מתניעים לקראת המכונית האוטומטית

בדברי הימים של התחבורה יצוין חודש אוקטובר 2015 כחודש שחלה בו התקדמות מרשימה לקראת חזון המכונית ללא נהג. החודש הוציאה טסלה את עדכון התוכנה המאפשר למכוניות החדשות שלה לנסוע במצב של טייס אוטומטי, והרשת התמלאה בסרטוני וידאו של נהגים המאתגרים את גבולות היכולת החדשה. המכוניות של טסלה  יודעות לשמור על הנתיב, לשמור מרחק מהמכונית שמלפנים, להחליף נתיב ואפילו לבצע חנייה מושלמת ברוורס.

טסלה אינה הראשונה להציג יכולות מסוג זה, אבל היא ומנכ"לה אלון מאסק שהפך לאגדה כשהוא רק בשנות הארבעים לחייו,  הצליחו לחבר את רכיבי האוטמציה בנהיגה טוב יותר מאי פעם. להתלהבות בתקשורת הוסיפה העובדה שטסלה יודעת לא מעט על יחסי ציבור. החברה אמנם ממליצה לנהגים להקפיד על ערנות ומדגישה שהטייס האוטומטי אינו מסיר מעליהם אחריות, אלא נועד לסייע להם, אבל אלו פרטים טכניים. כל אחד יכול להבין מה טסלה באמת רוצה להגיד: העתיד כבר כאן ולמי שלא רוצה לפספס את משק כנפיו, טסלה היא הכתובת.

מדיווחים ראשונים של נהגים עולה שלמערכת של טסלה בעיות משמעותיות. במקרים מסוימים, כמו בפניות תלולות, כמעט חוללה תאונה ונדרשה התערבות חירום של הנהג למנוע זאת. היא זקוקה לסימוני נתיב כדי להסתדר, ונותרת חסרת אונים כשהם מתבלגנים ונדמה שהמכונית נמצאת בשני נתיבים בו זמנית  (מה שקורה לא מעט גם בארץ. דורון רוזנבלום קרא לכך פעם בשנינות: תורת הקוואנטים של מע"צ).  גשם כבד ימנע ממנה לפעול. בנסיעה עירונית איטית היא חסרת ערך, והיא לא מסוגלת להבין רמזורים ותמרורים.

נדרש מצד טסלה אומץ, אולי אפילו מעורב בחוצפה ובפזיזות, כדי להעלות לכביש את המערכת במצב שאינו בשל לחלוטין. מצד שני, היא הרוויחה כך אלפי בודקי בקרת איכות שעובדים בחינם – הלקוחות שלה. המידע שמושג מכל נסיעה שלהם עובר לטסלה והיא מפיקה ממנו לקחים שמיושמים במהרה, חלקם באופן אוטומטי. מערכות שמבוססות על הפקת לקחים מהירה ממשוב שמגיע בהיקפים גדולים יכולות להתקדם בקצב מסחרר.  התסריט המפחיד מבחינת טסלה הוא שתואשם בגרימת תאונות הרות אסון, תצטרך לשלם פיצויי עתק ואולי אף  להשבית את המערכת במכוניותיה. אבל בתסריט הטוב לולאת הפידבק המואצת יכולה להפוך בתוך מספר שנים מועט את האלגוריתמים שלה לנהגים המושלמים ולשנות מהקצה אל הקצה את פני התחבורה האנושית.

ולמי שרוצה לראות במו עיניו איך זה עובד – הסרטון הכי מוצלח ממה שמצאתי ברשת עד עתה.

מודעות פרסומת

59 תגובות על ״מתניעים לקראת המכונית האוטומטית״

 1. תודה על הפוסט תמריץ . רק לא הבנתי :

  התסריט המפחיד שציינת בסוף הפוסט , הוא כתוצאה ממכונית העתיד , וכאשר תהא בשימוש , או כתוצאה מן המערכות שיתוף , לבניית הדוקטרינה של המכונית העתידית ?

  שהרי , אם זה מתיחס למכונית העתידית המושלמת והמתפקדת , בלי רגולציה וחקיקה , הרי , היא לא תוכל אפילו לזוז מן החניה של השכן פפקוביץ ( כדברי גיא ) לחניה של אפללו או בוזגלו או אבולפיה , ובטח אפילו פיתות לא תצלח לקנות !! אז איזה פיצויים ? לא מובן כאן אם תואיל !!!

  להתראות

  אהבתי

 2. התסריט המפחיד מתייחס לבאג במערכת האוטומציה כפי שהיא כיום עם החקיקה שיש היום. האחריות על הנהג, אבל אם יופתע מבאג פתאומי במהירות, טסלה עלולה להיתבע.

  אהבתי

 3. תמריץ , אם כך , אני מבין , שאתה מתיחס בתסריט המפחיד , למצב שבו הרכב כבר בשימוש צרכני ממשי .

  אלא שצריך לקחת בחשבון , שכל זה , יהא אחרי אישור חקיקתי , או אישור תקני של מומחים . ואם יש אפילו פוטנציאל לבאג עלום , ספק רב אם יאשרו . מי יקח על זה אחריות ? ואם יאשרו , אזי , בעיקרון , טסלה יהיו מכוסים !! ( בעיקרון , אבל לא לישון ) .

  להתראות

  אהבתי

 4. אל רום, אני לא בטוח שאנחנו מבינים זה את זה.
  המכונית של טסלה נמצאת בדקות אלו ממש על הכבישים. אם תראה את הסרטון שהפניתי אליו, הנהג די בשוק מכל הסיפור:"איך זה בכלל חוקי?". נכון שהיא בנויה ככה שהטייס האוטומטי יידע להעביר אחריות לנהג במהירות בכל בעיה, אבל זה מנגנון אלגוריתמי מורכב, ויכולים להיות בו באגים, ובמקרה הזה אולי חלילה באגים קטלניים.

  אהבתי

 5. תמריץ , כן אני מבין , אבל אתה הרי לא בא להגיד לי , שזה כבר צרכני , ומחוץ לפיילוט . אתה מתכוון לפיילוט בטח , לא מאושר לקניה ונסיעה כאילו כלום …

  להתראות

  אהבתי

 6. תמריץ , סקירה זריזה שעשיתי , באמת הפתיעה קצת . אלא , שמדובר כרגע רק בארה"ב , לא בכל המדינות . ומעל הכל :

  אין חקיקה פוזיטיבית שמאפשרת הדבר , אלא : רכב דנן לא נאסר בחקיקה מפורשת , והם מנצלים את המיתחם האפור החוקי לכאורה . אבל , אם זה אכן כך ( ועדיין כל מה שאני כותב , שטוח לגמרי ולא ממש מבוסס היטב ….) אזי :

  בבעיה הראשונה , בתאונה הראשונה , כבר עשוי להתעורר הצורך בחקיקה מגבילה , מסדירה באופן עקרוני , ובכלל מבטלת .

  אבל , עוד ארד על זה , הרבה יותר לעומק , טוב שהעלת הפוסט באמת …

  להתראות

  אהבתי

 7. תמריץ , רק לנסות להמחיש את הבעיה המשפטית , כפי שעושה רושם כרגע . הנה , " פקודת התעבורה ( נוסח חדש ) " מגדירה במדינת ישראל בעיקרון , החקיקה הראשית בדבר .בוא נעיף מבט בהגדרות :

  יש רק שני סוגי נהגים מבחינת הפקודה ( סעיף 1 הגדרות ) או :

  " נהג חדש ", או : " נהג חדש צעיר " (ונהג בכלל כמובן ). משמע : כל נהג חייב להיות נהג אנושי , אחרת , לא יכול להיות נהג בלי הסדר ספציפי ומפורש !! מכאן ניתן לטעון , שנהג אוטומטי , אינו נהג חוקי ומותר כלל וכלל .

  איזה סיפור , אני לא מאמין למה שקראתי פה ….

  להתראות

  אהבתי

 8. זה איננו שונה מהקרוז קונטרול, רק שבארץ זה לא נפוץ בארה"ב זה קיים ונפוץ יותר מ 50 שנה. כשיש הי ואי, כביש החוף, אוטוסטראדה, אז נוח להשתמש בקרוז קונטרול. אני תמיד חששתי ולא נתתי בו אמון. אז מה ההבדל? יתרגלו. גם לנישואים לא מתרגלים ואומרים שזה לא יכול לעבוד.

  אהבתי

 9. בסרט עצמו הבחור שנוהג אומר שהוא רגיל לקרוז קונטרול וזה נראה לו דבר שהגיוני להעביר לטכנולוגיה, אבל עם הטייס האוטומטי הוא מרגיש לא נוח.

  אהבתי

 10. התגובות שלכם הם דוגמה קלאסית לכך שההתפתחות מהירה יותר מאשר התפיסה שלנו. הגענו לקצב כזה שהשינויים מהירים מהיכולת שלנו לעכל, שזו אגב הסיבה מדוע משקפי הגוגל לא תפסו. אתם מוכנים לקבל מכונית ללא נהג בעוד 15 שנים אבל לא היום. זו תחילת התהליך, ברגע שזה על הכביש זה רק ישתפר, בהתחלה רק בכבישים בין אירוניים, ואז יגדירו סטנדרד אחיד ויגידו שבין נקודה זו לאחרת אפשר לנהוג בביטחה ללא נהג.
  ואגב יש כבר משאיות של מרצדס שנוסעות על הכבישים בארה"ב ללא צורך בנהג בדיוק עם אותן התכונות.

  אהבתי

 11. ביקורת ברובה נובעת מהחשש מחידוש.
  כמו כן לאנשים יש נטיה להיות מעורבים ולקבל הערכה על ידי ביקורת שלילית לנושא. כשאדם מבקר נושא מסויים הביקורת עושה אותו שווה או נעלה למוצר.
  אי אפשר להכניס מוצר חדש מבלי שיהיו לו פגמים, ביחוד מוצר מורכב כל כך, אבל זה יכול רק להשתפר. ברגע שכל המכוניות יהיו כאלו הכל יהיה צפוי.
  מכונית עצמאית כבר פה , בערך, השאלה עכשיו כמה זמן יעבור עד שיהיה אדם עצמאי, ללא עבודה ומחויבות.

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001076893

  אהבתי

 12. שוחחנו מעט על האם בן אדם יוכל להתאהב ברובוט, אל רום טען שכן, אני טענתי שלא. אינני זוכר את המקום של השיחה אבל מכוניות אוטונומיות די קרוב לנושא.
  שיניתי את דעתי ובני אדם יוכלו להתאהב במכונות וללא ספק יתאהבו. שיניתי את דעתי היות והבנתי שזה כנראה שלב בלתי ניתן להמנע ממנו במסלול ההתפתחות האנושית.
  כמו שאנחנו צריכים להתרגל למכוניות ללא נהג כך אנחנו צריכים להתרגל לאלקטרוניקה כמשהו אנושי. בסופו של דבר גם אנחנו מכונות, אנחנו מתקשרים לאנשים אחרים, הורים, חברים, בנות זוג, על ידי יצירת חוויות משותפות לאורך זמן עד שהם נהים חלק מחיינו. אם רובוט יתחלק איתי בחוויות ויוכל להוות בן חברה הוא לא יהיה שונה מבן אדם. יהיה לו "ניצוץ אלוהי" אופי, אישיות, כמו שלכלב יש אישיות. זה חלק במסלול שבהמשכו אנחנו נהפוך את עצמנו לרובוטים והמעבר לכן יהיה קל וטבעי.

  אהבתי

 13. בן אדם קיים בשני מישורים. ראשית כגוף פיזי שמבצע פעולות. שנית כתודעה. רובוט יתקיים רק במישור הראשון ולפיכך הוא בסך הכול דומם מתעתע כמו מיקרוגל או שואב אבק משוכלל.

  אהבתי

 14. אם אני אצליח לבנות רובוט שאוכל להעביר לתוכו את התודעה שלך, סליחה, את כל המחשבות והזכרונות שלך, ואת התוכנה שתחקה אותך. האם אלו שסביבך ירגישו הבדל? האם הם יקבלו את התחליף או יעדיפו שלא תהיה קיים כלל מאשר כרובוט? האם זה ישנה להם? ואם אני אכיר אותך כרובוט האם אחבב אותך. ארצה לפגוש אותך. להתחלק אתך? מה זה תודעה ומה זה שואב אבק?

  אהבתי

 15. אורי, אין שום דבר במה שהמדע השיג עד היום או כנראה במה שישיג במאה השנים הקרובות שיאפשר לנו ליצור תודעה. רובוטים הם כמו שואבי אבק משוכללים ותו לא.

  אהבתי

 16. תמריץ ,

  ההמשגה קצת בעייתית . אני לא כתבתי כלל על רובוטים למעשה , אלא : על בני אדם שהם רובוטים . אין ממש המשגה אחרת . הנושא סבוך אימים , בלתי נתפס למי שלא מצוי בדבר , ואין לי אפשרות להעמיק ולהאריך בדבר כאן , רק היה סמוך ובטוח :

  כבר היום , יש טכנולוגיה, שהופכת אדם ( בשר ודם רגיל ) לרובוט ( או מעין ) חקרתי זאת , נוכחתי בכך במו עיני , וזה חד משמעי !! ממילא , כל מינוח התודעה שאתה דבק בו ( בעלמא ממש ) לא רלבנטי כלל וכלל .

  בעתיד , ואני כתבתי וכותב שוב : בטווח של אלפים של שנים , עשרות אלפי שנים , יהיו בני אדם , שהם בנויים בהנדסה צוברת , מיכנית , והם בני אדם לכל דבר וענין , היום זה עדיין בלתי אפשרי , ותתפלא , לא בגלל תודעה לכאורה , כמו עינינים מיכניים ביולוגיים .

  שוב , סבוך אימים , אבל , כמבוא לנושא ( ולא ממש מקיף , רחוק מזה ) אתה יכול לקרוא הספר שהמלצתי עליו ( חלק ב' של הספר למעשה ) :

  The body electric של רוברט בקר , ולהעמיק ולהעמיק בדבר אם תרצה .

  להתראות

  אהבתי

 17. תמריץ ( וכל המעונין כמובן ) :

  אפשר מבלעדי הספר המוצג , פשוט לקרוא בוויקיפדיה כאן , ובצורה מאוד מאורגנת , לקבל מבוא לדבר , הנה :

  https://en.wikipedia.org/wiki/Transcranial_magnetic_stimulation#_ref-Ebmeier_0

  ולמי שקורא , אזי :

  הטכנולוגיה המתוארת , משפיעה על גם ה – פרה פרונטל קורטקס כפי המצויין שם , זהו חלק , ברמת הקורטקס במוח , והוא אחראי למעשה , על השיפוט המוסרי כללי מצרפי גבוה של האדם . ויהא זה מיותר להוסיף על כך ( וזה רק מבוא קלוש לדבר ) .

  להתראות

  אהבתי

 18. תמריץ, עכשיו אנחנו מגיעים לשאלה האם בני האדם הם שואבי אבק משוכללים או שיש יותר מזה. אם אתה מאמין באלוהים אז יש ניצוץ אלוהי. אחרת אתה לא שונה מכלב, פרי.
  אני מאמין שאנחנו רק תרכובת אורגנית, הרצון שלנו לא למות יגרום לנו להעתיק את עצמנו לתוך משהו אחר. אין תודעה, כל פעם שאתה נרדם ומתעורר מחדש אתה העתק של עצמך. אז מה ההבדל אם תתעורר בגוף אחר? אני פשוט לא רואה איך יכול להיות משהו שונה מזה

  אהבתי

 19. תמריץ, כתבת:
  "בן אדם קיים בשני מישורים. ראשית כגוף פיזי שמבצע פעולות. שנית כתודעה. רובוט יתקיים רק במישור הראשון ולפיכך הוא בסך הכול דומם מתעתע כמו מיקרוגל או שואב אבק משוכלל."

  — איך אתה יודע שלאנשים אחרים יש תודעה? כל מה שאתה רואה זה גופים פיזיים שמבצעים פעולות, כולל דיבור והבעות פנים.

  אהבתי

 20. אתה צודק מבקר. אין לי שום הוכחה פילוסופית אפילו נגד סוליפסיזם. אבל בכל אופן נראה לי שיותר משזה מוכיח שהסוליפסיזם הוא בעל ערך, זה מוכיח שהוכחות פילוסופיות חסרות ערך. אפילו את הסוליפסיזם אינן יכולות לסתור.

  אהבתי

 21. תמריץ, זה נכון שאי אפשר לסתור סוליפיזם אבל יש לסוליפיזם ערך במובן
  שאפילו סוליפיסט קיצוני מודע שיש לו אחריות כלשהיא כלפי אחרים …
  או רגש אחווה כלשהוא כלפי ייציר דימיונו בעוד שמהנדס ליברטאן יביט באותה מציאות דרך מנהרת המציאות שלו כל שהוא יראה זה גופים פיזיים שמבצעים פעילות, כולל דיבור והבעות פנים ו המהדרין יוסיפו שהפעילות מסתכמת בהכנסות אוכל מצד אחד והפרשתו מצד אחר.

  אהבתי

 22. כדאי מאוד לקרוא את הספר "אני לולאה מוזרה". באמת ספר נפלא מהרבה מובנים ומתייחס באריכות לנושא של הערכת נפש הזולת. בין היתר כהצדקה לצמחונות.

  אהבתי

 23. מבקר , אני לא מפספס הזדמנות לרדת על מהנדסים ולא אתן לעובדות לבלבל אותי.
  תמריץ, אתה צמחוני? (לא שיש משהו לא בסדר עם זה…. הרי כמה מחברי הטובים הם כאלו …. (באמת))

  אהבתי

 24. אל רום, אני יכול לדמיין מצב שבו מתחילים עם אדם ולאט לאט מעבירים יותר ויותר חלקים ממנו לשליטה רובוטית. כתבתי על זה פוסט פעם כאפיק שישלב חיסכון וצריכה. אבל ההיפך – רובוט שנעשה כאדם, קשה לי לקבל כאפשרי. אולי כי עדיין סותר אינטואיציה מעין דתית שלי אבל גם כי ברור לי כמה רחוקים אנחנו מידע שיאפשר לנו לעשות כך.

  אהבתי

 25. תמריץ , הקטע הזה של " סותר אינטואיציה מעין דתית שלי …. " הוא הסיפור האמיתי , הוא עולם ומלואו , אפילו דרווין , אבי האתיאיזם והטומאה , לא יכול היה לצאת מזה ! מה לעשות …..גם אותי זה מחליא , אלא :

  שמה שחקרתי , מה שראו עיני , מה שללא ספק התגבש אצלי , לא השאיר לי כלום יותר מעבר למה שנכוחה הוא הדבר עומד בחזקתו .

  במה ננוחם ? אולי בבנין ציון כמו שאומרים …. אולי בסוף כמו התוכנית של הימין הקיצוני , נעיף השמיימה את כיפת הסלע ( נתיך את לבני הזהב ונגדיל הרזרבות של קרנית פלוג ) ואשכרה :

  קודשי קדשנו , זה מקדמת דנא , עטרת ראשנו נשיב ליושנה …. ושיקפצו כל הגויים .

  להתראות

  אהבתי

 26. ואגב תמריץ , אפשר באמת ובתמים להתנחם בדבר אחד ( ועכשיו , זה לא דאחקה ) :

  הטירוף באדם , נובע בין היתר , מקיומם של שני קטבים , בלתי מתישבים ממילא מטבעם :

  הוא לא יכול בלי חברה וקולקטיב , תכל"ס יצור חברתי לעילא !! ומאידך :

  הוא אינדיבידואליסט , אגואיסט , סוליטרי בנשמתו !! הקונטרסט הזה , מייצר קשיי הסתגלות עצומים למין האנושי פר סה :

  קשיים במערכות יחסים , גירושין , קרימינליות , מלחמות , איבות דמים , זוועות מטורפות וכו…. :

  מעבר לאיכות חיים פיסית רפואית מדהימים , אזי :

  כל אדם , יוכל בהזמנה , לקבל בשר ודם , לשלוט עליו , ולקנפגר ( קונפיגורציה ) אותו בצורה מדוייקת ( מנטלית , אופי וכו… ) כך שמערכות יחסים בין אנשים , יהיו פחות מתסכלים , בוגדניים , אופורטוניסטים וכו….

  אם תמצא בזה נחמה …… אני חושב שכן , בכל מקרה , יש לזה ערך ויתרון עצומים פר סה .

  להתראות

  אהבתי

 27. תמריץ , ברור שעוד ארוכה הדרך , מאוד ארוכה לגבי אדם של ממש , והכל בהנדסה צוברת . לגבי אדם , בשר ודם , שבאמצעות טכנולוגיה הופך לרובוט , אנו כבר שם מבחינת יכולת טכנולוגית , אין ספק !! אם כי , עלום ומחתרתי עדיין . אלא מאיי :

  צריך להוסיף או להבהיר :

  הסכנות לאנושות , הן איומות עם הטכנולוגיות הללו , קשה לדמיין או לתאר , מה שכבר היום נעשה על ידי סוכניות ביון בטכנולוגיות דנן ( ראה לינק , הרצאת מבוא של קולונל טימוטי מצבא ארה"ב ) חשוב להדגיש זאת !!

  הנה , קולונל טימוטי מצבא ארה"ב , איזה הרצאת דברים כללית , לא רעה :

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread89305/pg1

  להתראות

  אהבתי

 28. מכלכלה ועד תרבות: פורבס בפרויקט מיוחד – כיצד יראו חיים ללא מוות?
  עד כה הצליח המדע לגבור על שורה של מחלות והביא לעלייה חדה בתוחלת החיים הממוצעת. כעת נראה כי אנו עומדים בפתח עידן חדש, שבו גיל החיים המקסימלי שניתן להגיע אליו הולך ומתארך

  http://www.maariv.co.il/business/economic/international/Article-509659?utm_source=mivzak&utm_medium=cpc&utm_campaign=start

  אהבתי

 29. ועוד קצת על המכונית של טלסה. בהונג קונג החלו לעשות עדכונים לתוכנה החדשה. למרות שאלון מסק מנה את הונג קונג בין המדינות שהנסיעה בתוכנה החדשה מאושרת, משרד התחבורה של הונג קונג הבהיר שהוא לא קיבל בקשה לאישור ולא אישר עדיין את ה"תכונות" החדשות של המכונית. חברת טלסה הסבירה שמכיון שלא נעשו שינויי חומרה היא איננה מחויבת באישור מחודש, ומכיון שהונג קונג קבעה את התקנים באירופה כמקובלים עליה מספיק שמדינה אחת באירופה תאשר את השימוש וגם בהונג קונג האישור יהיה תקף. משרד התחבורה של הונג קונג לא מקבל את הטענה ובינתיים נהגים ממשיכים להוריד את התוכנה ולהשתמש בה.

  אהבתי

 30. קריאה לשבת:
  לאן בורחים צעירי אירופה
  http://mida.org.il/2015/10/29/%D7%9C%D7%90%D7%9F-%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%94/

  כתבה בת 35 שנים על האו"ם, בחירות בארה"ב, ישראל ויחסים אתה מתנחלים וטעות של אוב… קרטר. כאילו נכתבה אך אמש

  http://mida.org.il/2015/10/30/%D7%9E%D7%A6%D7%98%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A6%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%9D-70-%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%A7%D7%9E%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%9D/

  אהבתי

 31. תוך זמן קצר יקבלו משתמשי טסלה עידכון 1.01 שיאפשר למכונית נהיגה בטוחה ביותר בסיבובים והתמצאות בכבישים לא מסומנים בהתבסס על המידע שהגיע מחישני המכוניות הפועלות בימים האחרונים…
  ללא ספק מדינת ישראל צריכה לגייס את אנשי המכירות של טסלה לצורכי הסברה ברחבי העולם

  http://blog.caranddriver.com/tesla-autopilot-1-01-upgrade-coming-soon-aims-to-improve-functionality/

  אהבתי

 32. אורי , עם כל ההפניות של השבוע שמראש יעדתי אותם לקריאה בשבת בנוסף למשימות הקריאה שנתת עכשיו לשבת נראה לי שלא אעמוד בזמנים ולא במשימה.
  בנוסף, לקרוא לכתבה הארוכה על "מצטרפים לצבועים: 70 שנה להקמת האו"ם" כתבה ולא ספר נראה לי לא הוגן. לא שיש משהו לא בסדר עם כתבות ארוכות , להיפך, יש משהו לא בסדר איתם אבל אודה מאד אם קצב ההפניות לכתבות יצומצם אחרת לא אוכל להגיב לעניין ….

  אהבתי

 33. גיא צודק למעשה , ובמחשבה שניה , רצוי שמגיב אז , יביא איזה תמצות אפקטיבי , או מראי מקום מדוייקים עיקריים , ויקל בכך על מי שמעונין לקרוא כמה הפניות . התמצות ומראי המקום המדוייקים אז , יקלו אפילו על מי שכן רוצה לטרוח ולקרוא . להתראות

  אהבתי

 34. חושב בקול, משתי סיבות. הסיבה הראשונה שזו המצאה שתשנה לחלוטין את היסודות של הכלכלה המודרנית. הסיבה השנייה שאני לא רואה באופק שום דבר אחר עם אותו היקף של השפעה מטלטלת. מבחינת ההשפעות זה יהיה לדעתי בסדר הגודל של כניסת האינטרנט. איזה דבר אחר יש באופק עם כזו השפעה?

  אהבתי

 35. איזה דבר אחר יש באופק עם כזו השפעה?
  בשלבי פיתוח:
  מחשבים הפועלים על פי תורת הקואנטום.
  מיגור הסרטן ע"י חיזוק מערכת החיסון.
  סימולאציות של הנאורונים במוח על גבי מחשב, דבר שיביא להבנת המודעות ולהעתקת מוח האדם.
  פתרונות שיאריכו את חיי מי שנולד כעת עד גיל 150
  רובוטיות שיודעות לבשל.
  טיסות למאדים

  אהבתי

 36. מחשבים הפועלים על תורת הקואנטומים- שמעתי על זה כבר באמצע שנות השמונים, דיברו על פריצת דרך בפינה, אבל כעת אחרי 30 שנים אני חושב שאנחנו קרובים לפריצה, אם תהיה היא תקפיץ את הרפואה קדימה.
  מדפסת 3 מימדים אני מכיר כ 30 שנים, ולא נראה לי שהיא השתפרה הרבה מאז שראיתי אותה לראשונה. גם אז אמרו שתוך שנתיים שלוש זו תהיה מהפכה.

  מיגור סרטן נמצא קרוב מאד, זה כבר מתבצע על עכברים, סימולציה של כל הנארונים נעשית כבר כעת, כל הדברים האלו נמצאים בדרך ואני חושב שילדים שנולדים כעת לא ידעו מה זה סרטן וחלקם יחיו עד גיל 150.
  כשאני מתבונן בבדיקות רפואיות של קופת חולים של אבי אני רואה שמשמשים בשיטות גנטיות חדישות ביותר שחשבתי שהם רק בפיתוח.
  מצד שני אני יודע שסרטן ערמונית נפוץ וכבר 50 שנים יש שיטות
  לא פולשניות של הקרנות אלקטרונים ומכיון שהן יקרות הן לא נפוצות.

  טיסות לכוכבים אחרים לא יתבצעו על ידי בני אדם בשר ודם.

  עדיין אני מופתע עד כמה לאט לוקח להכניס לשוק ישומים פשוטים שנראה לי שיש להם ביקוש. שואבי אבק אוטומטים, מכונות שיודעות לבשל. אם אפשר ליצר מכונית אוטונומית מדוע לא ניתן ליצר בית אוטונומי שינקה יבשל יזמין מוצרים.
  קראתי שאפילו קיפול בגדים זו משימה מורכבת למחשב.

  אהבתי

 37. על מיגור הסרטן בעכברים גם שמענו כבר לפני עשרים שנה. שמעתי שהשיטות החדישות של טיפול בסרטן הערמונית לא באמת הוכחו כיעילות יותר. הרבה באזז.

  נכון, קיפול כביסה אוטומטי הוא דבר חיוני, וחבל שאין כזה. מכל מה שהזכרת, נראה לי שמדפסת 3 מימדים היא כן בעלת פוטנציאל לשינוי מהפכני בעתיד הלא מאוד רחוק.

  אהבתי

 38. המכונית צוברת בזמן קצר הרבה יותר נסיון בשטח מאשר המכוניות של גוגל בשנים האחרונות.
  במוקדם או במאוחר מישהו יאשים את המכונית שלו באחריות לתאונה שהוא ביצע וזו תהיה במה ראשונה להתמודד עם תקלה ונוכל לראות אם הרשויות נכנעות למיעוט שמרני קולני או מאפשרות לנסוי להתקדם ללא מגבלות.

  אהבתי

 39. AdChoices
  TECH
  Driver Killed While Using Tesla’s ‘Autopilot’ Feature
  This may be a setback for driverless cars.
  5 hours ago | Updated 4 hours ago
  Damon Beres Senior Tech Editor, The Huffington Post
  Alexander C. Kaufman Senior Business Editor, The Huffington Post

  MICHAEL S. WILLIAMSON/THE WASHINGTON POST VIA GETTY IMAGES
  A Tesla Model S P90D.
  Safety regulators in the United States are investigating a fatal crash involving a Tesla Model S that was using an “Autopilot” feature, Tesla Motors announced in a blog post Thursday.

  The company said this is the first time someone has been killed while using Autopilot, which essentially drives the car for you. The crash happened on May 7, The New York Times reported.

  “What we know is that the vehicle was on a divided highway with Autopilot engaged when a tractor trailer drove across the highway perpendicular to the Model S,” Tesla wrote. “Neither Autopilot nor the driver noticed the white side of the tractor trailer against a brightly lit sky, so the brake was not applied.”

  The company said the crash took place under “extremely rare circumstances,” and that it was fatal because of where the Model S hit the trailer. It added that Autopilot is disabled by default and that a driver must explicitly acknowledge its experimental technology before using it.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s