הימור על הכנסת ה-20

זו התחזית שלי לכנסת הבאה. לצד התחזית שלי הנחתי את התחזית נכון לרגע זה של בלוג בטל בשישים שמשקלל את הסקרים והמגמות.

הליכוד – 23 (21 בתחזית בטל בשישים)

הבית היהודי – 13 (11)

ישראל ביתנו – 0 (4)

המחנה הציוני – 25 (24)

מרצ – 5 (4)

יחד –  4 (4)

ש"ס – 5 (8)

כולנו – 13 (12)

יש עתיד – 12 (14)

יהדות התורה – 7 (5)

הרשימה המשותפת – 13 (13)

הנחות מאחורי התחזית

 • הליכוד יתחזק ברגע האחרון לאור החשש מראש הממשלה בוז'י.
 • גם הבית היהודי יקבל קולות של מי שלא רוצה את בוז'י ולא מסוגל להצביע לביבי.
 • ישראל ביתנו היא מפלגה שלאף אדם רציונלי אין סיבה להצביע לה. גם ישראל בעלייה נכחדה בזמנו.
 • המחנה הציוני תלכוד מצביעי לפיד שרוצים לתת מומנטום להחלפת ביבי. מצד שני תאבד שמאלנים שיחששו שמרצ תעלם מהכנסת.
 • ש"ס נטולת הרב עובדיה תאבד קולות ליחד, לכחלון, לליכוד, ואולי אפילו ליהדות התורה באגף החרדי שלה.
 • הציבור של יהדות התורה כל הזמן גדל דמוגרפית, אמנם שנתיים מהבחירות הקודמות הן לא מספיק זמן בשביל להגדיל כוחה, אך אין סיבה שתיחלש.
 • יש עתיד תאבד ברגע האחרון מצביעים שירצו לתת מומנטום לבוז'י, אך מנגד תקלוט קולות של מצביעי מרכז שיירדו מהספסל.
 • כולנו היא בעלת הפוטנציאל הכי גדול לקלוט קולות של מצביעי מרכז ברגע האחרון, כפי שהיה ברור מתחילת מערכת הבחירות.
מודעות פרסומת

22 תגובות על ״הימור על הכנסת ה-20״

 1. אני לא רואה איך הרצוג מרכיב ממשלה. הסכוי של נתניהו עדיף אבל גם זה יכול להשתנות בקלות על חודו של קול. לא תהיה ממשלה יציבה יותר מהקודמת אולי עדיף היה לביבי לא ללכת לבחירות. היה צריך להשאיר את אחוז החסימה נמוך.
  כנראה בלי לפיד אף צד לא יכול.

  אהבתי

 2. הליכוד יוכל להקים ממשלה עם כחלון אבל זה כבר לא נראה כל כך פשוט כמו בעבר. הרוב יהיה דחוק בפרט אם מרזל ייכנס ולא ירצו להסתמך עליו ולכחלון יש כמה שמאלנים. גם לא ברור אם כחלון ירצה להטריף את העיתונות השמאלנית עליו כשיקים לביבי עוד ממשלה.

  אהבתי

 3. הפוך גוטה!!

  יווצר סחף לבוזי כי אנשים רוצים להיות על הסוס המנצח… כמו עם ברק ב 99, כמו לפיד ב 2013

  בטח כשמתברר יותר ויותר כמה מנותק ומושחת הבחור עם המיטה הזוגית במטוס שצועק אירן אירן
  ולא עושה כלום אל מול מחירי דיור הזויים שקוברים משפחות.

  לא להצביע ביבי!! מי שימני שיצביע ליברמן, בנט, כחלון.. לא ביבי!

  עתיד ילדינו דורש אנשים אמיצים! המסרבים להשלים עם הרקבון הישן. די לעושק! ביבי לך הביתה! סער יחליף אותו והליכוד יוכל להשתקם עם ראש ראוי.. תקומה עוברת בהרס הרקבון הישן.. אין ברירה.

  פושעי בועת הנדלן לדין!!!

  אהבתי

 4. כל המפלגות הימניות הקיצוניות הקטנות נעלמו בשל אחוז החסימה. אני מתגעגע למולדת ולאריה אלדד. צריך שיהיה סמן ימני קיצוני יותר מהליכוד שאיננו דתי. למרות שהיו לו רעיונות שנשמעו קצת פרועים זה היה טוב למול הפוליטיקלי קורקט שירד מהפסים לכיוון השני.
  אין כבר יותר ימנים בסגנון גנדי או בגין. יש סובלנות גדולה והבנה לחנן זואבי ולמפלגות הערביות אבל לא לימניות קיצוניות באותה המידה. מדוע אדם לא יכול להציע הצעת חוק שכל תושביה המוסלמים של חברון יועברו למקום אחר בלי שכולנו נתפלץ. קיבלנו שטיפת מוח. 12-13 חברי כנסת רוצים לעשות לנו בדיוק את מה שמרזל רוצה לעשות להם. חבל שהנציג הימני הקיצוני קיבל סטיגמה של לא שפוי.

  אהבתי

 5. גם הוא שמאלני שקרן מהתשקורת??????

  זה בדיוק הסיפור! הוא והיא בטוחים שאנחנו עובדים אצלהם! הפוך גוטה הפוך!! לכו הביתה

  Roni Mana
  הייתי איש סודם של שרה וביבי נתניהו. מטפל, תומך, פותר סכסוכים רגישים ותקריות לא נעימות. האיש שמזעיקים אותו באמצע הלילה, וזה שמדבר עם יאיר ואבנר כשאירועים לא נעימים פוקדים את המשפחה.

  כל אלו נצורים עמי לעד. לא אספר מילה עד יום מותי. סודות המשפחה ורגעיה האינטימיים אינם חלק מזכות הציבור לדעת. אמנם שרה וביבי פגעו בי ובמשפחתי, ניסו לדרדר אותנו לתהום רגשי, כספי ובריאותי ונכשלו, אבל בניגוד אליהם שמתי לעצמי קו אדום.
  מי שהפקידו בידיי את סודותיהם האינטימיים והכמוסים ביותר, לעולם לא ימצאו אותם חשופים בפומבי גם אם הדרך שבה בחרו, אין בה אפילו לא מידה אחת של חברות, הגינות או אנושיות.

  הייתי בשביל שרה וביבי חבר, הייתי אח. הייתי בשבילם הכל. כל דבר שהם היו צריכים, אני הייתי שם בשבילם. הטלפון היה פתוח בשבילם גם בשעות הקטנות של הלילה והיו כאלה המון . היום מתברר שטעיתי. התבשמתי מזה שהייתי קרוב לאנשים האלה. זה מדבק ,זה מסחרר זה, 24 שעות. כל יום אתה כמו בתפקיד וזה נראה לך אמיתי. אתה לא יכול להיות אובייקטיבי כי הם שני שחקנים טובים. משתפים אותך, אתה עושה בשבילם את הדברים הכי קרובים והכי אישיים. מודה שזה בילבל אותי כמו שזה בילבל את כל החברים הקרובים ביותר שלהם.

  בשבועות האחרונים לא היססתי למתוח ביקורת על התנהלותם של ביבי ושרה. הקפדתי לעסוק בפן הפוליטי והמקצועי בלבד. אני אזרח המדינה, משפחתי חיה כאן, הוריי, ילדיי וזוגתי האהובה. איני מוכן לשתוק ומצפוני לא מאפשר לי לעבור לסדר היום כשאני רואה כיצד משטים בעם שלם, באנשים העובדים שעות ארוכות למחייתם, בחובשי כיפה המאמינים שראש הממשלה מכבד את אמונתם, בבני עדות המזרח המוטעים לחשוב שבית ראש הממשלה יושבים אנשים הרואים בהם אזרחים שווי ערך וזכויות, ובפעילים פוליטיים העושים ימים כלילות עבור מי שמלגלג עליהם בחדרי חדרים.

  לא פלא שכל מי שעבד לצידם באופן רשמי ולא רשמי נפגע. הרשימה ארוכה מאוד..
  עבורם האנשים סביבם הם כלי חד פעמי להשתמש ולזרוק , וזה לא רק אני,זה גם מנהלי לשכה ,יועצים, דוברים ,שרים, חברי כנסת ,חברים ורבים אחרים וכל מי שבא איתם במגע.

  יש להם תחושה שישראל והישראלים ״קטנים עליהם״. שהם מורמים מהעם,שהם אמריקאים או אירופאים-ואנחנו מזרח תיכוניים פרימיטיבים לעומתם.

  ישראל היא הבית שלי ,כאן נולדתי וכאן נולדו ילדיי. הוריי קבורים כאן וכלחברי כאן.
  צריך להודות: ביבי עשה גם כמה דברים טובים אבל המאזן הכללי שלילי. גם בשלום ,גם בביטחון ,גם בכלכלה, גם בחברה, גם בדיור, גם בתעסוקה וגם בפריפריה. מערכות החינוך, הבריאות והרווחה קורסות, הגיע הזמן להגיד להגיד לו –״תודה ולך הביתה״.
  אני פוגש עשרות ומאות זוגות צעירים בוגרי צבא שחלום על קניית דירה רחוק מהם מרחק שנות אור. אני פוגש מובטלים המשפילים את העיניים שאיבדו את הכבוד. אני בוכה איתם בלב .גם אם אני היום מתגורר בסי אנד סאן- ועבדתי קשה כדי להתבסס, אני עדיין אותו ילד שגדל בשכונת התקווה ומזדהה עם האנשים האלה.
  אני מאוד כועס על בנימין נתניהו ועל האישה שאיתו, אבל אני שפוי ומפוכח, כמו רבים אחרים אני חש שצריך להחליף את השלטון-לגרש את הייאוש ולקרב את התקווה .
  יהיו כאלה שיגידו שיש לי חשבון אישי. לכל אלה אני אומר שיש לי חשבון רק לילדי, למשפחתי ולאישתי, שאני רוצה שיחיו במדינה של משרתי ציבור ולא עושקי ציבור.

  לאישה אחת אני חב חובת סליחה.
  הייתי מעורב בעניין ליליאן פרץ. הייתי מעורב כי התבקשתי – וטעיתי. אני מבקש סליחה בהזדמנות זו מליליאן פרץ ומהעוול שנגרם לה.

  בני משפחת נתניהו לא נהגו בה כראוי-וגם אני לא. אני מתנצל בפניה ומבקש את סליחתה ומאחל לה שהפצע שפעור בה יגליד. כשהיא היתה צריכה אותי לא הייתי שם בשבילה ואני מצר על כך ומתבייש.
  ראיתי אז ,כמו היום ,את כל הדוברים החנפנים והשליחים מלכלכים ומגדפים אותה בכלי התקשורת ושתקתי. אני מקווה שתגלה גדלות נפש ותסלח לי.

  כל מה שליליאן פרץ סיפרה והעידה בתביעתה והכל נכון במאה אחוז-וחשוב שהציבור ידע זאת.

  לסיום רק אומר שאיני מוכן לחשוף שום דבר הקשור לחיים האישיים שלהם למרות שהדברים יחוללו רעידת אדמה במגזרים רבים. ממני לא ייצא דבר.

  חשוב לי שאנשים ידעו שהמרחק בין מה שנראה לבין המציאות לא היה רחוק כל כך.

  אני לא אצביע לביבי.

  אהבתי

 6. עתיד ילדינו דורש אנשים אמיצים כמוכם! המסרבים להשלים עם הרקבון הישן. די לעושק! ביבי לך הביתה! סער יחליף אותו והליכוד יוכל להשתקם עם ראש ראוי.. תקומה עוברת בהרס הרקבון הישן.. אין ברירה.
  כמו תקומת העם היהודי
  לילדינו מגיע יותר
  זה לא שמאל או ימין
  זו שחיתות
  להתפכח
  די לעוורון

  אהבתי

 7. זה לא זה, זו הצגה מעוותת. אני אצביע לש"ס או לאלי ישי? אם להצביע למשהו שהוא קיצוני לפחות שיראה שפוי. שם המשחק הוא להציג דעות קיצוניות אבל להתפשר ולזוז לאמצע כשצריך לבצע החלטות. זה חלק מהתמקחות. במציאות של היום הרעיונות שלהם לא מתאימים אבל דברים יכולים להשתנות מהר מאד. נחוץ שיהיה מישהו כמו רחבעם זאבי. מדוע אחרי עשרות שנים של אכזבה מהסכמי אוסלו אנחנו עדיין ממשיכים להתבונן על הפלסטינאים כשותף ולא כאנשי גרילה חסרי פשרות. אני בעד לתת למוסלמים ישראלים לבטא את דעותיהם ללא צנזורה, אבל כך גם לימין הקיצוני. אנחנו מבינים את הפוליטיקאים המוסלמים שרוצים את ישראל פלסטינית מוסלמית כפי שהיה בימי התורכים. אז מדוע שלא נבין את אלו שרוצים את ישראל ליהודים ולהגלות את המוסלמים לאחת מהמדינות הרבות סביבנו?
  פגשתי את רחבעם זאבי והוא היה אדם מאד מעורר אמון ומאוד ישר ומתחשב ולא יהיר כמו רוב הפוליטיקאים. היה לו כושר רטורי גבוה. כל הימין הקיצוני נמחק על ידי הפלסטינים ועל ידי השמאל.

  אהבתי

 8. שמעון, לא רוצה להעליב אותך או לפגוע בכבודך חלילה אבל יש משהו טרולי בתגובותיך כי הן מלאות התלהמות במקום בהצעות קונסטרקטיביות. גם אני חש זעם על כך שהמדינה עושה מעט מדי כדי לבנות דירות. אבל מה בדיוק הרצוג יוכל לעשות לדעתך שביבי לא? אין כאן הרי איזו מחלוקת אידיאולוגית עמוקה שהרצוג צודק בה. אם כבר העמדה של ביבי יותר תעזור כי יקדם יותר בנייה בשטחים.

  אהבתי

 9. אורי, אחמדניג'ד הציע להעביר את היהודים לגרמניה. זה פתרון לגיטימי באותה מידה כמו רעיונותיך לגבי תושבי חברון.

  אהבתי

 10. שמעון, אתה צריך להבדיל בין התפקוד שלו כראש ממשלה והתפקוד שלו כבן אדם. אתה לא חייב לאהוב אותו כבן אדם ואתה יכול לטעון שראש ממשלה צריך להתנהג אחרת אבל זה קשור מעט לתפקודו. אני לא אשאל מהנדס מחשבים אם הוא הומו, מה זה קשור לתפקודו? כל מי שמגיע לתפקיד רם הוא מניפולטור ואנטיפט ומתבונן על העם כנמוכים ממנו וזו גם המציאות. כל מי שעשיר נוהג ומרגיש כך. כך מי שיש לו עמדת כוח. אלו החיים. תמנה לנו נושאים שביבי נכשל בתפקידו כראש ממשלה. אתה חוזר ומונה דיור אבל דיור זה חלק ממערכת כלכלית מורכבת שחלקה לא בשליטת הממשלה. היה לנו נגיד בנק מוכשר שמנע מאתנו מלפול לתהום כלכלית ושילמנו בדיור. מה אתה רוצה שהרצוג יעשה? לא שמעתי אותך מביע דעות על יחסים בינלאומיים.
  אין מישהו מנוסה כמו ביבי. אבל אולי כדאי לפנות את הדרך לתת לאחרים להתנסות.

  אהבתי

 11. רק לא ביבי…!!!!
  כתבתי בבלוג הזה כאשר נשאלתי עבור מי אני עומד להצביע תשובתי היית ברורה.
  רק לא ביבי..!!!
  אם מישהו חושב שבמדינת ישראל יש כלכלת שוק הרי הוא טועה ומטעה בישראל יש משטר אוליגרכי ואם אתה לא שם אתה לא קיים אין שוק חופשי..
  לכאורה ביבי והליכוד אמורים היו להיות נציגיה הבולטים של התפיסה הקפיטליסטית בישראל כלכלה שבה לפרט יש חופש יצירה יש מוביליות חברתית ומי שמתאמץ יכול להגיע בפועל מדובר בכנופיה מושחתת אשר נתמכת על ידי ועדים כן אותם ועדים אשר הוקמו עוד בימי המערך..כל אלה ואחרים סוחטים את היצירה המשותפת של העם קרי מדינת ישראל הכל פרוץ ומושחת כל דאלים גבר..!!!
  אין מקום ליוזמה פרטית ותחרותית בישראל חברות התקשורת סחטו את האזרחים והעניקו רווחים אדירים לבעלי המניות ומי שתק..?האחד והיחיד שעשה מעשה אמיץ ונכון מצא את עצמו מחוץ לממשלת הליכוד השר כחלון.. אין צורך לפרט כאן על הקשיים שעוברים בעלי עסקים קטנים בישראל כי הכל רקוב בממלכת ביבי ..
  אסון ממשמש ובא לישראל אין מנהיגות ראויה אין ערכים אין תקווה לדור הצעיר
  אם לא תיפול הכרעה בבחירות הקרובות ראוי שנלבש שק ונבקש מחילה מבורא עולם…!!!

  אהבתי

 12. הרעיון לגבי תושבי חברון היה הצעת חוק של אריה אלדד. והוא רעיון מצויין. תושבי חברון מוסלמים ערבים. רוב הוריהם הגיעו ממצרים לוב וסוריה. להעביר אותם לתחום של מדינה ערבית אחרת יהיה בדיוק כמו להעביר שכונת ישראלית ממקום למקום בתוך ישראל. אם ירדן היתה מחליטה להעביר את תושבי חברון למדבר במזרח ירדן לא היינו שומעים על כך. הם היו משתלבים יפה מאד באיזור עם שפה ותרבות זהה. העברת מיעוטים בסדר גודל של מליונים היתה נפוצה במאה ה 20 בצורה הומנית בחסות האו"ם. הודו ופקיסטן ולא כל כך מזמן יגוסלביה והרשימה ארוכה. מה כל כך רע בהגירה כפויה? רובם היו עוזבים בשימחה לו יכלו. צביעות לומר אחרת. תראה לי עזתי שלא היה לוקח דרכון זר ותמריץ התישבות. מה עם כל הנוצרים שחייו ברשות הפלסטינית והוכרחו להגר ב 20 שנים אחרונות? בית לחם כמעט נוקתה מנוצרים וכך רמאללה. ב 95 70 אחוז מתושבי בית לחם היו נוצרים כעת פחות מ 20 אחוז. בעזה מאז שהחמס עלה כמעט כולם ברחו. ברשות משתלטים על האדמות שלהם שורפים חנויות שלהם הכנסיה הבפטיסטית נשרפה 14 פעמים בתקופת הרשות. מה קורה בלבנון עירק מצריים? היו 50 אחוז נוצרים בלבנון הם כעת בדרום אמריקה או ארה"ב. רצית פתרון שלא כולל סיפוח 3 מליון פלסטינים? זה זה. כך נהג חוסין בזמנו. באותה מידה צריך להעביר את בעלי האזרחות הישראלית שרוצים להפוך את המדינה למדינה מוסלמית לדוגמא.

  אהבתי

 13. עמית, זה אולי יכול לקרות. אבל בוא נסתכל על המספרים. בני תורה קיבלה 7 אחוז מהקולות בעיר בני ברק. ציבור מצביעי יהדות התורה גדל ב-4% בכל שנה. כלומר מספר הקולות יישאר דומה לזה של הפעם שעברה גם אם כל בני התורה יחרימוה ומן הסתם לא כולם יעשו זאת. אם מספר המצביעים הכללי יגדל, זה אולי לא יספיק לשבעה מנדטים. תלוי באחוז ההצבעה הכללי.

  אהבתי

 14. אורי, תחשוב שהעולם המערבי היה מוכן לקבל פיתרון של טרנספר, זה היה שומט את הקרקע מתחת לכל בסיס לשלום מתמשך באיזשהו אזור בעולם. למה לפרוטסטנטים בצפון אירלנד הייתה סיבה להשלים עם הקתולים אם היו מעדיפים לעשות להם טרנספר לדבלין.
  נכון, דעאש ואסד עסוקים בטיהור אתני אבל יש מחיר קשה מאוד לכך. אף ישראלי לא רוצה שיתייחסו אליו כמו שהעולם רואה אנשיהם.

  אהבתי

 15. את כל השאר אני מסוגל להבין בדיעבד – בפרט זה שנתניהו משך מצביעי בנט אבל נותרתי פעור פה לגבי שתי שאלות: איך יש במדינה הזו שישה מנדטים של מצביעי ליברמן, איש הכלום המוחלט והנבוב, ומה סוד הקסם של אריה דרעי.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s