זהבה וקן הצרעות

זהבה גלאון פרסמה פוסט פייסבוק שבו העלתה עוולה חברתית בישראל: דבר ידוע הוא שתוחלת החיים בישראל משתנה מיישוב ליישוב. לא דומה אריכות הימים הצפויה לתושב ממוצע בירוחם לזו הצפויה לתושב ברעננה. דבר זה אינו משפיע כיום על שיקולי קרנות פנסיה, אף שצריך היה לכאורה להשפיע. אין זה הוגן לתת לאיש מירוחם קצבה דלה, בידיעה שימות בטרם עת ולהשתמש בקצבה שיותיר בקרן לא מנוצלת כדי לסבסד את תושבי רעננה שימותו בשיבה מופלגת. דבר זה נכון בפרט כאשר אלו שיחיו מעט יותר שייכים לקבוצות אוכלוסיה חלשות או מוחלשות, שנדפקות כמה פעמים. על היותן חלשות, על תוחלת החיים הקצרה מדי ועל קצבת הפנסיה הנמוכה משמגיע להן.

הפוסט של זהבה מעלה בי כמה מחשבות. ראשית, כמה זה מעניין ואף מרשים לראות פוליטיקאית שעמלה להעביר כספים ממצביעיה השוכנים ביישובים שבהם תוחלת החיים גבוהה ליישובים שבהם חיים אנשים שימותו מוקדם ובחייהם הקצרים ביחס לא העלו על דעתם מעולם להצביע למרצ. ומזווית עוינת יותר אפשר לומר שאנשי מרצ מיישמים את השנאה העצמית גם במה שקשור למצב חשבון הבנק הפרטי שלהם בערוב ימיהם.

מחשבה שנייה היא שהצדק החברתי במקרה כאן הוא בעל השלכות מסובכות משנדמה. יש שני שלבים בחייו של חוסך בקרן פנסיה. שלב ההפקדה לקרן עד גיל הפרישה, ושלב קבלת התגמולים מהפרישה והלאה. כשמדברים על החוסכים שהגיעו לגיל פנסיה, זהבה צודקת ואלו הצפויים לתוחלת חיים נמוכה נפגעים (כתבתי על כך בעצמי לא מזמן בהקשר אחר), אבל כשמדברים על אלו שעדיין בגיל העבודה התמונה הפוכה. מי שימות צעיר בגיל 40 או 50 פוגע בקרן, כי היא תצטרך לממן את ילדיו ואת בן או בת זוגו לאורך שנים, ואלו יסובסדו מביטוח השארים ששילמו חוסכים אחרים.  אם התמותה המוגברת בפריפריה מאפיינת גם גילאים מוקדמים ולא רק גילאי זקנה, כפי שאני משער, אזי ההצעה של זהבה עלולה לדרוש את העלאת סכום ביטוח השארים בקרן פנסיה לתושבי הפריפריה העניים. מן הסתם הדבר לא ייעצר בפנסיה, וצריך יהיה גם לשקול את העלאת תעריף ביטוח החיים על המשכנתא למי שמקום מגוריו הפריפריאלי מעיד שהוא מועד למות צעיר.

ובכלל עולות תהיות משונות. מה יקרה אם מישהו מרעננה יעבור בזקנתו לירוחם? האם נשער שתוחלת חייו התקצרה פתאום ונתחיל לפנקו עם קצבת זקנה מוגדלת? ומה אם איש מירוחם עובר לרעננה? נגזול מטה לחמו בזקנתו? התושב הטרי של רעננה ודאי יכעס ויכריז שהנעורים בירוחם עדיין מקרבים את קצו.

ומה עושים עם מעשנים? הגיוני לתת להם קצבת פנסיה מוגדלת בשל ימיהם הספורים וסרטן הריאות הממשמש ובא, אך האם אנחנו רוצים לתמרץ עישון? אולי יהיו זקנים שיתחילו לעשן במופגן בתור במשרדי קג"מ או כלל פנסיה, כדי להראות שהם יחיו פחות ומגיע להם יותר. והאם יהיו קשישים שירוצו לחיות ליד בתי הזיקוק בחיפה ומיכל האמוניה כדי להוכיח שמגיעה להם פנסיה מוגדלת?

וברצינות, כיוון הפעולה שמציעה זהבה יניב רק צרות – זו בחישה בקן צרעות. תוחלת החיים הנמוכה מדי של העניים והפריפריאלים אכן יכולה להוות עוד הצדקה ועוד סיבה לתמוך במיסוי פרוגרסיבי, שבמילא קיים בישראל ובהיקף נרחב, ובהטבות מס לפריפריה שגם הן קיימות. לעומת זאת, הכנסת חוסכים לפנסיה לקופסאות שרירותיות של "תושבי רעננה" או "תושבי ירוחם" לשם בחינת גודל קצבה מהווה רעיון גרוע מאוד. מה שכן, מי שבאמת חושד, על פי מקום מגוריו, ההיסטוריה האישית או המשפחתית שלו או הרגלי החיים המגונים שלו, שימיו קצרים, ייטיב לעשות בטרם יפרוש אם ישתמש בהסדרים הקיימים היום שמאפשרים להבטיח תשלום קצבאות אחרי המוות לבני משפחה או לחילופין, כדאי לו להוון חלק גדול מהפנסיה למקום שבו יהיה מוגן מהישג ידיהם של חוסכים אחרים שבעי ימים ושנים.

55 תגובות על ״זהבה וקן הצרעות״

 1. תמריץ, התופעה הזו של סיבסוד צולב , בעיה פילוסופית אדירה , אין ספק . אלא , שלפעמים אנו מקבלים זאת כמובן מאליו ( מתוך הרגל ) ולפעמים לא !! שהרי , אותן עיירות פריפריות, זוכות להרבה הטבות בחוק , כאזורי ספר , פיתוח וכו….. אבל , את זה אנו מקבלים כמובן מאליו כאמור . סוגיה סבוכה מאוד !! אפילו ברמה האישית , יכול להביא לך , עשרות דברי חקיקה , שמייצרים סיבסוד צולב , אלא , שמה שמועלה כרעיון חדשני , תמיד מייצר אנטגוניזם צפוי .

  טוב , אני יכול להבין הביקורת על הפנסיה , אבל , לא יכול להבין הציניות שלך , לגבי בוחריה אם לאיו . פוליטיקאים או חברי כנסת ,דואגים לחקיקה , ממלכתית , גם אם הם פוזלים לא פעם לציבור בוחרים . זה טבעי , וכך צריך להיות , בטח לגבי שמאל חברתי כלכלי . לא צריך להיות ציני בהכרח על כל דבר !!

  עמרם מצנע למשל , דאג לעבור לירוחם , ולנהל אותה , וראה בה מעין פרוייקט חיים . יוסי שריד , דאג ללא ליאות , לעיירות פיתוח . תתפלא , יש גם בשמאל !!

  אלא , שהאנשים האלו , חסרי טקט , מרוב טהרנות , זוהי הבעיה איתם . ולכן , התדמית שלהם כה בזויה , וזה חבל , לא כולם שם פתלוגים . יש הרבה בשמאל , שהם פשוט אנשים טובים !!

  Liked by 1 person

 2. רק המחשה , העיר קיריית שמונה, בהוקרה , פייסבוק , ליוסי שריד אשר פעל רבות למענה , הנה :

  להתראות

  אהבתי

 3. תמריץ ( וכל המעונין ) אפשר לגשת לחוק הבא ( חוק ערי ואזורי פיתוח תשמח 1988 ) מסעיף 6 והלאה , ולראות, איזה הטבות בפועל מקבלים בעיירות פיתוח תושבים וכו….. ( וסיבוכים לא פשוטים תמיד ) הנה :

  http://www.nevo.co.il/law_html/Law19/p183k1_001.htm

  אז רעיונות חדשניים נשמעים ביג דיל , בפועל , למה שרגילים או לא יודעים , אז לא יודעים , או שרגילים ….. להתראות

  אהבתי

 4. בלוג עליו חתום "נער האוצר" (נדמה לי שהוא אכן כזה) התייחס גם הוא לאותו פוסט פייסבוק של זהבה גלאון.
  יש דמיון רב, אך כמובן לא מלא, בינו לבין תמריץ.
  לדעתי, מעניין להשוות.

  http://treasureteen.com/2016/04/על-אפליה-גזעית-בפנסיה-ובביטוח/

  ————————————————————————————————————–
  לאל רום,

  תרומתו של מצנע לירוחם שנויה במחלוקת. אקטיביסטים מזרחיים טענו שבתקופתו העיר נכנסה לחובות כבדים, ומצב תושביה לאחר עזיבתו רק הורע.
  לא נתקלתי בביקורת דומה על יוסי שריד, להפך.
  בכל מקרה, מנקודת מבט אקטיביסטים אלו, מצנע ושריד ניסו לשים פלסטר על בעייה קשה, במקום לנסות לטפל בבעיית עיירות הפיתוח מהשורש.

  אם אנסה להמשיך את קו החשיבה שלהם – במקום שגלאון תעסוק בפיצוי תושבי הפריפריה על תוחלת החיים הנמוכה שלהם, עליה לטפל בגורמים שבגללם תוחלת החיים בפריפריה הענייה נמוכה מתוחלת החיים במרכז האמיד.
  לדוגמא, הגדלת נגישות הפריפריה למרכזים רפואיים מתקדמים, סבסוד מחירם של מוצרי מזון בריאים ולא מוצרים מזיקים לבריאות כמו סוכר וכדומה.

  Liked by 1 person

 5. קמיליה , בהחלט תומך בעמדתך בסיפא , צריך רק למצוא איזון , בין אנשים נושמים וחיים כאן ועכשיו , לבין פתרונות מן השורש , ארוכי טווח וכאלו . יש אכן דיעות חלוקות לגבי פועלו של מצנע , אבל , הוא , תכל"ס , ירד דרומה , והפשיל שרוולים ( בהצלחה אם לאיו ) . זה מה שתדיר משמיעים כביקורת כלפי השמאל :

  הם לא חיים עם הערבים , עם הפריפרים , עם המסתננים בדרום תל אביב , רק מטיפים ממגדלי שן בצפון !! את זה , אי אפשר לפחות להגיד על :

  מצנע , יוסי שריד , לובה אליאב ועוד ….. אז רק הארתי צדדים נוספים בשמאל . לא כולם שם , לגמרי אכולים בשנאה עצמית רק !!

  להתראות

  Liked by 1 person

 6. תודה על הקישור, קמיליה. קצת משעשע לראות כמה דומים הנימוקים שלנו. אני כדרכי הוספתי וכתבתי על התמריצים המעוותים שהרעיון של זהבה ייתן. האמת שלא הייתי מעלה על דעתי לכתוב פוסט כל כך דומה, אם הייתי שם לב שכבר נכתב קודם במקום אחר.

  אהבתי

 7. אל רום, אני לא בטוח שפירשת אותי נכון. אני לא כזה ציני לגבי הדאגה של השמאל לגבי כאלו שאינם בוחריו. להיפך אני ציני לגבי הטענה המטופשת בעיניי שעמדה פוליטית מונעת בעיקר מטובת הנאה אישית. לא, יצרני הנשק לא מובילים למלחמות, וכתבתי על כך בעבר: http://tinyurl.com/hfepces

  אהבתי

 8. וגם כאן: http://tinyurl.com/zopb9v7

  נראה לפעמים כאילו האדם מתוכנת לחשוב אחרת, אולי ממש להפעיל אזורי חשיבה אחרים במוח, בסיטואציות שמעוררות בו מחשבות אישיות ובסיטואציות שמעוררות בו מחשבות פוליטיות. אדם יכול להתעשר ואפילו להעלים מס מצד אחד ומצד שני להצביע בבחירות עבור שלי יחימוביץ כדי שתכביד מס על העשירים. למה? את הדבר הראשון הוא עושה בתפקידו כאדם הדואג לענייניו הפרטיים. את הדבר השני עושה כאדם החושב פוליטית. כך אפשר להילחם למען שוויון מיעוטים אך לוודא בכל דרך שילדיך ילמדו בבית ספר על טהרת ילדים לבנבנים בני טובים. על האצולה הפלסטינית בזמן המנדט נאמר שבמהלך יממה אחת הייתה מסוגלת לרקום עסקאות למכירת אדמות פרטיות ליהודים בתמורה נאה מחד, ולהקהיל המונים בפומבי נגד ההשתלטות הציונית מאידך.

  Liked by 1 person

 9. תמריץ , גם אם הנימה כלפי גלאון לא הייתה הכי עויינת אלא מהוססת משהו , הרי ציינת שזה :

  " מעניין ואף מרשים לראות פוליטיקאית שעמלה להעביר כספים ממצביעיה השוכנים ביישובים שבהם תוחלת החיים גבוהה ליישובים שבהם חיים אנשים שימותו מוקדם ובחייהם הקצרים ביחס לא העלו על דעתם מעולם להצביע למרצ …"

  עד כאן הציטוט :

  אז זה היה מרשים בעינך , אבל , זה דבר שהוא שגרתי בכנסת או בפוליטיקה . הפוליטיקאים , חברי הכנסת , לא לגמרי מוטים , מושחתים , אינטרסנטים כפי שאנו מדמיינים תדיר , ו:

  לא כל שכן , כאשר מדובר ברווחה , חברה , ובחברי כנסת מן השמאל .

  חקיקה צריך להבין , היא לא ממש של המחוקק ( הכנסת או חברי הכנסת ) הם רק חושבים או מעלים רעיונות בוסר ,רעיונות גולמיים , נישות אפשריות וכו… בתכל"ס , כל מעשה חקיקה , עובר ביקורות של גופים מקצועיים , שדואגים להתאמה או מיתאם עם :

  עקרונות חוקתיים , תפיסות ממלכתיות , יסודות השיטה המשפטית מימשלית וכו… אין לתמוה על כך ממש .

  להתראות

  אהבתי

 10. הערות:

  1. אני לא בטוח שזהבה גלאון משוכנעת כמו תמריץ שהמוחלשים לעולם לא יצביעו למרצ. אולי היא חושבת שהם ישנו את דעתם לכשיראו תוצאות. היא לא ויתרה על התקווה ביחס לפלסטינים, ומאותה סיבה לא התייאשה מהמוחלשים.

  2. הפוסט של נער אוצר מדגיש מאוד את ההשוואה לביטוחים אחרים, מכל הסוגים, מה שכמעט לא מופיע בפוסט של תמריץ, פרט למקרה מאוד ספציפי של ביטוח חיים על המשכנתא.

  3. בניגוד לדבריו של נער אוצר, אני סבור שביטוח לאומי אינו ביטוח, אלא רשות שגובה מסים ומחלקת קצבאות. ביטוח מתאפיין בקשר אמיץ בין הפרמיה לכיסוי. במוסד המתקרא ביטוח לאומי אין קשר כזה, או שהוא קלוש.

  4. אני חושב שאם הרשויות מחליטות לצמצם פערים, מוטב שיעשו את זה מתקציבן ולא יעמיסו את זה על עסקים פרטיים או על תת-קבוצות של לקוחות. עדיף התעלקות אחת מסודרת באמצעות מנגנון המיסוי מאשר כל מיני התעלקויות קטנות ועקומות שמתפזרות ומתגבבות בכל תחומי החיים והעסקים.

  אהבתי

 11. רק תיקון / הבהרה לתגובתי לעי"ל :

  רק מטיפים ממגדלי שן בצפון ת"א , ולא :

  " רק מטיפים ממגדלי שן בצפון " כמובן ( שלא תחשבו שהביקורת על השמאל ככה על זה שהם ממרומי רמה"ג ככה , רועים פרות , מנגבים מסבחה במג'דל שאמס , בוצרים ודורכים יינות ככה בטרואר ( terroir ) המדהים של הרמה וחלאסטרות מהסוג הזה כמובן ….. )

  להתראות

  אהבתי

 12. לתמריץ,

  המשפט "לא הייתי מעלה על דעתי לכתוב פוסט כל כך דומה, אם הייתי שם לב שכבר נכתב במקום אחר" – מיותר.

  נזכרתי בתופעת הכפילויות והגילויים הסימולטנים במדע. כששני אנשים, ולפעמים אפילו יותר, ממקומות שונים על כדור הארץ, פרסמו בערך באותו זמן את אותה תגלית / המצאה.
  ניוטון האנגלי ולייבניץ האירופי – רבו מי המציא ראשון את החשבון הדיפרנציאלי והאינטגרלי. דארווין וואלס פיתחו די במקביל את תורת האבולוציה (יתרון קל לדרווין), מכונת הכתיבה פותחה באותו זמן בארה'ב ובאנגליה, כמה אנשים המציאו במקביל את ספינת הקיטור ועוד ועוד.

  ההסבר לתופעה: כל גילוי מדעי או המצאה נשען על כל הידע והתובנות שהצטברו עד אותה תקופה. הגאונים הם אלו שמצליחים להשתמש בידע, שהבשיל עד תקופתם, לצעד קטנטן נוסף.
  (בדומה לטענתי על ההתפתחות המתמדת של ההגות התורנית בחברה החרדית, אפילו אם נניח שהיא סגורה להשפעות חיצוניות).

  נראה לי שאתה ונער האוצר גדלתם בערך על אותה קרקע / באותה אסכולה, ופוסט הפייסבוק של זהבה גלאון היווה עבור שניכם גירוי של ניתן לעמוד בפניו.

  כאחת שגדלה באסכולה אחרת – פוסט הפייסבוק של גלאון הזכיר לי יותר את סיפור הגשר ובית החולים של חכמי חלם.
  תזכורת: העיר חלם שכנה לגדות נהר. גשר העץ מעליו הלך ונשחק עם השנים, וחלק מקרשי המדרך ניתקו ממקומם. רגלי חלק מהחוצים את הגשר נתקעו ברווחים שבין הלוחות, הם מעדו ופעמים רבות גם נפצעו. לאחר ימי התייעצות ארוכים מועצת החכמים של העיר הגתה פתרון, והחלה באיסוף תרומות והלוואות בכדי לממשו. הם בנו בית חולים מתקדם ומשוכלל ממש ליד הגשר, כך שכל הפצועים יגיעו אליו במהירות ויקבלו טיפול רפואי. ככל שעברו השנים, וגשר העץ הלך ונשחק, כך הלך ועלה מספר המטופלים בבית החולים החדש. מה שהוכיח לחכמי חלם את נכונות החלטתם להקים את בית החולים.

  זהבה גלאון תמכה בגיל פנסיה נמוך יותר לנשים מאשר לגברים (בנימוק הנואל שבכך היא מיטיבה עם הנשים). למעשה היא "עזרה" להמוני נשים לחיות כשלושים שנה בעוני מחפיר, עם פנסיות מצומצמות ועלובות. החלטה שלא שמעתי שהיא מתחרטת עליה.
  וכיום, במקום לעסוק בפיתוח המרכזים הרפואיים שבפריפריה, במטרה להעלות את תוחלת החיים של אנשי הפריפרייה, היא מתעסקת בתרגילים חשבונאים חלמאיים להעברת כספים מכיס לכיס.

  אגב, לנושא מעשנים, תוחלת חיים, גובה הפנסיות ושיקולים ציניים ואינטרסנטים – שמעתי סיפור (חסר כל הוכחות לנכונותו) שממשלת סין, בניגוד לכל הממשלות המערביות, לא יצאה בשום תוכנית לצמצום מספר המעשנים (הגבוה מאוד) בארצה. הנימוק: שאיפתה לא לטפל בהמוני קשישים מופלגים, שיכבידו על הכלכלה. אם המוני סינים מעשנים יפתחו סרטן ראות או נפחת הריאות כשיגיעו לשנות ה 60 שלהם, בסמוך למועד סיום שנות עבודתם – מצבה הכלכלי של סין יהיה אידיאלי.

  אהבתי

 13. שרותי הבריאות הממלכתים בסין מצויינים ויש תהליך השתפרות מתמיד ומהיר במתן שרותים רפואיים באיזורים כפריים. המדינה משקיעה הרבה בעידוד חיים בריאים במלחמה בהשמנה ואכילה בריאה, מה שנקרא קמפיין הסברה. קיימים איסורים על עישון בבניני ממשלה ובאזורים צבוריים ובאזורים אורבנים מסוימים ברחובות, הצרה שלא אוכפים אותם אלא עובדים יותר על חינוך מאשר ענישה.
  החברה הסינית נותנת יחס מיוחד ויוצא דופן של כבוד לזקנים. כשאנשים יוצאים לפנסיה שם מתחילים החיים האמיתיים שלהם, הלואי בארץ.

  אהבתי

 14. פרופסור אלברטו עבדי מאוניברסיטת הרווארד אסף נתונים עולמיים על חשיפה לטרור, מצב כלכלי ומדדים אחרים, והסיק כי אין "קשר ישיר בין משתנים כלכליים לטרור". מחקר אחר, שבחן את הקשר בין אבטלה לטרור בעיראק ובפיליפינים, הגיע למסקנה המפתיעה כי דווקא "אבטלה מנבאת פחות אלימות", והציע לבחון מחדש את מדיניות הזרמת כספי סיוע במטרה לצמצם את המוטיבציה לטרור.
  http://tinyurl.com/gmg68h8

  אהבתי

 15. ממש לא קשור לנושא, אבל די מפתיע.

  כתבה הטוענת שיש להעביר את הדומיננטיות באיחוד האירופי מידי מרקל / גרמניה לידי… רנצי / איטליה.
  הטיעונים בעיקר כלכליים. הגישה הגרמנית לכלכלה מול הגישה האיטלקית. כולל אזכור הרעיון לכסף הליקופטר.
  בתגובות ישנו גם גרמני נזעם המאשים את האיטלקים בנטייה ל"דולצ'ה ויטה" על חשבון האחרים.

  https://www.project-syndicate.org/commentary/italy-not-germany-leads-europe-by-anatole-kaletsky-2016-04#comments

  אהבתי

 16. "צריך לומר את האמת: אם קלינטון היתה גבר, היא לא היתה מקבלת אפילו חמישה אחוזים מסך הקולות", אמר, "הדבר היחיד שעוזר לה הוא העובדה שהיא אישה".

  אהבתי

 17. הפרזה בשבחים ("את מדהימה!") עלולה לעורר בילדיכם את התחושה שהסטנדרטים שלכם גבוהים מאוד ולטעת בהם את הפחד שהם לא יוכלו לעמוד בציפיות בעתיד, אומרים הפסיכולוגים ג'ניפר הנדרלונג קורפוס (Henderlong Corpus) מריד קולג' ומארק לפר (Lepper) מסטנפורד. אם תשבחו את ילדיכם על משימות קלות, הם עלולים לחשוב שאתם טיפשים (אתם לא מבינים כמה זה פשוט?) או שאתם חושבים שהם טיפשים. הנה ממצא מבלבל במיוחד: אם תשבחו אותם על דברים שהם נהנים מהם באופן טבעי, אתם עלולים לפגוע במוטיבציה שלהם במקום להגביר אותה.

  אהבתי

 18. הנס הכלכלי שהפתיע את גלאון

  הכירו את "עקומת לאפר": עקומה זו, הקרויה על שם ארתור לאפר, כלכלן פוליטי שהשפיע במיוחד על ממשל רייגן האמריקני, מתארת תופעה פשוטה: ככל שעולה גובה המס שיעורי גביית המסים עולים, אך זאת רק עד רמה מסוימת. ישנו שלב – שיא העקומה – בו העלאת גובה המס תגרום דווקא לירידה בגבייה.

  ההיגיון פשוט: אם המסים יהיו ברמת אפס, גביית הממשלה תהיה כמובן אפסית. אך גם אם המסים יהיו ברמה של 100% לא תהיה גבייה כלל, שכן בתנאים כאלו ש-100% משכורת עוברים למדינה אנשים לא יטרחו לעבוד וליזום; מי שיכול יעבור למדינה אחרת או יעבוד ב"שחור". אי-שם בין הקצוות נמצאת נקודת האיזון – כאשר שיעור המס נמצא מתחתיה ההכנסות יורדות, וגם כאשר הוא נמצא מעליה.

  לכן, אם הממשלה מעוניינת לגבות יותר מסים, הצעד הנכון אינו בהכרח הגדלת שיעור המס אלא לעתים דווקא צמצומו.

  http://tinyurl.com/hm4qzas

  אהבתי

 19. ג'וש, הכתבה הזו באמת מעניינת. הלוואי ששני האנשים האלה יצליחו להפוך את השפה המשפטית למובנת יותר לאנשים ה"פשוטים".

  אהבתי

 20. עורך דין מפורסם חזר לביתו בסביון, בלימוזינה הגדולה והמפוארת. בצד הדרך ראה שני אנשים אוכלים עשב.
  הוא הורה לנהג לעצור לידם ויצא לדבר איתם.
  למה אתם אוכלים עשב? שאל.
  "אין לנו כסף לאוכל" – אמר אחד מהם, "לכן אנחנו אוכלים עשב".
  "בסדר,בואו אלי הביתה ואני אתן לכם לאכול" אמר העורך דין.
  "תודה, אבל יש לי אישה ושני ילדים, הם שם מתחת לעץ ההוא" אמר העני.
  "שיבואו גם הם" אמר העו"ד, וכשהוא פונה של העני השני אמר לו "גם אתה יכול לבוא."
  האיש בקול מבוייש: " יש לי אישה ושישה ילדים, הם גם שם"…" שיבואו גם הם" אמר העורך דין.
  נכנסו כולם למכונית המפוארת.
  בדרך, הסתכל אחד העניים בעו"ד ובקול רך אמר: "אדוני אתה איש עם לב טוב, אני מודה לך שלקחת את כולנו".
  ענה העו"ד "אל תתבייש, אני שמח מאוד לעשות זאת. אתם תיהנו מאוד לאכול אצלי, הדשא אצלי בגובה 20 סנטימטר…"

  ארנב ונחש נופלים לבור עמוק וחשוך.
  הנחש ממשש את הארנב ואומר: "יש לך אוזניים ארוכות, שיניים בולטות ואתה נמוך – אתה בטח ארנב!"
  הארנב ממשש את הנחש ואומר: "יש לך לשון ארוכה, אתה זוחל וחלקלק – אתה בטח עורך דין!!!"

  איך אפשר לתאר עורך דין?
  – זה אדם שכותב מסמך בן 10,000 מילים וקורא לו "תקציר".

  "התעוררות בלילה וחשיבה על המקרה שלך – 400 ש"ח'".

  "שמעת על המחבל שחטף מטוס מלא עורכי דין?"
  – "כן, הוא איים לשחרר עורך-דין אחד בכל שעה אם לא יענו דרישותיו…"

  אהבתי

 21. צירופי מקרים: בין סקרנות, אמונה והאפשרות שמוחנו הוא שמייצר משמעות אחידה
  זמן קריאה משוער: 17 דקות

  "האם את אדם שמאמין ביקום אקראי, או שמא את מאמינה שמתחולל כאן משהו שצריך לשים לב אליו? אם נְדַמֶה לעצמנו רצף של הסברים, הרי שבקצה השמאלי נמצאת האקראיות, ובקצה הימני נמצא אלוהים. באמצע נמצא ברני בייטמן הקטן שעשה משהו, אבל הוא לא יודע בדיוק איך"

  http://alaxon.co.il/article/%D7%91%D7%99%D7%93-%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%94/

  אהבתי

 22. כסף קטן
  נוח לי לקנות במכולת השכונתית. נוח, גם אם היא קצת יקרה אבל יש פירוט חשבון וזה קרוב לבית. נוח היה לי לקנות גם בחנות הירקות הסמוכה, אבל…
  אתמול קניתי אצל הירקן והסכום – 46 ש"ח – נראה לי קצת גבוה. אצל הירקן, משום מה, אף פעם אין חשבון מפורט. אז רשמתי לעצמי את מספר הירקות שקניתי והלכתי להלכתי לחנות מגה, שנמצאת בקניון. עדיין לא נמכרה הרשת הזו.
  קניתי בדיוק אותו מספר פריטים והחשבון, הפלא ופלא, היה 21.88 ש"ח. הפרש קטן, אבל מרגיז.

  https://yairdk.wordpress.com/

  אהבתי

 23. קלטתי שאיני מבינה את משמעות המושג טרול. האם השם 'טרול קישוט' או 'טרול שימושי' אינו מכיל בתוכו סתירה פנימית? כנראה רק רק לאלוהי הזן פתרונים. 😊

  האחד השווה בין הרשתות לשוק, והשני בין הרשתות לחנויות הפרטיות.
  לא פלא שקיבלו ממצאים שונים.

  בכדי להצדיק את טענתי שאני אדם פרקטי ומעשי ביותר – אני חייבת להתייחס לנושא עלויות המזון.
  נדמה לי שלרוב האנשים, החיסכון יושפע פחות מבחירת מקום הקנייה,
  ויותר מהשאלה מה קונים (חומרי גלם בהשוואה למוצרים תעשייתים מעובדים), איזה כמויות, ואיך שומרים על המוצרים לאחר שנקנו.

  אחרי שהגעתי למסקנה שכרבע עד שליש מקניות המזון מוצאות עצמם לבסוף בפח (איבד רעננות או אפילו נרקב, פג תוקף, נכנסו לתוכו חרקים, נמאס או סתם לא מתחשק לאכול …) – פערי מחירים של 20% בין מקומות קנייה נתפסים בעיני כשוליים יחסית.
  החלטתי להמשיך לקנות רק איפה שהכי נוח לי, אבל הצבתי יעד – להקטין את בזבוז המזון.
  לפיכך, התחלתי לקנות כמויות ריאליות יותר, ולהתמחות בקיצוץ כרבולות הצמיחה של ירקות שורש, בעטיפת מלפפונים בניירות עיתון לפני הכנסתם למקרר, ובשליחת כל הקמחים והקטניות, מספר פעמים בשנה, לשבוע נופש במקפיא.

  אהבתי

 24. קמיליה , תקצר היריעה מסיבוכים , אבל , את לא מפחדת , שצבע עיתון , יירד על המלפפונים ? זה מסוכן , יכול לסרטן חס ושלום …. להתראות

  אהבתי

 25. ד. זה סימן טוב עבורו לבחירות עצמן. הרבה אנשים מגיעים לבחירות לנשיאות ולא לפרימריז. זה גם סותר את הטענות שהרבה רפובליקנים לא יצביעו אם טראמפ יהיה המועמד.

  אהבתי

 26. קמיליה , את צליל הגשם אין צורך להבין.

  למטה , מאמר ארוך ומומלץ ביותר לקריאה לכווולם . המאמר בן 3500 מילה ,קישרתי אליו כאן בעבר.
  יותר למטה הסיכום של המחבר בקשר למעשיותו.

  http://www.blogandrew.com/wu-wei/

  I feel like I have used 3,500 words to say nothing and you read 3,500 words to learn nothing. Even if you paid great attention, tomorrow you probably won’t be able to explain what you read here. In normal terms, that would be a failure, but isn’t that the best example of the controlled accident in action? It doesn’t get you anywhere and it passes away to make room for new things tomorrow. It’s purposeless on purpose

  אהבתי

 27. קמיליה , לא הצלחתי להבין , אם את באמת ובתמים לא מבינה מהו : " טרול …" תוכלי ( בין היתר , קצר במשאבים …. ) בבלוג המאוד מומלץ של יונתן קלינגר ( עורך דין , מומחה לזיקות המשפטיות שבין " הגנת הפרטיות " לבין :העידן הדיגיטלי ) להבין קצת על ההיבטים , בעיקר המשפטיים לכאורה, של התופעה , הנה כאן :

  https://2jk.org/praxis/?p=5531

  להתראות

  אהבתי

 28. "פעמים רבות הטרול עצמו אינו רואה עצמו כטרול". אם הוא רואה עצמו ככזה אז לפחות יש לו סיכוי להשתפר.
  ————————————————————–
  Unfortunately there can be no doubt that man is, on the whole, less good than he imagines himself or wants to be. Everyone carries a shadow, and the less it is embodied in the individual's conscious life, the blacker and denser it is. If an inferiority is conscious, one always has a chance to correct it. Furthermore, it is constantly in contact with other interests, so that it is continually subjected to modifications. But if it is repressed and isolated from consciousness, it never gets corrected.
  "Psychology and Religion" (1938). In CW 11: Psychology and Religion: West and East. P.131
  ————————————————————–
  כנראה ככל שאדם\שחברה פחות בטוח\ה ביציבות הרעיונות שלה היא תטה יותר לציד מכשפות\טרולים חיצוניים מאשר הטרולים הפנימיים שמוכמנים עמוק עמוק בצל האפל.

  אהבתי

 29. אני מוכרח להודות שלא ירדתי לסוף דעתך תמריץ בפוסט הזה אקטואריה זה עניין למתמטיקאים תוחלת החיים של בני אדם משוקללת היטב במחיר הביטוח והחיסכון המצטבר..תעריפי הביטוח משתנים מדי כמה שנים לפי הנתונים אשר מגיעים מהשטח ברור שככל שתוחלת החיים גדלה תעריף הביטוח מתייקר לרבות תעריפי הפרשה לפנסיה כך על כל פנים אני מבין את הדבר הזה..בכל מקרה הפער בין העניים בישראל ולא בהכרח תושבי פריפריה למבוססים ממעמד הביניים ילך ויתרחב הכל בגלל הכסף הפנוי והבנת הצרכים הפנסיונים של אנשים משכילים יותר ואנשים פחות מודעים ובעלי הכנסה נמוכה..מה עושה המדינה על מנת לצמצם את הפערים בין הפנסיונרים לעתיד אזרחי ישראל לדעתי שום דבר מיוחד ההפך מתעללים בשכבות המצוקה ולא משאירים להם שום תקווה לעתיד טוב יותר..
  בשורה תחתונה אין מוביליות חברתית ראויה בישראל מי שלמטה לרוב נשאר באותו מקום עד גיל הפרישה..אולם בשנים אחרונות קרה דבר בישראל עליה רצופה של מחירי הנדל"ן גם בפריפריה הכניסו רבים מתושבי השכונות החלשות למעגל של מבוססים בעלי רכוש ובעיקר כאלה שרכשו מעמידר את הדירות בהן התגוררו הם או הוריהם..את השיפור במצבם של תושבי השכונות אפשר לזקוף לטובת חבר כנסת כהן איש תנועת מרץ בעברו מאבקו למען אותם אזרחים חלשים הצליח ורבים מהם רכשו את הדירות לפי שווי מרבי של 30% מערך שמאי ממשלתי במועד הרכישה וכל זה כנגד הלוואה ארוכת טווח..עד כמה שנראה אבסורדי מחירי הנדל"ן הגואים דוחפים את החברה בישראל למוביליות ושינוי סטטוס חברתי אצל רבים מתושבי הפריפריה ושכונות מוזנחות עם אוכלוסיה חלשה במרכז ובפריפריה ראה את פלורנטין תחנה המרכזית הישנה שכונת שפירא ועוד..פינוי בינוי בבתים מקדם את התושבים בסולם החברתי מהנמוך ביותר למעמד ביניים מבוסס ניתן לתת עוד הרבה דוגמאות כאלה שבו משתלב האינטרס הציבורי עם רווחה כלכלית לאוכלוסיה חלשה ..המסקנה היא שעל מוסדות המדינה לדחוף ביתר שאת את תכניות פינוי בינוי לדלג על מחסומים ביורוקרטים וליצור מומנטום של עשיה מתמשכת זה צוו השעה..

  אהבתי

 30. מירון , אתה רואה הפנסיה מנקודת המבט של פערים חברתיים ? זוהי כלל וכלל לא המטרה של עיסוק חקיקתי עם הפנסיה , הן מושגית , והן קונקרטית במדינת ישראל . המטרה העיקרית הינה :

  שאדם יגיע לפרישה , ויוכל להתקיים בכבוד מינימלי , כי קצבת ביטוח לאומי , לא תוכל לעשות לו זאת . וזה מגביר חולי סוציאלי ונטל על החברה . מעמדות או עשירונים יותר נמוכים , חיים בקושי מן השכר , ונוטים לא לחסוך , אלא לשרוד את קשיי הפרנסה והמשכנתא . כך הם לא חוסכים , ובבוא היום , חיים בחרפה .

  לכן המדינה , חוקקה חוקים ( או צוי הרחבה למעשה ) אשר יחייבו הפרשות לפנסיה . תוכל לקרוא על כך כאן :

  http://www.ovdim.org.il/חוק-פנסיה-חובה/

  להתראות

  אהבתי

 31. אל רום תודה על המידע..
  בקשר לצוו הרחבה בעיני זה מהלך חיובי למרות שחלק מהכלכלנים מסתייגים ממנו..
  בכל מקרה זה לא עונה על רוב הבעיות בפניהם עומד האזרח הקטן או אזרח צעיר בתחילת דרכו..אני הייתי ממליץ לאותם אזרחים אשר מודאגים מעתידם הכלכלי בגיל מבוגר ליצור לעצמם תזרים מזומנים נוסף לשכר הרגיל שהם מקבלים ..אפשר על ידי הגדלת משרה וכל דבר אחר ובתנאי שיש אפשרות להביא עוד הכנסה לתא המשפחתי או יחיד..אפשרויות להגדלת ההכנסה הם יותר נרחבות היום מכפי שזה היה בעבר היות ויש גישה קלה יחסית לאינטרנט ולכל מה שהמדיה הזאת מציע לאזרח הכל עניין של יצירתיות אישית וזה עובד בעיקר אצל צעירים בישראל ובעולם כולו..לאנשים חסרי השכלה או לא יצירתיים בהגדרה הייתי ממליץ להתמקד ברכישת נדל"ן מניב זאת אומנם פנטזיה היות ולנדל"ן מניב דרוש הון רב אבל יש דרכים לפעול בתחום גם עם מעט הון אפילו הפרשה של כ500 ש"ח לחודש ויותר אבל על זה אני מעדיף כרגע לא להרחיב את הדיבור ..בכל מקרה אני בעד תפיסת עולם בולשביקית שאומרת בפשטות כסף קל זאת פנטזיה בסיס כלכלי יציב יוצרים מעבודה יצרנית או יצירתית תורמת התמדה וויתור על חלק מזכויות הקניין הדגש הוא על חלק בלבד אשר בסופו של יום אמור לשרת את החברה כולה מס הכנסה הוא סוג של וויתור מרצון..

  אהבתי

 32. מירון , טוב תשמע , אתה כנראה לא מבין עם כל הכבוד מה זה להיות קשה יום וקשה שכל משהו . הגישה שלך היא חיובית ונכונה באופן כללי , אבל , היא לא מתאימה פשוט להרבה דורות, שעדיין חיים ונושמים . השכר זעום , הוצאות עד השמיים , תנסה לעשות חשבון בקטנה על שכר מינימום ( 5000 שח' בקירוב ) ועוד חצי משרה נניח ( בת הזוג ) . תשקלל משכנתא , הוצאות שונות ומשונות , זה קשה ביותר . אסור לשכוח , שכר מינימום הוא בסופו של חשבון , פר שעה , לא גלובלי כזה . הגישה שלך דינמית ויצירתית וחיובית , אבל מתאימה יותר לצעירים ומשכילים .ואכן , צוי ההרחבה שתיארתי , ענו על מצב , שאלמלא אכיפה בחוק , לא חוסכים פשוט !! להתראות

  אהבתי

 33. מירון , לך ללינק פה , המחשה זניחה , ותבין קצת יותר טוב המציאות , נניח אישה שם , כולה בגיל 41 עובדת ניקיון , תקרא ותתרשם :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3894508,00.html

  ואגב , אין קשר בין בולשיבזם לעבודה , אלא , המעמד העובד ככזה . בעידן הפוסט מודרני ( או מודרני למעשה) הכלכלה צועדת על השירותים , ולא על עבודה . כשם שהצבא צועד על קיבתו , כך הכלכלה על שירותים . זה מכיוון ששירותים משמעותם פריון . פריון משמעותו : להשקיע פחות , ולייצר יותר . כאשר זה האחרון קורה :

  אתה יכול להתחרות , אתה יכול לשרוד, אתה יכול להוריד מחירים , אתה יכול להתחרות במכפילי כוח של זירות בינלאומיות , להפנות יותר משאבים למחקר ופיתוח .

  עבודה בלי שירותים , בלי מערך פריפרי שמייצר פריון ויעילות , משול : להפלגה עם רוח טובה , בלי יעד , כמו שאומרים בחיל הים :

  הרוח היא חסרת תועלת , אם אתה חסר תוחלת …. סתם ככה עבודה ? זה כבר מזמן כלה מן העולם מירון !!!

  להתראות

  אהבתי

 34. מירון , רק להמחשה של נושא השירותים והפיריון :

  נסה לחשוב , עסקים פעם , בלי סלולרים , נסה לחשוב היום , כמה פריון ויעילות תרם הדבר . נסה לחשב , כמה שירותים , בשביל סלולרים ( תחזוקה , חיוב , ניהול , תמיכה טכנית וכו… ) ותבין , למה הכוונה בדיוק . להתראות

  אהבתי

 35. באחד הפוסטים האחרונים הועלו תהיות והשערות מדוע נתניהו בחר לערוך ישיבת ממשלה בגולן, ולצאת לתקשורת העולמית בהצהרות חגיגיות שהגולן ישאר לנצח בידנו.

  אני חושבת שנפל לי האסימון: שיחות "השלום", המתנהלות כיום, לגבי עתיד סוריה.
  כנראה, הכיוון המסתמן בשיחות הוא חלוקת סוריה לאזורי שליטה בין מחנה אסאד, הכורדים, דעא'ש, הסונים המורדים… .
  נתניהו היה חייב להודיע לאמריקאים, לרוסים, לאיראנים, לטורקים ולכל שאר המעורבים בשיחות שגם ישראל היא שחקן פעיל, עם דרישות טריטוריאליות.
  שלא ישכחו זאת כשהם רוכנים עם עפרונות על גבי מפות סוריה, ויייעדו את שטח הרמה לאחד מהצדדים.
  ומכאן – הדחיפות.

  אגב, הטענה שנתניהו עשה זאת כספין תקשורתי, בכדי להסיח את דעת הקהל, ובעיקר הימין, מהביקורת נגדו – אינה נתפסת בעיני כסבירה.
  לנתניהו קל מאוד ליצור ספינים תקשורתיים בכל עת שרק ירצה בכך.
  הוא לא היה חייב להסתכן בסערה בינלאומית, ו/או מביקורת בישראל שהוא מעיר דובים מרבצם / פומפוזי וכו'.
  לדוגמא, כשר התקשורת הוא יכול לצאת בהצהרה כלשהי לגבי עתיד ערוץ 10 / ערוץ 20 /גלי צה'ל – וסביר שלפחות חודש התקשורת תעסוק בכך וכמעט רק בכך.

  אהבתי

 36. קראתי במקור ראשון את הטענה שנתניהו קיבל החלטתו בשל המגעים עם האופוזיציה הסורית, וזה באמת הופך את ההתנהלות להגיונית יותר.

  אהבתי

 37. שרלוק הולמס:
  אחרי שפסלת את כל האפשרויות האחרות, מהאפשרות האחת שנותרת בידך, בלתי סבירה ככל שתהיה, חייבת לצאת האמת.

  אהבתי

 38. קמיליה , האם זה ציטוט של שרלוק הולמס ? לא מובן אם תואילי ….. להתראות

  אהבתי

 39. לאל רום,

  זהו המשפט ששרלוק הולמס חוזר ואומר בכל ספר, לעוזרו הנאמן ווטסון, כשהוא מסביר לו איך הצליח לפתור תעלומה נוספת.

  אחרי שפוסלים את האפשרויות ש:
  – נתניהו מטומטם ולא חזה את הביקורת שיקבל בארץ ובעולם.
  – אוהב לקחת סיכונים ולהסתבך בהרפתקאות שסופן לא ידוע.
  – לא יכל למצוא דרך אחרת להסיט את תשומת לב הציבור והתקשורת מהביקורת עליו .
  – לא הצליח להתגבר על התמכרותו לטקסים פומפוזים וכדומה

  מגיעים למסקנה שנתניהו נאלץ לשלוח מסר, בעל חשיבות גבוהה, לגורם/מים שאין לו תקשורת ישירה אתם, שישראל לא תוותר על הגולן.

  מכאן, קל כבר להיזכר ב"שיחות השלום", בהן ישראל לכאורה אינה צד, על עתיד סוריה.

  קל להבין שחשוב שישראל תצהיר על כך הרבה לפני שהשיחות יסתיימו, ואחד הצדדים "יקבל" את אזור הרמה.
  אחרת, יופעלו על ישראל לחצים אדירים לרדת מהרמה. ואם תסרב – ישראל תואשם בכך שבגלל עיקשותה לא לסגת משטח שאינו שייך לה, הצד לו היייתה אמורה להימסר יפוצץ את ההסכם. כלומר, שבגלל ישראל אין שלום בסוריה.
  מכאן, אי אפשר היה לדחות את ישיבת המממשלה ברמה למתישהו בעתיד הרחוק. נתניהו נאלץ לקיימה עכשיו.

  אהבתי

 40. הבנתי קמיליה , רק חשוב לזכור :

  לחץ לשיחות שלום , גם מקומיות , התחיל בעולם , והוא עוד ילך ויגבר , ראי הלינק שהפניתי אותך אליו .

  בנוגע ליהודה ושומרון , הוא לא כזה נחרץ לכאורה ( שני מדינות לשני עמים , משא ומתן מיידי , בלי תנאים מוקדמים וכו….) ואילו לגבי רמה"ג , הוא הרבה יותר נחרץ !! וזה כמובן ,הודות לחוק רמה"ג (מעבר לחשיבות האסטרטגית , וראי לינק לחוק ) .

  מעבר לזה , האימרה עצמה , מטופשת מאוד ….. אבל ,יקצר המצע מהשתרע …. אימרה עתיקה :

  מאחורי כל אבחנה חסרת יסוד , מסתתרת לה , הנחת יסוד ….

  להתראות

  אהבתי

 41. אל רום בנושא חוץ וביטחון ראש הממשלה נתניהו פועל תוך התייעצות מוקדמת עם ראשי המטה לביטחון לאומי במשרדו ובעבר הלא רחוק שימש כראש המטה מר כהן אשר עבר לתפקיד ראש המוסד..בכל מקרה כל ההתבטאות של ראש הממשלה בנושא זה אינם מקריים אלא מתוכננים מראש..לגבי רמת הגולן יש קונצנזוס לאומי משמאל ועד לימין לא מחזירים את רמת הגולן.. נקודה..!! אני מתכוון לשמאל הלא רדיקלי וללא מפלגות ערביות אגב גם אמריקאים בצד הרפובליקני של המפה הפוליטית מתנגדים להחזרת רמת הגולן לסורים..בקשר ליו"ש ראש הממשלה שומר לעצמו אופציה לניהול מו"מ מול הרשות הפלסטנית אולם אין כאן כוונה להוריד ישובים אלא במקרים חריגים מזיזים ישובים לאזור מוסכם מראש בכל מקרה קשה לי להאמין שמו"מ עם הרשות יכול להתממש לידי הסכם שלום הכל בגלל שתי סיבות עיקריות ויש עוד סיבות רבות.. סיבה אחת הרשות לא מוסמכת להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית והיא גם לא תוותר לישראל על הזכות של הפליטים הפלסטינים לשוב לשטחי ישראל קרי זכות השיבה..בנינו נתניהו מספר לכל העולם המערבי "בובע מייסעס" כאילו שהוא מסכים לשתי מדינות לשני העמים בין הירדן לרחוב אבן גבירול בתל אביב..? כל זה בכדי שאלו ירדו לו מהגב והוא ידאג להטיל את כישלון השיחות לשלום אם בכלל יתקיימו על הרשות ועל חמאס שממילא לא יהיה שותף למו"מ..

  אהבתי

 42. מירון , טוב הנושא סבוך , אבל :

  הרי זה בדיוק מה שכתבתי : שהוא לכאורה לא זגזגן ברמה"ג , וביהודה ושומרון , הרבה יותר . אחת הסיבות המרכזיות , הינה חוק רמה"ג אשר משקף קונצנזוס , או מסך נוקשה שאפשר להסתתר מאחוריו , מעבר לתושבים כמובן , אין להשוות את מס' התושבים ביהודה ושומרון והגולן , והלגיטימיות לזכות ההגדרה העצמית או כדומה .

  נתניהו אגב הכל כמעט , חוץ מאשר לפעול תוך התייעצות מוקדמת עם ראשי המטה לביטחון לאומי , אלו סתם דמיונות מירון עם כל הכבוד . הם טורחים על מצגות , והוא עושה בסוף מה שהוא מוצא לנכון ( כפי גם יתר ראשי הממשלה ) . אחת הסיבות לכך , היא , שהם ממודרים מהרבה מידע מודיעיני , בעוד הוא שולט בכל פיסה של מידע מודיעיני .

  הסיבות לאי קיומו של הסדר או משא ומתן עם הפלסטינאים , לא ממש קשורות למה שכתבת . הסיבות הן רבות ומורכבות , אבל :

  בקעת הירדן , זה הסיפור האמיתי או אחת מליבות הסיפור , וזה בעצם סיפור בטחוני ,גבול ארוך , צר , בקעה , פילוח זריז למרכז הארץ ( הכל מעבר למה שיקרה בגב ההר תכל"ס בהסכם שלום פוטנציאלי ) . מעבר לזה , הקהיליה הבינלאומית נותנת רוח גבית לאבו מאזן , ללכת על הכל או לא כלום , והוא ממנף יפה התקרבנות ( קורבן ) בקשר לכך .

  תאמין לי מירון , ספריית הקונגרס … זה לא ייגמר !!

  להתראות

  אהבתי

 43. מירון , תגובה שלי לא עלתה כאן משום מה , הנה היא שוב :

  מירון , רק ככה בקטנה , אצטט לך מן הפרוטוקל של ישיבת הוועדה לענייני ביקורת המדינה ( ראה לינק ) כך :

  " בישיבה האחרונה, הופיע מטעם הביקורת האלוף במיל' אור, יעקב אור ופירט את עיקרי ההערות שעלו בביקורת. הוא אמר, ואני אומר את זה בקליפת אגוז, המועצה לביטחון לאומי מתקשה, לעתים מנוטרלת מיכולות להשפיע על תהליכי קבלת החלטות. יש אי-שיתוף של המל"ל בנושאים של ביטחון לאומי. לא נתבקשה עבודת מטה מהמועצה, בחלק מהדיונים הביטחוניים. ראש המל"ל לא זומן להשתתף בדיונים מקדימים והתייעצויות אצל ראש הממשלה ולא זומן גם לפורום ראשי השירותים. תפקיד המזכיר הצבאי היה מאוד דומיננטי, הרבה יותר מאשר ראש מל"ל וראש מל"ל, לראש מל"ל אין מעקב אחר מימוש החלטות הממשלה בנושא של ביטחון לאומי. "

  עד כאן הציטוט :

  כך , שאלו סרטים למעשה ( אני לא ממש מבין , מאיפה הגעת לזה , אבל , אם מקיומו של חוק דנן , הרי לא מספיק הדבר , מה גם שהחוק לא ממש מחייב את ראש הממשלה , ראה לינק לחוק ) .

  פרוטוקול הוועדה כאן :

  http://www.google.co.il/url?url=http://www.news1.co.il/uploadFiles/544063746929169.rtf&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwiZyIiU8rvMAhVH5xoKHchUAKQQFggkMAQ&sig2=YiSisI2jCHA2_Gq0kYt7Aw&usg=AFQjCNFKHYOSnBE5jEPynDPKF8QSGCgEVg

  חוק המטה לביטחון לאומי , כאן :

  http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/999_987.htm

  להתראות

  אהבתי

 44. מירון ( וכל המעונין ) אפשר גם כאן , בבלוג של רביב דרוקר , לקרוא ציטוטים או תמליל לגבי הנושא של המטה לביטחון לאומי , והעבודה אל מול ראש הממשלה ( אם כי , יש כמה סוגיות סבוכות בדבר , אולי אחר כך ) הנה :

  http://drucker10.net/?p=2352

  להתראות

  אהבתי

 45. אל רום אתה טוב באיסוף מידע מהמדיה ואולי גם ממקורות נוספים אילו הייתה יותר צעיר כחייל הייתי מסווג אותך בתור מועמד ליחידת מודיעין אבל אתה כבר לא …
  בכל זאת טוב לעיין במידע שאתה מספק אבל בהסתייגות אחת גישה שלי לנושא שונה אני מעדיף לנתח את המציאות לפי השכל הישר או יותר נכון איך שאני רואה את המציאות בלי להיכנס לקונספירציות אני כותב את זה לא על מנת לפגוע בך חלילה כל אדם והגישה שלו ואני מכבד בני אדם..
  ביחס לביבי כולנו פחות או יותר מכירים אותו האיש לא בנוי לחולל שינויים מרחיקי לכת שיש בהם סיכון למדינה ולעם היהודי הוא לא המנהיג האולטימטיבי בעל עמדה עצמאית כמו אריק שרון ז"ל או אפילו שמעון פרס זה האיש והוא ראש הממשלה של כולנו..

  אהבתי

 46. מירון , לא נכנסתי כלל לקונספירציות , אלא תיארתי המציאות , ואילו , אתה לפי התיאור , היית מנותק ממנה עם כל הכבוד ( ועם או בלי שכל ישר , ואגב , קשה להבין עולם עקום , עם שכל ישר , והעולם הזה , עקום , אלאללה עקום !! עקום יותר מעכו"ם , מעובדי כוכבים , שאין לך כמעט חטאת גדול מזה ) .

  בכל מקרה , תודה על המחמאה , גם אם היא צנועה ומסוייגת , היא עדיין כזו ..לגבי ביבי , לא נגמור , לא נישאר צעירים פה ….

  נ.ב. : אני לא אוסף מידע , אני מנתח אותו ( לצרכים כאלו או אחרים ) .

  להתראות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: