה לנפגעים הרבים מתהליך המהיר של הגלובליזציה בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט.. דונאלד טראמפ ועוד רבים כמוהו בקרב מנהיגי אירופה עלו על הגל של אכזבת המונים מהתהליך והעמקת הפערים החברתיים באמריקה ובאירופה.. אין ספק שיש הרבה מאוד נפגעים בשטח ומישהו חייב לחלץ אותם האם יהיה זה דונאלד טראמפ לאומן ואולטרה קפיטליסט או הילרי קלינטון נציגת המרכז הליברלי ..?

  אהבתי

 22. מר מירון, זה לא יהיה טראמפ. דינו נחתם לשבט. אם היה לו שמץ של סיכוי לפני העימות הראשון גם זה נמוג. סקרים בארה"ב מדייקים מאד והוא מעולם לא הצליח להוביל בסקרים. בארה"ב יש 2 מפלגות ואין קולות שנעים מכאן לכאן הרוב צפוי. מפתיע שאדם בור וגס כל כך הצליח להגיע למועמדות ולעורר כל כך משיכה ועניין בו. כנראה שונאים ביותר את הממסד. כדאי שנתכונן ל 2020. קלינטון תהיה הנשיאה לאחר מערכת בחירות חולנית

  אהבתי

 23. אורי אני משוכנע שהילרי קלינטון תנצח בבחירות הקרובות יש לה 90% סיכויים להצלחה מול דונאלד טראמפ אשר ביזה את מעמד הנשיאות והתגלה ככלי ריק..
  יחד עם זה הציבור האמריקאי הצביע כבר היום נגד הממסד הפוליטי בארה"ב לאיש כבר אין אשליות לגבי העתיד לבוא לכולם ברור שמה שהיה הוא שיהיה אבל איש לא יודע לומר מה יהיה..?פרדוקס שהתגלה במהלך מסע הבחירות האחרונות… קולות רמים נשמעו בקרב אזרחי ארה"ב נגד הממסד הקיים גם בצד השמאלי של המפה הפוליטית ראה ברני סנדרס וגם בצד הימני של המפה הפוליטית בארה"ב עם בחירתו של דונאלד טראמפ כמועמד הרפובליקאים..אם כן נשארה השאלה
  הפתוחה מי יחלץ את שכבות הביניים לשעבר אשר איבדו את מעמדם החברתי ואת הנכסים הרבים אשר היו להם בעבר והם מסתבר הרוב הדומם של העם באמריקה..

  אהבתי

 24. הבחירות גמורות. טראמפ לא יוכל לזכות גם לו ויקיליק יפרסם חדשות ישנות פוגעות בהילרי קלינטון, הכל נלעס. כמה מליוני בוחרים כבר הצביעו והילרי תזכה ללא ספק ובצורה ברורה ביותר.
  האהדה הגדולה שהיתה לסאנדרס ולטראמפ אולי תניע אותה להתחשב יותר בציבור.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: